Top 100 firme — Construcții, Buzău după angajați în 2013
969 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 4.060. Pragul de intrare în top este 11, iar liderul atinge 340.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.KOMPAKT ROHBAU SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 340▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 18,9 K RON | |
| 2 | 2.URBIS SERV SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 293▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 6,1 mil. RON | |
| 3 | 3.CONCAS SA= | Municipiul Buzău, Buzău | 240▼ 20 % | ▼ 20 % | 1,5 mil. RON | |
| 4 | 4.INTEGRAL SA= | Municipiul Buzău, Buzău | 169▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 547,8 K RON | |
| 5 | 5.VOINEA CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 154▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 638,8 K RON | |
| 6 | 6.CONFERIC SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 131▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 7 | 7.MECAN CONSTRUCT SA▲ 1 | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 117▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 69,2 K RON | |
| 8 | 8.LICIU CON SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 111▲ 22 % | ▲ 22 % | 1,1 mil. RON | |
| 9 | 9.CONPRIF SA▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 90▼ 40 % | ▼ 40 % | 101,3 K RON | |
| 10 | 10.ELCO MULTISERVICE SOCIETATE COOPERATIVĂ▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 84▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 473 RON | |
| 11 | 11.PRESTCOM SERV SA▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 80▼ 14 % | ▼ 14 % | -474,4 K RON | |
| 12 | 12.RC ENERGO INSTALL SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 74▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 82,7 K RON | |
| 13 | 13.I&A NITU SISTEMS SRL-D▲ 4 | Sat Cislău, Comuna Cislău, Buzău | 68▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | -499,6 K RON | |
| 14 | 14.AQUA SYSTEM SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 64▲ 68,4 % | ▲ 68,4 % | 105,1 K RON | |
| 15 | 15.CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL▲ 12 | Municipiul Buzău, Buzău | 64▲ 48,8 % | ▲ 48,8 % | 470,6 K RON | |
| 16 | 16.PRODFOR SRL▼ 1 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 64▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 12 K RON | |
| 17 | 17.ROMOIL 2003 SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 61▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 8,1 mil. RON | |
| 18 | 18.EDIL ENGINEERING SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 59▼ 33 % | ▼ 33 % | -18,8 mil. RON | |
| 19 | 19.SOLO PROD SRL▲ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 51▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 95,2 K RON | |
| 20 | 20.BETOMAX SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 51▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 30,5 K RON | |
| 21 | 21.DRILLCON SRL▼ 1 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 50▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 12,7 K RON | |
| 22 | 22.AURORA INCONSTRUCT SRL▲ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 49▲ 29 % | ▲ 29 % | 218,3 K RON | |
| 23 | 23.AGI CONSTRUCT SRL▲ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 48▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 15,9 K RON | |
| 24 | 24.IMOBILIAR CONSTRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 48▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 358,6 K RON | |
| 25 | 25.RDM CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 46▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 149,8 K RON | |
| 26 | 26.PETRO CONSIND SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 45▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 27 | 27.TROIA CONSTRUCT 2008 SRL▼ 18 | Sat Oreavul, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 44▼ 58,9 % | ▼ 58,9 % | 436,3 K RON | |
| 28 | 28.COMEX V 2000 SRL▲ 8 | Sat Potoceni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 39▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | -33,8 K RON | |
| 29 | 29.IOSIF EDILITAR CONSTRUCT SRL▲ 25 | Municipiul Buzău, Buzău | 39▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | -111,7 K RON | |
| 30 | 30.INEL SA▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 380,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 31 | 31.CONLOC SA▲ 5 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 37▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 277,2 K RON | |
| 32 | 32.MULTIPROD ENERGO SRL▼ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 36▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 407,7 K RON | |
| 33 | 33.TEHNO SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 36▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 158,3 K RON | |
| 34 | 34.CONSTRUCTII COMPLEXE BUZAU SA▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 35▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 182,2 K RON | |
| 35 | 35.CONSTRUCT TRANS SRL▼ 9 | Sat Caşoca, Comuna Siriu, Buzău | 34▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 233,5 K RON | |
