Top 100 firme — Construcții, Buzău după creștere YoY în 2012
152 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 22,2 %, iar liderul atinge 1.783,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RA TRANS EDIL SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 1.783,4 % | 658,2 K RON | |
| 2 | 2.BROMAX SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 952,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.KOMPAKT ROHBAU SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 822,5 % | 13,9 K RON | |
| 4 | 4.UTIL CONSTRUCT SRL▲ 13 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 561,1 % | 115,2 K RON | |
| 5 | 5.GEOROOF SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 487,2 % | 132,1 K RON | |
| 6 | 6.INTERBOL SRLnou | Sat Pleşeşti, Comuna Berca, Buzău | 416,5 % | 73,7 K RON | |
| 7 | 7.ESP PROMOTOR 2005 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 371,1 % | 213,9 K RON | |
| 8 | 8.ROTARY GOLD CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 311 % | 222,4 K RON | |
| 9 | 9.ALGIBECO SRL▲ 87 | Municipiul Buzău, Buzău | 298,3 % | 11,5 K RON | |
| 10 | 10.RECICLING CD 2007 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 283 % | 287,6 K RON | |
| 11 | 11.ABC METCONF CONSTRUCT SRLnou | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 278,2 % | 168,6 K RON | |
| 12 | 12.BETOPRESA SISTEM SRLnou | Sat Breaza, Comuna Breaza, Buzău | 273,4 % | 45,7 K RON | |
| 13 | 13.CONSTRUCT MARIAN BUD SRLnou | Sat Ulmet, Comuna Bozioru, Buzău | 240,4 % | 235,5 K RON | |
| 14 | 14.UNIVERS PRODIMPEX SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 205,3 % | 102,3 K RON | |
| 15 | 15.PYXY & ALEXANDRU SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 203,5 % | 158,2 K RON | |
| 16 | 16.IMOB INSTAL TERM SRL▲ 119 | Municipiul Buzău, Buzău | 190,1 % | -25,8 K RON | |
| 17 | 17.DAVID ŞI CRIS CONSTRUCT JUNIOR SRLnou | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 186,4 % | 81 K RON | |
| 18 | 18.SOLARIS ROMTERRA CONSTRUCT SRL▼ 17 | Municipiul Buzău, Buzău | 168,9 % | 822 K RON | |
| 19 | 19.MARISIA CONSTRUCT SRLnou | Sat Năeni, Comuna Năeni, Buzău | 165,3 % | -57,9 K RON | |
| 20 | 20.EVELYNN 2003 SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 164,4 % | 33,3 K RON | |
| 21 | 21.FRIGO TEH SERVICE SRLnou | Sat Săgeata, Comuna Săgeata, Buzău | 158 % | 141,1 K RON | |
| 22 | 22.TRITAN HOME SRLnou | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 157,8 % | 17,4 K RON | |
| 23 | 23.DAVITAL SARDEGNIA SRL▼ 9 | Sat Smeeni, Comuna Smeeni, Buzău | 155,1 % | 229 K RON | |
| 24 | 24.SEBASTIAN LKW SRLnou | Sat Merei, Comuna Merei, Buzău | 153,1 % | -99,1 K RON | |
| 25 | 25.ELECTRIC SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 142 % | 23,7 K RON | |
| 26 | 26.ART ELMIVAL SRL▲ 127 | Municipiul Buzău, Buzău | 132,4 % | -43 K RON | |
| 27 | 27.EUROFRIG PROSPECTING SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 130,2 % | 14,4 K RON | |
| 28 | 28.ACTIV EDIL SRLnou | Comuna Mărăcineni, Buzău | 125,4 % | 228,9 K RON | |
| 29 | 29.EURO TRICONS SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 124 % | 190,4 K RON | |
| 30 | 30.CONS DAVID SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 103,1 % | -28,1 K RON | |
| 31 | 31.SCANDIO SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 100,1 % | 121,5 K RON | |
| 32 | 32.PRESCON 2000 SRLnou | Sat Nişcov, Comuna Verneşti, Buzău | 96 % | 246,8 K RON | |
| 33 | 33.NEVIDA PROF SRLnou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 95,8 % | 43,8 K RON | |
| 34 | 34.PROVILA CON 2002 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 91,8 % | 14 K RON | |
| 35 | 35.LAV COMPANY BRIKO SRL▼ 2 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 91,2 % | -123,9 K RON | |
| 36 | 36.SENY LINE SRLnou | Sat Lanurile, Comuna Ziduri, Buzău | 88,6 % | 50,9 K RON | |
| 37 | 37.SAVA CONSECO SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 87,3 % | 459 RON | |
| 38 | 38.AKSON GENERAL SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 87,1 % | -64 K RON | |
