Top 100 firme — Construcții, Buzău după marjă netă în 2025
1.007 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 58 %, iar liderul atinge 588,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IZOSOL SOLUŢII ÎN IZOLAŢII S.R.L.▲ 1.037 | Municipiul Buzău, Buzău | 588,5 %— | — | 159,8 K RON | |
| 2 | 2.TESAA DANSERV SRL▲ 886 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 198 %— | — | 46,5 K RON | |
| 3 | 3.START CONSTRUCT LINE S.R.L.▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 174,8 %▲ 54 % | ▲ 54 % | 120,6 K RON | |
| 4 | 4.FRAŢII ŞTIRBU CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Şarânga, Comuna Pietroasele, Buzău | 156,9 %— | — | — | 3,2 K RON |
| 5 | 5.LAYER BY LAYER CONSTRUCTION S.R.L.▲ 1.039 | Municipiul Buzău, Buzău | 116,7 %— | — | 81,7 K RON | |
| 6 | 6.MARIA ELIS RESTAURĂRI CONS S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 99 %— | — | — | 49,5 K RON |
| 7 | 7.BIA ALY LEVEL UP CONS S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 94,3 %— | — | — | 226,4 K RON |
| 8 | 8.RBM EDIL COMPLEX S.R.L.nou | Sat Beilic, Comuna Săgeata, Buzău | 92 %— | — | — | 215 K RON |
| 9 | 9.EDAN REGALIS S.R.L.nou | Sat Gălbinaşi, Comuna Gălbinaşi, Buzău | 91,5 %— | — | — | 122,5 K RON |
| 10 | 10.RMS21 IDEAL CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 89,3 %— | — | — | 66 K RON |
| 11 | 11.DSM TOT SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 84,4 %— | — | — | 285,7 K RON |
| 12 | 12.ILIERAY CRISTIAN FLN CONS S.R.L.▲ 739 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 84,3 %▲ 9.065,2 % | ▲ 9.065,2 % | 6,3 K RON | |
| 13 | 13.LIMAFLOR CONCRET CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 84,1 %— | — | — | 112,5 K RON |
| 14 | 14.MANNOFER CONTRUST SOL S.R.L.nou | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Buzău | 84 %— | — | — | 8,4 K RON |
| 15 | 15.SAVAGE CONSTRUCT CONFORT S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 82,6 %— | — | 53,7 K RON | |
| 16 | 16.AKICON PASAL S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 80,8 %— | — | 790,9 K RON | |
| 17 | 17.ANDRA FERARU CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Bălăceanu, Comuna Bălăceanu, Buzău | 80,5 %— | — | — | 254 K RON |
| 18 | 18.DANIREZ PRO DESIGN S.R.L.▲ 43 | Sat Fundeni, Comuna Zărneşti, Buzău | 80 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 22,6 K RON | |
| 19 | 19.ALI&EDY RALCONSTRUCT PREMIUM S.R.L.▲ 998 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 80 %— | — | 364,6 K RON | |
| 20 | 20.BULDOBAT SRL▲ 245 | Municipiul Buzău, Buzău | 79,9 %▲ 125,3 % | ▲ 125,3 % | 137,9 K RON | |
| 21 | 21.MRG SOLAR PANOURI VOLTAICE S.R.L.nou | Sat Zărneştii de Slănic, Comuna Cernăteşti, Buzău | 79,5 %— | — | — | 107,3 K RON |
| 22 | 22.ALGEOCOMPEONS S.R.L.nou | Sat Lacurile, Comuna Bisoca, Buzău | 77,6 %— | — | 213 K RON | |
| 23 | 23.INNES BUILD SUPPLY S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 77,5 %— | — | — | 129,5 K RON |
| 24 | 24.TNI INSTAL87 S.R.L.▲ 28 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 77 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 374,4 K RON | |
| 25 | 25.JOE CONSTRUCT EVOLUTION S.R.L.nou | Sat Gura Câlnăului, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 76,6 %— | — | — | 52,7 K RON |
| 26 | 26.CHR CONEL INTERSOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Pleşcoi, Comuna Berca, Buzău | 76,2 %— | — | — | 103,8 K RON |
| 27 | 27.LIMAFLOR TEAM CONSTRUCT S.R.L.▲ 54 | Municipiul Buzău, Buzău | 76 %▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 285,7 K RON | |
| 28 | 28.HANS & CO WOLF ENERGY S.R.L.nou | Sat Smeeni, Comuna Smeeni, Buzău | 75,9 %— | — | — | 107,4 K RON |
