Top 100 firme — Construcții, Buzău după creștere YoY în 2024
383 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 112,7 %, iar liderul atinge 2.669,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NELSTRUCT CIVIL S.R.L.nou | Sat Bâsca Rozilei, Oraş Nehoiu, Buzău | 2.669,1 % | 1,7 K RON | |
| 2 | 2.BRILLIANT SIA PROJECTS S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 1.608,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 3 | 3.MCM RED PROGRESIV BUILDING S.R.L.nou | Sat Gălbinaşi, Comuna Gălbinaşi, Buzău | 1.357,4 % | 143,3 K RON | |
| 4 | 4.GELECTRIC SOLAR PROFESSIONAL S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 1.236,9 % | 423,7 K RON | |
| 5 | 5.HZ CONS INDUSTRY TEAM S.R.L.nou | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 895,3 % | 235,4 K RON | |
| 6 | 6.SGS URBAN ROOF S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 785,2 % | 12,5 K RON | |
| 7 | 7.METALION RADION CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 568,8 % | 333,2 K RON | |
| 8 | 8.QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L.nou | Sat Plevna, Comuna Grebănu, Buzău | 507,2 % | 2,3 mil. RON | |
| 9 | 9.DNS EUROLUC CONSTRUCT S.R.L.▲ 210 | Sat Valea Salciilor, Comuna Tisău, Buzău | 492,4 % | -61,7 K RON | |
| 10 | 10.LOPATARI TOP CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Pestriţu, Comuna Lopătari, Buzău | 481,4 % | 422,1 K RON | |
| 11 | 11.NIK - LUCRARI CONSTRUCTII S.R.L.nou | Sat Mărunţisu, Oraş Patârlagele, Buzău | 444,4 % | 550,8 K RON | |
| 12 | 12.ACN MIMA CONS S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 417,3 % | 120,5 K RON | |
| 13 | 13.ELVISAR CONSULTANTA DEZVOLTARE S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 413,3 % | 523,5 K RON | |
| 14 | 14.HIGHT CONSTRUCT SCOPE S.R.L.nou | Sat Mierea, Comuna Verneşti, Buzău | 371 % | 323,5 K RON | |
| 15 | 15.SONTICA INSTAL CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Cândeşti, Comuna Verneşti, Buzău | 362,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 16 | 16.EXPLOCOM PAD SRL▲ 161 | Sat Lopătari, Comuna Lopătari, Buzău | 354,8 % | 373 K RON | |
| 17 | 17.DSM&NIK DESIGN CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 348 % | 552,4 K RON | |
| 18 | 18.MARICON CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 334,1 % | -390,7 K RON | |
| 19 | 19.ELVISAR CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L.▲ 266 | Municipiul Buzău, Buzău | 333,2 % | 393,6 K RON | |
| 20 | 20.ELECTA SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 319,4 % | 304,7 K RON | |
| 21 | 21.MV CONCRET CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 310,9 % | 306,4 K RON | |
| 22 | 22.ISAMAR ROHBAU TRADING S.R.L.▼ 17 | Sat Potoceni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 290,2 % | 2,9 mil. RON | |
| 23 | 23.PAUL EMIL EDILITAR S.R.L.nou | Sat Mihăileşti, Comuna Mihăileşti, Buzău | 282,7 % | 448,8 K RON | |
| 24 | 24.ROTHOUSE CONCEPT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 281,2 % | 341,6 K RON | |
| 25 | 25.REAL ART DESIGN S.R.L.nou | Sat Valea Nucului, Comuna Berca, Buzău | 279,2 % | 71,5 K RON | |
| 26 | 26.DECISIV TOTAL S.R.L.nou | Sat Bâscenii de Jos, Comuna Calvini, Buzău | 275,8 % | 450,8 K RON | |
| 27 | 27.SONI CONS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 274,6 % | 3,8 mil. RON | |
| 28 | 28.GEO UNIVERSAL ACCES S.R.L.nou | Sat Scurteşti, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 273,2 % | 921,7 K RON | |
| 29 | 29.ADIN TVI MET CONS S.R.L.▲ 203 | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 270,7 % | 77,6 K RON | |
| 30 | 30.RIANA NT DINAMIC CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Cislău, Comuna Cislău, Buzău | 266,5 % | 490,6 K RON | |
| 31 | 31.GATI OPTUSPE SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 260,8 % | 37 K RON | |
| 32 | 32.VDS COPPER SHIELD S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 249,6 % | 180,8 K RON | |
| 33 | 33.CODESCU PROFESSIONAL CONSTRUCT S.R.L.nou | Oraş Patârlagele, Buzău | 243,7 % | 70,5 K RON | |
| 34 | 34.ADENS TRANS FOREVER INVEST S.R.L.nou | Sat Gura Câlnăului, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 241,2 % | 188,3 K RON | |
| 35 | 35.EDIL ADIONIT SRL▼ 20 | Sat Cislău, Comuna Cislău, Buzău | 237,4 % | -862,4 K RON | |
| 36 | 36.VLAD INVEST SRL▲ 74 | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 237,1 % | 4,4 mil. RON | |
| 37 | 37.HIDROTERM IZOPROF S.R.L.▼ 28 | Municipiul Buzău, Buzău | 236,3 % | 8 mil. RON | |
