Top 100 firme — Construcții, Buzău după angajați în 2012
962 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 4.608. Pragul de intrare în top este 12, iar liderul atinge 484.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.KOMPAKT ROHBAU SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 484▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 13,9 K RON | |
| 2 | 2.URBIS SERV SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 360▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 2 mil. RON | |
| 3 | 3.CONCAS SA= | Municipiul Buzău, Buzău | 300▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 4 | 4.INTEGRAL SA▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 154▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 2,5 mil. RON | |
| 5 | 5.CONPRIF SA▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 150▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 61 K RON | |
| 6 | 6.CONFERIC SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 143▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 284,3 K RON | |
| 7 | 7.VOINEA CONSTRUCT SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 141▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 603,7 K RON | |
| 8 | 8.MECAN CONSTRUCT SA▲ 3 | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 113▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 93,9 K RON | |
| 9 | 9.TROIA CONSTRUCT 2008 SRL▲ 1 | Sat Oreavul, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 107▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 1,8 K RON | |
| 10 | 10.PRESTCOM SERV SA▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 93▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | -369,3 K RON | |
| 11 | 11.LICIU CON SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 91▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 831,5 K RON | |
| 12 | 12.EDIL ENGINEERING SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 88▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | -8,4 mil. RON | |
| 13 | 13.ELCO MULTISERVICE SOCIETATE COOPERATIVĂ▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 77▲ 10 % | ▲ 10 % | 223 RON | |
| 14 | 14.RC ENERGO INSTALL SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 73▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 24,5 K RON | |
| 15 | 15.PRODFOR SRL▼ 3 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 68▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 10,7 K RON | |
| 16 | 16.ROMOIL 2003 SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 62▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 7 mil. RON | |
| 17 | 17.I&A NITU SISTEMS SRL-D▲ 604 | Sat Cislău, Comuna Cislău, Buzău | 60— | — | 153,9 K RON | |
| 18 | 18.AKSON GENERAL SRL▲ 55 | Municipiul Buzău, Buzău | 59▲ 268,8 % | ▲ 268,8 % | -64 K RON | |
| 19 | 19.COMO SRL▲ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 57▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | -1,1 mil. RON | |
| 20 | 20.DRILLCON SRL▼ 1 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 56▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 22,4 K RON | |
| 21 | 21.CONALEX SRL▲ 2 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 52▲ 13 % | ▲ 13 % | 66,5 K RON | |
| 22 | 22.BETOMAX SRL▲ 17 | Municipiul Buzău, Buzău | 52▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | 9,4 K RON | |
| 23 | 23.MULTIPROD ENERGO SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 51▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 24 | 24.PETRO CONSIND SRL▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 47▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 274,9 K RON | |
| 25 | 25.RDM CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 470,0% | 0,0% | 148,4 K RON | |
| 26 | 26.CONSTRUCT TRANS SRL▲ 10 | Sat Caşoca, Comuna Siriu, Buzău | 46▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 149,8 K RON | |
| 27 | 27.CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL▼ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 43▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | 1 mil. RON | |
| 28 | 28.SOLO PROD SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 42▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 79,1 K RON | |
| 29 | 29.IMOBILIAR CONSTRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 41▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 1 mil. RON | |
| 30 | 30.CONSTRUCTII COMPLEXE BUZAU SA▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 40▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 12,3 K RON | |
| 31 | 31.AGI CONSTRUCT SRL▼ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 39▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 10,7 K RON | |
| 32 | 32.INEL SA▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 38▼ 5 % | ▼ 5 % | 692 K RON | |
| 33 | 33.AURORA INCONSTRUCT SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 38▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 220,6 K RON | |
