Top 100 firme — Activități profesionale, Călărași după lichiditate ridicată în 2021
148 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,5×, iar liderul atinge 52×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BRATUARMY HIGHPIXEL ART S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 52×▲ 80 % | ▲ 80 % | 763,2 K RON | |
| 2 | 2.COMOPREST SRL▲ 69 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 44,7×▲ 1.011,4 % | ▲ 1.011,4 % | 79,9 K RON | |
| 3 | 3.ROMASIST CONSULT SRL= | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 32×▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 130,3 K RON | |
| 4 | 4.SORIFARM VET SRLnou | Sat Chiselet, Comuna Chiselet, Călăraşi | 29,4×▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | 71,9 K RON | |
| 5 | 5.PROVITCOM SRL▲ 21 | Comuna Gradiştea, Călăraşi | 27×▲ 131,1 % | ▲ 131,1 % | 141,8 K RON | |
| 6 | 6.G & T EXPERT CONSULTING SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 24×▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 132,8 K RON | |
| 7 | 7.SUMMA CONT SRL▲ 30 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 23,7×▲ 189,5 % | ▲ 189,5 % | 128,1 K RON | |
| 8 | 8.GEMA ROM SRL▲ 11 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 23,3×▲ 66,8 % | ▲ 66,8 % | 135,1 K RON | |
| 9 | 9.INSTITUTUL NAŢIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE AGRICOLĂ-FUNDULEA= | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 21,9×▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 848,5 K RON | |
| 10 | 10.ACCOUNTING & CONSULTING CONCEPT SRL▲ 28 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 19,7×▲ 144,5 % | ▲ 144,5 % | 205,9 K RON | |
| 11 | 11.ALO CONTEX CENTER SRL▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 19,5×▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 261,6 K RON | |
| 12 | 12.TOPCAD LAND SRL= | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 18×▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 74,2 K RON | |
| 13 | 13.I & G EXPERT COMPANY SRL▲ 33 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 17,8×▲ 146,7 % | ▲ 146,7 % | 131,5 K RON | |
| 14 | 14.IDEAL CONSULTING AND SALES S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 17,7×▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | 191,4 K RON | |
| 15 | 15.RELLI VET SRL▲ 26 | Sat Perişoru, Comuna Perişoru, Călăraşi | 15×▲ 93,8 % | ▲ 93,8 % | 100,3 K RON | |
| 16 | 16.FAN GRUP SERVIS SA▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 13,3×▼ 17 % | ▼ 17 % | 20,6 K RON | |
| 17 | 17.LIME STUDIO SRL▲ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 12,9×▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 73,3 K RON | |
| 18 | 18.SAFEWIN GROUP S.R.L.▲ 34 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 12,3×▲ 98,1 % | ▲ 98,1 % | 247 K RON | |
| 19 | 19.GEOGIS PROIECT SRL▲ 61 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 11,4×▲ 253,1 % | ▲ 253,1 % | 104,4 K RON | |
| 20 | 20.AGROAUTOTEST SRL▲ 41 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 11,2×▲ 113,1 % | ▲ 113,1 % | 731,5 K RON | |
| 21 | 21.INTELLIGENT CREATIVE CONSULTING SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 11,1×▲ 66,4 % | ▲ 66,4 % | 191,3 K RON | |
| 22 | 22.AMAZON CONSULTING & MANAGEMENT SRL▼ 14 | Sat Vasilaţi, Comuna Vasilaţi, Călăraşi | 11×▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 197,8 K RON | |
| 23 | 23.ARONA SRL▼ 18 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10,7×▼ 54,9 % | ▼ 54,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 24 | 24.NEMO MARKETING SRL▼ 3 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 10,6×▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 169,2 K RON | |
| 25 | 25.EVIDENȚĂ CONT INTACT SRL▼ 9 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 10,3×▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 126,2 K RON | |
| 26 | 26.CONT EXPERT CONSULTING SRL▼ 19 | Sat Mânăstirea, Comuna Mânăstirea, Călăraşi | 10×▼ 53,9 % | ▼ 53,9 % | 113,6 K RON | |
| 27 | 27.MEDICAL CONTACT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9,4×▼ 97,4 % | ▼ 97,4 % | 260,8 K RON | |
| 28 | 28.MARU VET S.R.L.▲ 3 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 9,1×▼ 11 % | ▼ 11 % | 378,5 K RON | |
| 29 | 29.COSERV CONSULTING SSM S.R.L.nou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 9,1×▼ 51 % | ▼ 51 % | 126,6 K RON | |
| 30 | 30.DINAMIC STIL SRL▲ 73 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9×▲ 440,7 % | ▲ 440,7 % | 11,1 K RON | |
| 31 | 31.ETHORI SRL▲ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,5×▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 164,7 K RON | |
