Top 100 firme — Construcții, Buzău după angajați în 2016
1.005 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 3.872. Pragul de intrare în top este 11, iar liderul atinge 251.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CONCAS SA▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 251▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 2 | 2.URBIS SERV SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 246▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 3,3 mil. RON | |
| 3 | 3.KOMPAKT ROHBAU SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 219▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 25,9 K RON | |
| 4 | 4.I&A NITU SISTEMS SRL-D▲ 6 | Sat Cislău, Comuna Cislău, Buzău | 207▲ 95,3 % | ▲ 95,3 % | 99,5 K RON | |
| 5 | 5.CONFERIC SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 191▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 6 | 6.MECAN CONSTRUCT SA= | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 138▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 5,5 mil. RON | |
| 7 | 7.LICIU CON SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 130▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 442,3 K RON | |
| 8 | 8.ELCO MULTISERVICE SOCIETATE COOPERATIVĂ▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 126▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 98 K RON | |
| 9 | 9.BAREX COM SRL▲ 46 | Municipiul Buzău, Buzău | 93▲ 481,3 % | ▲ 481,3 % | 117,5 K RON | |
| 10 | 10.VOINEA CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 93▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 2,5 mil. RON | |
| 11 | 11.INTEGRAL SA▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 91▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | -3,6 mil. RON | |
| 12 | 12.AURORA INCONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 76▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 133,9 K RON | |
| 13 | 13.ROMOIL 2003 SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 68▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 2,7 mil. RON | |
| 14 | 14.RC ENERGO INSTALL SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 68▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 2 mil. RON | |
| 15 | 15.CONPRIF SA▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 67▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 73,9 K RON | |
| 16 | 16.MULTIPROD ENERGO SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 62▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 17 | 17.PRODFOR SRLnou | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 55▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 57,7 K RON | |
| 18 | 18.PRESTCOM SERV SA▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 55▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | -1,4 mil. RON | |
| 19 | 19.SOLO PROD SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 51▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 55,2 K RON | |
| 20 | 20.AGI CONSTRUCT SRL▼ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 46▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 12,9 K RON | |
| 21 | 21.CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 44▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 22 | 22.RDM CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 44▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 155,8 K RON | |
| 23 | 23.CONSTRUCTII COMPLEXE BUZAU SA▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 43▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 24 | 24.TEHNO SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 39▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 181,7 K RON | |
| 25 | 25.DRILLCON SRL▼ 1 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 35▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 9,7 K RON | |
| 26 | 26.CONSTRUCT TRANS SRL▼ 5 | Sat Caşoca, Comuna Siriu, Buzău | 33▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | -369,5 K RON | |
| 27 | 27.METCONF INDUSTRY CONSTRUCT SRL▲ 7 | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 33▲ 10 % | ▲ 10 % | -1 mil. RON | |
| 28 | 28.INEL SA▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 30▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 29 | 29.ROMTERM SRL= | Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău | 30▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -57 K RON | |
| 30 | 30.WEIMAR SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 30▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 36,2 K RON | |
| 31 | 31.SHIP CONSTRUCT SERVICE SRL▲ 6 | Sat Vintilă Vodă, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 30▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 51,6 K RON | |
| 32 | 32.CONLOC SA▼ 1 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 29▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | -310,2 K RON | |
| 33 | 33.COMEX V 2000 SRL▼ 12 | Sat Potoceni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 27▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 6,1 K RON | |
| 34 | 34.CONSTANT COMPEX SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 26▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 7,2 K RON | |