| 39 | 39.ROMI AP CONSTRUCT 72 SRLnou | Sat Mărunţisu, Oraş Patârlagele, Buzău | 85,9 % | 20,9 K RON | |
| 40 | 40.CONDO 2005 SRL▲ 93 | Sat Gura Teghii, Comuna Gura Teghii, Buzău | 84,1 % | 34,7 K RON | |
| 41 | 41.DITU 2005 SRL▲ 32 | Municipiul Buzău, Buzău | 83,3 % | -44,4 K RON | |
| 42 | 42.SERV AGRONIC SRL▲ 73 | Sat Potoceni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 83,3 % | -77,9 K RON | |
| 43 | 43.TUDOR CONSTRUCT SRL▲ 58 | Sat Bâsca Rozilei, Oraş Nehoiu, Buzău | 79,1 % | -55,8 K RON | |
| 44 | 44.TEHNOCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 79,1 % | 3 K RON | |
| 45 | 45.STILCOROM TRUST SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 78,5 % | -11,7 K RON | |
| 46 | 46.IOSIF GRUP SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 78 % | -189,8 K RON | |
| 47 | 47.VIA ATLANTIS SRL▲ 66 | Oraş Patârlagele, Buzău | 76,4 % | 114,3 K RON | |
| 48 | 48.REPSOND COMPANY SRL▼ 1 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 74 % | 5,9 K RON | |
| 49 | 49.ADINA AB INSTAL GRUP SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 73,9 % | 25,9 K RON | |
| 50 | 50.DAN INSTAL VENT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 73,1 % | -4,8 K RON | |
| 51 | 51.SCANDO SRL▲ 23 | Municipiul Buzău, Buzău | 73 % | 522,4 K RON | |
| 52 | 52.MOISE ECOSAL SRLnou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 71,3 % | 8 K RON | |
| 53 | 53.RECONIA 93 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 69,1 % | 3 K RON | |
| 54 | 54.PROVILA GRUP SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 68,7 % | -42,7 K RON | |
| 55 | 55.MGA ELECTRICE CONSTRUCT SRLnou | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 67,3 % | 44 K RON | |
| 56 | 56.RDM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 61,4 % | 148,4 K RON | |
| 57 | 57.GENERAL STAN ENERGO SRL▲ 25 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 60,8 % | 99,6 K RON | |
| 58 | 58.ALEX CONSTRUCT 2007 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 58 % | -13,9 K RON | |
| 59 | 59.COGEL SRL▲ 31 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 57,7 % | 14,3 K RON | |
| 60 | 60.TOM GEOTIN CONS SRL▼ 39 | Sat Topliceni, Comuna Topliceni, Buzău | 56,1 % | 24,1 K RON | |
| 61 | 61.MGM ELECTRIC 2006 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 55,6 % | 20,7 K RON | |
| 62 | 62.ELECTRO SERVICE 94 SRL▲ 87 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 55 % | 15 K RON | |
| 63 | 63.LILIAC COM SRL▲ 21 | Sat Chiojdu, Comuna Chiojdu, Buzău | 54,6 % | 373,6 K RON | |
| 64 | 64.MEGAPRINT CREATIVE STUDIO SRLnou | Sat Căpăţîneşti, Comuna Mărăcineni, Buzău | 54,3 % | -2,1 K RON | |
| 65 | 65.SAFRA COLOR SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 52,6 % | 671 RON | |
| 66 | 66.ART DGS CONSTRUCT SRLnou | Sat Unguriu, Comuna Unguriu, Buzău | 52,6 % | 107,6 K RON | |
| 67 | 67.MONTAJ PARKET SRLnou | Sat Cândeşti, Comuna Verneşti, Buzău | 52,4 % | 5,3 K RON | |
| 68 | 68.B&G PROSPER CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 51,1 % | -54,5 K RON | |
| 69 | 69.LUC INVEST SRL▼ 47 | Sat Gura Câlnăului, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 50,8 % | 639,9 K RON | |
| 70 | 70.CIBR INTERNATIONAL SRLnou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 47,3 % | 52,2 K RON | |
| 71 | 71.EDIL ENGINEERING SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 45,6 % | -8,4 mil. RON | |
| 72 | 72.BIA CONSEL 2003 SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 45,1 % | -94,6 K RON | |
| 73 | 73.ASCON SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 43,7 % | 39 K RON | |
| 74 | 74.MAGENTIS SRLnou | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 42,1 % | -86,3 K RON | |
| 75 | 75.RADU MEDESAN HIDROMEC SNC▲ 43 | Municipiul Buzău, Buzău | 38,9 % | 62,7 K RON | |
| 76 | 76.IBON GRUP SRLnou | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 38,5 % | 3 K RON | |
