Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Brașov după marjă netă în 2020
1.337 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 67,4 %, iar liderul atinge 695.309 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BTF-BRAN SRL▲ 1.206 | Comuna Bran, Braşov | 695.309 %— | — | 695,3 K RON | |
| 2 | 2.EXOTIC LAND SRL▲ 14 | Sat Măgura, Comuna Moieciu, Braşov | 670,1 %▲ 590,8 % | ▲ 590,8 % | 108,7 K RON | |
| 3 | 3.CAMRO SRL▲ 637 | Municipiul Braşov, Braşov | 334,1 %▲ 2.644,9 % | ▲ 2.644,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.FOUR ROOMS IDEA S.R.L.▲ 143 | Municipiul Braşov, Braşov | 307,6 %▲ 491,3 % | ▲ 491,3 % | 18 K RON | |
| 5 | 5.COMRAT SRL▲ 114 | Sat Sinca Veche, Comuna Şinca, Braşov | 280,4 %▲ 392,4 % | ▲ 392,4 % | 593,2 K RON | |
| 6 | 6.BRAN TURIST TRAVEL SRL▲ 368 | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 243,2 %▲ 825,6 % | ▲ 825,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 7 | 7.PASTAMANIA SRL▲ 1.126 | Municipiul Săcele, Braşov | 216 %— | — | 61,3 K RON | |
| 8 | 8.FLAV HOSPITALITY SRL▲ 303 | Municipiul Braşov, Braşov | 212,2 %▲ 565,5 % | ▲ 565,5 % | 72,3 K RON | |
| 9 | 9.MARIAND IMPEX SRL▲ 672 | Municipiul Braşov, Braşov | 208,2 %▲ 1.987,9 % | ▲ 1.987,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 10 | 10.SARMIS SRL▲ 292 | Municipiul Braşov, Braşov | 180,5 %▲ 450,7 % | ▲ 450,7 % | 352,1 K RON | |
| 11 | 11.VIU AZURIU S.R.L.nou | Sat Copăcel, Comuna Hârseni, Braşov | 165,5 %— | — | — | 7,9 K RON |
| 12 | 12.DAPO MANAGEMENT SRL▲ 68 | Municipiul Braşov, Braşov | 141,8 %▲ 110,8 % | ▲ 110,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 13 | 13.STECO LENA SRL▲ 1.134 | Municipiul Săcele, Braşov | 141,7 %— | — | 366,7 K RON | |
| 14 | 14.ANIDEAL STAR SRL▲ 111 | Sat Lisa, Comuna Lisa, Braşov | 117,2 %▲ 108,5 % | ▲ 108,5 % | 152,8 K RON | |
| 15 | 15.VERTE DEL MAR SRL▲ 577 | Municipiul Braşov, Braşov | 115 %▲ 690 % | ▲ 690 % | 122,1 K RON | |
| 16 | 16.FAST-FOOD FLORENTINA S.R.L.▲ 1.028 | Municipiul Codlea, Braşov | 114,3 %— | — | 30,6 K RON | |
| 17 | 17.LACOLI PRODIMPEX SRL▲ 358 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 106,1 %▲ 303,9 % | ▲ 303,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 18 | 18.ASSET H&H BUILDING S.R.L.▲ 18 | Oraş Ghimbav, Braşov | 104,4 %▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 289,7 K RON | |
| 19 | 19.BURGGASSE 38 SRL▲ 754 | Municipiul Braşov, Braşov | 99 %▲ 1.384,3 % | ▲ 1.384,3 % | 3 K RON | |
| 20 | 20.SAROMI SRLnou | Loc. Victoria, Oraş Victoria, Braşov | 97,7 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 25,6 K RON | |
| 21 | 21.INFO PROWIN FOOD S.R.L.▼ 1 | Sat Ucea de Jos, Comuna Ucea, Braşov | 97,2 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 11,6 K RON | |
| 22 | 22.SPARE CHANGE FILMS S.R.L.▲ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 97,2 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 43,8 K RON | |
| 23 | 23.CASA DIN TICUŞ SRLnou | Sat Ticusu Vechi, Comuna Ticusu, Braşov | 97 %— | — | 4,4 K RON | |
| 24 | 24.WE BNB S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 97 %— | — | — | 9,7 K RON |
| 25 | 25.HAVEN CAMPING RESORT S.R.L.nou | Sat Sohodol, Comuna Bran, Braşov | 97 %— | — | — | 1,5 K RON |
| 26 | 26.HAGAR TUR AGRO SRLnou | Sat Cincu, Comuna Cincu, Braşov | 97 %— | — | — | 2,3 K RON |
