Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Brașov după marjă netă în 2011
1.037 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 24,3 %, iar liderul atinge 2.091,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BTF-BRAN SRL▲ 71 | Comuna Bran, Braşov | 2.091,1 %▲ 9.067,5 % | ▲ 9.067,5 % | 888,4 K RON | |
| 2 | 2.CURTEA VECHE SRL▲ 731 | Loc. Tohanu Nou, Oraş Zărneşti, Braşov | 777,9 %— | — | 39,1 K RON | |
| 3 | 3.FESTIVAL'39 SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 100 %— | — | 23,7 K RON | |
| 4 | 4.AXELSIS SRL▼ 1 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 94,4 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 34 K RON | |
| 5 | 5.ALEGRIN DISTRIBUTIE SRLnou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 93,7 %— | — | — | 115,5 K RON |
| 6 | 6.GROUPMIS SRL▲ 905 | Sat Sohodol, Comuna Bran, Braşov | 89,5 %— | — | 57,3 K RON | |
| 7 | 7.EXOTIC LAND SRL▼ 3 | Sat Măgura, Comuna Moieciu, Braşov | 88,7 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 18,5 K RON | |
| 8 | 8.ZARA CHALET S.R.L.▲ 1.027 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 86,8 %— | — | 18,8 K RON | |
| 9 | 9.OLANDEZA SRL▲ 1.014 | Municipiul Braşov, Braşov | 85,7 %— | — | 62,4 K RON | |
| 10 | 10.UNION TURISM SRL▲ 11 | Municipiul Codlea, Braşov | 84 %▲ 75,4 % | ▲ 75,4 % | 1,7 K RON | |
| 11 | 11.MONTEVIST SRL▼ 5 | Sat Vistişoara, Comuna Vistea, Braşov | 80,7 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 93,4 K RON | |
| 12 | 12.LACAFLOR CHIPS S.R.L.▲ 841 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 80,3 %— | — | 24,1 K RON | |
| 13 | 13.MEGALOPOLIS SERVCOM SRL▲ 982 | Municipiul Braşov, Braşov | 77,8 %— | — | 3,6 K RON | |
| 14 | 14.BUCIUMUL TRANSILVANIEI SRL▲ 100 | Municipiul Braşov, Braşov | 76,9 %▲ 454,9 % | ▲ 454,9 % | 185,4 K RON | |
| 15 | 15.ORDINO IMPEX SRL▲ 233 | Municipiul Braşov, Braşov | 76 %▲ 2.140,7 % | ▲ 2.140,7 % | 3,5 K RON | |
| 16 | 16.MALPONI SRL▲ 217 | Sat Cheia, Comuna Moieciu, Braşov | 75,3 %▲ 1.593 % | ▲ 1.593 % | 71,6 K RON | |
| 17 | 17.RARIANA ICE SRL▲ 691 | Municipiul Braşov, Braşov | 74,8 %— | — | 46,6 K RON | |
| 18 | 18.SAN MONT DE FLORES SRL▲ 30 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 73,9 %▲ 142,7 % | ▲ 142,7 % | 41 K RON | |
| 19 | 19.PIVI 2.000 IMPEX SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 70,3 %— | — | 25,7 K RON | |
| 20 | 20.CAPRIOARA SRL▲ 868 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 70,2 %— | — | 19,2 K RON | |
| 21 | 21.MONTANA TURIST SRL▲ 910 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 68,1 %— | — | 1,5 K RON | |
| 22 | 22.REIT RESORT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 68,1 %— | — | — | 11,9 K RON |
| 23 | 23.COMPLEX TURISTIC PERSANI SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 68 %— | — | 41,5 K RON | |
| 24 | 24.FADOS SRL▲ 502 | Municipiul Braşov, Braşov | 64,5 %— | — | 39,3 K RON | |
| 25 | 25.VILA NEGREA SRL▲ 820 | Sat Simon, Comuna Bran, Braşov | 61,7 %— | — | 18,5 K RON | |
| 26 | 26.IFRIM MANAGEMENT S.R.L.▲ 37 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 61,1 %▲ 152 % | ▲ 152 % | 36,2 K RON | |
