Top 100 firme — Construcții, Prahova după marjă netă în 2017
1.836 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 85,6 %, iar liderul atinge 4.597,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ROMFORT ACTIV SA▲ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4.597,7 %▲ 2.439,6 % | ▲ 2.439,6 % | 7,5 mil. RON | |
| 2 | 2.HEAT INDUSTRY SRL▲ 1.662 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 1.100,7 %— | — | 1,5 K RON | |
| 3 | 3.SOCIETATEA NATIONALA A CARBUNELUI SA▲ 1.708 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 705,8 %— | — | 1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.DRUMURI SI PODURI PRAHOVA SA▲ 1.583 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 442,6 %— | — | 670,6 K RON | |
| 5 | 5.ALLIANSO BUSINESS PARK SRL▲ 242 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 206,4 %▲ 237,4 % | ▲ 237,4 % | 33,2 mil. RON | |
| 6 | 6.TELCO FIBER CONSTRUCT SRL▲ 188 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 148,7 %▲ 112,4 % | ▲ 112,4 % | 13 K RON | |
| 7 | 7.DUMI FRIGOSERV SRL▲ 326 | Sat Pleaşa, Comuna Bucov, Prahova | 142 %▲ 193,3 % | ▲ 193,3 % | 312,7 K RON | |
| 8 | 8.ROBI GEKO STEELWELD SRL▲ 63 | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 108,1 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 195,5 K RON | |
| 9 | 9.SPID (SOCIETATE DE PRODUCTIE INDUSTRIALA PENTRU DRUMURI) SRL▲ 1.127 | Sat Bărcăneşti, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 102,4 %▲ 5.374,3 % | ▲ 5.374,3 % | 154,8 K RON | |
| 10 | 10.ACRON TERM SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 100 %— | — | 106 RON | |
| 11 | 11.PILS POWER CONCEPT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 100 %— | — | — | 464,1 K RON |
| 12 | 12.VIZAH IMPORT-EXPORT S.R.L.▲ 257 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 97,7 %▲ 68,6 % | ▲ 68,6 % | 18,7 K RON | |
| 13 | 13.DRYWALL TECHNIK SRL▲ 77 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 97,1 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 427 RON | |
| 14 | 14.IDRAULICO SERV SRLnou | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 97 %— | — | 10,5 K RON | |
| 15 | 15.CAROLAND GRUP SRL▲ 14 | Comuna Brebu, Prahova | 97 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 97 RON | |
| 16 | 16.ADELINA ARUN IMPEX SRLnou | Sat Izeşti, Comuna Bălţeşti, Prahova | 97 %— | — | 18,4 K RON | |
| 17 | 17.GEOVLAD SERV SRLnou | Sat Valea Largă, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 97 %— | — | — | 21,5 K RON |
| 18 | 18.FANEBO CONSTRUCT SRLnou | Sat Valea Dulce, Comuna Podenii Noi, Prahova | 97 %— | — | — | 3,9 K RON |
| 19 | 19.TAL 24 STRUCTCONS S.R.L.nou | Sat Potigrafu, Comuna Gorgota, Prahova | 97 %— | — | — | 194 K RON |
| 20 | 20.ROOF - FACADE ENGINEERING S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 97 %— | — | — | 139,6 K RON |
| 21 | 21.HEFAISTOS MARSAR CONSTRUCT S.R.L.= | Oraş Breaza, Prahova | 97 %0,0% | 0,0% | 80,3 K RON | |
| 22 | 22.ELECTRO NEACSU SRL▲ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 97 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 7,2 K RON | |
| 23 | 23.MIONIS CONSTRUCT SRL▲ 74 | ***localitatea negasita***, Prahova | 97 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 60,5 K RON | |
| 24 | 24.MILEX FIERÃRIE S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 97 %— | — | — | 208,5 K RON |
| 25 | 25.MILEX DULGHERIE S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 97 %— | — | — | 208,5 K RON |
| 26 | 26.MILEX SERVICII INSTALAŢII S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 97 %— | — | — | 203,6 K RON |
| 27 | 27.MILEX FINISAJE S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 97 %— | — | — | 203,6 K RON |
