Top 100 firme — Construcții, Buzău după creștere YoY în 2010
115 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 7,2 %, iar liderul atinge 3.530,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SINOEURO DEVELOPMENT COM SRLnou | Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov, Buzău | 3.530,7 % | 96 K RON | |
| 2 | 2.MB CON METAL SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 3.047,4 % | 285 K RON | |
| 3 | 3.REPSOND COMPANY SRLnou | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 599,6 % | 56,3 K RON | |
| 4 | 4.ALCATO GROUP SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 483 % | 489,1 K RON | |
| 5 | 5.IRIMIA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 372,3 % | 11,8 K RON | |
| 6 | 6.DIASOFS CONSTRUCT 2009 SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 349,8 % | 38,6 K RON | |
| 7 | 7.BAREX COM SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 339,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 8 | 8.UNIVERS PRODIMPEX SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 291,3 % | 276,4 K RON | |
| 9 | 9.TEHNOGRUP ENERGO PETROL SRLnou | Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov, Buzău | 259,2 % | 38,6 K RON | |
| 10 | 10.MDM COMP INSTAL SRLnou | Sat Vintilă Vodă, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 236,8 % | 367 K RON | |
| 11 | 11.ESP PROMOTOR 2005 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 230,9 % | 23,8 K RON | |
| 12 | 12.RADMAR BUSINESS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 227,5 % | 7,5 K RON | |
| 13 | 13.ALIMENT COM SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 214,2 % | 27,6 K RON | |
| 14 | 14.TITAN SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 171,3 % | 150,3 K RON | |
| 15 | 15.VIS & SUCCES SRLnou | Sat Oreavul, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 170,4 % | 12,5 K RON | |
| 16 | 16.PRESCON 2000 SRLnou | Sat Nişcov, Comuna Verneşti, Buzău | 166,9 % | 373,7 K RON | |
| 17 | 17.BAREX LAVALIN SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 147,7 % | 387,3 K RON | |
| 18 | 18.EDIM INSTAL SRL▲ 51 | Municipiul Buzău, Buzău | 145,3 % | 199,4 K RON | |
| 19 | 19.INSTAL TERM SRLnou | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 144,3 % | -49,2 K RON | |
| 20 | 20.VILA LDC CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 140 % | -145,7 K RON | |
| 21 | 21.AS PIN SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 135,7 % | 325,8 K RON | |
| 22 | 22.DESIGN PRODUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 126,8 % | 58,3 K RON | |
| 23 | 23.LAV COMPANY BRIKO SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 117 % | -13,6 K RON | |
| 24 | 24.EDIL ENGINEERING SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 116 % | 565,2 K RON | |
| 25 | 25.INTELIGENT CONSTRUCŢII SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 112,2 % | 266,7 K RON | |
| 26 | 26.GEDA COM SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 109,7 % | 196,9 K RON | |
| 27 | 27.GEOROOF SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 94,9 % | 62,2 K RON | |
| 28 | 28.GELSOP SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 93,1 % | 8,4 K RON | |
| 29 | 29.DRILLCON SRLnou | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 90,4 % | 32,9 K RON | |
| 30 | 30.ADI GICĂ SRLnou | Sat Unguriu, Comuna Unguriu, Buzău | 88,7 % | 88 K RON | |
| 31 | 31.KNT TEDO TRUST SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 82,1 % | -1,4 K RON | |
| 32 | 32.AZEN SYSTEME SRL▼ 29 | Municipiul Buzău, Buzău | 81,6 % | 160,1 K RON | |
| 33 | 33.PROVILA CON 2002 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 77,5 % | 40,4 K RON | |
| 34 | 34.DAV CONSTRUCT SRLnou | Sat Sârbeşti, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 76,9 % | 4,3 K RON | |
| 35 | 35.LILIAC COM SRLnou | Sat Chiojdu, Comuna Chiojdu, Buzău | 74,2 % | 25,7 K RON | |
| 36 | 36.ROMOIL 2003 SRL▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 72,9 % | 5,5 mil. RON | |