| 27 | 27.KAIPIROJKA S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 96,9 %— | — | — | 29,5 K RON |
| 28 | 28.SILVANIA JOIN SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 96,9 %— | — | — | 11,7 K RON |
| 29 | 29.HUNTING RESORT SRL▲ 106 | Municipiul Braşov, Braşov | 96,6 %▲ 76,8 % | ▲ 76,8 % | 1,9 K RON | |
| 30 | 30.COOKSIM MD S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 94,8 %— | — | — | 93,5 K RON |
| 31 | 31.CEOWOLF S.R.L.nou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 93,3 %— | — | 9,3 K RON | |
| 32 | 32.FODRIM STUDIO SRL▲ 1.052 | Municipiul Braşov, Braşov | 92,9 %— | — | 42,3 K RON | |
| 33 | 33.COQUETTE MAISON SRL▼ 11 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 92 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 990 RON | |
| 34 | 34.ENRON SILVER S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 91,6 %— | — | — | 16,5 K RON |
| 35 | 35.DELFTINA CAFE S.R.L.▲ 1.157 | Municipiul Braşov, Braşov | 90,9 %— | — | 7,4 K RON | |
| 36 | 36.FLORIREX SRL▲ 1.232 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 90,7 %— | — | 21,8 K RON | |
| 37 | 37.TRAVEL CORNER SRL▲ 1.074 | Sat Holbav, Comuna Holbav, Braşov | 90,4 %— | — | 13,7 K RON | |
| 38 | 38.PLACE TO RENT S.R.L.▼ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 90,3 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 9,3 K RON | |
| 39 | 39.POIANA REAL ESTATE SRL▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 90,1 %▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 117 K RON | |
| 40 | 40.HES MONTAN SRLnou | Sat Cheia, Comuna Moieciu, Braşov | 89,6 %— | — | 23,2 K RON | |
| 41 | 41.STEFI & MARIE CO IMPORT-EXPORT SRL▲ 878 | Comuna Bran, Braşov | 89,4 %▲ 13.241,8 % | ▲ 13.241,8 % | 28,2 K RON | |
| 42 | 42.TASOR PROD COM SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 87,3 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 691,3 K RON | |
| 43 | 43.COD ALEMARY SRL▼ 26 | Loc. Victoria, Oraş Victoria, Braşov | 87 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 82,9 K RON | |
| 44 | 44.ADES TRAVEL SRL▲ 96 | Municipiul Braşov, Braşov | 86,8 %▲ 60,8 % | ▲ 60,8 % | 248,9 K RON | |
| 45 | 45.TRUCKLOVERS S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 85,5 %▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 7 K RON | |
| 46 | 46.MOUNTAIN HOUSE SRL▲ 81 | Sat Fundăţica, Comuna Fundata, Braşov | 85,2 %▲ 52,8 % | ▲ 52,8 % | 127,8 K RON | |
| 47 | 47.VENDETTA PUB S.R.L.▲ 1.083 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 84,5 %— | — | 59,7 K RON | |
| 48 | 48.PESTERA RELAX SRLnou | Sat Simon, Comuna Bran, Braşov | 83,8 %— | — | 110,9 K RON | |
| 49 | 49.MALPONI SRLnou | Sat Cheia, Comuna Moieciu, Braşov | 83,5 %— | — | 19,2 K RON | |
| 50 | 50.HECTCOM SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 83,4 %— | — | 38,9 K RON | |
| 51 | 51.AXINIA-COM SRL▲ 826 | Municipiul Braşov, Braşov | 83,4 %▲ 4.506,6 % | ▲ 4.506,6 % | 65,7 K RON | |
| 52 | 52.FELIMS TURISM S.R.L.nou | Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu, Braşov | 83,3 %— | — | — | 65,8 K RON |
| 53 | 53.CONACUL DIN BRAN S.R.L.▲ 135 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 82,8 %▲ 87,1 % | ▲ 87,1 % | 58,8 K RON | |
| 54 | 54.MOECEL SRL▼ 15 | Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu, Braşov | 82,4 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 101,9 K RON | |