| 28 | 28.BAF TROCKENBAU KONSTRUCTIV SRL▲ 258 | Sat Româneşti, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 97 %▲ 76,9 % | ▲ 76,9 % | 232,4 K RON | |
| 29 | 29.CĂTĂLIN AMBIENT INSTAL SRLnou | Sat Mălăieşti, Comuna Râfov, Prahova | 96,9 %— | — | — | 2,6 K RON |
| 30 | 30.MILEX ZIDÃRIE S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 96,9 %— | — | — | 208,3 K RON |
| 31 | 31.VELMA CONSTRUCT SRLnou | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 96,6 %— | — | 11,7 K RON | |
| 32 | 32.MADIMOS IOVY CONS SRL▼ 2 | Sat Gura Vitioarei, Comuna Gura Vitioarei, Prahova | 96,4 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 208,7 K RON | |
| 33 | 33.FILGAB SILCOSERV SRL▲ 36 | Oraş Breaza, Prahova | 96,4 %▲ 7 % | ▲ 7 % | 77,8 K RON | |
| 34 | 34.LOMARIO INVEST SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 96,3 %— | — | — | 11,6 K RON |
| 35 | 35.PARI ELV AGENCEMENT SRL▲ 42 | Sat Plopu, Comuna Plopu, Prahova | 96 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 197,4 K RON | |
| 36 | 36.OV-INSTAL CONSTRUCT SRL▲ 1.621 | Sat Lipăneşti, Comuna Lipăneşti, Prahova | 96 %— | — | 7,9 K RON | |
| 37 | 37.GABRISAV SPEED CONSTRUCT SRL▲ 209 | Sat Vâlcăneşti, Comuna Vâlcăneşti, Prahova | 95,8 %▲ 56,2 % | ▲ 56,2 % | 21,7 K RON | |
| 38 | 38.AUTENTIC ROMÂNESC SRLnou | Sat Măneciu-Pământeni, Comuna Măneciu, Prahova | 95,8 %— | — | — | 20,1 K RON |
| 39 | 39.TDS IZOWOOD SOFT SRLnou | Sat Pleaşa, Comuna Bucov, Prahova | 95,8 %— | — | — | 4,8 K RON |
| 40 | 40.SAMO EDIL CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Ceptura de Sus, Comuna Ceptura, Prahova | 95,8 %— | — | — | 54,4 K RON |
| 41 | 41.SARL METG BATIMENT SRL▲ 39 | Sat Brebu Manăstirei, Comuna Brebu, Prahova | 95,7 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 109,6 K RON | |
| 42 | 42.LANDAU COM SRL▲ 73 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 95,6 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 25,7 K RON | |
| 43 | 43.RAZVYCONS SRL▼ 24 | Sat Zahanaua, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 95,5 %▼ 2 % | ▼ 2 % | 61,9 K RON | |
| 44 | 44.AFYM CONSTRUCT SRL▲ 65 | Sat Rotari, Comuna Ceptura, Prahova | 95,2 %▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 25,1 K RON | |
| 45 | 45.DASCOSERV AUTORULATE S.R.L.= | Sat Măgurele, Comuna Măgurele, Prahova | 95,2 %0,0% | 0,0% | 12,8 K RON | |
| 46 | 46.MARIO INSTAL CONSTRUCT SRLnou | Oraş Breaza, Prahova | 94,9 %— | — | — | 43,9 K RON |
| 47 | 47.AML INVEST SRL▲ 1.397 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 94,8 %— | — | 26,1 K RON | |
| 48 | 48.IULY & CRYS 2008 SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 94,7 %— | — | 4,1 K RON | |
| 49 | 49.JOB ELECTROSERV EXPERT SRL▼ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 94,6 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 303,8 K RON | |
| 50 | 50.PILLAR INTERCONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 94,3 %0,0% | 0,0% | 196,8 K RON | |
| 51 | 51.SOLETA SYNERGY SRLnou | Oraş Breaza, Prahova | 94,2 %— | — | — | 43,7 K RON |
| 52 | 52.ALGEDA BUILDING STAR SRLnou | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 94,2 %— | — | — | 207,1 K RON |
| 53 | 53.MAIO CONSTRUCT SRL▲ 13 | Sat Cornu de Jos, Comuna Cornu, Prahova | 94,1 %▲ 4 % | ▲ 4 % | 79,8 K RON | |
| 54 | 54.TYBY & DANY EDIL CONSTRUCT SRL▲ 210 | Sat Poienarii Burchii, Comuna Poienarii Burchii, Prahova | 94 %▲ 60,9 % | ▲ 60,9 % | 14,4 K RON | |
| 55 | 55.OLIMP ARTIZANAT SRL▲ 782 | Loc. Azuga, Oraş Azuga, Prahova | 93,6 %▲ 763,8 % | ▲ 763,8 % | 81,2 K RON | |
| 56 | 56.MAGHELEN PREST CONST SRLnou | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 93,3 %— | — | — | 54,7 K RON |
| 57 | 57.DORSAN MAI CONSTRUCT SRL▲ 15 | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 93,1 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 395,8 K RON | |