| 35 | 35.DAVIDANA SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 26▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 172,2 K RON | |
| 36 | 36.TEHNO EDIL SRL▲ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 25▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 38,8 K RON | |
| 37 | 37.GREEN CON ENGINEERING SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 24▲ 380 % | ▲ 380 % | 1,2 mil. RON | |
| 38 | 38.PROTEHNICA SRL▲ 76 | Municipiul Buzău, Buzău | 23▲ 155,6 % | ▲ 155,6 % | 32 K RON | |
| 39 | 39.AL KARON SRL▲ 41 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 23▲ 91,7 % | ▲ 91,7 % | 801,6 K RON | |
| 40 | 40.AS PIN SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 23▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 701,9 K RON | |
| 41 | 41.FRIGOCLIMA SRL▲ 4 | Sat Spătaru, Comuna Costeşti, Buzău | 22▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 39,1 K RON | |
| 42 | 42.CONSTRUCT SHOP SRL▼ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 22▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | -32,2 K RON | |
| 43 | 43.REPSOND COMPANY SRL▼ 9 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 22▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 339,6 K RON | |
| 44 | 44.BÎSCEANU OPTIM CONSTRUCŢII SRL▲ 36 | Sat Niculeşti, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 22▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | -101,8 K RON | |
| 45 | 45.AQUA SYSTEM SRL▼ 17 | Municipiul Buzău, Buzău | 21▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 20,2 K RON | |
| 46 | 46.SEB CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Căldaruşeanca, Comuna Glodeanu Sărat, Buzău | 20▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 59,6 K RON | |
| 47 | 47.VIA ATLANTIS SRL▲ 18 | Oraş Patârlagele, Buzău | 20▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 21,5 K RON | |
| 48 | 48.AMEDOB CONSTRUCT SRL▲ 3 | Sat Grebănu, Comuna Grebănu, Buzău | 20▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -112,7 K RON | |
| 49 | 49.COMO SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | 23 K RON | |
| 50 | 50.AVARD SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 19▼ 5 % | ▼ 5 % | 152 K RON | |
| 51 | 51.TEAM ONE SOLUTION S.R.L.▲ 4 | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 19▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | -87,9 K RON | |
| 52 | 52.HIDRO CONSTRUCT KRN SRL▲ 196 | Municipiul Buzău, Buzău | 19▲ 533,3 % | ▲ 533,3 % | 263,1 K RON | |
| 53 | 53.BDS IMPORT EXPORT SRL▼ 11 | Municipiul Buzău, Buzău | 18▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 352,4 K RON | |
| 54 | 54.CONALEX SRL▲ 19 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 18▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 200 K RON | |
| 55 | 55.NIKOST IMPEX SRL▼ 13 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 18▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 23,3 K RON | |
| 56 | 56.IMOBILIAR CONSTRUCT SRL▼ 23 | Municipiul Buzău, Buzău | 18▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | -197,7 K RON | |
| 57 | 57.IMPERIAL CONSTRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 18▲ 20 % | ▲ 20 % | 326,1 K RON | |
| 58 | 58.PROTEHNIC INSTAL HVAC SRL▲ 36 | Sat Sudiţi, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 18▲ 63,6 % | ▲ 63,6 % | 121,2 K RON | |
| 59 | 59.URBAN ESTATES SRL-D▲ 155 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 18▲ 350 % | ▲ 350 % | 72,2 K RON | |
| 60 | 60.ELMIS SRL▲ 13 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 17▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 212,2 K RON | |
| 61 | 61.GEDA COM SRL▲ 19 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 17▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 5,2 mil. RON | |
| 62 | 62.LIM IMPEX SRL▼ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 170,0% | 0,0% | 143,5 K RON | |
| 63 | 63.AVANTI CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 51,2 K RON | |
| 64 | 64.3S ANTEPRIZA SERVICES & MAINTENANCE SRL▼ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 17▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 138 K RON | |
| 65 | 65.DI MORO CONSTRUCT SRL= | Sat Merei, Comuna Merei, Buzău | 16▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 347,1 K RON | |
| 66 | 66.VIS & SUCCES SRL▼ 11 | Sat Oreavul, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 160,0% | 0,0% | 70,3 K RON | |
| 67 | 67.ASTERIX IMPEX SRL▼ 33 | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 15▼ 50 % | ▼ 50 % | 270,2 K RON | |
| 68 | 68.RADCO INSTALATII SRL▼ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 221,7 K RON | |
| 69 | 69.GV ELECTRO TOTAL SRL▼ 14 | Sat Niculeşti, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 6,5 K RON | |
| 70 | 70.MGM ELECTRIC 2006 SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 467 K RON | |
| 71 | 71.LUCIAN LKW SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 555,6 K RON | |
| 72 | 72.BAY ADY CREATIVE SRL▲ 103 | Sat Băjani, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 15▲ 200 % | ▲ 200 % | 163,5 K RON | |
