Top 100 firme — Construcții, Prahova după lichiditate ridicată în 2011
954 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 4,1×, iar liderul atinge 44×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MALIDO SERV SRLnou | Sat Pietriceaua, Comuna Brebu, Prahova | 44×▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 77,3 K RON | |
| 2 | 2.KEYSTONE SRL▲ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 26,4×▲ 70 % | ▲ 70 % | 46,8 K RON | |
| 3 | 3.GAVISCOM CONSTRUCT SRL▲ 16 | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 26,1×▲ 214,6 % | ▲ 214,6 % | -30,1 K RON | |
| 4 | 4.CARPROM TEHNOSERV SRL▲ 185 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 23,4×▲ 1.088,3 % | ▲ 1.088,3 % | 65,7 K RON | |
| 5 | 5.MARFLOR CONSTRUCT SRLnou | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 14,8×▼ 87,9 % | ▼ 87,9 % | -10 K RON | |
| 6 | 6.OCVIP SERV SRL▲ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 14,6×▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 225,6 K RON | |
| 7 | 7.GEMAX CONSTRUCT SRL▲ 19 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 14×▲ 81,7 % | ▲ 81,7 % | 38,8 K RON | |
| 8 | 8.TOP MASTER SRL▲ 21 | Municipiul Câmpina, Prahova | 13,6×▲ 83,6 % | ▲ 83,6 % | -19,7 K RON | |
| 9 | 9.TEUMENIC INVESTCOM S.R.L.▲ 117 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13,1×▲ 401,2 % | ▲ 401,2 % | -853 RON | |
| 10 | 10.TRANSMARIN SRL▲ 41 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 12,9×▲ 175,9 % | ▲ 175,9 % | 10,7 mil. RON | |
| 11 | 11.CRANES VIOCOR SRL▲ 20 | Comuna Surani, Prahova | 12,9×▲ 81,1 % | ▲ 81,1 % | 36,6 K RON | |
| 12 | 12.LE GRAND G & G SRL▼ 8 | Municipiul Câmpina, Prahova | 12,4×▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 39,8 K RON | |
| 13 | 13.ELECTROCONSTRUCT SRL▲ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 12,4×▲ 51 % | ▲ 51 % | 171,7 K RON | |
| 14 | 14.KUNDIG TECH CONSULT SRL▼ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 11,9×▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | 128,1 K RON | |
| 15 | 15.DECOIMOBILIARE SRL▲ 99 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 11,8×▲ 331,8 % | ▲ 331,8 % | 271,1 K RON | |
| 16 | 16.SMARALD 13 SRL▲ 137 | Sat Găgeni, Comuna Păuleşti, Prahova | 11,4×▲ 383,5 % | ▲ 383,5 % | 61,9 K RON | |
| 17 | 17.TERMAS SRL▲ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,9×▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | -5,7 K RON | |
| 18 | 18.AZTECH CONTERRA SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,4×▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 67,1 K RON | |
| 19 | 19.ARONDIS TERM SRL▲ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,3×▲ 52,6 % | ▲ 52,6 % | 131,2 K RON | |
| 20 | 20.PHILIPCONS EUGENIUS SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10×▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 75,4 K RON | |
| 21 | 21.ALICSTAL HIDRO SRL▲ 14 | Municipiul Câmpina, Prahova | 9,8×▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 142,4 K RON | |
| 22 | 22.MAVERO - CONSTRUCT SRL▼ 21 | Municipiul Câmpina, Prahova | 9,4×▼ 61,9 % | ▼ 61,9 % | 143,2 K RON | |
| 23 | 23.RADIGAZ SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,3×▲ 88,3 % | ▲ 88,3 % | 40,8 K RON | |
| 24 | 24.SILKOMIN SRLnou | Sat Bîra, Comuna Balta Doamnei, Prahova | 9,3×▲ 275,1 % | ▲ 275,1 % | 12,5 K RON | |
| 25 | 25.MALAGOS PREST CONSTRUCT SRLnou | Sat Diţeşti, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 9×— | — | — | 106,5 K RON |
| 26 | 26.SAGGEFA SRLnou | ***localitatea negasita***, Prahova | 9×▲ 390,8 % | ▲ 390,8 % | -108,3 K RON | |
| 27 | 27.PANLIAN CONSTRUCT SRLnou | Sat Pisculeşti, Comuna Tinosu, Prahova | 9×— | — | — | 158 K RON |
| 28 | 28.REMAS CONTROL S.R.L.▼ 23 | Sat Făcăieni, Comuna Măneciu, Prahova | 8,8×▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | 10,5 K RON | |