| 58 | 58.UNIVERSAL D SRLnou | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 93,1 %— | — | — | 61,6 K RON |
| 59 | 59.HEAVY DIGGERS SRLnou | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 93 %— | — | — | 107,3 K RON |
| 60 | 60.REWEISS SERVICES SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 92,6 %— | — | — | 48,9 K RON |
| 61 | 61.STANDACO CONS SRL▲ 1.517 | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 92,4 %— | — | 30 K RON | |
| 62 | 62.ROMIN PROD SRL▼ 19 | Sat Talea, Comuna Talea, Prahova | 92,3 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 38,8 K RON | |
| 63 | 63.VIOBAD CONS SRLnou | Sat Diţeşti, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 92 %— | — | — | 275 K RON |
| 64 | 64.TWOALI PRODIMPEX SRL▲ 390 | Municipiul Câmpina, Prahova | 92 %▲ 160,7 % | ▲ 160,7 % | 188,8 K RON | |
| 65 | 65.GABSIM EDLIV SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 91,9 %— | — | — | 55,9 K RON |
| 66 | 66.CASTOR INDUSTRY SRL▼ 52 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 91,7 %▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 172,2 K RON | |
| 67 | 67.COMANDOR R.E.V. GAS S.R.L.nou | Sat Băltiţa, Comuna Măneşti, Prahova | 91,6 %— | — | — | 2,6 K RON |
| 68 | 68.BULDO CONSTRUCT CONCEPT BUILDING SRLnou | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 91,1 %— | — | — | 12,9 K RON |
| 69 | 69.MIGAPE DESIGN SRLnou | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 90,8 %— | — | 2,2 K RON | |
| 70 | 70.LAUR ONE IDEAL SRLnou | Sat Gherghiţa, Comuna Gherghiţa, Prahova | 90,7 %— | — | — | 76,7 K RON |
| 71 | 71.CRISPI LAV IMOB SRL▲ 1.318 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 90,1 %— | — | 9,2 K RON | |
| 72 | 72.NICOLAE TUDOREL CONSTRUCT SRL▼ 19 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 89,7 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 8 K RON | |
| 73 | 73.EURO AKY CONSTRUCT SRLnou | Sat Dîrvari, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 89,5 %— | — | — | 375,9 K RON |
| 74 | 74.GESEBE SERV CONSTRUCT S.R.L.▲ 108 | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 89,3 %▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 187 K RON | |
| 75 | 75.JOELCAT CONSTRUCTION SRLnou | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 88,9 %— | — | — | 54,3 K RON |
| 76 | 76.BIGOMAS COM SRL▲ 388 | Comuna Brebu, Prahova | 88,8 %▲ 158,4 % | ▲ 158,4 % | 3 K RON | |
| 77 | 77.MOBIK INSTAL CONSTRUCT SRL▼ 44 | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 88,8 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 163,4 K RON | |
| 78 | 78.RISTIFAL PROD SRL▲ 81 | Sat Bertea, Comuna Bertea, Prahova | 88,6 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 27,1 K RON | |
| 79 | 79.STUCCOSTUDIO ARTE SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 88,5 %— | — | — | 105 K RON |
| 80 | 80.NĂLBOC CONS SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 88,4 %— | — | — | 15,9 K RON |
| 81 | 81.SIA PARTS DISTRIBUTION S.R.L.▲ 106 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 88,2 %▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 136,4 K RON | |
| 82 | 82.MIKASOL HOME CONST SRLnou | Sat Telega, Comuna Telega, Prahova | 88,1 %— | — | — | 4 K RON |
| 83 | 83.ALL FORM GESSO CONSTRUCT SRLnou | Sat Coada Izvorului, Comuna Măneşti, Prahova | 87,9 %— | — | — | 2,5 K RON |
| 84 | 84.LEMABAC CONSTRUCT SRLnou | Sat Diţeşti, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 87,8 %— | — | — | 133,1 K RON |
| 85 | 85.STEFANIA TRIAS CONSTRUCT SRLnou | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 87,8 %— | — | 18,9 K RON | |
| 86 | 86.FANGAB CONSTRUCT SRLnou | Sat Berceni, Comuna Berceni, Prahova | 87,7 %— | — | — | 15,8 K RON |
