Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Brașov după marjă netă în 2014
1.067 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 35,2 %, iar liderul atinge 6.816,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.METRODOR SRL= | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 6.816,4 %▲ 378,1 % | ▲ 378,1 % | 849,7 K RON | |
| 2 | 2.ECOLOGIC TRANSILVANIA SRL▲ 1.031 | Sat Viscri, Comuna Buneşti, Braşov | 2.420,7 %— | — | 1,9 mil. RON | |
| 3 | 3.CLUB 80 SRL▲ 914 | Municipiul Braşov, Braşov | 972,4 %— | — | 145,5 K RON | |
| 4 | 4.ADROM SA▲ 1.054 | Municipiul Braşov, Braşov | 155 %— | — | 11,4 K RON | |
| 5 | 5.ANCOM COMAROM SRLnou | Sat Sirnea, Comuna Fundata, Braşov | 142,4 %— | — | 7,3 K RON | |
| 6 | 6.AXINIA-COM SRL▲ 43 | Municipiul Braşov, Braşov | 108,9 %▲ 83,1 % | ▲ 83,1 % | 89,1 K RON | |
| 7 | 7.ROMANA SRL▲ 120 | Municipiul Braşov, Braşov | 100,5 %▲ 286,9 % | ▲ 286,9 % | 60,5 K RON | |
| 8 | 8.MONTANA TURIST SRL▲ 11 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 99,9 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 999 RON | |
| 9 | 9.AGREABIL-FLORCIP SRL▲ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 97 %0,0% | 0,0% | 1,6 K RON | |
| 10 | 10.DRILU COMPANY SRL▲ 1.003 | Municipiul Braşov, Braşov | 97 %— | — | 6,8 K RON | |
| 11 | 11.MOECEL SRL▲ 1 | Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu, Braşov | 96,7 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 2,8 K RON | |
| 12 | 12.DACIA PLAZZA GRUP SRL▲ 227 | Municipiul Braşov, Braşov | 96,2 %▲ 729,6 % | ▲ 729,6 % | 277 K RON | |
| 13 | 13.SAMAHA EYES SRL▲ 957 | Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu, Braşov | 95,9 %— | — | 4,5 K RON | |
| 14 | 14.RĂZV R.B.D. TURISM SRLnou | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 95,8 %— | — | — | 119,6 K RON |
| 15 | 15.D.G.D. HOTEL SRL▼ 4 | Municipiul Braşov, Braşov | 95,4 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 216,5 K RON | |
| 16 | 16.CONACUL VÂNĂTORULUI RESORT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 95,2 %— | — | — | 21,1 K RON |
| 17 | 17.PRO CHARITAS SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 95,1 %— | — | — | 18,4 K RON |
| 18 | 18.COMPLEX TURISTIC PERSANI SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 93,2 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 14,5 K RON | |
| 19 | 19.SÂMBĂTA AGROTUR SRL▼ 5 | Sat Sâmbata de Sus, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 93,1 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 24,7 K RON | |
| 20 | 20.SPECORD SERVICE SRL▲ 56 | Municipiul Braşov, Braşov | 91,3 %▲ 116,1 % | ▲ 116,1 % | 1,4 K RON | |
| 21 | 21.MEGALOPOLIS SERVCOM SRL▲ 960 | Municipiul Braşov, Braşov | 91,1 %— | — | 5,4 K RON | |
| 22 | 22.TURISM IORDACHE SRL▲ 5 | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 90,3 %▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 2,7 K RON | |
| 23 | 23.LISA INVESTMENT SRLnou | Sat Pojorta, Comuna Lisa, Braşov | 89,2 %— | — | — | 199,8 K RON |
| 24 | 24.MARINA SRL▲ 973 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 88,7 %— | — | 333,8 K RON | |
| 25 | 25.CHEILE GRADISTEI SPORT SRL▲ 140 | Municipiul Braşov, Braşov | 84,9 %▲ 327 % | ▲ 327 % | 4 K RON | |
| 26 | 26.SWEET & SOUR SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 83,7 %— | — | 28,6 K RON | |
