Top 100 firme — Activități profesionale, Călărași după lichiditate ridicată în 2024
238 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 2,5×, iar liderul atinge 29,6×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.REAL CORP S.R.L.▲ 20 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 29,6×▲ 145,9 % | ▲ 145,9 % | 293,9 K RON | |
| 2 | 2.SORIFARM VET SRL▲ 2 | Sat Chiselet, Comuna Chiselet, Călăraşi | 25,3×▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -3,3 K RON | |
| 3 | 3.STANGER DESIGN S.R.L.▲ 192 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 22,2×▲ 3.077,1 % | ▲ 3.077,1 % | 838,6 K RON | |
| 4 | 4.G & T EXPERT CONSULTING SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 20,7×▼ 61,7 % | ▼ 61,7 % | 100,6 K RON | |
| 5 | 5.OVERBLEND S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 20,3×— | — | — | 400,9 K RON |
| 6 | 6.EXPERT CONT PELINU SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 17,9×▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | 173,4 K RON | |
| 7 | 7.CREATIVE ACCOUNTING TEAM S.R.L.▲ 38 | Sat Pădurişu, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 17,5×▲ 143,7 % | ▲ 143,7 % | 207,2 K RON | |
| 8 | 8.INSTITUTUL NAŢIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE AGRICOLĂ-FUNDULEA▲ 4 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 15,6×▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 11,8 K RON | |
| 9 | 9.ALO CONTEX CENTER SRL▲ 33 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 15,6×▲ 113,4 % | ▲ 113,4 % | 8,4 K RON | |
| 10 | 10.INFINITE ADS S.R.L.▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 15,1×▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 520,1 K RON | |
| 11 | 11.IDEAL CONSULTING AND SALES S.R.L.▲ 85 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 14,1×▲ 280,5 % | ▲ 280,5 % | 569,5 K RON | |
| 12 | 12.NOVOS DIGITAL S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 13,3×▼ 56,1 % | ▼ 56,1 % | 221,8 K RON | |
| 13 | 13.AGENTCONT SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 12,9×▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 125,6 K RON | |
| 14 | 14.RISTEA AUTOTEST S.R.L.▲ 25 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 12,4×▲ 66 % | ▲ 66 % | 297,5 K RON | |
| 15 | 15.AGROAUTOTEST SRL▼ 12 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 12,4×▼ 56,2 % | ▼ 56,2 % | 674 K RON | |
| 16 | 16.ATICO DIGITAL S.R.L.nou | Sat Coslogeni, Comuna Dichiseni, Călăraşi | 11,7×— | — | — | 137,9 K RON |
| 17 | 17.KIR VET SRL= | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 11,4×▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 280,2 K RON | |
| 18 | 18.CONT AUDIT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 11,2×▼ 34 % | ▼ 34 % | 87,5 K RON | |
| 19 | 19.ADDICTED ADV SRLnou | Sat Spanţov, Comuna Spanţov, Călăraşi | 11×▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | -10,3 K RON | |
| 20 | 20.POLYCHOR CAPITAL S.R.L.▲ 13 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 10,7×▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 151,7 K RON | |
| 21 | 21.ROTARU ENGINEERING S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10,4×▲ 666,2 % | ▲ 666,2 % | 227,7 K RON | |
| 22 | 22.STUDIO ARHITEX SRL▼ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9,5×▼ 56,2 % | ▼ 56,2 % | 178,1 K RON | |
| 23 | 23.VENDOR SRL▼ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,8×▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | -8,4 K RON | |
| 24 | 24.INFRA ENGINEERING S.R.L.▲ 65 | Comuna Ştefan Vodă, Călăraşi | 8,5×▲ 104,8 % | ▲ 104,8 % | 154,7 K RON | |
| 25 | 25.C.I. EXPERTCONT OFFICE S.R.L.nou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 8,3×▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | 10,1 K RON | |
| 26 | 26.INDICAD SRL▲ 36 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,2×▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 33,5 K RON | |
| 27 | 27.BML BOX PRODUCTION S.R.L.▲ 73 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 8×▲ 134,5 % | ▲ 134,5 % | 5,9 K RON | |
| 28 | 28.CONTAPRO SEMPER FI S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7,8×— | — | — | 128,1 K RON |
| 29 | 29.MISTER DD CONSULTING SRL▲ 90 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7,7×▲ 231,9 % | ▲ 231,9 % | 119,5 K RON | |
| 30 | 30.ALEXMAR CONTA S.R.L.nou | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 7,6×▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 105,2 K RON | |
| 31 | 31.LIME STUDIO SRL▲ 44 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7,3×▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 66,1 K RON | |
| 32 | 32.ELLA FINANCIAR ADVICE 2023 S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,8×▲ 539,3 % | ▲ 539,3 % | 163,8 K RON | |
| 33 | 33.IGNIS PROTECT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,8×▼ 69,4 % | ▼ 69,4 % | 177,3 K RON | |
| 34 | 34.FIDMART DEZVOLTARE RURALA S.R.L.▲ 43 | Sat Plevna, Comuna Lupşanu, Călăraşi | 6,8×▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 62,7 K RON | |
| 35 | 35.LIMAR EXPERTCONT S.R.L.nou | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 6,5×— | — | — | 397,7 K RON |