| 29 | 29.MIR ŞI AUR PETRE CONSTRUCT SRL▲ 59 | Sat Călţuna, Comuna Smeeni, Buzău | 75,5 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 206,9 K RON | |
| 30 | 30.BMC TOTAL TOOLS S.R.L.▲ 9 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 75,1 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 215,7 K RON | |
| 31 | 31.KARANI DEFEND SYSTEM 2025 S.R.L.nou | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 74,8 %— | — | — | 9 K RON |
| 32 | 32.GAZEBO EDILITAR INSTAL S.R.L.nou | Sat Şarânga, Comuna Pietroasele, Buzău | 74,5 %— | — | — | 8,6 K RON |
| 33 | 33.CDR CONSTRUCT INNOVATIONS S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 74 %— | — | — | 71,5 K RON |
| 34 | 34.MOGOȘ AAL COMPLEX S.R.L.nou | Sat Maxenu, Comuna Ţinteşti, Buzău | 74 %— | — | — | 79,8 K RON |
| 35 | 35.BDP DANTES BANU CONS S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 74 %— | — | — | 141 K RON |
| 36 | 36.MARIUS & SEBY CONCEPT COMPANY S.R.L.▲ 68 | Sat Topliceni, Comuna Topliceni, Buzău | 73,7 %▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 190,8 K RON | |
| 37 | 37.TEAM ONE SOLUTION S.R.L.nou | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 73,6 %— | — | 242,2 K RON | |
| 38 | 38.ROBERT DĂDĂLAN CONS S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 73,3 %— | — | — | 517,4 K RON |
| 39 | 39.CULITĂ&DAVID CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Lanurile, Comuna Ziduri, Buzău | 72 %— | — | — | 150,4 K RON |
| 40 | 40.UNION LARISA CONS S.R.L.▼ 6 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 72 %▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 927,8 K RON | |
| 41 | 41.BENSOR URBAN BUILDING S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 71,7 %— | — | — | 221,3 K RON |
| 42 | 42.BILLIG EUROHAUSE S.R.L.▲ 487 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Buzău | 71,6 %▲ 498,3 % | ▲ 498,3 % | 278,2 K RON | |
| 43 | 43.ASF GAS ENGINEERING S.R.L.nou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 71,4 %— | — | — | 171,1 K RON |
| 44 | 44.VFR CONSTRUCT RENOV SRL▲ 532 | Sat Izvoru Dulce, Comuna Merei, Buzău | 71,1 %▲ 662 % | ▲ 662 % | 313,3 K RON | |
| 45 | 45.ADF BUILDING THERMO SOLUTIONS S.R.L.▲ 954 | Sat Căpăţîneşti, Comuna Mărăcineni, Buzău | 70,5 %— | — | 14,1 K RON | |
| 46 | 46.LVS DIVERS TEAM CONSTRUCT SRL▲ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 70,5 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 162,2 K RON | |
| 47 | 47.DAVID VALENTIN FINISAJE S.R.L.▲ 82 | Sat Lanurile, Comuna Ziduri, Buzău | 70,3 %▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 353,4 K RON | |
| 48 | 48.PLC&ELECTRO SRL▲ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 69,7 %▼ 2 % | ▼ 2 % | 30,1 K RON | |
| 49 | 49.OZWALDO & LUCAS CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele, Buzău | 69,3 %— | — | — | 133,5 K RON |
| 50 | 50.OVI ȘI FLORI BAR S.R.L.nou | Sat Tisău, Comuna Tisău, Buzău | 69,1 %— | — | — | 101,5 K RON |
| 51 | 51.CONSIN DESIGN SRL▲ 79 | Loc. Valea Viei, Oraş Patârlagele, Buzău | 69,1 %▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 11,1 K RON | |
| 52 | 52.DZ ELISTAR BUILDING SRL▲ 15 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 69 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 157,6 K RON | |
| 53 | 53.DOVAS GEOELECTRICA SRL▲ 48 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 68,8 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 47,7 K RON | |
| 54 | 54.SVR70 CONSTRUCT S.R.L.▼ 21 | Municipiul Buzău, Buzău | 68,8 %▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 263,3 K RON | |
| 55 | 55.OPEN UNIVERS CONSTRUCT S.R.L.▲ 60 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 68,8 %▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 56 | 56.EVAMAR PINTURA S.R.L.▼ 20 | Municipiul Buzău, Buzău | 68,7 %▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 13,4 K RON | |