| 27 | 27.GICONSTOUR SRL▲ 612 | Municipiul Braşov, Braşov | 59,3 %— | — | 67,6 K RON | |
| 28 | 28.CGM COMPANY SRL▲ 556 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 58,7 %— | — | 178,6 K RON | |
| 29 | 29.ALLIUM SRL▲ 335 | Sat Satu Nou, Comuna Hălchiu, Braşov | 58,2 %▲ 12.014,6 % | ▲ 12.014,6 % | 6,7 K RON | |
| 30 | 30.AUGUSTA SRL▼ 8 | Oraş Ghimbav, Braşov | 57,5 %▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 15,7 K RON | |
| 31 | 31.PRINCESS CLUB SRL▲ 92 | Municipiul Braşov, Braşov | 56,8 %▲ 336,5 % | ▲ 336,5 % | 4,4 K RON | |
| 32 | 32.LENAU TOUR SRLnou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 56,6 %— | — | 3,3 K RON | |
| 33 | 33.TURISM-NEC SRL▲ 34 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 55,9 %▲ 133,5 % | ▲ 133,5 % | 95,2 K RON | |
| 34 | 34.RONIC ENGINEERING SRLnou | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 55,6 %— | — | — | 89 RON |
| 35 | 35.MOUNTAIN HOUSE SRLnou | Sat Fundăţica, Comuna Fundata, Braşov | 54,7 %— | — | 10,9 K RON | |
| 36 | 36.RODOMA SRL▲ 1.013 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 54,4 %— | — | 1,2 K RON | |
| 37 | 37.MIRA SRL▲ 729 | Municipiul Braşov, Braşov | 52 %— | — | 36,3 K RON | |
| 38 | 38.GEORGIA 2004 SRL▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 51,9 %▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 4,5 K RON | |
| 39 | 39.PONT D.D.D. SRL▲ 6 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 51,8 %▲ 64,5 % | ▲ 64,5 % | 61,7 K RON | |
| 40 | 40.BIELMANN FLOR SRLnou | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 51,5 %— | — | — | 831 RON |
| 41 | 41.LA MARISOIU SRL▲ 358 | Sat Fundata, Comuna Fundata, Braşov | 47,5 %— | — | 6,5 K RON | |
| 42 | 42.LA HANUL ARS SRL▲ 84 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 47,4 %▲ 266,3 % | ▲ 266,3 % | 2,4 K RON | |
| 43 | 43.HANGHI SRL▲ 655 | Municipiul Braşov, Braşov | 46,6 %— | — | 66,3 K RON | |
| 44 | 44.TOMORROW EDEN SRL▲ 180 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 46,1 %▲ 865,4 % | ▲ 865,4 % | 507 RON | |
| 45 | 45.CAMRAZANA SRL▼ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 45 %▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 33,8 K RON | |
| 46 | 46.SINMAR SRL▼ 2 | ***localitatea negasita***, Braşov | 42,6 %▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 10,7 K RON | |
| 47 | 47.EASY COME SRL▲ 738 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 42,5 %— | — | 53,7 K RON | |
| 48 | 48.ROMITALYPAST SRL▲ 340 | Municipiul Braşov, Braşov | 41,5 %▲ 31.815,4 % | ▲ 31.815,4 % | 190,8 K RON | |
| 49 | 49.EXPER-PRO SRL▲ 455 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 40,9 %— | — | 124,8 K RON | |
| 50 | 50.VIDIVACT IMPEX SRL▲ 28 | Sat Vistişoara, Comuna Vistea, Braşov | 40,8 %▲ 93,9 % | ▲ 93,9 % | 3,8 K RON | |
| 51 | 51.PATI-PAT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 39,6 %— | — | 186,3 K RON | |
| 52 | 52.M.C.GROUP SRL▲ 776 | Sat Bran, Comuna Bran, Braşov | 39,5 %— | — | 13,8 K RON | |
| 53 | 53.MIRITOUR SRLnou | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 38,8 %▲ 252,7 % | ▲ 252,7 % | 120,7 K RON | |
