Top 100 firme — Construcții, Buzău după creștere YoY în 2009
95 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,4 %, iar liderul atinge 1.013,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CONS DAVID SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 1.013,4 % | 44 K RON | |
| 2 | 2.ASTERIX IMPEX SRLnou | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 607,7 % | 27,4 K RON | |
| 3 | 3.AZEN SYSTEME SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 585 % | 48,7 K RON | |
| 4 | 4.VILA COM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 506,9 % | -108,7 K RON | |
| 5 | 5.PRAKT INVEST SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 481,2 % | -193,9 K RON | |
| 6 | 6.CONFORT CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 314 % | 30,2 K RON | |
| 7 | 7.PETRO CONSIND SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 260,1 % | 10,1 K RON | |
| 8 | 8.GIRAL 2008 SRLnou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 248,1 % | 306,2 K RON | |
| 9 | 9.SONI CONS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 237,2 % | 381,2 K RON | |
| 10 | 10.RACOL BRICOLAGE SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 227,9 % | 109,7 K RON | |
| 11 | 11.IMOBILIAR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 170,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 12 | 12.D & D VIVAI PLANTE SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 169,5 % | 498,4 K RON | |
| 13 | 13.MATEIU TRANS SRLnou | Sat Zărneşti, Comuna Zărneşti, Buzău | 162,6 % | 560,9 K RON | |
| 14 | 14.PRESTCOM SERV SAnou | Municipiul Buzău, Buzău | 159,3 % | 138,2 K RON | |
| 15 | 15.BIA GLASS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 118,1 % | 8,2 K RON | |
| 16 | 16.ALIMENT COM SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 104,5 % | 620 RON | |
| 17 | 17.ASCON SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 102,8 % | 225,5 K RON | |
| 18 | 18.CARAIMAN INCONS SRLnou | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 97 % | 110,1 K RON | |
| 19 | 19.TEHNO ADI VAL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 86,1 % | 293,3 K RON | |
| 20 | 20.EUROVEST SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 83,1 % | 136,4 K RON | |
| 21 | 21.PROVILA GRUP SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 76 % | 48,6 K RON | |
| 22 | 22.MERIS COM SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 75,6 % | 182,9 K RON | |
| 23 | 23.IRA APOSTOL CONSTRUCT 2006 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 74,4 % | 93,6 K RON | |
| 24 | 24.SMART EDIL SRLnou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 73,6 % | 112,3 K RON | |
| 25 | 25.KOSHKO MOBIL SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 70,1 % | 959,4 K RON | |
| 26 | 26.SPOIALA C SNCnou | Municipiul Buzău, Buzău | 69,7 % | 130,1 K RON | |
| 27 | 27.ANTWORK EARTH DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 62,4 % | 159,9 K RON | |
| 28 | 28.TERMOTEHNICA SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 57,7 % | 314,2 K RON | |
| 29 | 29.MIREL & AURELIA SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 55,4 % | 49,9 K RON | |
| 30 | 30.DEZVOLTĂRI REZIDENŢIALE SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 53,4 % | -153 K RON | |
| 31 | 31.EUROFRIG PROSPECTING SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 53 % | 17,1 K RON | |
| 32 | 32.ALPET SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 50,7 % | 131 K RON | |
| 33 | 33.TERMOSUD CONSULT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 49,6 % | 45,7 K RON | |
| 34 | 34.L&M DALCONS RAPID SRLnou | Sat Topliceni, Comuna Topliceni, Buzău | 45,6 % | 16,2 K RON | |
| 35 | 35.EDILIZIA GEORDANA SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 45,3 % | 22,3 K RON | |
| 36 | 36.M CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 39,2 % | 31,5 K RON | |
| 37 | 37.DOREMY RADA SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 39,2 % | 34,9 K RON | |
| 38 | 38.BINIAM ACTIV SRLnou | Sat Pleşeşti, Comuna Berca, Buzău | 39,2 % | -125,1 K RON | |
| 39 | 39.ELBACON SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 39,2 % | 204,9 K RON | |
| 40 | 40.MARIO DENI CONS SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 38,9 % | -7,2 K RON | |
| 41 | 41.ART COLUMNA SRLnou | Sat Şarânga, Comuna Pietroasele, Buzău | 35,2 % | 88 K RON | |
| 42 | 42.ROMOIL 2003 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 32,9 % | 2 mil. RON | |
| 43 | 43.MMI ALCOR DINAMIC SRLnou | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 30,7 % | 81,8 K RON | |
| 44 | 44.BIDDER COMPANY SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 30,3 % | 9,2 K RON | |
| 45 | 45.LIBERTEX IMPEX COM SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 30,1 % | -31,4 K RON | |
| 46 | 46.BRIANA CONSTRUCT 2008 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 26,8 % | -4 K RON | |
| 47 | 47.AMTRAC INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 26,6 % | 500 K RON | |
| 48 | 48.INFRATEL GRUP SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 26 % | 9,3 K RON | |
| 49 | 49.DAVIDANA SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 25,9 % | 8,1 K RON | |
| 50 | 50.DA & NI JANTEA SRLnou | Sat Oreavul, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 22,5 % | 18,5 K RON | |
| 51 | 51.MGM ELECTRIC 2006 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 22,4 % | 67,5 K RON | |
| 52 | 52.LUCIAN LKW SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 21,8 % | 164,2 K RON | |
| 53 | 53.TEHNOCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 21,8 % | 27,7 K RON | |
| 54 | 54.ENERGO COM TRANS SRLnou | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 21,6 % | -44,4 K RON | |