| 36 | 36.WEIMAR SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 33▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 34,7 K RON | |
| 37 | 37.ROMTERM SRL▲ 22 | Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău | 32▲ 60 % | ▲ 60 % | 6,1 K RON | |
| 38 | 38.ASTERIX IMPEX SRL▲ 6 | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 29▲ 16 % | ▲ 16 % | 1,7 K RON | |
| 39 | 39.CONALEX SRL▼ 18 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 29▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 383 K RON | |
| 40 | 40.ABC METCONF CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 27▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | -171,9 K RON | |
| 41 | 41.BIA CONSEL 2003 SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 25▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 23,6 K RON | |
| 42 | 42.NIKOST IMPEX SRLnou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 24▲ 200 % | ▲ 200 % | 97,1 K RON | |
| 43 | 43.DAVIDANA SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 22▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 171,8 K RON | |
| 44 | 44.AS PIN SRL▼ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 22▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | 22,9 K RON | |
| 45 | 45.REPSOND COMPANY SRL▲ 15 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 22▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 176,8 K RON | |
| 46 | 46.ERGOS URBAN SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 22▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -228,5 K RON | |
| 47 | 47.BRITONS BUILD SRL▼ 1 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 21▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | -171,2 K RON | |
| 48 | 48.PRESCON 2000 SRL▲ 29 | Sat Nişcov, Comuna Verneşti, Buzău | 20▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 223,9 K RON | |
| 49 | 49.LUCIAN LKW SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 20▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 332,1 K RON | |
| 50 | 50.CONSOLID SRL▼ 9 | Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău | 19▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 172,8 K RON | |
| 51 | 51.TEHNO EDIL SRL▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 18▼ 28 % | ▼ 28 % | 237,7 K RON | |
| 52 | 52.STERIAN CONSTRUCT SRL▲ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 18▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 299 K RON | |
| 53 | 53.PRO CTM TELETECH SRL▲ 7 | Sat Ileana, Comuna Glodeanu Sărat, Buzău | 18▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -70,9 K RON | |
| 54 | 54.CONSTANT COMPEX SRL▲ 17 | Municipiul Buzău, Buzău | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -161,3 K RON | |
| 55 | 55.ARTCONSTRUCT SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 17▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 1,3 K RON | |
| 56 | 56.LIM IMPEX SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 17▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 83,3 K RON | |
| 57 | 57.BDS IMPORT EXPORT SRL▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 16▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 334,8 K RON | |
| 58 | 58.SIGMA MONTAJ SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 16▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 9,6 K RON | |
| 59 | 59.GV ELECTRO TOTAL SRL▲ 18 | Sat Niculeşti, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 157,1 K RON | |
| 60 | 60.IMPERIAL CONSTRUCT SRL▲ 43 | Municipiul Buzău, Buzău | 16▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | -183,4 K RON | |
| 61 | 61.RADCO INSTALATII SRL▲ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 160,0% | 0,0% | 579,6 K RON | |
| 62 | 62.AVANTI CONSTRUCT SRL▲ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 160,0% | 0,0% | -59,7 K RON | |
| 63 | 63.ALEX CONSTRUCT 2007 SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 16▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -184,3 K RON | |
| 64 | 64.DI MORO CONSTRUCT SRL▲ 7 | Sat Merei, Comuna Merei, Buzău | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 9,1 K RON | |
| 65 | 65.FRIGOCLIMA SRL▲ 38 | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 15▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 11,8 K RON | |
| 66 | 66.PREST COMERCIAL 2000 SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 15▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | -78,7 K RON | |
| 67 | 67.EURO TRICONS SRL▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -42,1 K RON | |
| 68 | 68.ELDY AGHIANA CONS SRL▼ 17 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 15▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 41,8 K RON | |
| 69 | 69.NOA TRANS CONST SRLnou | Sat Gura Câlnăului, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 15▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 293,9 K RON | |
| 70 | 70.MOTOREX SRL▼ 16 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 14▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 83,8 K RON | |