| 32 | 32.CONT INFO MP SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,1×▼ 71,4 % | ▼ 71,4 % | 171,1 K RON | |
| 33 | 33.PODGOREANU MPC S.R.L.▼ 32 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7,9×▼ 80 % | ▼ 80 % | 172,7 K RON | |
| 34 | 34.CLEAN SRL▲ 47 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7,8×▲ 143,5 % | ▲ 143,5 % | 213,4 K RON | |
| 35 | 35.PROFIRE VET SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7,2×▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 287,7 K RON | |
| 36 | 36.MIRUNA EVENTS TEAM S.R.L.nou | Sat Călăraşii Vechi, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 7,2×▲ 129 % | ▲ 129 % | 56,7 K RON | |
| 37 | 37.PRESTSERV CONTAB SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7,2×▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 110,7 K RON | |
| 38 | 38.PROIECT CONSTRUCT SRL▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7,1×▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | -53,2 K RON | |
| 39 | 39.KOMORA SRL▲ 49 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,8×▲ 142,3 % | ▲ 142,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 40 | 40.A & A CONSULTING SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,7×▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 321,7 K RON | |
| 41 | 41.SHARP PRINT S.R.L.nou | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 6,3×▼ 84,4 % | ▼ 84,4 % | 83,2 K RON | |
| 42 | 42.MISTER DD CONSULTING SRL▲ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,1×▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 86,5 K RON | |
| 43 | 43.CONTAB CONSULT SRL▲ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,1×▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 186,5 K RON | |
| 44 | 44.BLUE FARM VET SRL▲ 5 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 6×▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 26,3 K RON | |
| 45 | 45.FERMA P.D.G. 2006 SRLnou | Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 5,9×▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 104,3 K RON | |
| 46 | 46.MAPCAD SRL▲ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,6×▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 333,2 K RON | |
| 47 | 47.GANBARE CONSULTING S.R.L.▲ 72 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,5×▲ 501,1 % | ▲ 501,1 % | 148,6 K RON | |
| 48 | 48.CADENERGY ONE SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 5,4×▼ 63 % | ▼ 63 % | 53,2 K RON | |
| 49 | 49.NEDEXPERT BUSINESS FINANCE SRL▲ 50 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,3×▲ 155,6 % | ▲ 155,6 % | 98,7 K RON | |
| 50 | 50.JALUBA VET S.R.L.nou | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 5,3×▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 50,3 K RON | |
| 51 | 51.GM ADVISOR INVEST S.R.L.nou | Sat Unirea, Comuna Unirea, Călăraşi | 5,2×— | — | — | 219,7 K RON |
| 52 | 52.IQS PROIECT SRL▲ 33 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 5,1×▲ 73,7 % | ▲ 73,7 % | 63,7 K RON | |
| 53 | 53.MIG IRP SRL▲ 48 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,1×▲ 175,3 % | ▲ 175,3 % | 238,2 K RON | |
| 54 | 54.PROIECT RO INVEST CAPITAL S.R.L.▼ 34 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 4,9×▼ 64 % | ▼ 64 % | 971,7 K RON | |
| 55 | 55.FIS CONT SRL▲ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,8×▼ 13 % | ▼ 13 % | 14,6 K RON | |
| 56 | 56.PAMIR CONTABILITATE SRL▼ 13 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 4,7×▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | 71,7 K RON | |
| 57 | 57.MSKONCEPT ARHISTUDIO SRL▼ 32 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,5×▼ 61,9 % | ▼ 61,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 58 | 58.MIRO VET SRL▲ 5 | Sat Roseţi, Comuna Roseţi, Călăraşi | 4,3×▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 196,9 K RON | |
| 59 | 59.AN CONTAB SRL▲ 28 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 4,1×▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 416,5 K RON | |
| 60 | 60.I.C.IORDACHE SRL▼ 38 | Sat Jegălia, Comuna Jegălia, Călăraşi | 4×▼ 70,2 % | ▼ 70,2 % | 214,7 K RON | |
| 61 | 61.GEOPROIECT SRL▲ 22 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,9×▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 9,4 K RON | |
| 62 | 62.PROEX INSTAL CONSULTING SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,8×▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | 496,7 K RON | |
| 63 | 63.ZENIT SRL▼ 57 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,8×▼ 83,6 % | ▼ 83,6 % | 769,6 K RON | |
| 64 | 64.SMVET SERV SRLnou | Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 3,7×▼ 65 % | ▼ 65 % | 2,9 K RON | |