| 54 | 54.DAFO SERVICII COMERT SRL▲ 282 | Municipiul Săcele, Braşov | 38,6 %▲ 4.981,6 % | ▲ 4.981,6 % | 67,4 K RON | |
| 55 | 55.EUROANCORA 2001 SRL▼ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 38,4 %▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 22,6 K RON | |
| 56 | 56.DACIADA SERV SRL▲ 472 | Municipiul Braşov, Braşov | 38 %— | — | 14,3 K RON | |
| 57 | 57.SAMAHA EYES SRLnou | Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu, Braşov | 38 %— | — | — | 1,5 K RON |
| 58 | 58.CODIȚE CU FUNDIȚE S.R.L.▲ 1 | Municipiul Braşov, Braşov | 37,8 %▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 14,2 K RON | |
| 59 | 59.POIANA CRISTIAN SRL▲ 206 | Municipiul Braşov, Braşov | 37,5 %▲ 1.279,4 % | ▲ 1.279,4 % | 99 K RON | |
| 60 | 60.ANEMAR SRL▲ 22 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 37,5 %▲ 84,4 % | ▲ 84,4 % | 70,7 K RON | |
| 61 | 61.LA TATA MERI SRL▲ 19 | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 37,1 %▲ 78,6 % | ▲ 78,6 % | 3 K RON | |
| 62 | 62.ANCOM COMAROM SRL▲ 98 | Sat Sirnea, Comuna Fundata, Braşov | 36,6 %▲ 311 % | ▲ 311 % | 29,1 K RON | |
| 63 | 63.EUROSAFIR TURISM SRL▲ 805 | Sat Fundata, Comuna Fundata, Braşov | 36,2 %— | — | 5,5 K RON | |
| 64 | 64.PISTIS COM SRL▲ 863 | Municipiul Braşov, Braşov | 36,2 %— | — | 266 K RON | |
| 65 | 65.P.H.P. INVESTMENTS IMPEX SRL▲ 807 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 35,8 %— | — | 5,5 K RON | |
| 66 | 66.BEITRANS GROUP SRLnou | Comuna Prejmer, Braşov | 35,8 %— | — | — | 650 RON |
| 67 | 67.VILA BENGA SRL▲ 531 | Sat Predeluţ, Comuna Bran, Braşov | 35,5 %— | — | 23,1 K RON | |
| 68 | 68.GREENBELL SRL▲ 170 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 35,3 %▲ 770 % | ▲ 770 % | 828 RON | |
| 69 | 69.TOURING CCO SRL▲ 156 | Sat Predeluţ, Comuna Bran, Braşov | 35,1 %▲ 637 % | ▲ 637 % | 52,9 K RON | |
| 70 | 70.FANCY PUB SRL▲ 39 | Municipiul Braşov, Braşov | 33 %▲ 130,2 % | ▲ 130,2 % | 25,6 K RON | |
| 71 | 71.DRACULA DARK SRL▲ 930 | Municipiul Braşov, Braşov | 32,5 %— | — | 7,9 K RON | |
| 72 | 72.REMUS SRL▲ 15 | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 31,8 %▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 45 K RON | |
| 73 | 73.GUESTHOUSE POSTAVARULUI SRL▼ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 31,1 %▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 277 RON | |
| 74 | 74.T.C.-CATERING SRL▲ 703 | Municipiul Braşov, Braşov | 30,8 %— | — | 8,1 K RON | |
| 75 | 75.TURISM TRADING SRL▲ 716 | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 30,5 %— | — | 15,4 K RON | |
| 76 | 76.POIANA RASNOAVEI SRL▲ 267 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 30,1 %▲ 4.268,1 % | ▲ 4.268,1 % | 296 K RON | |
| 77 | 77.ERODAN COM SRL▲ 711 | Loc. Poiana Braşov, Municipiul Braşov, Braşov | 30 %— | — | 35,3 K RON | |
| 78 | 78.POMPI COM SRL▲ 788 | Municipiul Braşov, Braşov | 29,9 %— | — | 24,7 K RON | |
| 79 | 79.MACGIVER SRL▼ 45 | Municipiul Săcele, Braşov | 29,2 %▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 26,4 K RON | |