| 87 | 87.DOMINIS ZONA CONSTRUCT SRL▲ 20 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 87,5 %▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 163,7 K RON | |
| 88 | 88.GENSTEEL SRLnou | Sat Cornu de Jos, Comuna Cornu, Prahova | 87,3 %— | — | — | 129,4 K RON |
| 89 | 89.APOTIN CONSTRUCT SRL▲ 1.679 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 87 %— | — | 870 RON | |
| 90 | 90.MIFLIO ART BUILD SRLnou | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 86,7 %— | — | — | 115,1 K RON |
| 91 | 91.FLAGEMA SERV CONSTRUCT SRL▼ 30 | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 86,4 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 183,9 K RON | |
| 92 | 92.ECOCLIMA CONFORT EXPERT SRL▼ 42 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 86,4 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 137,3 K RON | |
| 93 | 93.FIRE STEEL CONSTRUCTION SRLnou | Sat Brazii de Jos, Comuna Brazi, Prahova | 86,4 %— | — | — | 35,4 K RON |
| 94 | 94.EMPERADOR IMPEX SRLnou | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 86,3 %— | — | 79,6 K RON | |
| 95 | 95.MADVAL PET CONSTRUCT SRL▲ 1.689 | Sat Băteşti, Comuna Brazi, Prahova | 86 %— | — | 15,1 K RON | |
| 96 | 96.BAMI CAROLINES CONSTRUCT SRLnou | Sat Pleaşa, Comuna Bucov, Prahova | 86 %— | — | — | 30,1 K RON |
| 97 | 97.EDILICA PROCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 85,9 %— | — | — | 116,1 K RON |
| 98 | 98.NICEDIR SERV SRLnou | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 85,9 %— | — | — | 92,5 K RON |
| 99 | 99.DAMIROX PREST CONSTRUCT SRL▼ 32 | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 85,7 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 25,6 K RON | |
| 100 | 100.IMO DEVELOPMENT SOLUTIONS SRL▲ 214 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 85,6 %▲ 67,4 % | ▲ 67,4 % | 644,2 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Prahova
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
417 firme · 1,6 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.413 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
71 firme · 807,3 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
309 firme · 757,9 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
398 firme · 501,8 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
31 firme · 438,6 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
185 firme · 421,5 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
64 firme · 292,1 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
75 firme · 141,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
117 firme · 128,3 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
16 firme · 101,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
16 firme · 90,1 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
124 firme · 76,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
79 firme · 60,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
49 firme · 44,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
64 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
46 firme · 27,2 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
8 firme · 23,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
17 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
2 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
9 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
12 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
9 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
3 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
4 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
17 firme · 5 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
9 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 545,5 K RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
1 firme · 0 RON