| 57 | 57.CHIOJDU CONSTRUCT SRLnou | Sat Bâsca Chiojdului, Comuna Chiojdu, Buzău | 68 %— | — | 17 K RON | |
| 58 | 58.DLC IONIȚĂ INTERNAȚIONAL CONSTRUCT S.R.L.▲ 91 | Sat Săsenii Noi, Comuna Verneşti, Buzău | 67,9 %▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 235,2 K RON | |
| 59 | 59.ARTCONSTRUCT SRL▲ 44 | Municipiul Buzău, Buzău | 67,8 %▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 279,9 K RON | |
| 60 | 60.DMT ACOPERISUL TAU SOLID S.R.L.nou | Sat Ogrăzile, Comuna Merei, Buzău | 67,5 %— | — | 17,2 K RON | |
| 61 | 61.TERMOINS - DUCTS S.R.L.▲ 548 | Municipiul Buzău, Buzău | 67,4 %▲ 807,4 % | ▲ 807,4 % | 117,4 K RON | |
| 62 | 62.MASTER BUILD VISION CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 67 %— | — | — | 79,4 K RON |
| 63 | 63.EMILI CONSTRUCT SRL▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 67 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 52,6 K RON | |
| 64 | 64.VIC RĂZVAN ALEX GRG S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 66,7 %— | — | — | 221 K RON |
| 65 | 65.TUDOR CONSTRUCT SRL▲ 915 | Sat Bâsca Rozilei, Oraş Nehoiu, Buzău | 66,4 %— | — | 109,7 K RON | |
| 66 | 66.DENIS POROJAN THE BARBER S.R.L.▲ 1.022 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 65 %— | — | 2,3 K RON | |
| 67 | 67.FLOREA CONSOLIDĂRI CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Gălbinaşi, Comuna Gălbinaşi, Buzău | 65 %— | — | — | 190,1 K RON |
| 68 | 68.REBEKA AVANGARD CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Valea Râmnicului, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 63,8 %— | — | — | 127,4 K RON |
| 69 | 69.MBN TOTAL DEVELOPMENT S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 63,6 %— | — | — | 153,7 K RON |
| 70 | 70.SPA REZIST INSTAL S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 63,5 %— | — | — | 343,1 K RON |
| 71 | 71.SOLO SRL▲ 26 | Municipiul Buzău, Buzău | 63,4 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 182,2 K RON | |
| 72 | 72.GENERAL YAHMUR&SOFIA S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 63,4 %— | — | — | 372,7 K RON |
| 73 | 73.BIG JOHN PEERLEES S.R.L.▲ 211 | Municipiul Buzău, Buzău | 63,4 %▲ 87,9 % | ▲ 87,9 % | 316,3 K RON | |
| 74 | 74.TEOSAV PRO S.R.L.nou | Sat Potoceni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 62,8 %— | — | — | 125,1 K RON |
| 75 | 75.ASTECOMA CONSTRUCȚII ȘI REPARAȚII S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 62,7 %— | — | — | 109,3 K RON |
| 76 | 76.BANU CĂLINUȚ INOVATION S.R.L.▲ 423 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 62,6 %▲ 342,5 % | ▲ 342,5 % | 9,5 K RON | |
| 77 | 77.EDILLSUPORT SRL▲ 34 | Municipiul Buzău, Buzău | 62,6 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 110,5 K RON | |
| 78 | 78.ALPIN UTIL DESIGN S.R.L.▲ 96 | Municipiul Buzău, Buzău | 61,9 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 203,3 K RON | |
| 79 | 79.BACLIMA VENT S.R.L.▲ 772 | Sat Căpăţîneşti, Comuna Mărăcineni, Buzău | 61,8 %— | — | 1,3 mil. RON | |
| 80 | 80.CLAUCONS DESIGN CONSTRUCT S.R.L.▼ 26 | Sat Valea Părului, Comuna Beceni, Buzău | 61,5 %▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 55,7 K RON | |
| 81 | 81.BCBEVOCONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Padina, Comuna Padina, Buzău | 61,1 %— | — | — | 38,7 K RON |
| 82 | 82.GRES MONT S.R.L.nou | Sat Corbu, Comuna Glodeanu-Siliştea, Buzău | 60,8 %— | — | — | 110,1 K RON |
| 83 | 83.HYDROELEC S.R.L.▼ 38 | Sat Izvoru Dulce, Comuna Beceni, Buzău | 60,6 %▼ 21 % | ▼ 21 % | 127,8 K RON | |
| 84 | 84.ZNA GEMELI INSTAL S.R.L.nou | Sat Homeşti, Comuna Grebănu, Buzău | 60,5 %— | — | — | 29 K RON |
