Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Brașov după marjă netă în 2013
1.073 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 33 %, iar liderul atinge 1.425,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.METRODOR SRL▲ 993 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 1.425,7 %— | — | 510,5 K RON | |
| 2 | 2.CURTEA VECHE SRL▲ 345 | Loc. Tohanu Nou, Oraş Zărneşti, Braşov | 624,3 %▲ 22.768,5 % | ▲ 22.768,5 % | 208,6 K RON | |
| 3 | 3.PENSIUNEA ALEX FUNDATA SRLnou | Sat Fundata, Comuna Fundata, Braşov | 333,8 %— | — | — | 60 K RON |
| 4 | 4.PENSIUNEA MICHAEL SRL▲ 356 | Municipiul Braşov, Braşov | 310,6 %▲ 16.076 % | ▲ 16.076 % | 43,6 K RON | |
| 5 | 5.ELCOM H & H SRLnou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 152,2 %— | — | 381,5 K RON | |
| 6 | 6.CASA TIMIS SRL▲ 485 | Loc. Timişu de Sus, Oraş Predeal, Braşov | 146,1 %— | — | 100,5 K RON | |
| 7 | 7.TOP MOUNTAIN SRL▲ 858 | Municipiul Braşov, Braşov | 106,5 %— | — | 1,5 K RON | |
| 8 | 8.TOSINVEST SRL▲ 122 | Sat Drumul Carului, Comuna Moieciu, Braşov | 104,3 %▲ 413,5 % | ▲ 413,5 % | 166,6 K RON | |
| 9 | 9.CARPAT PRODUCTION INK SRL▲ 1.031 | Municipiul Braşov, Braşov | 100,2 %— | — | 25 K RON | |
| 10 | 10.ALEGRIN DISTRIBUTIE SRL▲ 380 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 100 %▲ 8.030,1 % | ▲ 8.030,1 % | 40,3 K RON | |
| 11 | 11.D.G.D. HOTEL SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 98 %— | — | — | 35,2 K RON |
| 12 | 12.MOECEL SRL▼ 2 | Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu, Braşov | 97 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 3,9 K RON | |
| 13 | 13.AGREABIL-FLORCIP SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 97 %— | — | 6,7 K RON | |
| 14 | 14.SÂMBĂTA AGROTUR SRLnou | Sat Sâmbata de Sus, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 97 %— | — | — | 13,3 K RON |
| 15 | 15.COMPLEX TURISTIC PERSANI SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 96,6 %— | — | 15 K RON | |
| 16 | 16.LACAFLOR CHIPS S.R.L.▲ 18 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 96,3 %▲ 56 % | ▲ 56 % | 38,5 K RON | |
| 17 | 17.LA VILTOARE SRL▲ 97 | Comuna Bran, Braşov | 94,7 %▲ 311 % | ▲ 311 % | 204,4 K RON | |
| 18 | 18.GHELAS FOOD & TRADING SRL▲ 716 | Municipiul Braşov, Braşov | 93,6 %— | — | 6,3 K RON | |
| 19 | 19.MONTANA TURIST SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 90,8 %— | — | 4,2 K RON | |
| 20 | 20.ALEXUCA DEVELOPMENT SRL▲ 713 | Municipiul Braşov, Braşov | 85,1 %— | — | 290,3 K RON | |
| 21 | 21.PIVI 2.000 IMPEX SRL▲ 981 | Municipiul Braşov, Braşov | 85 %— | — | 22,8 K RON | |
| 22 | 22.DI & MI TURISM SRL▲ 16 | Sat Staţiunea Climaterică Sâmbata, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 84,8 %▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 49,3 K RON | |
| 23 | 23.BUNLOC IMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 84,5 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 67,9 K RON | |
| 24 | 24.AUGUSTA SRL= | Oraş Ghimbav, Braşov | 83,9 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 30,1 K RON | |
| 25 | 25.ZARA CHALET S.R.L.▼ 13 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 82,3 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 3,5 K RON | |