| 34 | 34.TEHNO SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 37▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 298 K RON | |
| 35 | 35.AS PIN SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 37▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 369 K RON | |
| 36 | 36.CONLOC SA▼ 19 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 35▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | 29,6 K RON | |
| 37 | 37.COMEX V 2000 SRL▼ 3 | Sat Potoceni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 35▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -110,4 K RON | |
| 38 | 38.WEIMAR SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 34▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 41,8 K RON | |
| 39 | 39.ABC METCONF CONSTRUCT SRL▲ 42 | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 31▲ 121,4 % | ▲ 121,4 % | 168,6 K RON | |
| 40 | 40.BIA CONSEL 2003 SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 29▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | -94,6 K RON | |
| 41 | 41.CONSOLID SRL▼ 3 | Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău | 28▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | -29,4 K RON | |
| 42 | 42.ERGOS URBAN SRL▲ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 28▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | -262,2 K RON | |
| 43 | 43.HORO MONTAJ INSTAL SRL▲ 401 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 26▲ 2.500 % | ▲ 2.500 % | 6,1 K RON | |
| 44 | 44.ASTERIX IMPEX SRL= | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 250,0% | 0,0% | 3,4 K RON | |
| 45 | 45.TEHNO EDIL SRL▲ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 25▲ 25 % | ▲ 25 % | 190,4 K RON | |
| 46 | 46.TOWER SRLnou | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 23— | — | 230 RON | |
| 47 | 47.PROVISTA TELEGRAPH SRL▲ 63 | Municipiul Buzău, Buzău | 23▲ 109,1 % | ▲ 109,1 % | -188 K RON | |
| 48 | 48.DAVIDANA SRL▲ 25 | Municipiul Buzău, Buzău | 23▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 305,2 K RON | |
| 49 | 49.BRITONS BUILD SRL▲ 61 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 23▲ 109,1 % | ▲ 109,1 % | -171,9 K RON | |
| 50 | 50.SAVA CONSECO SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 23▲ 15 % | ▲ 15 % | 459 RON | |
| 51 | 51.ARTCONSTRUCT SRL▲ 18 | Municipiul Buzău, Buzău | 22▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 2,8 K RON | |
| 52 | 52.LIM IMPEX SRL▲ 48 | Municipiul Buzău, Buzău | 22▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 134,5 K RON | |
| 53 | 53.ELDY AGHIANA CONS SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 22▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -25,7 K RON | |
| 54 | 54.MOTOREX SRL= | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 210,0% | 0,0% | 16,7 K RON | |
| 55 | 55.SIGMA MONTAJ SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 21▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 47,7 K RON | |
| 56 | 56.LUCIAN LKW SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 21▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | -887,3 K RON | |
| 57 | 57.COMPACT PROSISTEM SRL▲ 3 | Sat Săsenii Vechi, Comuna Verneşti, Buzău | 21▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | -274,9 K RON | |
| 58 | 58.IOSIF EDILITAR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 21— | — | — | 8,3 K RON |
| 59 | 59.ROMTERM SRL▲ 22 | Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău | 20▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 18,9 K RON | |
| 60 | 60.REPSOND COMPANY SRL▲ 40 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 19▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 5,9 K RON | |
| 61 | 61.PRO CTM TELETECH SRL▲ 20 | Sat Ileana, Comuna Glodeanu Sărat, Buzău | 19▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 117,7 K RON | |
| 62 | 62.BERTINI L & R INTERNAŢIONAL SRL▼ 15 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 19▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | -1,2 mil. RON | |
| 63 | 63.GENERAL STAN ENERGO SRL▲ 6 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 99,6 K RON | |
| 64 | 64.BDS IMPORT EXPORT SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 180,0% | 0,0% | 287,7 K RON | |
| 65 | 65.FURNIZOR & EXPERT SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -104,5 K RON | |
| 66 | 66.ALEX CONSTRUCT 2007 SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -13,9 K RON | |
| 67 | 67.PREST COMERCIAL 2000 SRL▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 17▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 47,8 K RON | |
| 68 | 68.ELECTRO MONTAJ PETROL SRL▲ 5 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -81,6 K RON | |
| 69 | 69.STERIAN CONSTRUCT SRL▼ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 17▼ 15 % | ▼ 15 % | 9,3 K RON | |
| 70 | 70.EVELYNN 2003 SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 17▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 33,3 K RON | |
| 71 | 71.CONSTANT COMPEX SRL▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | -294,4 K RON | |