| 77 | 77.CONFMET INSTAL SRL▲ 64 | Municipiul Buzău, Buzău | 38,3 % | 159,1 K RON | |
| 78 | 78.GREEN GARDEN INTERNAŢIONAL SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 35,1 % | 2,5 K RON | |
| 79 | 79.AURORA INCONSTRUCT SRL▼ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 34,6 % | 220,6 K RON | |
| 80 | 80.NICO DENI DEVIS SRL▼ 50 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 34,4 % | -12,7 K RON | |
| 81 | 81.ITALRO ART SRLnou | Sat Valea Râmnicului, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 33,2 % | 97 K RON | |
| 82 | 82.NCM EXPLORER 2007 SRLnou | Sat Puieştii de Sus, Comuna Puieşti, Buzău | 32,7 % | 1,9 K RON | |
| 83 | 83.BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 32,5 % | 5,3 mil. RON | |
| 84 | 84.PETRO CONSIND SRL▼ 80 | Municipiul Buzău, Buzău | 31,5 % | 274,9 K RON | |
| 85 | 85.ECO HOUSE INSTAL SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 31,2 % | -18,5 K RON | |
| 86 | 86.INSTAL TERM SRLnou | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 30,4 % | -17,6 K RON | |
| 87 | 87.G&S EDILE ART SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 29,8 % | 29,9 K RON | |
| 88 | 88.ROMTERM SRL▲ 22 | Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău | 29,3 % | 18,9 K RON | |
| 89 | 89.SANDICA COM SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 27,9 % | 4,3 K RON | |
| 90 | 90.TEHNOGRUP ENERGO PETROL SRL▲ 2 | Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov, Buzău | 26,1 % | 27,6 K RON | |
| 91 | 91.PRO CTM TELETECH SRL▼ 85 | Sat Ileana, Comuna Glodeanu Sărat, Buzău | 25,8 % | 117,7 K RON | |
| 92 | 92.WIRO TRUCK SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 25,5 % | 3,4 K RON | |
| 93 | 93.INEL SAnou | Municipiul Buzău, Buzău | 25,4 % | 692 K RON | |
| 94 | 94.SORINA PAULA PREST 89 SRLnou | Sat Cislău, Comuna Cislău, Buzău | 24,9 % | 1,2 K RON | |
| 95 | 95.SĂNDOIU UTIL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 24,6 % | 30,6 K RON | |
| 96 | 96.ELECTRO FRIGO STYLE SRL▼ 78 | Municipiul Buzău, Buzău | 24,2 % | 16,8 K RON | |
| 97 | 97.CLIMA SERVICE SRL▲ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 23,7 % | 64 K RON | |
| 98 | 98.DAPHOS CONSTRUCT SRL▼ 61 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 23 % | -49,7 K RON | |
| 99 | 99.CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL▼ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 22,9 % | 1 mil. RON | |
| 100 | 100.GHERGHE MONTAJ CONSTRUCT SRL▼ 54 | Sat Săhăteni, Comuna Săhăteni, Buzău | 22,2 % | -732 RON |
Codurile CAEN din construcții — Buzău
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
322 firme · 732,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
54 firme · 501,5 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
122 firme · 439 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
335 firme · 430,2 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
135 firme · 279,4 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 110,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
23 firme · 50,9 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
62 firme · 49,5 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
40 firme · 20,1 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 19,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
24 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
10 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
41 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
13 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
18 firme · 11,1 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
17 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
10 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
13 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
6 firme · 1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
2 firme · 290,1 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 218,9 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 79,5 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 24,4 K RON