| 29 | 29.GEF EXPERT CONSTRUCT SRL▲ 101 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,8×▲ 237,3 % | ▲ 237,3 % | 14,9 K RON | |
| 30 | 30.LIFERCONS SRL▼ 13 | Comuna Păuleşti, Prahova | 8,5×▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 119,1 K RON | |
| 31 | 31.MONTAFIL CONS SRLnou | Sat Valea Largă, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 8,5×— | — | — | 15,1 K RON |
| 32 | 32.ALKA EXPERT 4 WORK SRL▲ 66 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,4×▲ 177,5 % | ▲ 177,5 % | 381,2 K RON | |
| 33 | 33.PLASTINVEST SA▲ 42 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,4×▲ 125,7 % | ▲ 125,7 % | -1,2 mil. RON | |
| 34 | 34.ASCORA ECOTERM SRLnou | Sat Scorţeni, Comuna Scorţeni, Prahova | 8,2×▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 87,3 K RON | |
| 35 | 35.ENERGO PLAY SRL▲ 33 | Municipiul Câmpina, Prahova | 8,1×▲ 105,3 % | ▲ 105,3 % | 171,8 K RON | |
| 36 | 36.SERGON INVEST SRL-Dnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7,8×— | — | — | 395,1 K RON |
| 37 | 37.SAYALEX CONS SRL▼ 15 | Sat Târgşoru Vechi, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 7,7×▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | -170 K RON | |
| 38 | 38.SINOVAL COM SRL▲ 53 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 7,5×▲ 132,4 % | ▲ 132,4 % | 38,4 K RON | |
| 39 | 39.MOGO CONSTRUCT SRL▲ 23 | Sat Bîra, Comuna Balta Doamnei, Prahova | 7,4×▲ 81,9 % | ▲ 81,9 % | 34,5 K RON | |
| 40 | 40.TOMAR CONSTRUCT SRL▼ 26 | Sat Berceni, Comuna Berceni, Prahova | 7,3×▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 12,8 K RON | |
| 41 | 41.IULEXANDREBIANCA SRL▼ 34 | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 7,2×▼ 54 % | ▼ 54 % | 137,2 K RON | |
| 42 | 42.ROMEO SERV SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7,2×▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | -28,2 K RON | |
| 43 | 43.TEDMAR ELECTRO SERV SRLnou | Sat Dîrvari, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 7,1×▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 39,3 K RON | |
| 44 | 44.ADMIR A.M SRL▲ 4 | Municipiul Câmpina, Prahova | 7×▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 83,3 K RON | |
| 45 | 45.KIRO ING CONST SRL▲ 121 | Sat Cocorăştii Grind, Comuna Cocorăştii Colţ, Prahova | 6,9×▲ 215,6 % | ▲ 215,6 % | 83,5 K RON | |
| 46 | 46.BETCIF SRL▲ 114 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 6,8×▲ 205,4 % | ▲ 205,4 % | 81,2 K RON | |
| 47 | 47.CRISION SERV ELECTRO ASCENSOARE SRL▲ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,7×▲ 62,4 % | ▲ 62,4 % | 224,4 K RON | |
| 48 | 48.GRIZLY CONSTRUCT SRL▼ 2 | Comuna Băneşti, Prahova | 6,6×▲ 28 % | ▲ 28 % | 85,3 K RON | |
| 49 | 49.MARIPEN CONSTRUCT SRLnou | Sat Călineşti, Comuna Floreşti, Prahova | 6,6×— | — | — | 233,9 K RON |
| 50 | 50.ASCENSIS REAL ESTATE SRL▼ 14 | Sat Cheia, Comuna Măneciu, Prahova | 6,5×0,0% | 0,0% | 158,7 K RON | |
| 51 | 51.ALDREX CONS SRL▼ 23 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 6,4×▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | -12,4 K RON | |
| 52 | 52.AMONTI-SERV SRL▼ 15 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 6,4×▲ 1 % | ▲ 1 % | 29,3 K RON | |
| 53 | 53.LADMA COM SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,4×▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 29 K RON | |
| 54 | 54.SALMAD CONSTRUCT SRLnou | Sat Pioreşti, Comuna Poienarii Burchii, Prahova | 6,3×▼ 96,7 % | ▼ 96,7 % | -31,7 K RON | |
| 55 | 55.GREMIO CONS SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,2×▲ 123,9 % | ▲ 123,9 % | 110,6 K RON | |
| 56 | 56.SAN PAUL SRL▲ 52 | Sat Găgeni, Comuna Păuleşti, Prahova | 5,9×▲ 105,9 % | ▲ 105,9 % | -79,3 K RON | |
| 57 | 57.GIRAM IMPEX SRL▲ 8 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 5,9×▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 144,3 K RON | |
