Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Brașov după marjă netă în 2016
1.117 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 51,5 %, iar liderul atinge 646.974,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RAIUL LUMINOS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 646.974,9 %— | — | — | 6,5 mil. RON |
| 2 | 2.LATOHATAR SRL▲ 1.055 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 7.828,4 %— | — | 140,9 K RON | |
| 3 | 3.COMPLEX TURISTIC TOUR RUCRIDO SRL▼ 1 | Sat Sercaita, Comuna Şinca, Braşov | 1.016 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 52,5 K RON | |
| 4 | 4.IMPORTANT IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 167,6 %▼ 66,4 % | ▼ 66,4 % | 20,5 K RON | |
| 5 | 5.PENSIUNEA MICHAEL SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 132,1 %▲ 509,7 % | ▲ 509,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 6 | 6.ROUTESTREET CONSTRUCT S.R.L.▲ 86 | Municipiul Braşov, Braşov | 110,8 %▲ 165 % | ▲ 165 % | 150,1 K RON | |
| 7 | 7.LAMORE SRL▲ 128 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 107,1 %▲ 239,2 % | ▲ 239,2 % | 251,8 K RON | |
| 8 | 8.PILVAX TEAM SRL▲ 30 | Municipiul Braşov, Braşov | 104,1 %▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 198,6 K RON | |
| 9 | 9.NH TRANSWIDE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 97 %— | — | — | 970 RON |
| 10 | 10.COQUETTE MAISON SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 97 %— | — | — | 1,5 K RON |
| 11 | 11.AGREABIL-FLORCIP SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 97 %— | — | 194 RON | |
| 12 | 12.MIV NATURA SRLnou | Sat Vama Buzăului, Comuna Vama Buzăului, Braşov | 97 %— | — | — | 6,8 K RON |
| 13 | 13.POIANA MOIECIU SRLnou | Sat Cheia, Comuna Moieciu, Braşov | 97 %— | — | — | 3,5 K RON |
| 14 | 14.KOTOR GASTRO SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 97 %— | — | — | 4,1 K RON |
| 15 | 15.LACAFLOR CHIPS S.R.L.▲ 6 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 97 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 33,1 K RON | |
| 16 | 16.SAMAHA EYES SRLnou | Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu, Braşov | 97 %— | — | 1 K RON | |
| 17 | 17.SUSHI YA B & C 31 SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 96 %— | — | 14,4 K RON | |
| 18 | 18.MUNCHMEIER EURO CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 96 %— | — | — | 93,6 K RON |
| 19 | 19.CORNER TAKAPAKA SRL▲ 479 | Municipiul Braşov, Braşov | 95,6 %▲ 1.721,3 % | ▲ 1.721,3 % | 192,3 K RON | |
| 20 | 20.SPECORD SERVICE SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 95,4 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 3,6 K RON | |
| 21 | 21.ROCKING PAN SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 95,1 %— | — | — | 9,6 K RON |
| 22 | 22.SÂMBĂTA AGROTUR SRL▼ 6 | Sat Sâmbata de Sus, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 95,1 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 42 K RON | |
| 23 | 23.MR IMPORTANT SRL▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 95 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 7,9 K RON | |
| 24 | 24.COD ALEMARY SRLnou | Loc. Victoria, Oraş Victoria, Braşov | 93,6 %— | — | — | 17,6 K RON |
| 25 | 25.MONTANA TURIST SRL▼ 14 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 93,3 %▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 9 K RON | |
| 26 | 26.KRONSTADT TRAVEL SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 92,8 %— | — | — | 18,5 K RON |
| 27 | 27.RICCARDO'S HOLLIDAY SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 92,7 %— | — | — | 31 K RON |
| 28 | 28.MOECEL SRL▼ 19 | Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu, Braşov | 92,7 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 8,2 K RON | |
| 29 | 29.CONTANA PLATINUM SRL▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 90,9 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 192,8 K RON | |
| 30 | 30.BUTELLET G & G TOURS SRL▲ 2 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 90,9 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 23,5 K RON | |
| 31 | 31.CASA DIN PODEE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 90,7 %— | — | — | 5,9 K RON |
| 32 | 32.VALEA CALDA SRLnou | Municipiul Codlea, Braşov | 90,4 %— | — | — | 10 K RON |
| 33 | 33.COMPLEX TURISTIC PERSANI SRL▼ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 90,1 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 12,2 K RON | |
| 34 | 34.D & C INVESTMENT SRL▼ 28 | Sat Sirnea, Comuna Fundata, Braşov | 88 %▼ 52 % | ▼ 52 % | 177,7 K RON | |
