Top 100 firme — Construcții, Prahova după marjă netă în 2012
1.764 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 54,6 %, iar liderul atinge 803,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VOICILAŞ CONSTRUCT SRL▲ 1.585 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 803,8 %— | — | 302,9 K RON | |
| 2 | 2.JURASIC SRL▲ 153 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 355,3 %▲ 846,8 % | ▲ 846,8 % | 24,2 K RON | |
| 3 | 3.STAFLOR CONSTRUCT SRL▲ 51 | Sat Cărbuneşti, Comuna Cărbuneşti, Prahova | 331,9 %▲ 391,1 % | ▲ 391,1 % | 5,4 K RON | |
| 4 | 4.CONSTIL SA▲ 1.241 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 177,2 %— | — | 402,1 K RON | |
| 5 | 5.PORR GRADEZNISTVO DOOEL SKOPJE SUCURSALA BUŞTENI▲ 1.133 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 106,6 %— | — | 408,7 K RON | |
| 6 | 6.KUNDIG TECH CONSULT SRL▲ 34 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 101,5 %▲ 31 % | ▲ 31 % | 113,9 K RON | |
| 7 | 7.ARKO CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 100 %— | — | — | 4,3 K RON |
| 8 | 8.NADINUS CONSTRUCT SRL▲ 1.327 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 100 %— | — | 15 K RON | |
| 9 | 9.ORION IMOBILIARE SRL▲ 471 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 99,9 %▲ 1.016,7 % | ▲ 1.016,7 % | 52,9 K RON | |
| 10 | 10.NICOLAE TUDOREL CONSTRUCT SRL▲ 1.618 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 97,7 %— | — | 2 K RON | |
| 11 | 11.SOLAR VALSERV CONSTRUCT SRLnou | Sat Ciupelniţa, Comuna Dumbrava, Prahova | 96,5 %— | — | — | 9,7 K RON |
| 12 | 12.VIOVAL MONT INSTAL SRLnou | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 96,2 %— | — | — | 24,1 K RON |
| 13 | 13.LADEN CONSTRUCT SRL▲ 114 | Sat Gorgota, Comuna Gorgota, Prahova | 95,5 %▲ 119,8 % | ▲ 119,8 % | 134,3 K RON | |
| 14 | 14.SYMBYO MONTAJ PREST SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 94,6 %— | — | — | 134,1 K RON |
| 15 | 15.DAMAS UTIL EXPERT SRLnou | Sat Cocorăştii Colţ, Comuna Cocorăştii Colţ, Prahova | 94,1 %— | — | — | 18,8 K RON |
| 16 | 16.LUCADE CONSTRUCT SRL▲ 1.336 | ***localitatea negasita***, Prahova | 93,8 %— | — | 1,9 K RON | |
| 17 | 17.MAXIPROOF COMPUTERS S.R.L.▲ 68 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 88,9 %▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 92,7 K RON | |
| 18 | 18.DECOIMOBILIARE SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 88,1 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 276 K RON | |
| 19 | 19.NERGANA SERV SRL▲ 1.073 | ***localitatea negasita***, Prahova | 88 %— | — | 10,6 K RON | |
| 20 | 20.IBRA TUDOR CONSTRUCTII SRL▲ 256 | Municipiul Câmpina, Prahova | 87,6 %▲ 302,4 % | ▲ 302,4 % | 4,9 K RON | |
| 21 | 21.GIFAMO CONSTRUZIONI SRL▲ 1.537 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 86,5 %— | — | 962,1 K RON | |
| 22 | 22.CAROLAND GRUP SRL▲ 28 | Comuna Brebu, Prahova | 84,2 %▲ 23 % | ▲ 23 % | 101 RON | |
| 23 | 23.ARUAL CONSTRUCT SRLnou | Sat Plopeni, Comuna Dumbrăveşti, Prahova | 84 %— | — | 142,3 K RON | |
| 24 | 24.ACUAREL SERV SRL▲ 1.288 | Sat Măgureni, Comuna Măgureni, Prahova | 84 %— | — | 630 RON | |
| 25 | 25.VLADIMIR - CONSTRUCT SRLnou | ***localitatea negasita***, Prahova | 84 %— | — | 840 RON | |
| 26 | 26.GUŞTERM SRLnou | Sat Gornet, Comuna Gornet, Prahova | 84 %— | — | 756 RON | |
| 27 | 27.BRI SOLUTION SRLnou | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 84 %— | — | 2,9 K RON | |
| 28 | 28.DYOS DAVID PRESTCONSTRUCT SRLnou | Sat Cornu de Sus, Comuna Cornu, Prahova | 84 %— | — | — | 2,1 K RON |
| 29 | 29.ANARIA CONSTRUCT SERV SRL▲ 18 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 84 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 13,4 K RON | |