| 26 | 26.GUESTHOUSE POSTAVARULUI SRL▲ 38 | Municipiul Braşov, Braşov | 81,8 %▲ 98,2 % | ▲ 98,2 % | 4,6 K RON | |
| 27 | 27.TURISM IORDACHE SRL▲ 84 | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 78,9 %▲ 236,1 % | ▲ 236,1 % | 24,4 K RON | |
| 28 | 28.TUR-IMOB IONAS SRL▲ 186 | Municipiul Braşov, Braşov | 76,7 %▲ 765,8 % | ▲ 765,8 % | 49,9 K RON | |
| 29 | 29.BOEMIA TRAVEL SRL▲ 893 | Municipiul Codlea, Braşov | 74,6 %— | — | 129,1 K RON | |
| 30 | 30.AGOSTINO CUOCO SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 73,9 %— | — | — | 31 K RON |
| 31 | 31.FUNIVIA SRL▲ 14 | Municipiul Săcele, Braşov | 73,3 %▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 78,9 K RON | |
| 32 | 32.GEORGIA 2004 SRL▲ 33 | Municipiul Braşov, Braşov | 73 %▲ 78,3 % | ▲ 78,3 % | 12,7 K RON | |
| 33 | 33.CICERO SRL▲ 14 | Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu, Braşov | 72,6 %▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 109,1 K RON | |
| 34 | 34.PASTIUCU SRLnou | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 71,9 %— | — | 503 RON | |
| 35 | 35.MORRA BIANCA SRL▲ 696 | Municipiul Săcele, Braşov | 71,6 %— | — | 182,8 K RON | |
| 36 | 36.ROLHOC SERVCOM SRL▼ 27 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 70,7 %▼ 37 % | ▼ 37 % | 49,3 K RON | |
| 37 | 37.BELL MONTE SRL▲ 740 | Sat Staţiunea Climaterică Sâmbata, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 69,8 %— | — | 55,9 K RON | |
| 38 | 38.TINELU SRL▲ 211 | Municipiul Săcele, Braşov | 68,4 %▲ 858,9 % | ▲ 858,9 % | 54,2 K RON | |
| 39 | 39.POIANA AVIATORILOR SRLnou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 65,9 %— | — | 15,9 K RON | |
| 40 | 40.LA TATA MERI SRL▲ 133 | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 64,5 %▲ 396,7 % | ▲ 396,7 % | 3 K RON | |
| 41 | 41.COSTELINO COM SRL▼ 19 | Sat Poiana Mărului, Comuna Poiana Mărului, Braşov | 63,7 %▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 38 K RON | |
| 42 | 42.B & C CIVIC SRL▲ 493 | Municipiul Braşov, Braşov | 63,1 %— | — | 37,9 K RON | |
| 43 | 43.COTUL DONULUI SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 62,9 %— | — | 86,6 K RON | |
| 44 | 44.ALEX CUISINE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 61,9 %— | — | — | 52 K RON |
| 45 | 45.PIATRA CAPREI SRL▲ 173 | Sat Sâmbata de Sus, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 61,8 %▲ 611,6 % | ▲ 611,6 % | 72,9 K RON | |
| 46 | 46.SUSHI YA E31 SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 61,4 %— | — | — | 315,1 K RON |
| 47 | 47.TURISM REGARD SRL▲ 545 | Sat Pestera, Comuna Moieciu, Braşov | 60,2 %— | — | 93,9 K RON | |
| 48 | 48.NEVROMEDSAN SRL▲ 29 | Sat Sohodol, Comuna Bran, Braşov | 59,5 %▲ 64,9 % | ▲ 64,9 % | 134,2 K RON | |
| 49 | 49.AXINIA-COM SRL▲ 51 | Municipiul Braşov, Braşov | 59,5 %▲ 120,4 % | ▲ 120,4 % | 50,5 K RON | |
| 50 | 50.KRONBEL SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 55,7 %— | — | — | 66,8 K RON |
| 51 | 51.DA ANTONIO SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 54,6 %— | — | — | 29,1 K RON |
| 52 | 52.CAMRAZANA SRL▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 54,3 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 55,4 K RON | |