| 35 | 35.TOMORROW EDEN SRL▼ 13 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 87,4 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 13,8 K RON | |
| 36 | 36.RA-RA HOTELS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 86,9 %— | — | — | 16,1 K RON |
| 37 | 37.GUESTHOUSE POSTAVARULUI SRL▲ 50 | Municipiul Braşov, Braşov | 86,9 %▲ 94,8 % | ▲ 94,8 % | 1,9 K RON | |
| 38 | 38.IDEAL COMEXIM SRLnou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 86,6 %— | — | 10 K RON | |
| 39 | 39.G.P.A. GOURMENT SRL-Dnou | Municipiul Braşov, Braşov | 86,3 %— | — | — | 74,4 K RON |
| 40 | 40.POIANA REAL ESTATE SRL▲ 25 | Municipiul Braşov, Braşov | 85 %▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 52,3 K RON | |
| 41 | 41.RACOTOUR HOLIDAY SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 84,9 %— | — | — | 5,3 K RON |
| 42 | 42.M.R. STUDIO DESIGN SRL▼ 3 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 84,8 %▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 8,7 K RON | |
| 43 | 43.CURTEA BRASOVEANA TURISM SRL▲ 151 | Municipiul Braşov, Braşov | 83,5 %▲ 241,2 % | ▲ 241,2 % | 84,2 K RON | |
| 44 | 44.SUSHI YA INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 83 %— | — | 361,7 K RON | |
| 45 | 45.DRILU COMPANY SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 82,7 %▲ 656 % | ▲ 656 % | 32,5 K RON | |
| 46 | 46.HANUL LUI ŞERBAN SRL▲ 18 | Sat Ileni, Comuna Mândra, Braşov | 82 %▲ 55,7 % | ▲ 55,7 % | 355 RON | |
| 47 | 47.MAXIDOT CAFFE SRL▲ 68 | Sat Simon, Comuna Bran, Braşov | 81,8 %▲ 135,9 % | ▲ 135,9 % | 66,4 K RON | |
| 48 | 48.CEOWOLF S.R.L.▼ 18 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 79,8 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 4,5 K RON | |
| 49 | 49.EMAN INVEST SRL▲ 901 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 78,3 %— | — | 21,7 K RON | |
| 50 | 50.SALVINO PIZZA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 77,5 %— | — | — | 12,5 K RON |
| 51 | 51.FODRIM STUDIO SRL▲ 577 | Municipiul Braşov, Braşov | 76,6 %▲ 6.446,2 % | ▲ 6.446,2 % | 30,1 K RON | |
| 52 | 52.AV OPTIM SRL▲ 14 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 75,9 %▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 40,8 K RON | |
| 53 | 53.SINGO SRLnou | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 75,7 %— | — | 5,6 K RON | |
| 54 | 54.ALIBEY F & B SRL▲ 135 | Municipiul Codlea, Braşov | 74,6 %▲ 202,3 % | ▲ 202,3 % | 162,6 K RON | |
| 55 | 55.MAXYKYAN TRADE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 74,3 %— | — | — | 163 K RON |
| 56 | 56.SURIMI COM SRL▼ 33 | Municipiul Braşov, Braşov | 72,8 %▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 193,2 K RON | |
| 57 | 57.PIVI 2.000 IMPEX SRL▼ 24 | Municipiul Braşov, Braşov | 72,7 %▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 39,2 K RON | |
| 58 | 58.MARA TAVIANIS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 72,4 %— | — | — | 54,4 K RON |
| 59 | 59.TOP-CRIS SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 71,8 %▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 26,5 K RON | |
| 60 | 60.DAMALI SMD SRLnou | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 71,7 %— | — | — | 1,5 K RON |
| 61 | 61.FULGER SRL▲ 803 | Municipiul Braşov, Braşov | 71,5 %— | — | 4,4 K RON | |
| 62 | 62.AGROSMART FOOD SRL▲ 34 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 71,3 %▲ 76,5 % | ▲ 76,5 % | 19,8 K RON | |
| 63 | 63.PESTERA RELAX SRLnou | Sat Simon, Comuna Bran, Braşov | 69,4 %— | — | — | 7,9 K RON |
| 64 | 64.CASTEL IEZER SRL▼ 8 | Sat Colonia Bod, Comuna Bod, Braşov | 67,7 %▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 86,1 K RON | |
| 65 | 65.DACIA RESTAURANT SERVICE SRL▲ 924 | Municipiul Braşov, Braşov | 67,1 %— | — | 451,7 K RON | |
| 66 | 66.ALELUC EXPRES SRL▲ 787 | Loc. Victoria, Oraş Victoria, Braşov | 64 %— | — | 28,5 K RON | |
| 67 | 67.TIME SAVING AMI SRL▲ 683 | Municipiul Braşov, Braşov | 63,6 %— | — | 137,3 K RON | |
| 68 | 68.POPASUL TRECĂTORULUI SRLnou | Sat Staţiunea Climaterică Sâmbata, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 63,6 %— | — | — | 15,3 K RON |
| 69 | 69.CORONA HOMES S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 63 %— | — | — | 33,6 K RON |
| 70 | 70.CONFORT & HAPPY RENT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 62,6 %— | — | — | 14,9 K RON |
| 71 | 71.SUSHI YA SUNRISE SRL▲ 52 | Municipiul Săcele, Braşov | 62,6 %▲ 90,1 % | ▲ 90,1 % | 60,8 K RON | |
