Top 100 firme — Construcții, Buzău după angajați în 2025
1.279 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 3.714. Pragul de intrare în top este 14, iar liderul atinge 204.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.KEYBOARD SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 204▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 9,6 mil. RON | |
| 2 | 2.URBIS SERV SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 196▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 131,1 K RON | |
| 3 | 3.CONCAS SA▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 194▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 4,5 mil. RON | |
| 4 | 4.CONFERIC SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 125▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 1 mil. RON | |
| 5 | 5.MECAN CONSTRUCT SA= | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 123▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 22,4 mil. RON | |
| 6 | 6.GEDA COM SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 101▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 14,9 mil. RON | |
| 7 | 7.TRIPOL SISTEM CONSTRUCT S.R.L.▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 98▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 10,5 mil. RON | |
| 8 | 8.BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A.▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 96▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 3 mil. RON | |
| 9 | 9.MULTIPROD ENERGO SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 96▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 3,8 mil. RON | |
| 10 | 10.ACS NEW ANTREPRENOR CONSTRUCT S.R.L.▲ 1 | Sat Gura Câlnăului, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 91▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 2,4 mil. RON | |
| 11 | 11.ROMOIL 2003 SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 83▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 12 | 12.CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 72▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 18,2 mil. RON | |
| 13 | 13.LEU AQUACULTURĂ SRL= | Sat Zărneştii de Slănic, Comuna Cernăteşti, Buzău | 720,0% | 0,0% | 5,4 mil. RON | |
| 14 | 14.DOMENII PREST SERV SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 57▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 447,6 K RON | |
| 15 | 15.PUFDAR HQ STAR S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 55— | — | 1,5 mil. RON | |
| 16 | 16.RC ENERGO INSTALL SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 52▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 825,4 K RON | |
| 17 | 17.AURORA INCONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 49▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 2,5 mil. RON | |
| 18 | 18.VULCANI RAL TRANZIT SRL▼ 1 | Sat Alexandru Odobescu, Comuna Buda, Buzău | 49▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 19 | 19.MONDO PROFI DESIGN S.R.L.▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 48▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 20 | 20.AGI CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 46▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 331,2 K RON | |
| 21 | 21.FIBER NET SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 43▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 285,2 K RON | |
| 22 | 22.FRIGOCLIMA SRL▲ 5 | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 43▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 114,1 K RON | |
| 23 | 23.HORECO IMPEX SRL▲ 5 | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 42▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 5,9 mil. RON | |
| 24 | 24.EDIL ADIONIT SRL▲ 10 | Sat Cislău, Comuna Cislău, Buzău | 42▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 8,5 mil. RON | |
| 25 | 25.CONFORT CONSTRUCT HOME H&O S.R.L.▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 39▼ 17 % | ▼ 17 % | 42,6 K RON | |
| 26 | 26.RIANA NT DINAMIC CONSTRUCT S.R.L.▲ 78 | Sat Cislău, Comuna Cislău, Buzău | 39▲ 200 % | ▲ 200 % | -2 mil. RON | |
| 27 | 27.ADY COMSERVICE SRL▲ 5 | Sat Sibiciu de Jos, Comuna Pănătău, Buzău | 36▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 3,1 mil. RON | |
| 28 | 28.CARGO RAZELA SRL▲ 21 | Sat Bâsca Chiojdului, Comuna Chiojdu, Buzău | 35▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | 604,2 K RON | |
| 29 | 29.BAICU PETRUŞ EUSEBIU INSTAL S.R.L.▲ 7 | Sat Căpăţîneşti, Comuna Mărăcineni, Buzău | 33▲ 10 % | ▲ 10 % | 1,5 mil. RON | |
| 30 | 30.FASONATE OȚEL BETON S.R.L.▲ 53 | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 33▲ 120 % | ▲ 120 % | 1,1 mil. RON | |
| 31 | 31.CONSTRUCT TRANS SRL▲ 2 | Sat Caşoca, Comuna Siriu, Buzău | 30▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 32 | 32.KEM CONSULTING NIS S.R.L.▲ 17 | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 30▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 399,6 K RON | |