| 36 | 36.CREATIV SERV EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 6,5×▼ 75,6 % | ▼ 75,6 % | 353,4 K RON | |
| 37 | 37.BLUE FARM VET SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 6,4×— | — | 2,1 K RON | |
| 38 | 38.IGNIS PREVENT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,4×▼ 82,3 % | ▼ 82,3 % | 83,5 K RON | |
| 39 | 39.VIDAS VETLIFE SRL▲ 124 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 6,4×▲ 444,4 % | ▲ 444,4 % | 139,8 K RON | |
| 40 | 40.COSVIO PLANT S.R.L.nou | Sat Dâlga, Comuna Dor Mărunt, Călăraşi | 6,4×▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 93,2 K RON | |
| 41 | 41.BKV TEAM & SERV SRL▲ 15 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,3×▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 262,7 K RON | |
| 42 | 42.PUIŞOR CONT S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,3×▼ 96,9 % | ▼ 96,9 % | 192,9 K RON | |
| 43 | 43.PROEX INSTAL CONSULTING SRL▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,1×▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 944,3 K RON | |
| 44 | 44.PROEV ENGINEERING INSTAL S.R.L.▲ 28 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,9×▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 45 | 45.DESTINY BEST CONSULTING SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,7×▼ 94,3 % | ▼ 94,3 % | 173,1 K RON | |
| 46 | 46.GEMA ROM SRL▼ 39 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 5,6×▼ 76,5 % | ▼ 76,5 % | 143,2 K RON | |
| 47 | 47.ZENIT SRL▲ 85 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,6×▲ 188,6 % | ▲ 188,6 % | 236,7 K RON | |
| 48 | 48.ALCONTEX SRL▲ 148 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,6×▲ 717,7 % | ▲ 717,7 % | 12,7 K RON | |
| 49 | 49.BIROUL DE CONTA S.R.L.nou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 5,4×▲ 478,7 % | ▲ 478,7 % | 81,2 K RON | |
| 50 | 50.SALVAVET AP SRL▲ 49 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,4×▲ 56,7 % | ▲ 56,7 % | 119,5 K RON | |
| 51 | 51.C&D FINANCE ADVISORY S.R.L.▼ 38 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,2×▼ 70,3 % | ▼ 70,3 % | 750,8 K RON | |
| 52 | 52.ITP BY POSTOLACHE S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,2×— | — | — | 67,3 K RON |
| 53 | 53.TECH & PRODUCTION 4YOU S.R.L.nou | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 5×▼ 64,6 % | ▼ 64,6 % | 40,1 K RON | |
| 54 | 54.FINANCIAL GLOBAL RESTRUCTURING S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,8×▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 142,2 K RON | |
| 55 | 55.ARCHDAILY DESIGN S.R.L.▼ 15 | Sat Dorobanţu, Comuna Plătăreşti, Călăraşi | 4,8×▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | 18,9 K RON | |
| 56 | 56.MAG CONSULTANCY S.R.L.▼ 32 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,7×▼ 55,8 % | ▼ 55,8 % | 633,9 K RON | |
| 57 | 57.DBV PRO MANAGEMENT S.R.L.nou | Sat Dârvari, Comuna Tămădău Mare, Călăraşi | 4,7×▼ 81,7 % | ▼ 81,7 % | 198,2 K RON | |
| 58 | 58.DAN - MAR SRL▲ 10 | Sat Mânăstirea, Comuna Mânăstirea, Călăraşi | 4,6×▼ 18 % | ▼ 18 % | 215,6 K RON | |
| 59 | 59.ANTOPET DOMINO CONSULTING S.R.L.nou | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 4,5×— | — | — | 52,6 K RON |
| 60 | 60.ROMSVTI SRL▲ 20 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,3×▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 212,8 K RON | |
| 61 | 61.OSR - OAMENI SI RELAŢII SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,3×▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 41,3 K RON | |
| 62 | 62.CONTEX SERVICE SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,3×▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 41,5 K RON | |
| 63 | 63.DEM ADVICE SRL▲ 60 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,1×▲ 86,9 % | ▲ 86,9 % | 140,4 K RON | |
| 64 | 64.EDGE CONSULT SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4×▲ 60,6 % | ▲ 60,6 % | 61,6 K RON | |
| 65 | 65.DELTA RESEARCH S.R.L.▲ 36 | Sat Dragoş Vodă, Comuna Dragoş Vodă, Călăraşi | 3,9×▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 4,6 mil. RON | |
| 66 | 66.GI STRUCTURE K-GROUP S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,9×▲ 348,8 % | ▲ 348,8 % | 532,6 K RON | |
| 67 | 67.ALFACAD SRL▲ 66 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,8×▲ 97,9 % | ▲ 97,9 % | 11,3 K RON | |
| 68 | 68.MIRO VET SRL▲ 44 | Sat Roseţi, Comuna Roseţi, Călăraşi | 3,8×▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 205,4 K RON | |
| 69 | 69.ADS IMPEX SRL▼ 50 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,8×▼ 72 % | ▼ 72 % | 151,4 K RON | |
| 70 | 70.POWER WORK CONSULT SRL▼ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,7×▼ 40 % | ▼ 40 % | 67 K RON | |
| 71 | 71.PASCAL - SERVICII INFORMATICE SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,5×▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 27,3 K RON | |
| 72 | 72.SMARTPLAN SRL▼ 25 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,5×▼ 49,9 % | ▼ 49,9 % | 64,8 K RON | |
| 73 | 73.ROMEXPERT SRL▼ 2 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 3,4×▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 15,8 K RON | |
| 74 | 74.MIG IRP SRL▲ 30 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,4×▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 623,4 K RON | |