| 38 | 38.ARIAN STRUCTO S.R.L.nou | Sat Cătina, Comuna Cătina, Buzău | 234,6 % | 329,2 K RON | |
| 39 | 39.VIA ATLANTIS SRLnou | Oraş Patârlagele, Buzău | 233,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 40 | 40.ELITE INNOVATIVE PARTNERS S.R.L.nou | Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele, Buzău | 233 % | 1,6 mil. RON | |
| 41 | 41.ELITE DESIGN & BUILD S.R.L.nou | Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele, Buzău | 230,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 42 | 42.G&S EDILE ART SRL▲ 51 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 224,2 % | 770,5 K RON | |
| 43 | 43.CONSTRUCŢII MUNTENIA EST AP S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 220,4 % | 15,3 K RON | |
| 44 | 44.ENERGOMAT DINAMIC SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 219,7 % | 6,7 mil. RON | |
| 45 | 45.NOV ARTIS BIS TEAM S.R.L.nou | Sat Niculeşti, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 218 % | 84 K RON | |
| 46 | 46.KARANI ELECTRIC ENERGY S.R.L.nou | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 217,8 % | 98,9 K RON | |
| 47 | 47.ACTUAL AVE TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Haleş, Comuna Tisău, Buzău | 213,3 % | 761,8 K RON | |
| 48 | 48.CONFETTE EVENIMENTE SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 211,4 % | 682,1 K RON | |
| 49 | 49.ART ELMIVAL SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 209,9 % | 357,6 K RON | |
| 50 | 50.MILEA COMPLET CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Pleşcoi, Comuna Berca, Buzău | 209,3 % | 83,7 K RON | |
| 51 | 51.MEGA CASE BUCUR CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Măteşti, Comuna Săpoca, Buzău | 205,7 % | 829,2 K RON | |
| 52 | 52.SEMCA INVEST SRLnou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 201,5 % | 1,5 K RON | |
| 53 | 53.CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL▲ 208 | Municipiul Buzău, Buzău | 198,8 % | 5,1 mil. RON | |
| 54 | 54.GEOPRIM UZS IDEAL CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Ileana, Comuna Glodeanu Sărat, Buzău | 191,3 % | 787,3 K RON | |
| 55 | 55.DAV CONSTRUCT SRL▲ 253 | Sat Sârbeşti, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 188,1 % | 258,4 K RON | |
| 56 | 56.LVS DIVERS TEAM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 186,6 % | 217,1 K RON | |
| 57 | 57.DELTA ELECTRONIC SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 182,4 % | 320,6 K RON | |
| 58 | 58.LUSCAN ASFALT S.R.L.▼ 47 | Municipiul Buzău, Buzău | 180,5 % | 4,3 mil. RON | |
| 59 | 59.PIGNIC DIVERS SRLnou | Sat Movila Oii, Comuna Cilibia, Buzău | 176,8 % | 3,1 mil. RON | |
| 60 | 60.IZO M CONSTRUCT SOLUTIONS SRLnou | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 172,6 % | 592,6 K RON | |
| 61 | 61.ADIPRU COSDARI SRL▲ 195 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 168,1 % | 196,7 K RON | |
| 62 | 62.CLIMATIZARE BUZĂU S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 166,1 % | 531,7 K RON | |
| 63 | 63.ZEN VIVA BUSSINES S.R.L.▲ 226 | Sat Pestriţu, Comuna Lopătari, Buzău | 165,5 % | 664,6 K RON | |
| 64 | 64.V&M INFRASTRUCTURE S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 164,4 % | 556,1 K RON | |
| 65 | 65.WDT PROCONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Merei, Comuna Merei, Buzău | 163,5 % | 283,5 K RON | |
| 66 | 66.DUCK SMART MO S.R.L.nou | Sat Movila Oii, Comuna Cilibia, Buzău | 158,4 % | 4,3 K RON | |
| 67 | 67.TECNICA EDIL BUILDING SRLnou | Sat Ţinteşti, Comuna Ţinteşti, Buzău | 156,8 % | 79,6 K RON | |
| 68 | 68.ENERGO EST TOP SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 153,2 % | 523,2 K RON | |
| 69 | 69.TECA PRIM CONSTRUCT S.R.L.nou | Oraş Patârlagele, Buzău | 152 % | 87 K RON | |
| 70 | 70.COFEM CONSTRUCT SRLnou | Loc. Valea Viei, Oraş Patârlagele, Buzău | 151,1 % | -49,1 K RON | |
| 71 | 71.SERV INSTAL ELECTRO PROFESSIONAL S.R.L.▲ 248 | Sat Smeeni, Comuna Smeeni, Buzău | 148,8 % | 66,1 K RON | |
| 72 | 72.SIMPLIS GAZ 24 S.R.L.▲ 45 | Municipiul Buzău, Buzău | 148,6 % | 341 K RON | |
| 73 | 73.DEEA MOL ENERGY CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 146,2 % | 382,2 K RON | |
| 74 | 74.DASIV EXPRES TRANS SRLnou | Sat Valea Râmnicului, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 145 % | 89,6 K RON | |
| 75 | 75.TEHNOFRIG CONFORT SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Lunca, Comuna C.A. Rosetti, Buzău | 141,8 % | 67,3 K RON | |