| 72 | 72.IFRIM MANAGEMENT S.R.L.▲ 777 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 62,5 %— | — | 56,5 K RON | |
| 73 | 73.CONACUL DIN ARDEAL SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 61,6 %— | — | — | 38 K RON |
| 74 | 74.CASA GEORG PRISTER SRL▼ 11 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 61,4 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 42,9 K RON | |
| 75 | 75.SILVER TREE SRLnou | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 61,2 %— | — | — | 3,2 K RON |
| 76 | 76.RESIDENCE NATALIA S.R.L.▼ 33 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 61,2 %▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 13,5 K RON | |
| 77 | 77.SUBSHOP SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 61 %— | — | — | 27,9 K RON |
| 78 | 78.URSULETUL PADDINGTON S.R.L.nou | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 60,9 %▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 38 K RON | |
| 79 | 79.AUSTRO SONAJ SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 60,3 %— | — | — | 25,9 K RON |
| 80 | 80.MARINA SRL▼ 44 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 60,1 %▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 123,9 K RON | |
| 81 | 81.VALCU FAMILY SRL▼ 64 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 59,9 %▼ 36 % | ▼ 36 % | 62,8 K RON | |
| 82 | 82.B.D. MIRCOR TRANS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 59,9 %— | — | — | 71,1 K RON |
| 83 | 83.CHEF'S BOUTIQUE SRL▲ 130 | Sat Vlădeni, Comuna Dumbrăviţa, Braşov | 58,7 %▲ 171 % | ▲ 171 % | 133,7 K RON | |
| 84 | 84.P & P DINNER SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 58,6 %— | — | — | 9,4 K RON |
| 85 | 85.FUNDATA TURISM SRL= | Sat Fundata, Comuna Fundata, Braşov | 58,6 %▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 4,8 K RON | |
| 86 | 86.AMARASCA TRADING SRL▲ 71 | Municipiul Braşov, Braşov | 57,2 %▲ 95,6 % | ▲ 95,6 % | 59,7 K RON | |
| 87 | 87.CONACUL VÂNĂTORULUI RESORT SRL▲ 208 | Municipiul Braşov, Braşov | 57 %▲ 265,4 % | ▲ 265,4 % | 171,7 K RON | |
| 88 | 88.VITALPRO LIFE SRL▼ 62 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 56,8 %▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 7,9 K RON | |
| 89 | 89.DRACULA AGRO TOUR SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 56,7 %— | — | 15,9 K RON | |
| 90 | 90.NUMITOR SRL▲ 30 | Municipiul Braşov, Braşov | 56 %▲ 67,2 % | ▲ 67,2 % | 7,8 K RON | |
| 91 | 91.GENIN PROD SRL▼ 46 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 54,9 %▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 98,4 K RON | |
| 92 | 92.ANCOM COMAROM SRL▲ 32 | Sat Sirnea, Comuna Fundata, Braşov | 53,4 %▲ 62,6 % | ▲ 62,6 % | 99,1 K RON | |
| 93 | 93.HOME 4 YOU IMOB SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 53,2 %▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 112,3 K RON | |
| 94 | 94.P&N EXPERT CONCEPT SRL▼ 36 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 53,2 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 54,1 K RON | |
| 95 | 95.CASA ARDELEANĂ C & A SRLnou | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 53,1 %— | — | — | 147,7 K RON |
| 96 | 96.CASA TIMIS SRL▲ 511 | Loc. Timişu de Sus, Oraş Predeal, Braşov | 52,7 %▲ 2.645,3 % | ▲ 2.645,3 % | 37,2 K RON | |
| 97 | 97.POMPI COM SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 51,9 %— | — | 6,2 K RON | |
| 98 | 98.ENEXPERT EU SRLnou | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 51,8 %— | — | — | 6,9 K RON |
| 99 | 99.VADEL ONU TURISM SRL▼ 17 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 51,5 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 51,9 K RON | |
| 100 | 100.ZONIDAN-COM-PROD SRL▲ 511 | Sat Feldioara, Comuna Feldioara, Braşov | 51,5 %▲ 2.711,5 % | ▲ 2.711,5 % | 13 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Brașov
CAEN 5610
Restaurante
399 firme · 706,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
196 firme · 583,5 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
184 firme · 400,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
568 firme · 182,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
263 firme · 156,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
278 firme · 134,5 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
56 firme · 47,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
18 firme · 15,2 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
26 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
20 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 117,9 K RON