| 27 | 27.BELLAGIO SRL▲ 77 | Municipiul Braşov, Braşov | 82,4 %▲ 155,1 % | ▲ 155,1 % | 7,1 K RON | |
| 28 | 28.CASA STUDENŢEASCĂ SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 82 %— | — | — | 64,1 K RON |
| 29 | 29.LACAFLOR CHIPS S.R.L.▼ 13 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 81,9 %▼ 15 % | ▼ 15 % | 27,5 K RON | |
| 30 | 30.SUMIRE SRL▲ 39 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 81 %▲ 77,5 % | ▲ 77,5 % | 9,4 K RON | |
| 31 | 31.AUGUSTA SRL▼ 7 | Oraş Ghimbav, Braşov | 80,4 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 33,3 K RON | |
| 32 | 32.VALDENI SANO SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 77 %— | — | 3,9 K RON | |
| 33 | 33.MR IMPORTANT SRL▲ 608 | Municipiul Braşov, Braşov | 77 %— | — | 40,6 K RON | |
| 34 | 34.HANGHI SRL▲ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 76,7 %▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 80,8 K RON | |
| 35 | 35.J.F.K. 2005 SRL▲ 997 | Municipiul Braşov, Braşov | 75,8 %— | — | 7 K RON | |
| 36 | 36.GUSTO ANSER SRLnou | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 75,7 %— | — | — | 16,4 K RON |
| 37 | 37.LAZĂR RESORT SRLnou | Sat Crit, Comuna Buneşti, Braşov | 75 %— | — | — | 150 RON |
| 38 | 38.PENSIUNEA POIENIŢA URSULUI SRL▲ 941 | Sat Fundăţica, Comuna Fundata, Braşov | 74,8 %— | — | 3,6 K RON | |
| 39 | 39.VALCU FAMILY SRL▲ 762 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 73,9 %— | — | 46,6 K RON | |
| 40 | 40.TOMORROW EDEN SRL▲ 52 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 73,8 %▲ 101,8 % | ▲ 101,8 % | 3,8 K RON | |
| 41 | 41.PASTIUCU SRL▼ 7 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 71,8 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 402 RON | |
| 42 | 42.SIRENA SRL▲ 324 | Municipiul Braşov, Braşov | 70,7 %▲ 2.557,1 % | ▲ 2.557,1 % | 921,7 K RON | |
| 43 | 43.MONTEVIST SRL▲ 76 | Sat Vistişoara, Comuna Vistea, Braşov | 69,4 %▲ 143,8 % | ▲ 143,8 % | 92,1 K RON | |
| 44 | 44.CONTANA PLATINUM SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 67,6 %— | — | — | 71,2 K RON |
| 45 | 45.DI & MI TURISM SRL▼ 23 | Sat Staţiunea Climaterică Sâmbata, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 67,2 %▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 40,5 K RON | |
| 46 | 46.FLOAL DUAL SRL▲ 247 | Municipiul Braşov, Braşov | 67,1 %▲ 871,7 % | ▲ 871,7 % | 34,1 K RON | |
| 47 | 47.GUESTHOUSE POSTAVARULUI SRL▼ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 64,5 %▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 245 RON | |
| 48 | 48.BISTRO LA REPUBLIQUE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 64,5 %— | — | — | 47,4 K RON |
| 49 | 49.PENSIUNEA ROSENVILLE SRLnou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 64,3 %— | — | 63,9 K RON | |
| 50 | 50.OZONELAND SRL▲ 845 | Municipiul Braşov, Braşov | 64,2 %— | — | 99,7 K RON | |
| 51 | 51.EMAGREMENT SRLnou | Sat Persani, Comuna Şinca, Braşov | 64 %— | — | — | 128 RON |
| 52 | 52.TERASA ARIZONA SRL▲ 193 | Municipiul Braşov, Braşov | 63,1 %▲ 462,6 % | ▲ 462,6 % | 77,1 K RON | |
| 53 | 53.DAPO MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 62,8 %▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 790,3 K RON | |