| 72 | 72.DI MORO CONSTRUCT SRL▲ 28 | Sat Merei, Comuna Merei, Buzău | 16▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 3,3 K RON | |
| 73 | 73.EURO TRICONS SRL▲ 43 | Municipiul Buzău, Buzău | 16▲ 60 % | ▲ 60 % | 190,4 K RON | |
| 74 | 74.RADCO INSTALATII SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 16▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -203,6 K RON | |
| 75 | 75.INTELIGENT CONSTRUCŢII SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | -91,9 K RON | |
| 76 | 76.AVANTI CONSTRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -2,2 K RON | |
| 77 | 77.PRESCON 2000 SRL= | Sat Nişcov, Comuna Verneşti, Buzău | 150,0% | 0,0% | 246,8 K RON | |
| 78 | 78.ELECTRICITATE SRL▼ 34 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 15▼ 40 % | ▼ 40 % | 127,9 K RON | |
| 79 | 79.GV ELECTRO TOTAL SRL▲ 2 | Sat Niculeşti, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 15,1 K RON | |
| 80 | 80.ESP PROMOTOR 2005 SRL▲ 20 | Municipiul Buzău, Buzău | 15▲ 25 % | ▲ 25 % | 213,9 K RON | |
| 81 | 81.AMEDOB CONSTRUCT SRLnou | Sat Grebănu, Comuna Grebănu, Buzău | 15— | — | — | 28,8 K RON |
| 82 | 82.TITAN SRL▼ 27 | Municipiul Buzău, Buzău | 15▼ 25 % | ▼ 25 % | -188,3 K RON | |
| 83 | 83.VANELI SRL▼ 10 | Sat Haleş, Comuna Tisău, Buzău | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 851 RON | |
| 84 | 84.PANAIT PANFORT SRL▼ 7 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 14▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | -172,8 K RON | |
| 85 | 85.MGM ELECTRIC 2006 SRL▲ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 14▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 20,7 K RON | |
| 86 | 86.SOLARIS ROMTERRA CONSTRUCT SRL▲ 206 | Municipiul Buzău, Buzău | 14▲ 366,7 % | ▲ 366,7 % | 822 K RON | |
| 87 | 87.ENERGO EST TOP SRL▲ 6 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 349,6 K RON | |
| 88 | 88.MARISIA CONSTRUCT SRL▼ 28 | Sat Năeni, Comuna Năeni, Buzău | 14▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | -57,9 K RON | |
| 89 | 89.SEB CONSTRUCT SRL▼ 8 | Sat Căldaruşeanca, Comuna Glodeanu Sărat, Buzău | 140,0% | 0,0% | 31,1 K RON | |
| 90 | 90.CONFMET INSTAL SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 130,0% | 0,0% | 159,1 K RON | |
| 91 | 91.COGEL SRL▲ 19 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 14,3 K RON | |
| 92 | 92.EDIM INSTAL SRL▼ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -277,6 K RON | |
| 93 | 93.LUC INVEST SRL▲ 36 | Sat Gura Câlnăului, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 13▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 639,9 K RON | |
| 94 | 94.AEMCDGE EFIGEN SRL▲ 22 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | 745 RON | |
| 95 | 95.MUNTENIA CONECT INSTAL SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 13— | — | -1,5 K RON | |
| 96 | 96.IOSIF GRUP SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 130,0% | 0,0% | -189,8 K RON | |
| 97 | 97.ELMIS SRL▼ 16 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 828 RON | |
| 98 | 98.GESIC PROD SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 120,0% | 0,0% | 85,6 K RON | |
| 99 | 99.ROYAL CONSTRUCT 94 SRL▲ 56 | Municipiul Buzău, Buzău | 12▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | -51,8 K RON | |
| 100 | 100.UNIVERS PRODIMPEX SRL▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 12▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 102,3 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Buzău
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
322 firme · 732,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
54 firme · 501,5 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
122 firme · 439 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
335 firme · 430,2 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
135 firme · 279,4 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 110,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
23 firme · 50,9 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
62 firme · 49,5 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
40 firme · 20,1 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 19,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
24 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
10 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
41 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
13 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
18 firme · 11,1 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
17 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
10 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
13 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
6 firme · 1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
2 firme · 290,1 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 218,9 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 79,5 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 24,4 K RON