| 55 | 55.INTERSNOW SRLnou | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 82 %— | — | — | 17,5 K RON |
| 56 | 56.GREEN HILL VILLA S.R.L.▲ 224 | Municipiul Braşov, Braşov | 81,3 %▲ 134,4 % | ▲ 134,4 % | 48,8 K RON | |
| 57 | 57.ARTA TURISM SRL▲ 36 | Municipiul Braşov, Braşov | 80,3 %▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 54,1 K RON | |
| 58 | 58.LOCAL GOURMET 197 S.R.L.▲ 687 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 79,9 %▲ 969,5 % | ▲ 969,5 % | 143,2 K RON | |
| 59 | 59.BELLAGIO CATERING S.R.L.nou | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 79,6 %— | — | — | 4 K RON |
| 60 | 60.EXTREM BODEGA S.R.L.▲ 138 | Municipiul Braşov, Braşov | 79,5 %▲ 85 % | ▲ 85 % | 11,6 K RON | |
| 61 | 61.CRISMONDOGIU SERV S.R.L.▲ 1.078 | Sat Bod, Comuna Bod, Braşov | 79,3 %— | — | 40,2 K RON | |
| 62 | 62.ALMONTE SRL▲ 164 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 79,2 %▲ 96,5 % | ▲ 96,5 % | 56,7 K RON | |
| 63 | 63.COCO BANGO S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 78,1 %— | — | — | 12 K RON |
| 64 | 64.BASIC ACTIVITIES SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 77,9 %▲ 176,1 % | ▲ 176,1 % | 11,4 K RON | |
| 65 | 65.CABANA COLIBA HAIDUCILOR S.R.L.▲ 107 | Municipiul Braşov, Braşov | 77,9 %▲ 64,8 % | ▲ 64,8 % | 404,8 K RON | |
| 66 | 66.KRIDOLI HOUSE S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 76,8 %— | — | — | 13 K RON |
| 67 | 67.AMIRANDES SUITES S.R.L.▲ 9 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 76,6 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 31,4 K RON | |
| 68 | 68.RESIDENCE NATALIA S.R.L.▼ 9 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 76,5 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 21,6 K RON | |
| 69 | 69.BERGSTÜBERL S.R.L.▲ 5 | Sat Simon, Comuna Bran, Braşov | 76,4 %▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 109 K RON | |
| 70 | 70.SAMAHA EYES SRL▲ 87 | Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu, Braşov | 76,4 %▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 83 K RON | |
| 71 | 71.ELLAMANSION S.R.L.▼ 7 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 75,1 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 498,6 K RON | |
| 72 | 72.BRAND FOOD SOCIETY S.R.L.▲ 642 | Municipiul Braşov, Braşov | 75 %▲ 776,6 % | ▲ 776,6 % | 104,5 K RON | |
| 73 | 73.VESUVIUS F & B SRL▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 74,8 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 101,8 K RON | |
| 74 | 74.BONVOY S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 74,6 %— | — | — | 330,3 K RON |
| 75 | 75.ISIM COMPANY SRL▲ 130 | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 74,6 %▲ 75,3 % | ▲ 75,3 % | 90,4 K RON | |
| 76 | 76.ZEPA TOUR S.R.L.▼ 24 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 74,5 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 466 K RON | |
| 77 | 77.RODY-MILL SERVICE SRL▼ 9 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 74,2 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 6,9 K RON | |
| 78 | 78.VENT D'OUEST S.R.L.▲ 29 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 73,9 %▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 51,2 K RON | |
| 79 | 79.DRACULA AGRO TOUR SRL▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 73,6 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 49 K RON | |