| 85 | 85.INSTANT GREEN EMISFERA S.R.L.▼ 26 | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 60,1 %▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 865,7 K RON | |
| 86 | 86.TERRA EDIL NOVA S.R.L.nou | Sat Căpăţîneşti, Comuna Mărăcineni, Buzău | 59,8 %— | — | — | 872,2 K RON |
| 87 | 87.SONI CONS SRL▼ 38 | Municipiul Buzău, Buzău | 59,8 %▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 2,2 mil. RON | |
| 88 | 88.KENDRA AKASHI IMPORT EXPORT SRL▲ 6 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 59,8 %▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 528,6 K RON | |
| 89 | 89.LAURENȚIU BROTHER CONSTRUCT EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 59,8 %— | — | — | 34,5 K RON |
| 90 | 90.UNGUREANU LEMN COM SRL▲ 937 | Municipiul Buzău, Buzău | 59,6 %— | — | 227,1 K RON | |
| 91 | 91.CHELARU MOBILEMN SNC▼ 27 | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 59,3 %▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 8,5 K RON | |
| 92 | 92.ONE ELECTRIC CM SPACE S.R.L.nou | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 59,3 %— | — | 87,2 K RON | |
| 93 | 93.BIUNIVERSAL INTEGRAL DIVERS S.R.L.nou | Sat Săsenii Vechi, Comuna Verneşti, Buzău | 59,1 %— | — | — | 2,7 K RON |
| 94 | 94.ȘOC AEU PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.▲ 47 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 58,9 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 184,4 K RON | |
| 95 | 95.ADR IMPACT UTIL CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Săpoca, Comuna Săpoca, Buzău | 58,9 %— | — | 156,4 K RON | |
| 96 | 96.CODRUȚ & ȘTEFAN & DAVID S.R.L.▲ 60 | Sat Săpoca, Comuna Săpoca, Buzău | 58,8 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 78,9 K RON | |
| 97 | 97.ALYBOG FAMILY TBF S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 58,5 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 136,4 K RON | |
| 98 | 98.LIDER SOLAR ENERGIE S.R.L.▼ 27 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 58,3 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 99 | 99.BEBFLOR CONSTRUCT S.R.L.▲ 63 | Sat Padina, Comuna Padina, Buzău | 58,1 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 722,1 K RON | |
| 100 | 100.VOLTRON CONCEPT SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 58 %— | — | — | 289,1 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Buzău
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
322 firme · 732,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
54 firme · 501,5 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
122 firme · 439 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
335 firme · 430,2 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
135 firme · 279,4 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 110,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
23 firme · 50,9 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
62 firme · 49,5 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
40 firme · 20,1 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 19,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
24 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
10 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
41 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
13 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
18 firme · 11,1 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
17 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
10 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
13 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
6 firme · 1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
2 firme · 290,1 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 218,9 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 79,5 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 24,4 K RON