| 76 | 76.PROVILA CON 2002 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 140,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 77 | 77.SERV AGRONIC SRLnou | Sat Potoceni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 135,5 % | 70,8 K RON | |
| 78 | 78.DIOMA ELECTRICE SRL▲ 202 | Sat Sudiţi, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 135,1 % | 2,9 mil. RON | |
| 79 | 79.ELENET 2005 SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 132,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 80 | 80.FORFITOUT PROJECT S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 131,6 % | 151,6 K RON | |
| 81 | 81.TUDOREL STROE CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Luciu, Comuna Luciu, Buzău | 131 % | 118,7 K RON | |
| 82 | 82.KEM CONSULTING NIS S.R.L.▲ 239 | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 129,5 % | -895,4 K RON | |
| 83 | 83.ANDROBAR TERM CONSTRUCT MOLDO S.R.L.nou | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 129 % | 235,3 K RON | |
| 84 | 84.DAMARCO-DVI AG S.R.L.nou | Sat Gura Câlnăului, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 126,7 % | 328,5 K RON | |
| 85 | 85.CONSTRUCT VALCOR SRLnou | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Buzău | 125,9 % | 367,6 K RON | |
| 86 | 86.LEMN COMPOZIT WPC S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 125 % | 49,5 K RON | |
| 87 | 87.TAM DIVERS MACHINERY S.R.L.▼ 4 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 124,4 % | 924,8 K RON | |
| 88 | 88.BRITTRUST MANAGEMENT S.R.L.nou | Sat Movila Oii, Comuna Cilibia, Buzău | 122,3 % | 7,8 K RON | |
| 89 | 89.OVICOM ELECTRIC DESIGN SRL▲ 42 | Municipiul Buzău, Buzău | 121,8 % | 307,8 K RON | |
| 90 | 90.HIDRO CONSTRUCT KRN SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 121,8 % | 148 K RON | |
| 91 | 91.GREEN LIFE ACTIV S.R.L.▲ 18 | Sat Merei, Comuna Merei, Buzău | 120,9 % | -443,5 K RON | |
| 92 | 92.CARGO RAZELA SRLnou | Sat Bâsca Chiojdului, Comuna Chiojdu, Buzău | 117 % | 1,5 mil. RON | |
| 93 | 93.CONSTANTIN DECO CONSTRUCT S.R.L.▲ 184 | Sat Cislău, Comuna Cislău, Buzău | 116,2 % | -21,6 K RON | |
| 94 | 94.PMC & CO SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 115,9 % | 29,3 K RON | |
| 95 | 95.EUROLIA ROMTEHNIC SRL▲ 141 | Municipiul Buzău, Buzău | 115,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 96 | 96.ALFA TOP CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Poienile, Oraş Patârlagele, Buzău | 115,6 % | 181,4 K RON | |
| 97 | 97.LAZĂR ELECTRO MECAN SVO S.R.L.nou | Sat Zărneştii de Slănic, Comuna Cernăteşti, Buzău | 113,7 % | 260,9 K RON | |
| 98 | 98.DAVIDANA SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 113,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 99 | 99.IAMANDIU EDILCONSTRUCT S.R.L.▲ 46 | Sat Păcurile, Comuna Căneşti, Buzău | 112,8 % | 820,8 K RON | |
| 100 | 100.CONSTRUCTII COMPLEXE BUZAU SAnou | Municipiul Buzău, Buzău | 112,7 % | 318,6 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Buzău
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
322 firme · 732,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
54 firme · 501,5 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
122 firme · 439 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
335 firme · 430,2 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
135 firme · 279,4 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 110,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
23 firme · 50,9 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
62 firme · 49,5 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
40 firme · 20,1 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 19,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
24 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
10 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
41 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
13 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
18 firme · 11,1 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
17 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
10 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
13 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
6 firme · 1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
2 firme · 290,1 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 218,9 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 79,5 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 24,4 K RON