| 80 | 80.CARTIER BIO 888 S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 73,6 %— | — | — | 4,5 K RON |
| 81 | 81.SD STUDIO HOUSE S.R.L.▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 73,1 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 27,2 K RON | |
| 82 | 82.DEAL DE ARDEAL S.R.L.nou | Sat Lovnic, Comuna Jibert, Braşov | 72,7 %— | — | — | 5,1 K RON |
| 83 | 83.STIGMA FISHING HUNTING FOOD S.R.L.nou | Sat Ucea de Jos, Comuna Ucea, Braşov | 72,7 %— | — | — | 38,8 K RON |
| 84 | 84.DESPOT COM S.R.L.▼ 56 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 72,1 %▼ 22 % | ▼ 22 % | 77,5 K RON | |
| 85 | 85.EMA-GLADE S.R.L.nou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 72 %— | — | — | 2,9 K RON |
| 86 | 86.CONEREX SRL▲ 461 | Municipiul Braşov, Braşov | 71,9 %▲ 335 % | ▲ 335 % | 44 K RON | |
| 87 | 87.IMPORTANT IMPEX SRL▲ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 71,9 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 25,9 K RON | |
| 88 | 88.BOEMIA TRAVEL SRL▼ 19 | Municipiul Codlea, Braşov | 71,5 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 119,2 K RON | |
| 89 | 89.EMORY COM SRLnou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 71,3 %— | — | 13,7 K RON | |
| 90 | 90.NANDY MUSIC SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 71,1 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 24,2 K RON | |
| 91 | 91.PENSIUNEA MICHAEL SRL▼ 53 | Municipiul Braşov, Braşov | 70,5 %▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 502,5 K RON | |
| 92 | 92.LA NĂSTUREI S.R.L.nou | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 70 %— | — | — | 19,7 K RON |
| 93 | 93.FANCY'S 2008 SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 69,9 %— | — | — | 97,7 K RON |
| 94 | 94.HIMATEL COM SRL▲ 1.136 | Comuna Teliu, Braşov | 69,9 %— | — | 1,1 K RON | |
| 95 | 95.EMILIANRUSTIC S.R.L.nou | Sat Fundata, Comuna Fundata, Braşov | 68,8 %— | — | — | 6,2 K RON |
| 96 | 96.CASA BUCEGI S.R.L.▲ 77 | Sat Sohodol, Comuna Bran, Braşov | 68,7 %▲ 46,3 % | ▲ 46,3 % | 99 K RON | |
| 97 | 97.CASA DIN GRID S.R.L.▼ 40 | Sat Sercaia, Comuna Şercaia, Braşov | 68,4 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 61,1 K RON | |
| 98 | 98.4TIS ITVISION S.R.L.nou | Sat Bod, Comuna Bod, Braşov | 68,4 %— | — | — | 100,4 K RON |
| 99 | 99.SAN MONT DE FLORES SRL▼ 12 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 67,7 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 179,8 K RON | |
| 100 | 100.OLIAX SUPORT SRL▼ 45 | Municipiul Braşov, Braşov | 67,4 %▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 54,5 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Brașov
CAEN 5610
Restaurante
399 firme · 706,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
196 firme · 583,5 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
184 firme · 400,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
568 firme · 182,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
263 firme · 156,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
278 firme · 134,5 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
56 firme · 47,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
18 firme · 15,2 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
26 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
20 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 117,9 K RON