| 33 | 33.AL KARON SRL▲ 11 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 30▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 34 | 34.M AND G CONSULTING SERVICES AND ENGINEERING SRLnou | Sat Lunca Jariştei, Comuna Siriu, Buzău | 30▲ 130,8 % | ▲ 130,8 % | 520,3 K RON | |
| 35 | 35.ROMTERM SRL▲ 1 | Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău | 300,0% | 0,0% | 104,9 K RON | |
| 36 | 36.COMERCIAL GALAND SRLnou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 29▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 37 | 37.VIA ATLANTIS SRL▲ 1 | Oraş Patârlagele, Buzău | 290,0% | 0,0% | 423,7 K RON | |
| 38 | 38.WMC BEST DIVERS CONSTRUCT SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 290,0% | 0,0% | 2,2 mil. RON | |
| 39 | 39.FIBALGOS INSTAL PROJECT S.R.L.▲ 433 | Sat Grebănu, Comuna Grebănu, Buzău | 29▲ 1.350 % | ▲ 1.350 % | 81,4 K RON | |
| 40 | 40.WEIMAR SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 280,0% | 0,0% | 292,5 K RON | |
| 41 | 41.UNO ART SERVICII S.R.L.▲ 15 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 26▲ 30 % | ▲ 30 % | 368,7 K RON | |
| 42 | 42.TEHNOCONSTRUCT SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 26▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 177,1 K RON | |
| 43 | 43.SOLO PROD SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 25▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 847,1 K RON | |
| 44 | 44.ELECTRO ANA LUIZA SRL▲ 5 | Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele, Buzău | 25▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 902 K RON | |
| 45 | 45.VOINEA CONSTRUCT SRL▲ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 24▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 283 K RON | |
| 46 | 46.ISAMAR ROHBAU TRADING S.R.L.▲ 68 | Sat Potoceni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 24▲ 100 % | ▲ 100 % | 4,4 mil. RON | |
| 47 | 47.ELECTRO & CONSTRUCT SRL= | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 240,0% | 0,0% | 4,4 mil. RON | |
| 48 | 48.INEL SA▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 23▼ 8 % | ▼ 8 % | 1 mil. RON | |
| 49 | 49.ETD GRUP MOBIL S.R.L.▲ 153 | Municipiul Buzău, Buzău | 23▲ 228,6 % | ▲ 228,6 % | 541,2 K RON | |
| 50 | 50.TUP ALPIN SRL▲ 76 | Municipiul Buzău, Buzău | 23▲ 109,1 % | ▲ 109,1 % | 48,7 K RON | |
| 51 | 51.YNUSK PLEISTERWERK S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 23▲ 475 % | ▲ 475 % | -2,2 mil. RON | |
| 52 | 52.SPECIAL CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L.▲ 420 | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 23▲ 1.050 % | ▲ 1.050 % | 224,7 K RON | |
| 53 | 53.GV ELECTRO TOTAL SRL▲ 1 | Sat Niculeşti, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 22▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 633,2 K RON | |
| 54 | 54.MC MIDACO INTERIM S.R.L.▲ 82 | Municipiul Buzău, Buzău | 21▲ 110 % | ▲ 110 % | 1,7 mil. RON | |
| 55 | 55.AVARD SRL▼ 21 | Municipiul Buzău, Buzău | 21▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 274,4 K RON | |
| 56 | 56.CONDO 2005 SRL▲ 7 | Sat Gura Teghii, Comuna Gura Teghii, Buzău | 20▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 477,1 K RON | |
| 57 | 57.PUBLIC CREATION SRL▲ 47 | Municipiul Buzău, Buzău | 20▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 27,4 mil. RON | |
| 58 | 58.ZEN VIVA BUSSINES S.R.L.▲ 25 | Sat Pestriţu, Comuna Lopătari, Buzău | 20▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 59 | 59.BAREX CONSORTIUM SRL▲ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 19▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 112,6 K RON | |
| 60 | 60.COMEX V 2000 SRL▼ 1 | Sat Potoceni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 190,0% | 0,0% | 11 K RON | |
| 61 | 61.INTERLINK SISTEM SRL▲ 2 | Sat Caşota, Comuna Glodeanu-Siliştea, Buzău | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 1 mil. RON | |
| 62 | 62.NI SMART CONS EDILITAR S.R.L.▲ 548 | Sat Cislău, Comuna Cislău, Buzău | 19▲ 1.800 % | ▲ 1.800 % | 462,4 K RON | |
| 63 | 63.LUSCAN ASFALT S.R.L.▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 190,0% | 0,0% | 3,6 mil. RON | |
| 64 | 64.DYNAMIC HIGH CONSTRUCTION S.R.L.▲ 106 | Municipiul Buzău, Buzău | 19▲ 137,5 % | ▲ 137,5 % | 216 K RON | |
| 65 | 65.TEHNO SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 190,0% | 0,0% | 523,9 K RON | |
| 66 | 66.VLAD INVEST SRL▼ 7 | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 190,0% | 0,0% | 2,5 mil. RON | |
| 67 | 67.LUCIAN LKW SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 68 | 68.LIMON TRANSALL SRL▲ 7 | Sat Joseni, Comuna Berca, Buzău | 19▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 69 | 69.DCP SPACE FOR TRANSCONS S.R.L.▲ 403 | Sat Valea Râmnicului, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 19▲ 850 % | ▲ 850 % | -45,7 K RON | |
| 70 | 70.ROM SELF SRL▼ 14 | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | 357,4 K RON | |
| 71 | 71.DAMAVI RECRUIT AGENCY S.R.L.▲ 194 | Sat Sătuc, Comuna Berca, Buzău | 18▲ 260 % | ▲ 260 % | -16,3 K RON | |
| 72 | 72.DIOMA ELECTRICE SRL▼ 3 | Sat Sudiţi, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 949,7 K RON | |