| 54 | 54.GARBI HOLIDAYS SRL▲ 305 | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 62,5 %▲ 2.069,8 % | ▲ 2.069,8 % | 92,9 K RON | |
| 55 | 55.MAXIDOT CAFFE SRL▲ 979 | Sat Simon, Comuna Bran, Braşov | 61,4 %— | — | 112,9 K RON | |
| 56 | 56.LONG STREET HOTEL SRL▲ 75 | Municipiul Braşov, Braşov | 61,2 %▲ 139,6 % | ▲ 139,6 % | 16,3 K RON | |
| 57 | 57.RESIDENCE NATALIA S.R.L.▼ 4 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 60,7 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 9,8 K RON | |
| 58 | 58.ROBIRIFF SRL= | Loc. Tohanu Nou, Oraş Zărneşti, Braşov | 59,6 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 31,6 K RON | |
| 59 | 59.CARPAT PRODUCTION INK SRL▼ 50 | Municipiul Braşov, Braşov | 59,6 %▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | 23,8 K RON | |
| 60 | 60.ORIZONT LOGISTICS D.C.C. S.R.L.▲ 566 | Sat Hărman, Comuna Hărman, Braşov | 59,4 %— | — | 45,2 K RON | |
| 61 | 61.M.R. STUDIO DESIGN SRLnou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 58 %— | — | 19,6 K RON | |
| 62 | 62.ARTA TURISM SRL▲ 962 | Municipiul Braşov, Braşov | 58 %— | — | 12,8 K RON | |
| 63 | 63.MARIADA RESIDENCE SRL▲ 88 | Municipiul Braşov, Braşov | 57,2 %▲ 156,8 % | ▲ 156,8 % | 15,3 K RON | |
| 64 | 64.ECO SKY SUN SRL-Dnou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 56,6 %— | — | — | 4 K RON |
| 65 | 65.TURISM MIRON SRL▲ 10 | Sat Staţiunea Climaterică Sâmbata, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 56,5 %▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 245,9 K RON | |
| 66 | 66.SNOW ALPIN TEHNOLOGY SRLnou | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 56,3 %— | — | — | 173,6 K RON |
| 67 | 67.SUSHI YA FRESH SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 55,9 %— | — | — | 155,9 K RON |
| 68 | 68.PRINCESS BUTIQUE M.D. SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 55,5 %— | — | — | 46,3 K RON |
| 69 | 69.LIRIKA TRADE SRL▲ 146 | Municipiul Braşov, Braşov | 55,1 %▲ 309,1 % | ▲ 309,1 % | 5,4 K RON | |
| 70 | 70.RESTAURANT VANATORUL S.R.L.▲ 586 | Municipiul Braşov, Braşov | 54,7 %— | — | 403,2 K RON | |
| 71 | 71.MAGIK RUSTIK 2006 SRL▲ 597 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 54,2 %— | — | 109,9 K RON | |
| 72 | 72.PANTA SERV SRL▲ 57 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 52,4 %▲ 102,6 % | ▲ 102,6 % | 11,5 K RON | |
| 73 | 73.IARINIS INTERNATIONAL SRL▲ 578 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 51,7 %— | — | 24,4 K RON | |
| 74 | 74.VADEL ONU TURISM SRL▲ 161 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 51,1 %▲ 329,9 % | ▲ 329,9 % | 50,1 K RON | |
| 75 | 75.INTERBRAVA S.R.L.▼ 9 | Sat Beclean, Comuna Beclean, Braşov | 50,9 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 72,2 K RON | |
| 76 | 76.NO LOGO SRL▲ 650 | Municipiul Braşov, Braşov | 50,9 %— | — | 251,4 K RON | |
| 77 | 77.VILA NEGREA SRL▲ 95 | Sat Simon, Comuna Bran, Braşov | 50,3 %▲ 161,6 % | ▲ 161,6 % | 40,9 K RON | |
| 78 | 78.CICERO SRL▼ 45 | Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu, Braşov | 49,4 %▼ 32 % | ▼ 32 % | 52,4 K RON | |
| 79 | 79.GENIN PROD SRL▲ 394 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 48,3 %▲ 14.978,1 % | ▲ 14.978,1 % | 52,4 K RON | |
| 80 | 80.AXELSIS SRL▼ 21 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 47,7 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 17,2 K RON | |