| 53 | 53.RESIDENCE NATALIA S.R.L.▼ 10 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 54,2 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 10,6 K RON | |
| 54 | 54.GROUPMIS SRL▲ 290 | Sat Sohodol, Comuna Bran, Braşov | 54,1 %▲ 1.860,1 % | ▲ 1.860,1 % | 31,3 K RON | |
| 55 | 55.HANGHI SRL▼ 28 | Municipiul Braşov, Braşov | 53,9 %▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 101,7 K RON | |
| 56 | 56.BATUSARIU COMPUTERS SRL▲ 295 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 52,5 %▲ 2.086,7 % | ▲ 2.086,7 % | 98,4 K RON | |
| 57 | 57.INTERNAŢIONAL PÂRÂUL RECE SRL▲ 878 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 52,4 %— | — | 445,3 K RON | |
| 58 | 58.ROBIRIFF SRL▲ 943 | Loc. Tohanu Nou, Oraş Zărneşti, Braşov | 51,8 %— | — | 27,8 K RON | |
| 59 | 59.AXELSIS SRL▼ 39 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 50,9 %▼ 34 % | ▼ 34 % | 18,3 K RON | |
| 60 | 60.BE HAPPY M & S SRL▲ 449 | Municipiul Braşov, Braşov | 50,9 %— | — | 7 K RON | |
| 61 | 61.DAR FOOD SOLUTIONS SRL▲ 582 | Municipiul Braşov, Braşov | 50,9 %— | — | 13,1 K RON | |
| 62 | 62.LAMORE SRL▲ 926 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 50,8 %— | — | 53,5 K RON | |
| 63 | 63.INSPORT SRL▲ 542 | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 50,2 %— | — | 955 RON | |
| 64 | 64.ROXY'S KITCHEN SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 49,7 %— | — | 5,5 K RON | |
| 65 | 65.SINMAR SRL▲ 518 | ***localitatea negasita***, Braşov | 47,8 %— | — | 13,8 K RON | |
| 66 | 66.INTERBRAVA S.R.L.▲ 17 | Sat Beclean, Comuna Beclean, Braşov | 47,7 %▲ 45 % | ▲ 45 % | 59 K RON | |
| 67 | 67.ADES TRAVEL SRL▲ 987 | Municipiul Braşov, Braşov | 46,5 %— | — | 3,7 K RON | |
| 68 | 68.OMEK CLUB SRL▲ 203 | Municipiul Braşov, Braşov | 45,7 %▲ 681,2 % | ▲ 681,2 % | 74,1 K RON | |
| 69 | 69.SUMIRE SRL▼ 13 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 45,7 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 1,5 K RON | |
| 70 | 70.LIBERTY VILLA SRL▲ 25 | Municipiul Braşov, Braşov | 45,1 %▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 23,1 K RON | |
| 71 | 71.MARIENBURG COMERT SRL▲ 805 | Municipiul Braşov, Braşov | 45 %— | — | 257,2 K RON | |
| 72 | 72.HAMRUDEN HAUS SRL▼ 49 | Sat Homorod, Comuna Homorod, Braşov | 44,5 %▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 24,6 K RON | |
| 73 | 73.SILVANIA SRL▲ 94 | Municipiul Braşov, Braşov | 44,4 %▲ 226,4 % | ▲ 226,4 % | 114,8 K RON | |
| 74 | 74.CODIȚE CU FUNDIȚE S.R.L.▼ 22 | Municipiul Braşov, Braşov | 43,9 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 8,1 K RON | |
| 75 | 75.TURISM MIRON SRL▲ 3 | Sat Staţiunea Climaterică Sâmbata, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 43,6 %▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 89,3 K RON | |
| 76 | 76.SPECORD SERVICE SRL▲ 678 | Municipiul Braşov, Braşov | 42,3 %— | — | 609 RON | |
| 77 | 77.APRERA SRL▲ 153 | Municipiul Braşov, Braşov | 42,2 %▲ 443,9 % | ▲ 443,9 % | 49 K RON | |
| 78 | 78.CASA DALIA AL JUBOURI SRL▲ 471 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 40,8 %— | — | 10,8 K RON | |
| 79 | 79.BONMAR SRL▲ 853 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 40,7 %— | — | 4,1 K RON | |
| 80 | 80.CURTEA BRASOVEANA TURISM SRL▲ 195 | Municipiul Braşov, Braşov | 40,5 %▲ 616,6 % | ▲ 616,6 % | 29,6 K RON | |