| 37 | 37.METCONS GRUP SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 69,2 % | 146,9 K RON | |
| 38 | 38.DAS INDUSTRIAL GROUP SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 68,8 % | 112,3 K RON | |
| 39 | 39.LUCIAN LKW SRL▲ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 67,9 % | 641,8 K RON | |
| 40 | 40.RA TRANS EDIL SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 67,8 % | -80,1 K RON | |
| 41 | 41.ALEX AB INDUSTRIAL GRUP SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 64,3 % | -96,3 K RON | |
| 42 | 42.MARIO AUTO COM SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 63,9 % | 29,2 K RON | |
| 43 | 43.IZO M CONSTRUCT SOLUTIONS SRLnou | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 62,4 % | -55,5 K RON | |
| 44 | 44.INEL SAnou | Municipiul Buzău, Buzău | 59,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 45 | 45.ENERGOPETROL PREST SERV CONSULTING COMP SRLnou | Sat Merei, Comuna Merei, Buzău | 59,2 % | 7,2 K RON | |
| 46 | 46.AVANTI CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 58 % | 103 K RON | |
| 47 | 47.COMEX V 2000 SRLnou | Sat Potoceni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 57,6 % | -283,4 K RON | |
| 48 | 48.INSTALFRIG SISTEM SRLnou | Sat Izvoru Dulce, Comuna Merei, Buzău | 55,9 % | 761 RON | |
| 49 | 49.MIREL & AURELIA SRL▼ 20 | Municipiul Buzău, Buzău | 53,3 % | 98,8 K RON | |
| 50 | 50.RDM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 52,9 % | 125 K RON | |
| 51 | 51.OMICON GLOBAL SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 52,4 % | 73,3 K RON | |
| 52 | 52.MULTIPROD ENERGO SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 51,9 % | 2,6 mil. RON | |
| 53 | 53.MARIANA TĂNASE SRLnou | Sat Sătuc, Comuna Berca, Buzău | 51,5 % | 43,5 K RON | |
| 54 | 54.AUTOMATIZĂRI DIMINSTAL SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 48,2 % | 13,4 K RON | |
| 55 | 55.PROVISTA TELEGRAPH SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 45 % | 11,1 K RON | |
| 56 | 56.BETOMAX SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 43,8 % | 177 K RON | |
| 57 | 57.CONTURAS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 42,7 % | 32,3 K RON | |
| 58 | 58.UTIL & STANDARD CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 42 % | 28,4 K RON | |
| 59 | 59.ALI INTER CONSTRUCT SRLnou | Sat Călţuna, Comuna Smeeni, Buzău | 41,7 % | 26,9 K RON | |
| 60 | 60.VILA COM CONSTRUCT SRL▼ 56 | Municipiul Buzău, Buzău | 38,1 % | -82 K RON | |
| 61 | 61.PREST COMERCIAL 2000 SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 37,4 % | 68,2 K RON | |
| 62 | 62.MAGENTIS SRLnou | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 33,6 % | -52,7 K RON | |
| 63 | 63.FRIGOCLIMA SRL▲ 18 | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 33,2 % | 32,6 K RON | |
| 64 | 64.TRANS APA CONSTRUCT SRLnou | Sat Ziduri, Comuna Ziduri, Buzău | 32,6 % | -51,8 K RON | |
| 65 | 65.ELENET 2005 SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 32 % | 25,2 K RON | |
| 66 | 66.EUROGAMA SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 31,8 % | 6,3 K RON | |
| 67 | 67.NEW A B C COM SRLnou | Sat Căpăţîneşti, Comuna Mărăcineni, Buzău | 31,8 % | -9 K RON | |
| 68 | 68.UTIL CONSTRUCT SRLnou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 31,5 % | 3,3 K RON | |
| 69 | 69.FRIGOTEHNICA SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 28,7 % | 30,7 K RON | |
| 70 | 70.CONCAS SAnou | Municipiul Buzău, Buzău | 28 % | 1,7 mil. RON | |
| 71 | 71.PROVILA GRUP SRL▼ 50 | Municipiul Buzău, Buzău | 27,1 % | -93,2 K RON | |
| 72 | 72.TEHNO EDIL SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 26,3 % | 12,5 K RON | |
| 73 | 73.RADCO INSTALATII SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 25,8 % | 402,9 K RON | |
| 74 | 74.NICOLAE 2008 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 25,8 % | -93,6 K RON | |
| 75 | 75.D PRESS SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 25,3 % | 51 K RON | |