| 58 | 58.TOSIM CONSTRUCT SRLnou | Sat Diţeşti, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 5,8×▲ 173,8 % | ▲ 173,8 % | 74,2 K RON | |
| 59 | 59.NICLAM SERV SRL▼ 17 | Sat Făgetu, Comuna Gura Vitioarei, Prahova | 5,7×▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -9,1 K RON | |
| 60 | 60.TEKNOS GROUP CONSTRUCT SRL▼ 48 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,7×▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | 43,1 K RON | |
| 61 | 61.ESRA SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,5×▲ 27 % | ▲ 27 % | 5 mil. RON | |
| 62 | 62.MONEDIF SUB SRL▲ 59 | Sat Cornu de Sus, Comuna Dumbrava, Prahova | 5,5×▲ 103,7 % | ▲ 103,7 % | 26,1 K RON | |
| 63 | 63.RHODOS COM SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,5×▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 41,6 K RON | |
| 64 | 64.LEVINSTAL SRL▲ 39 | Sat Ghighiu, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 5,3×▲ 82,8 % | ▲ 82,8 % | 3,3 K RON | |
| 65 | 65.BAUPARTNER SRL▲ 13 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 5,3×▲ 52,6 % | ▲ 52,6 % | 11,5 mil. RON | |
| 66 | 66.NIM CONSTRUCT SRL▲ 97 | Sat Lapoş, Comuna Lapoş, Prahova | 5,3×▲ 142,5 % | ▲ 142,5 % | -69,7 K RON | |
| 67 | 67.VASIS MOB SRLnou | Sat Poienarii Burchii, Comuna Poienarii Burchii, Prahova | 5,3×▲ 131,4 % | ▲ 131,4 % | 17,4 K RON | |
| 68 | 68.AOSTA DEVELOPMENT SRL▲ 362 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 5,3×▲ 401 % | ▲ 401 % | 2,6 K RON | |
| 69 | 69.NO LIMITS SAFETY SRLnou | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 5,2×— | — | — | 105,2 K RON |
| 70 | 70.REXUX CONSTRUCTII SRL▲ 76 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 5,2×▲ 114,1 % | ▲ 114,1 % | 112,7 K RON | |
| 71 | 71.MIRECO REP SRL▲ 470 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,2×▲ 473,3 % | ▲ 473,3 % | 454,7 K RON | |
| 72 | 72.TASA CONSTRUCT SRL▲ 93 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5×▲ 127,5 % | ▲ 127,5 % | 59,2 K RON | |
| 73 | 73.CRISTRUCT COM SRLnou | Sat Cocoşeşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 4,9×▲ 132,2 % | ▲ 132,2 % | 370,9 K RON | |
| 74 | 74.OLEN CONSTRUCT SRL▲ 211 | Comuna Băneşti, Prahova | 4,8×▲ 230,1 % | ▲ 230,1 % | 45,2 K RON | |
| 75 | 75.AESI AUTOMATION & ENGINEERING SOLUTIONS FOR INDUSTRY SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,8×— | — | — | 99,6 K RON |
| 76 | 76.PANDAS SERVCONST SRLnou | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 4,7×▲ 928,3 % | ▲ 928,3 % | 62,6 K RON | |
| 77 | 77.MAN ALPIN SRLnou | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 4,7×▲ 198,1 % | ▲ 198,1 % | 32,9 K RON | |
| 78 | 78.BOIL IMPEX SRL▼ 72 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,7×▼ 71 % | ▼ 71 % | 215,4 K RON | |
| 79 | 79.BITACOM SERV SRL▼ 22 | Sat Drăgăneşti, Comuna Drăgăneşti, Prahova | 4,6×▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 55 K RON | |
| 80 | 80.EDIROM CONSTRUCT SRL▲ 42 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,6×▲ 71,3 % | ▲ 71,3 % | 70,1 K RON | |
| 81 | 81.CONTEL EXPERT TCI SRL▲ 30 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,6×▲ 62,4 % | ▲ 62,4 % | 92,9 K RON | |
| 82 | 82.TOTAL SOFT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,6×▼ 55,5 % | ▼ 55,5 % | 4,4 K RON | |
| 83 | 83.MARKUS CONSTRUCT INVEST SRL▲ 147 | Sat Ţărculeşti, Comuna Gornet-Cricov, Prahova | 4,5×▲ 164,9 % | ▲ 164,9 % | 120,8 K RON | |
| 84 | 84.TĂBĂRDICI CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 4,5×▲ 216,8 % | ▲ 216,8 % | 42,3 K RON | |
| 85 | 85.THEROCK ANTREPRENOR SRL▲ 51 | Sat Chesnoiu, Comuna Cocorăştii Colţ, Prahova | 4,5×▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 169,9 K RON | |
| 86 | 86.PRESCO SRL▼ 22 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,4×▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 35 K RON | |