| 55 | 55.LICIU CON SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 21,5 % | 981,2 K RON | |
| 56 | 56.PREST COMERCIAL 2000 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 21,2 % | 22,6 K RON | |
| 57 | 57.SPEED AUTO GAS SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 21,2 % | 311,9 K RON | |
| 58 | 58.CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 20,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 59 | 59.SAD IMPEX SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 20,5 % | 2,2 K RON | |
| 60 | 60.SCANDO SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 18,4 % | 156,4 K RON | |
| 61 | 61.CONLOC SAnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 17,7 % | 40 K RON | |
| 62 | 62.SOLO SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 17,6 % | 19,8 K RON | |
| 63 | 63.VASITRANS 2002 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 16,5 % | -115,5 K RON | |
| 64 | 64.CATINVEST SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 15 % | 16,4 K RON | |
| 65 | 65.CONALEX SRLnou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 14 % | 129,2 K RON | |
| 66 | 66.ANACRIS CONSTRUCT SRLnou | Sat Pietroasele, Comuna Pietroasele, Buzău | 13 % | 101,8 K RON | |
| 67 | 67.CASA AMBIENT SRLnou | Sat Haleş, Comuna Tisău, Buzău | 13 % | -21,8 K RON | |
| 68 | 68.EVELYNN 2003 SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 12,6 % | 32,2 K RON | |
| 69 | 69.EDIM INSTAL SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 12,5 % | 228,4 K RON | |
| 70 | 70.ROMCONSTRUCT ISTRITA SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 12,5 % | 181,7 K RON | |
| 71 | 71.CLIMA SERVICE SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 12,4 % | 105,3 K RON | |
| 72 | 72.GABRIEL CERACO SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 11,2 % | 37,7 K RON | |
| 73 | 73.VILA CONSTRUCT V&D SRLnou | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 10,1 % | 55,9 K RON | |
| 74 | 74.UNIVERSAL INSTAL CONSTRUCT SRLnou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 10,1 % | 182,2 K RON | |
| 75 | 75.CONS PROIECT TRANS SRLnou | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 9,9 % | 332,4 K RON | |
| 76 | 76.INTEGRAL SAnou | Municipiul Buzău, Buzău | 9,7 % | 620,1 K RON | |
| 77 | 77.MADI BA INDUSTRIAL SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 8,5 % | 42,6 K RON | |
| 78 | 78.MV CONCRET CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 6,6 % | 21,9 K RON | |
| 79 | 79.CRIAL CONSTRUCT BUILDING SRLnou | Sat Pleşcoi, Comuna Berca, Buzău | 6,5 % | 1,7 K RON | |
| 80 | 80.COMAFLOR 2004 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 6,4 % | 3,2 K RON | |
| 81 | 81.FRIGOCLIMA SRLnou | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 5,8 % | 2 K RON | |
| 82 | 82.CONSTRUCT FLORENTINA SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 5,6 % | 2,1 K RON | |
| 83 | 83.HIGO SRLnou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 5,1 % | 4,2 K RON | |
| 84 | 84.CONST AGENCY 2007 SRLnou | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 4,6 % | -37,2 K RON | |
| 85 | 85.FINISĂRI CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 4,2 % | 77,4 K RON | |
| 86 | 86.ELECTRA INSTAL SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 3,9 % | 68,3 K RON | |
| 87 | 87.GEO DAN SOLDOUT SRLnou | Sat Chiliile, Comuna Chiliile, Buzău | 3,5 % | -45,6 K RON | |
| 88 | 88.CRYS ENERGI GRUP SRLnou | Sat Măgura, Comuna Măgura, Buzău | 2,4 % | 17,3 K RON | |
| 89 | 89.FOREST ADRIAN 69 SRLnou | Sat Pleşeşti, Comuna Podgoria, Buzău | 2,4 % | -16,7 K RON | |
| 90 | 90.VLAD INVEST SRLnou | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 1,9 % | 171,6 K RON | |
| 91 | 91.ELMA SANEX SRLnou | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 1,4 % | 1,5 K RON | |
| 92 | 92.DITU 2005 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 1,3 % | 48,9 K RON | |
| 93 | 93.MOTOREX SRLnou | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 0,8 % | 8,5 K RON | |
| 94 | 94.CONPREST TRANSPORT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 0,6 % | 49,7 K RON | |
| 95 | 95.NDD TEHNOMONTAJ SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 0,4 % | 2,8 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Buzău
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
322 firme · 732,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
54 firme · 501,5 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
122 firme · 439 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
335 firme · 430,2 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
135 firme · 279,4 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 110,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
23 firme · 50,9 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
62 firme · 49,5 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
40 firme · 20,1 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 19,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
24 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
10 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
41 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
13 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
18 firme · 11,1 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
17 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
10 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
13 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
6 firme · 1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
2 firme · 290,1 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 218,9 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 79,5 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 24,4 K RON