| 30 | 30.ENERGO PLAY SRL▲ 11 | Municipiul Câmpina, Prahova | 83,6 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 148 K RON | |
| 31 | 31.SERGON INVEST SRL-D▼ 20 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 83,6 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 369,8 K RON | |
| 32 | 32.PIEMONT CONSTRUCŢII & AMBIENT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 82,8 %— | — | 104,6 K RON | |
| 33 | 33.IZOROOF BAUCONSTRUCT PREST SRLnou | Sat Zănoaga, Comuna Dumbrava, Prahova | 82,8 %— | — | — | 20,7 K RON |
| 34 | 34.MANOR SERV CONSTRUCT SRLnou | Sat Diţeşti, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 82,7 %— | — | — | 22,8 K RON |
| 35 | 35.DOMOTEX CONSULTING SRL▲ 78 | Sat Puşcaşi, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 82,5 %▲ 77,9 % | ▲ 77,9 % | 160,3 K RON | |
| 36 | 36.OTTOFAM CONSTRUCT SRL▼ 10 | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 81,5 %0,0% | 0,0% | 1,8 K RON | |
| 37 | 37.ROSSIN-B SRL▲ 339 | ***localitatea negasita***, Prahova | 81,5 %▲ 469,7 % | ▲ 469,7 % | 25,4 K RON | |
| 38 | 38.SORCAT CONSTRUCT ELECTRIC SRLnou | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 81,1 %— | — | — | 31,2 K RON |
| 39 | 39.CAEROM - MOB SRL▲ 729 | Sat Gorgota, Comuna Gorgota, Prahova | 79,5 %▲ 4.809,3 % | ▲ 4.809,3 % | 18 K RON | |
| 40 | 40.OLT CRIS SERV SRL▼ 3 | Municipiul Câmpina, Prahova | 79,4 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 3,3 K RON | |
| 41 | 41.ANADAV SRL▲ 1.520 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Prahova | 79 %— | — | 59,3 K RON | |
| 42 | 42.VERCO PREST CONSTRUCT SRLnou | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 78,3 %— | — | — | 109,6 K RON |
| 43 | 43.POLMIAL CONST SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 78,3 %— | — | — | 36,1 K RON |
| 44 | 44.EURO CONINSTAL ELECTRIC SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 78,1 %— | — | — | 10,3 K RON |
| 45 | 45.PANLIAN CONSTRUCT SRL▼ 9 | Sat Pisculeşti, Comuna Tinosu, Prahova | 77,4 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 152,8 K RON | |
| 46 | 46.EURASIA MEDIASIM SRLnou | Sat Cornu de Jos, Comuna Cornu, Prahova | 77,1 %— | — | — | 27 K RON |
| 47 | 47.EDILITIA IN GENERE PROIMPEX SRLnou | Sat Măneşti, Comuna Măneşti, Prahova | 76,6 %— | — | — | 22,2 K RON |
| 48 | 48.TAXPRO SRL▲ 205 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 76 %▲ 219,3 % | ▲ 219,3 % | 4,8 K RON | |
| 49 | 49.ATARIZ INVEST SRL▼ 14 | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 74,7 %▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 1,8 K RON | |
| 50 | 50.NEPAL CONSTRUCT SRL▼ 41 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 74,5 %▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 104 K RON | |
| 51 | 51.DOVETOP SRL▲ 97 | Loc. Azuga, Oraş Azuga, Prahova | 74,1 %▲ 93,7 % | ▲ 93,7 % | 58,6 K RON | |
| 52 | 52.EDILGIAR INVEST SRL▲ 1.539 | Sat Goruna, Comuna Cocorăştii Mislii, Prahova | 73,6 %— | — | 80,6 K RON | |
| 53 | 53.A. M. V. ECO LAND SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 73,5 %— | — | — | 8,7 K RON |
| 54 | 54.VIALIS ENGINEERING S.A.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 73 %— | — | — | 56 K RON |
| 55 | 55.DOFTANET SRL▲ 1.582 | Sat Telega, Comuna Telega, Prahova | 73 %— | — | 17,3 K RON | |
| 56 | 56.CRISTRUCT COM SRL▲ 31 | Sat Cocoşeşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 72,1 %▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 332,2 K RON | |
| 57 | 57.SKYMOND RDM CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Gherghiţa, Comuna Gherghiţa, Prahova | 71,7 %— | — | — | 10,7 K RON |
| 58 | 58.ALDSOL CONS ALPIN SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 71,7 %— | — | — | 30,2 K RON |