| 80 | 80.MANOCRIS SRL▲ 794 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 29,1 %— | — | 602 RON | |
| 81 | 81.VIDAIA SRLnou | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 29 %— | — | — | 39,2 K RON |
| 82 | 82.CABANA JULIUS ROMER SRL▲ 578 | Municipiul Braşov, Braşov | 28,8 %— | — | 193,5 K RON | |
| 83 | 83.BIDAN IMPEX SRL▲ 492 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 28,7 %— | — | 53,8 K RON | |
| 84 | 84.BRINCOMERI SRL▲ 655 | Municipiul Braşov, Braşov | 28,1 %— | — | 32,5 K RON | |
| 85 | 85.CITY PUB SRL▲ 509 | Loc. Victoria, Oraş Victoria, Braşov | 27,8 %— | — | 25,1 K RON | |
| 86 | 86.HOTEL DIAMANT CITY SRL▲ 85 | Municipiul Braşov, Braşov | 27,1 %▲ 236,5 % | ▲ 236,5 % | 249,2 K RON | |
| 87 | 87.DALV SRL▲ 526 | Municipiul Braşov, Braşov | 27 %— | — | 92,8 K RON | |
| 88 | 88.RESIDENCE NATALIA S.R.L.▲ 146 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 26,9 %▲ 503,4 % | ▲ 503,4 % | 9,4 K RON | |
| 89 | 89.FAFNIR SRL▲ 752 | Sat Feldioara, Comuna Feldioara, Braşov | 26,6 %— | — | 28,6 K RON | |
| 90 | 90.EURO-TOUR SRL▼ 39 | Municipiul Braşov, Braşov | 26,6 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 91 | 91.BUJORUL FERMECAT SRL▲ 720 | Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu, Braşov | 26,3 %— | — | 32,4 K RON | |
| 92 | 92.GENIN PROD SRL▼ 75 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 26 %▼ 51,2 % | ▼ 51,2 % | 37,7 K RON | |
| 93 | 93.MIRI & J SRL▲ 847 | Municipiul Braşov, Braşov | 25,7 %— | — | 72,2 K RON | |
| 94 | 94.DACIA PLAZZA GRUP SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 25,7 %— | — | 131,1 K RON | |
| 95 | 95.ARIANALICIA SRL▼ 70 | Municipiul Săcele, Braşov | 25,6 %▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 30,8 K RON | |
| 96 | 96.ORIRUX COMPANY SRL▲ 805 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 25,1 %— | — | 25,6 K RON | |
| 97 | 97.WOLF PARADISE SRLnou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 25 %— | — | — | 15,3 K RON |
| 98 | 98.NEULANDER SRL▼ 37 | Sat Măgura, Comuna Moieciu, Braşov | 24,9 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 2,8 K RON | |
| 99 | 99.BERĂRIE DIESTUBE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 24,6 %— | — | — | 3,5 K RON |
| 100 | 100.VENTO TRADE SRL▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 24,3 %▲ 72,4 % | ▲ 72,4 % | 17,7 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Brașov
CAEN 5610
Restaurante
399 firme · 706,6 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
196 firme · 583,5 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
184 firme · 400,1 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
568 firme · 182,3 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
263 firme · 156,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
278 firme · 134,5 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
56 firme · 47,6 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
18 firme · 15,2 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
26 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
20 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 117,9 K RON