| 73 | 73.ALEX CONSTRUCŢII CIVILE IND SRL▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 140,0% | 0,0% | 75,8 K RON | |
| 74 | 74.GRAUMAN MINERAL SUD EST SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 14▲ 40 % | ▲ 40 % | 4,9 K RON | |
| 75 | 75.GENERAL STAN ENERGO SRL▼ 2 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 130,0% | 0,0% | 331,4 K RON | |
| 76 | 76.UNIVERS PRODIMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 130,0% | 0,0% | -63,9 K RON | |
| 77 | 77.VLAD INVEST SRL▲ 17 | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 112,9 K RON | |
| 78 | 78.STERIAN CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -36,9 K RON | |
| 79 | 79.D & D VIVAI PLANTE SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 13▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 409,2 K RON | |
| 80 | 80.ELECTRO & CONSTRUCT SRL▲ 24 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 13▲ 30 % | ▲ 30 % | 49,8 K RON | |
| 81 | 81.GENERAL MARCONS SRL▲ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 13▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 49,1 K RON | |
| 82 | 82.CONSTRUCŢII ÎNTREŢINERE ŞI REPARAŢII SRL▲ 61 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 13▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | -45,6 K RON | |
| 83 | 83.COFEM CONSTRUCT SRL▲ 43 | Loc. Valea Viei, Oraş Patârlagele, Buzău | 13▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | -98 K RON | |
| 84 | 84.OHIO LIMO SRL▲ 30 | Sat Cochirleanca, Comuna Cochirleanca, Buzău | 13▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 53,8 K RON | |
| 85 | 85.RG METALSTYLTEX SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 13— | — | -115,8 K RON | |
| 86 | 86.RADKONSTRUCT COURIER SRL▲ 57 | Sat Gălbinaşi, Comuna Gălbinaşi, Buzău | 13▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | 37,9 K RON | |
| 87 | 87.STV EXPERT INSTAL SRL▼ 22 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 13▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 147,4 K RON | |
| 88 | 88.EURO TRICONS SRL▼ 26 | Municipiul Buzău, Buzău | 12▼ 20 % | ▼ 20 % | 56,8 K RON | |
| 89 | 89.CORA MOB SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 12▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 83,2 K RON | |
| 90 | 90.NOA TRANS CONST SRL▼ 10 | Sat Gura Câlnăului, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 120,0% | 0,0% | 1,6 mil. RON | |
| 91 | 91.EDIL ROHBAU SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 12▼ 72,7 % | ▼ 72,7 % | -65,2 K RON | |
| 92 | 92.MATEIU TRANS SRL▲ 12 | Sat Zărneşti, Comuna Zărneşti, Buzău | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | 41,4 K RON | |
| 93 | 93.GESIC PROD SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 110,0% | 0,0% | 17,3 K RON | |
| 94 | 94.PRESCON 2000 SRL▼ 45 | Sat Nişcov, Comuna Verneşti, Buzău | 11▼ 45 % | ▼ 45 % | 141,4 K RON | |
| 95 | 95.ELECTRA INSTAL SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 110,0% | 0,0% | 26 K RON | |
| 96 | 96.CONFMET INSTAL SRL▼ 16 | Municipiul Buzău, Buzău | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 6,4 K RON | |
| 97 | 97.ALEX PROINSTAL GRUP SRL▲ 457 | Sat Valea Salciilor, Comuna Tisău, Buzău | 11— | — | 40,5 K RON | |
| 98 | 98.LUC INVEST SRL▼ 25 | Sat Gura Câlnăului, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 11▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 99 | 99.CONDO 2005 SRL▲ 5 | Sat Gura Teghii, Comuna Gura Teghii, Buzău | 11▲ 10 % | ▲ 10 % | -165,3 K RON | |
| 100 | 100.ELECTRIC SOLUTIONS SRL▼ 20 | Municipiul Buzău, Buzău | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 3,9 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Buzău
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
322 firme · 732,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
54 firme · 501,5 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
122 firme · 439 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
335 firme · 430,2 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
135 firme · 279,4 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 110,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
23 firme · 50,9 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
62 firme · 49,5 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
40 firme · 20,1 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 19,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
24 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
10 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
41 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
13 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
18 firme · 11,1 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
17 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
10 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
13 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
6 firme · 1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
2 firme · 290,1 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 218,9 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 79,5 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 24,4 K RON