| 59 | 59.DDAO STEEL PROTECTION S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 70,4 %— | — | — | 27,7 K RON |
| 60 | 60.DUBAT ATELIER SRLnou | Sat Pietroşani, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 70,3 %— | — | — | 2,4 K RON |
| 61 | 61.ELBETINA PROD COM SRL▲ 18 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 69,9 %▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 671 RON | |
| 62 | 62.GLOBEX LOGISTICS INVEST SRL▲ 426 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 68,9 %▲ 695,3 % | ▲ 695,3 % | 1,8 K RON | |
| 63 | 63.ABITAT TEHNIC SRL▼ 32 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 68,6 %▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 114,9 K RON | |
| 64 | 64.IULEXANDREBIANCA SRL▼ 7 | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 68,4 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 187,2 K RON | |
| 65 | 65.ALESSIA-LOR SERV SRL▲ 1.485 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 68 %— | — | 91,5 K RON | |
| 66 | 66.GABUS VAL CONSTRUCT SRL-Dnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 67,9 %— | — | — | 54,1 K RON |
| 67 | 67.JAGĂ SIGMA SRLnou | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 67,8 %— | — | — | 68,1 K RON |
| 68 | 68.VERBOG CONSTRUCT SRL▲ 1.593 | Sat Valea Călugărească, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 67,4 %— | — | 3,4 K RON | |
| 69 | 69.CONTEL EXPERT TCI SRL▲ 46 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 67,4 %▲ 48 % | ▲ 48 % | 59,9 K RON | |
| 70 | 70.FANION PREST CONSTRUCT SRLnou | Sat Trenu, Comuna Chiojdeanca, Prahova | 67,2 %— | — | — | 114,8 K RON |
| 71 | 71.PRES ROM CONSTRUCT SRL▲ 294 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 66,7 %▲ 344 % | ▲ 344 % | 3,9 K RON | |
| 72 | 72.MICHU DESIGN CONSTRUCTION SRLnou | Sat Şipotu, Comuna Lipăneşti, Prahova | 66,4 %— | — | — | 48 K RON |
| 73 | 73.ROMIN PROD SRLnou | Sat Talea, Comuna Talea, Prahova | 66,3 %— | — | — | 2,1 K RON |
| 74 | 74.LIFERCONS SRL▼ 26 | Comuna Păuleşti, Prahova | 66 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 70,3 K RON | |
| 75 | 75.STARELEC SRL▲ 1.360 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 65,9 %— | — | 13,6 K RON | |
| 76 | 76.SERU - INSTAL - TERM SRL▲ 164 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 65,1 %▲ 162,2 % | ▲ 162,2 % | 8,1 K RON | |
| 77 | 77.RECONSADI INDUSTRY SRL▲ 86 | Sat Gheaba, Comuna Măneciu, Prahova | 64,8 %▲ 82 % | ▲ 82 % | 38,2 K RON | |
| 78 | 78.ERDO PREST DESIGN SRL▲ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 64,2 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 25,1 K RON | |
| 79 | 79.BIALUC PREST CONSTRUCT SRL▲ 404 | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 63,7 %▲ 625,1 % | ▲ 625,1 % | 38,8 K RON | |
| 80 | 80.MIRMAN PREST CONSTRUCT SRLnou | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 63,6 %— | — | — | 208,9 K RON |
| 81 | 81.PRESALY SERV SRL▲ 521 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 62,8 %▲ 1.202,9 % | ▲ 1.202,9 % | 54,2 K RON | |
| 82 | 82.FAST EDIL BUILDING SRL▲ 986 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 62,4 %— | — | 57 K RON | |
| 83 | 83.TAVYOR TEHNIC SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 61,7 %— | — | — | 34,8 K RON |
| 84 | 84.ELEDUM INVEST SRLnou | Sat Miroslaveşti, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 60,7 %— | — | — | 6,1 K RON |
| 85 | 85.PASS AUTO EXPERT SRL▲ 176 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 60,6 %▲ 163,6 % | ▲ 163,6 % | 36,4 K RON | |
| 86 | 86.GICĂTERM SRLnou | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 60,6 %— | — | 2,4 K RON | |
| 87 | 87.PEDAN INSTAL SRLnou | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 60,6 %— | — | — | 4,3 K RON |