| 73 | 73.AS PIN SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 74 | 74.CONPRIF SA▼ 22 | Municipiul Buzău, Buzău | 18▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 397,5 K RON | |
| 75 | 75.HIDRO CONSTRUCT KRN SRL▲ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 18▲ 20 % | ▲ 20 % | 98,1 K RON | |
| 76 | 76.CONSTRUCTII COMPLEXE BUZAU SA▼ 47 | Municipiul Buzău, Buzău | 18▼ 50 % | ▼ 50 % | 57,2 K RON | |
| 77 | 77.PROTEHNIC INSTAL HVAC SRL▼ 2 | Sat Sudiţi, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 18▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 13,4 mil. RON | |
| 78 | 78.AZEN SYSTEME SRL▲ 887 | Municipiul Buzău, Buzău | 17— | — | 2,9 mil. RON | |
| 79 | 79.MEGAROCK SRLnou | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Buzău | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 284 K RON | |
| 80 | 80.INS GREEN EUROTRADING SRL▼ 17 | Sat Lunca, Oraş Patârlagele, Buzău | 17▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 81 | 81.TETO HIGH QUALITY S.R.L.▲ 121 | Municipiul Buzău, Buzău | 17▲ 142,9 % | ▲ 142,9 % | -22,2 K RON | |
| 82 | 82.RO & RO SRL▼ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 170,0% | 0,0% | 16,1 K RON | |
| 83 | 83.TEHNO EDIL SRL▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 160,0% | 0,0% | 119,1 K RON | |
| 84 | 84.ARIANA PLASTERING S.R.L.▲ 20 | Loc. Sibiciu de Sus, Oraş Patârlagele, Buzău | 16▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | -197,2 K RON | |
| 85 | 85.DAVIDANA SRL▼ 22 | Municipiul Buzău, Buzău | 16▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 86 | 86.METTCOS ENGINEERING & CONSTRUCTION SRL▼ 17 | Sat Gura Câlnăului, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 218,5 K RON | |
| 87 | 87.LEX PROTECT TEHNIC SRL▼ 58 | Sat Lipia, Comuna Merei, Buzău | 16▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | 757,8 K RON | |
| 88 | 88.PROTEHNIC SOLAR ENERGY SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 520,8 K RON | |
| 89 | 89.MAE SOLAR UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L.▲ 81 | Oraş Patârlagele, Buzău | 16▲ 100 % | ▲ 100 % | 11,4 K RON | |
| 90 | 90.FRATTELI STEMATE SRL▲ 2 | Sat Cireşu, Comuna Mânzăleşti, Buzău | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 987 K RON | |
| 91 | 91.HIDROTERM IZOPROF S.R.L.▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 2,7 mil. RON | |
| 92 | 92.QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L.▲ 78 | Sat Plevna, Comuna Grebănu, Buzău | 15▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 2,4 mil. RON | |
| 93 | 93.BUCUR IONUŢ EXPERT CONSTRUCT S.R.L.▼ 10 | Sat Măteşti, Comuna Săpoca, Buzău | 150,0% | 0,0% | 961,7 K RON | |
| 94 | 94.ELENET 2005 SRL▼ 19 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 683,1 K RON | |
| 95 | 95.3S ANTEPRIZA SERVICES & MAINTENANCE SRL▲ 41 | Municipiul Buzău, Buzău | 15▲ 50 % | ▲ 50 % | 1,5 mil. RON | |
| 96 | 96.DAN SERVCOMEX SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 115,3 K RON | |
| 97 | 97.SIR EXECONS S.R.L.▼ 5 | Sat Brăeşti, Comuna Brăeşti, Buzău | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 245,8 K RON | |
| 98 | 98.AIO ENGINEERING S.R.L.▲ 16 | Municipiul Buzău, Buzău | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 99 | 99.ELVISAR CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L.▲ 27 | Municipiul Buzău, Buzău | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 78,8 K RON | |
| 100 | 100.MEGA CASE BUCUR CONSTRUCT S.R.L.▲ 26 | Sat Măteşti, Comuna Săpoca, Buzău | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 862,4 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Buzău
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
322 firme · 732,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
54 firme · 501,5 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
122 firme · 439 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
335 firme · 430,2 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
135 firme · 279,4 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 110,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
23 firme · 50,9 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
62 firme · 49,5 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
40 firme · 20,1 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 19,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
24 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
10 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
41 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
13 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
18 firme · 11,1 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
17 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
10 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
13 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
6 firme · 1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
2 firme · 290,1 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 218,9 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 79,5 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 24,4 K RON