| 81 | 81.NASH RETAIL SRL▲ 642 | Municipiul Braşov, Braşov | 40,3 %— | — | 191,6 K RON | |
| 82 | 82.POIANA MARULUI RANCH SRL▲ 339 | Sat Poiana Mărului, Comuna Poiana Mărului, Braşov | 39,8 %▲ 5.209,3 % | ▲ 5.209,3 % | 102,4 K RON | |
| 83 | 83.CLASS PUB SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 39,8 %— | — | — | 10,1 K RON |
| 84 | 84.LA POARTA BRANULUI SRL▲ 826 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 39,7 %— | — | 87,2 K RON | |
| 85 | 85.B.M.A. TRAVEL SRL▲ 142 | Municipiul Braşov, Braşov | 39,6 %▲ 391,9 % | ▲ 391,9 % | 12,2 K RON | |
| 86 | 86.EASY COME SRL▲ 118 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 38,3 %▲ 293,1 % | ▲ 293,1 % | 46,3 K RON | |
| 87 | 87.BEST VISION SRL▲ 31 | Municipiul Braşov, Braşov | 38,2 %▲ 72,1 % | ▲ 72,1 % | 4 K RON | |
| 88 | 88.PENSIUNE FLOARE DE COLT SRL▲ 14 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 38,2 %▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 18,1 K RON | |
| 89 | 89.ORDINO IMPEX SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 38,1 %▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 1,3 K RON | |
| 90 | 90.INTERNATIONAL BELVEDERE SRL▲ 17 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 37,4 %▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 55,6 K RON | |
| 91 | 91.TEHNOCRAT SRL▲ 538 | Municipiul Braşov, Braşov | 36,6 %— | — | 1,2 K RON | |
| 92 | 92.TOMORROW EDEN SRL▲ 193 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 36,6 %▲ 618,1 % | ▲ 618,1 % | 5,8 K RON | |
| 93 | 93.RONIROM SRL▲ 462 | Sat Măgura, Comuna Moieciu, Braşov | 36,1 %— | — | 17,8 K RON | |
| 94 | 94.DAFO SERVICII COMERT SRL▲ 176 | Municipiul Săcele, Braşov | 36,1 %▲ 500 % | ▲ 500 % | 15,7 K RON | |
| 95 | 95.GOURMET DE L'ARTE SRL▲ 192 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 35 %▲ 599 % | ▲ 599 % | 67,4 K RON | |
| 96 | 96.SKIPI & REPKA SRL▲ 698 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 34,7 %— | — | 282 K RON | |
| 97 | 97.POMPI COM SRL▼ 39 | Municipiul Braşov, Braşov | 34,7 %▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 23,2 K RON | |
| 98 | 98.GABONE COM SRL▲ 217 | Municipiul Braşov, Braşov | 34,3 %▲ 824,5 % | ▲ 824,5 % | 16,4 K RON | |
| 99 | 99.FADOS SRL▲ 242 | Municipiul Braşov, Braşov | 33,2 %▲ 1.057,1 % | ▲ 1.057,1 % | 24,5 K RON | |
| 100 | 100.ZOXI SRL▲ 199 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 33 %▲ 622,1 % | ▲ 622,1 % | 49,6 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Brașov
CAEN 5610
Restaurante
399 firme · 706,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
196 firme · 583,5 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
184 firme · 400,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
568 firme · 182,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
263 firme · 156,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
278 firme · 134,5 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
56 firme · 47,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
18 firme · 15,2 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
26 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
20 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 117,9 K RON