| 75 | 75.INSTALATII OFFICE S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,4×▲ 139,4 % | ▲ 139,4 % | 137,5 K RON | |
| 76 | 76.VOX CONSULT S.R.L.nou | Sat Tonea, Comuna Modelu, Călăraşi | 3,4×— | — | — | 82,6 K RON |
| 77 | 77.EXCELCONT 777 SRL▲ 64 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,4×▲ 94,8 % | ▲ 94,8 % | 156,4 K RON | |
| 78 | 78.SURVEYOR SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 3,2×▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 430,3 K RON | |
| 79 | 79.GANBARE CONSULTING S.R.L.▲ 15 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,2×▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 650,2 K RON | |
| 80 | 80.GROW UP MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,2×▲ 637,2 % | ▲ 637,2 % | 26 K RON | |
| 81 | 81.AN CONTAB SRL▲ 14 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 3,2×▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 770 K RON | |
| 82 | 82.A & A CONSULTING SRL▼ 16 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,1×▼ 45,1 % | ▼ 45,1 % | 463,1 K RON | |
| 83 | 83.MARIPREST RESUM SRL▲ 72 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,1×▲ 135,3 % | ▲ 135,3 % | 177,1 K RON | |
| 84 | 84.GEOCONT 2003 SRL▲ 69 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,1×▲ 100,7 % | ▲ 100,7 % | -4,1 K RON | |
| 85 | 85.MSKONCEPT ARHISTUDIO SRL▼ 44 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3×▼ 59 % | ▼ 59 % | 241,8 K RON | |
| 86 | 86.ANANIA EXPERT S.R.L.▼ 8 | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 2,9×▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 166,8 K RON | |
| 87 | 87.GEOGIS PROIECT SRL▼ 51 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,9×▼ 63,6 % | ▼ 63,6 % | 474,2 K RON | |
| 88 | 88.PROIECT RO INVEST CAPITAL S.R.L.▲ 2 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 2,9×▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 134,9 K RON | |
| 89 | 89.CONTAB CONSULT SRL▲ 19 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,9×▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 121,4 K RON | |
| 90 | 90.EVIDENȚĂ CONT INTACT SRL▼ 80 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,8×▼ 86,4 % | ▼ 86,4 % | 155,8 K RON | |
| 91 | 91.CABINET MEDICAL VETERINAR SRL▼ 42 | Sat Vâlcelele, Comuna Vâlcelele, Călăraşi | 2,8×▼ 59,8 % | ▼ 59,8 % | 152,5 K RON | |
| 92 | 92.ARHITECT STUDIO PLUS S.R.L.▲ 50 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,8×▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | 245,3 K RON | |
| 93 | 93.ASII PROMOTOR SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,8×▼ 95 % | ▼ 95 % | 274,2 K RON | |
| 94 | 94.ALISA FARM MANAGEMENT SRL▲ 31 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 2,8×▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 919,6 K RON | |
| 95 | 95.EURO CONSULT 07 SRL▲ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,7×▼ 9 % | ▼ 9 % | 504,9 K RON | |
| 96 | 96.MRB MULTIGLOBAL S.R.L.▼ 82 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,7×▼ 84,6 % | ▼ 84,6 % | 55,5 K RON | |
| 97 | 97.SPIC STUDIO 32 S.R.L.▲ 24 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,6×▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 30,9 K RON | |
| 98 | 98.TOPCAD LAND SRL▼ 5 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,6×▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | -8,9 K RON | |
| 99 | 99.IQS PROIECT SRL▼ 23 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,5×▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | 427,2 K RON | |
| 100 | 100.AMN EVENTS FLOWERS S.R.L.▼ 19 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,5×▼ 47 % | ▼ 47 % | 25,1 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Călărași
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
52 firme · 83,1 mil. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
71 firme · 82,2 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
61 firme · 31,8 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
88 firme · 24,9 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
52 firme · 17,9 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
5 firme · 17,9 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
26 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
22 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
41 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
24 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
31 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
12 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
12 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
7 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
4 firme · 899,1 K RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
6 firme · 840,6 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
3 firme · 791,4 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
1 firme · 136,9 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
1 firme · 89,5 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
1 firme · 76,2 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
1 firme · 4,4 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 0 RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 0 RON