| 76 | 76.LICIU CON SRL▼ 21 | Municipiul Buzău, Buzău | 24,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 77 | 77.TOM GEOTIN CONS SRLnou | Sat Topliceni, Comuna Topliceni, Buzău | 22,3 % | 4,6 K RON | |
| 78 | 78.CONS DAVID SRL▼ 77 | Municipiul Buzău, Buzău | 19,5 % | 3 K RON | |
| 79 | 79.GEO DAN SOLDOUT SRL▲ 8 | Sat Chiliile, Comuna Chiliile, Buzău | 18,4 % | -27,2 K RON | |
| 80 | 80.WEIMAR SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 17,7 % | 73,5 K RON | |
| 81 | 81.RECICLING CD 2007 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 16,9 % | -151,2 K RON | |
| 82 | 82.COMET COM SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 16,8 % | 54,9 K RON | |
| 83 | 83.BDS IMPORT EXPORT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 15,9 % | 132,9 K RON | |
| 84 | 84.ROMTERM SRLnou | Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău | 14,8 % | 1,2 K RON | |
| 85 | 85.BIDDER COMPANY SRL▼ 41 | Municipiul Buzău, Buzău | 14,7 % | 16,2 K RON | |
| 86 | 86.GABA SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 14,2 % | -56,2 K RON | |
| 87 | 87.CLIMATERM DESIGN SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 14,1 % | 85,9 K RON | |
| 88 | 88.ELECTRO PROD SRLnou | Sat Potârnicheşti, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 14 % | 43,5 K RON | |
| 89 | 89.ROX MIH 77 SRLnou | Sat Pleşcoi, Comuna Berca, Buzău | 13,7 % | 16,4 K RON | |
| 90 | 90.HERTNER SERVICII SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 12,7 % | 3,9 K RON | |
| 91 | 91.ELETOPFAUR SRLnou | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 11,9 % | 33,8 K RON | |
| 92 | 92.CONSTRUCT TRANS SRLnou | Sat Caşoca, Comuna Siriu, Buzău | 11 % | 34,9 K RON | |
| 93 | 93.RALY MOL PREST SRLnou | Sat Mânzăleşti, Comuna Mânzăleşti, Buzău | 10,9 % | 8,8 K RON | |
| 94 | 94.AURORA INCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 9,4 % | 88,7 K RON | |
| 95 | 95.EUROFRIG PROSPECTING SRL▼ 64 | Municipiul Buzău, Buzău | 9,1 % | 39 K RON | |
| 96 | 96.SIMA CONSTRUCT 2001 SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 9 % | 368 K RON | |
| 97 | 97.DRAGOŞ DESIGN SRLnou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 8,6 % | 33,4 K RON | |
| 98 | 98.ASTERIX IMPEX SRL▼ 96 | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 7,7 % | 34,3 K RON | |
| 99 | 99.CARMEN STAR INFINITY SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 7,3 % | 63,1 K RON | |
| 100 | 100.PSTC CONSTRUCT SRLnou | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 7,2 % | 15,3 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Buzău
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
322 firme · 732,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
54 firme · 501,5 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
122 firme · 439 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
335 firme · 430,2 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
135 firme · 279,4 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 110,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
23 firme · 50,9 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
62 firme · 49,5 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
40 firme · 20,1 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 19,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
24 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
10 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
41 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
13 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
18 firme · 11,1 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
17 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
10 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
13 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
6 firme · 1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
2 firme · 290,1 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 218,9 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 79,5 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 24,4 K RON