| 71 | 71.BAREX COM SRL▲ 88 | Municipiul Buzău, Buzău | 14▲ 100 % | ▲ 100 % | 3 mil. RON | |
| 72 | 72.CONFMET INSTAL SRL▲ 18 | Municipiul Buzău, Buzău | 14▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 432,6 K RON | |
| 73 | 73.CONDO 2005 SRL▲ 71 | Sat Gura Teghii, Comuna Gura Teghii, Buzău | 14▲ 75 % | ▲ 75 % | 213,7 K RON | |
| 74 | 74.DESIGN PRODUCT SRL▲ 29 | Municipiul Buzău, Buzău | 14▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 27,4 K RON | |
| 75 | 75.EVELYNN 2003 SRL▼ 8 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 14▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | -9,4 K RON | |
| 76 | 76.INTELIGENT CONSTRUCŢII SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 14▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 11,4 K RON | |
| 77 | 77.ELECTRIC SOLUTIONS SRL▲ 82 | Municipiul Buzău, Buzău | 14▲ 100 % | ▲ 100 % | 49,5 K RON | |
| 78 | 78.SEB CONSTRUCT SRL▲ 5 | Sat Căldaruşeanca, Comuna Glodeanu Sărat, Buzău | 140,0% | 0,0% | 96 K RON | |
| 79 | 79.VIA ATLANTIS SRL▲ 35 | Oraş Patârlagele, Buzău | 14▲ 40 % | ▲ 40 % | 232,2 K RON | |
| 80 | 80.ANHEL PRIM CONSTRUCT SRL-D▲ 34 | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 14▲ 40 % | ▲ 40 % | 33,9 K RON | |
| 81 | 81.COMO SRL▼ 62 | Municipiul Buzău, Buzău | 13▼ 77,2 % | ▼ 77,2 % | -1,1 mil. RON | |
| 82 | 82.ELMIS SRL▲ 15 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 343 RON | |
| 83 | 83.ELECTRICITATE SRL▼ 6 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 13▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 155,7 K RON | |
| 84 | 84.ELECTRO MONTAJ PETROL SRL▼ 17 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 13▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | -77,1 K RON | |
| 85 | 85.VIS & SUCCES SRL▲ 41 | Sat Oreavul, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 13▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 9,7 K RON | |
| 86 | 86.STĂNICĂ CONSTRUCT SRL▲ 123 | Sat Fundeni, Comuna Zărneşti, Buzău | 13▲ 160 % | ▲ 160 % | -50 K RON | |
| 87 | 87.ENERGO EST TOP SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 277,4 K RON | |
| 88 | 88.GECOTRANS CONSTRUCTII CIVILE SI INDUSTRIALE SRL▲ 333 | Sat Năeni, Comuna Năeni, Buzău | 13▲ 1.200 % | ▲ 1.200 % | 167,9 K RON | |
| 89 | 89.AMEDOB CONSTRUCT SRL▼ 12 | Sat Grebănu, Comuna Grebănu, Buzău | 13▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 9,4 K RON | |
| 90 | 90.VANELI SRL▼ 7 | Sat Haleş, Comuna Tisău, Buzău | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 83,1 K RON | |
| 91 | 91.EDIL STAR FERRAMENTA SRL▲ 6 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 120,0% | 0,0% | 21,1 K RON | |
| 92 | 92.FURNIZOR & EXPERT SRL▼ 29 | Municipiul Buzău, Buzău | 12▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -15,8 K RON | |
| 93 | 93.SAVA CONSECO SRL▼ 47 | Municipiul Buzău, Buzău | 12▼ 47,8 % | ▼ 47,8 % | -175,9 K RON | |
| 94 | 94.ELEMAR CONSTRUCT EXPERT SRL▲ 3 | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 120,0% | 0,0% | 37 K RON | |
| 95 | 95.GESIC PROD SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 9,6 K RON | |
| 96 | 96.DAN SERVCOMEX SRL▲ 462 | Municipiul Buzău, Buzău | 11— | — | 817 RON | |
| 97 | 97.UNIVERS PRODIMPEX SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | -124,2 K RON | |
| 98 | 98.ELECTRA INSTAL SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 110,0% | 0,0% | 33,3 K RON | |
| 99 | 99.COGEL SRL▼ 9 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -29 K RON | |
| 100 | 100.EDIM INSTAL SRL▼ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 18,2 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Buzău
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
322 firme · 732,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
54 firme · 501,5 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
122 firme · 439 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
335 firme · 430,2 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
135 firme · 279,4 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 110,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
23 firme · 50,9 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
62 firme · 49,5 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
40 firme · 20,1 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 19,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
24 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
10 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
41 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
13 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
18 firme · 11,1 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
17 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
10 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
13 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
6 firme · 1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
2 firme · 290,1 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 218,9 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 79,5 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 24,4 K RON