| 81 | 81.DIGMA INTERNATIONAL SRL▲ 825 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 47,2 %— | — | 638,2 K RON | |
| 82 | 82.ADES TRAVEL SRL▼ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 47 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 8,4 K RON | |
| 83 | 83.ORDINO IMPEX SRL▲ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 47 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 14,1 K RON | |
| 84 | 84.BLAJ GRUP INVEST SRL▲ 36 | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 46,2 %▲ 62,7 % | ▲ 62,7 % | 42,2 K RON | |
| 85 | 85.BLACK PUSSYCAT CAST SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 45,9 %— | — | — | 52,3 K RON |
| 86 | 86.FUNIVIA SRL▼ 55 | Municipiul Săcele, Braşov | 44,7 %▼ 39 % | ▼ 39 % | 17,2 K RON | |
| 87 | 87.FUNDATA TURISM SRL▲ 59 | Sat Fundata, Comuna Fundata, Braşov | 44,6 %▲ 94,7 % | ▲ 94,7 % | 1,7 K RON | |
| 88 | 88.DOCUMENTAŢII ITS EXPERT SRL▲ 177 | Municipiul Braşov, Braşov | 44,2 %▲ 363,3 % | ▲ 363,3 % | 17,3 K RON | |
| 89 | 89.CETATE RESIDENCE & CO SRL▲ 736 | Municipiul Braşov, Braşov | 44,1 %— | — | 5,9 K RON | |
| 90 | 90.FADOS SRL▲ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 43,8 %▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 57 K RON | |
| 91 | 91.BATUSARIU COMPUTERS SRL▼ 35 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 43,4 %▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 76,1 K RON | |
| 92 | 92.BOMA MADAG SRL▲ 44 | Municipiul Codlea, Braşov | 43,2 %▲ 72,4 % | ▲ 72,4 % | 80,3 K RON | |
| 93 | 93.CĂTĂ & RAMIRA PUB SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 41,6 %— | — | — | 3,6 K RON |
| 94 | 94.ARGOS SRL▲ 40 | Sat Predeluţ, Comuna Bran, Braşov | 40,9 %▲ 62,3 % | ▲ 62,3 % | 16,3 K RON | |
| 95 | 95.HAMRUDEN HAUS SRL▼ 23 | Sat Homorod, Comuna Homorod, Braşov | 39,9 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 37,9 K RON | |
| 96 | 96.DANVAL INTERNATIONAL SRL▲ 619 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 38,6 %— | — | 3,5 K RON | |
| 97 | 97.AGOSTINO CUOCO SRL▼ 67 | Municipiul Braşov, Braşov | 38,2 %▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | 34,5 K RON | |
| 98 | 98.SUSHI YA ISAI SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 36,5 %— | — | — | 84,6 K RON |
| 99 | 99.TIFANY SRL▲ 48 | Municipiul Braşov, Braşov | 35,4 %▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 38,8 K RON | |
| 100 | 100.TRESOR-COM SRL▲ 598 | Municipiul Braşov, Braşov | 35,2 %— | — | 52,9 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Brașov
CAEN 5610
Restaurante
399 firme · 706,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
196 firme · 583,5 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
184 firme · 400,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
568 firme · 182,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
263 firme · 156,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
278 firme · 134,5 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
56 firme · 47,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
18 firme · 15,2 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
26 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
20 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 117,9 K RON