| 88 | 88.MALAGOS PREST CONSTRUCT SRL▼ 54 | Sat Diţeşti, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 59,9 %▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 176,7 K RON | |
| 89 | 89.ABLE ELECTRIC SYSTEMS SRL▲ 441 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 58,3 %▲ 736,9 % | ▲ 736,9 % | 30,5 K RON | |
| 90 | 90.MARIPEN CONSTRUCT SRL▼ 65 | Sat Călineşti, Comuna Floreşti, Prahova | 57,5 %▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 350 K RON | |
| 91 | 91.INTER SERV TECH SRL▲ 85 | Sat Ologeni, Comuna Poienarii Burchii, Prahova | 57,2 %▲ 70,6 % | ▲ 70,6 % | 39,5 K RON | |
| 92 | 92.COCOŞ CONSTRUCT SRL▼ 16 | Sat Filipeştii de Târg, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 56,4 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 96,1 K RON | |
| 93 | 93.OLTEANU PIPE - CONSTRUCT SRLnou | Sat Brătăşanca, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 56,4 %— | — | — | 618,9 K RON |
| 94 | 94.TERM METAL SRL▲ 87 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 56,3 %▲ 70 % | ▲ 70 % | 804,9 K RON | |
| 95 | 95.CIVIND CONDEXPERT SA▲ 1.128 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 55,5 %— | — | 3,6 mil. RON | |
| 96 | 96.ALPACCESS SCAFFOLDING SRLnou | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 55,4 %— | — | — | 182,5 K RON |
| 97 | 97.NIDCO SRLnou | Comuna Cornu, Prahova | 55,3 %▲ 2.044,2 % | ▲ 2.044,2 % | 24,8 K RON | |
| 98 | 98.DANUBIU SERV CONSTRUCT SRL▲ 1.612 | Sat Măneciu-Ungureni, Comuna Măneciu, Prahova | 55,1 %— | — | 76,2 K RON | |
| 99 | 99.MATCONCHIM SRL▲ 23 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 55 %▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 6,9 K RON | |
| 100 | 100.DIAMARIO CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 54,6 %— | — | — | 503,1 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Prahova
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
417 firme · 1,6 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.413 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
71 firme · 807,3 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
309 firme · 757,9 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
398 firme · 501,8 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
31 firme · 438,6 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
185 firme · 421,5 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
64 firme · 292,1 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
75 firme · 141,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
117 firme · 128,3 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
16 firme · 101,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
16 firme · 90,1 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
124 firme · 76,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
79 firme · 60,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
49 firme · 44,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
64 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
46 firme · 27,2 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
8 firme · 23,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
17 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
2 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
9 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
12 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
9 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
3 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
4 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
17 firme · 5 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
9 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 545,5 K RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
1 firme · 0 RON