| 87 | 87.BETACONS COMPANY SRL▲ 32 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,4×▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 110,9 K RON | |
| 88 | 88.MENADA SRL▼ 41 | Sat Ţânţăreni, Comuna Blejoi, Prahova | 4,3×▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | -420,6 K RON | |
| 89 | 89.BAUSTRADA REINVEST S.R.L.▲ 181 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 4,3×▲ 188 % | ▲ 188 % | -325,5 K RON | |
| 90 | 90.SILVRETA SRL▼ 40 | Sat Valea Anei, Comuna Starchiojd, Prahova | 4,3×▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 55,6 K RON | |
| 91 | 91.DABMICONSTRUCT SERV SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,3×— | — | — | 104,7 K RON |
| 92 | 92.PAPIT CONSTRUCT SRL▲ 7 | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 4,3×▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 12,8 K RON | |
| 93 | 93.KOSAN CRISPLANT LPG ROMANIA SRL▼ 61 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,2×▼ 38,7 % | ▼ 38,7 % | 44,6 K RON | |
| 94 | 94.LABOR TEST SRL▲ 110 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,2×▲ 129,5 % | ▲ 129,5 % | 63 K RON | |
| 95 | 95.LUKAS D.L. CONST SRL▲ 38 | Comuna Măgureni, Prahova | 4,2×▲ 62,8 % | ▲ 62,8 % | -3,1 K RON | |
| 96 | 96.DOMOTEX CONSULTING SRLnou | Sat Puşcaşi, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 4,2×— | — | — | 85 K RON |
| 97 | 97.IRBAT CONS SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,2×▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 141,4 K RON | |
| 98 | 98.KPD TELECOM SERVICE SRL▲ 167 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,2×▲ 174,3 % | ▲ 174,3 % | 81,3 K RON | |
| 99 | 99.LEMIT INSERV SRL▲ 238 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,1×▲ 223,6 % | ▲ 223,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 100 | 100.BAUFLOORING EXPERT SRL▲ 105 | Sat Pleaşa, Comuna Bucov, Prahova | 4,1×▲ 126,5 % | ▲ 126,5 % | 152,5 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Prahova
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
417 firme · 1,6 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.413 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
71 firme · 807,3 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
309 firme · 757,9 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
398 firme · 501,8 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
31 firme · 438,6 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
185 firme · 421,5 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
64 firme · 292,1 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
75 firme · 141,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
117 firme · 128,3 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
16 firme · 101,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
16 firme · 90,1 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
124 firme · 76,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
79 firme · 60,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
49 firme · 44,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
64 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
46 firme · 27,2 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
8 firme · 23,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
17 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
2 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
9 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
12 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
9 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
3 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
4 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
17 firme · 5 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
9 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 545,5 K RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
1 firme · 0 RON