| 65 | 65.INFOCONT SRL▼ 50 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,6×▼ 76,9 % | ▼ 76,9 % | 149,7 K RON | |
| 66 | 66.ALCONTEX SRL▼ 30 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,5×▼ 60,1 % | ▼ 60,1 % | 91,5 K RON | |
| 67 | 67.MD AGRO INNOVATIVE SRL▲ 30 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Călăraşi | 3,4×▲ 50 % | ▲ 50 % | 85,4 K RON | |
| 68 | 68.NOFIRE HOLDING SRL▲ 22 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3×▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 27,9 K RON | |
| 69 | 69.BURLAMACCO SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,9×▲ 173,3 % | ▲ 173,3 % | 98 K RON | |
| 70 | 70.M.G. PRO MEDIA SRL▼ 56 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,8×▼ 82,3 % | ▼ 82,3 % | 6,3 K RON | |
| 71 | 71.BLEBEA VET S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,8×— | — | 274,3 K RON | |
| 72 | 72.PACCIOLI CONT SRL▼ 19 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,7×▼ 55,8 % | ▼ 55,8 % | 29,1 K RON | |
| 73 | 73.PROLIFE VET SRL▲ 25 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,7×▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 72,6 K RON | |
| 74 | 74.STINGLINE PROTECT SRL▼ 34 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,7×▼ 65,2 % | ▼ 65,2 % | 172,1 K RON | |
| 75 | 75.INDICAD SRL▲ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,7×▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 6,1 K RON | |
| 76 | 76.BOO BOO VET SRLnou | Sat Gradiştea, Comuna Gradiştea, Călăraşi | 2,6×▲ 900 % | ▲ 900 % | 88,9 K RON | |
| 77 | 77.EUROFARMAVET SHOP SRL= | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,4×▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 31,3 K RON | |
| 78 | 78.JOC UN OS S.R.L.▲ 39 | Sat Fântâna Doamnei, Comuna Nicolae Bălcescu, Călăraşi | 2,4×▲ 138 % | ▲ 138 % | 82,2 K RON | |
| 79 | 79.BETTING PRO ADVERTISING SRL▼ 29 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,3×▼ 65,4 % | ▼ 65,4 % | 4,5 mil. RON | |
| 80 | 80.TRUSA SHOP SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,3×— | — | 111,4 K RON | |
| 81 | 81.RALEX PROIECT CONSTRUCT SRL▲ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,2×▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 336,9 K RON | |
| 82 | 82.AGRI FARM CONSULTING S.R.L.▼ 14 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 2,1×▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 364,2 K RON | |
| 83 | 83.4 DREAMS SRL▲ 40 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,1×▲ 139,8 % | ▲ 139,8 % | 130 K RON | |
| 84 | 84.DANUBE ISERE S.R.L.nou | Sat Călăraşii Vechi, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 2×— | — | — | 247,6 K RON |
| 85 | 85.SANDRA COM SRL▼ 52 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2×▼ 79,6 % | ▼ 79,6 % | -298,9 K RON | |
| 86 | 86.GENERAL CONCEPT SRL▲ 29 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2×▲ 76,6 % | ▲ 76,6 % | 1,8 K RON | |
| 87 | 87.BIT SERVICES & CONSULTING SRL▼ 48 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,9×▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | 75,7 K RON | |
| 88 | 88.WEADVERTISE FOR YOU SRL▼ 21 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,8×▼ 60,7 % | ▼ 60,7 % | 475,5 K RON | |
| 89 | 89.GARAJUL LUI NEDY S.R.L.▲ 24 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 1,8×▲ 49,2 % | ▲ 49,2 % | 217 K RON | |
| 90 | 90.PROD VET SRL▲ 26 | Sat Dragoş Vodă, Comuna Dragoş Vodă, Călăraşi | 1,8×▲ 60,4 % | ▲ 60,4 % | 99,7 K RON | |
| 91 | 91.CONIO-BAUWESEN SRL▲ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,8×▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 66,7 K RON | |
| 92 | 92.VALTOP EXPERT SRL▲ 12 | Sat Dor Mărunt, Comuna Dor Mărunt, Călăraşi | 1,8×▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 110,5 K RON | |
| 93 | 93.DELTA SRL▲ 17 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,7×▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 56,5 K RON | |
| 94 | 94.WELDCONS SRL▲ 8 | Sat Pădurişu, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 1,7×▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | -28 K RON | |
| 95 | 95.CONT MZV SRL▲ 31 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,6×▲ 100 % | ▲ 100 % | 151,4 K RON | |
| 96 | 96.SUMMA CONSULTING SRL▼ 34 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,5×▼ 70,6 % | ▼ 70,6 % | 209,3 K RON | |
| 97 | 97.KOMORA ENGINEERING SRL▲ 23 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,5×▲ 64,8 % | ▲ 64,8 % | 4,4 mil. RON | |
| 98 | 98.TOPOLT SRL▼ 4 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,5×▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | -49 K RON | |
| 99 | 99.DELTA RESEARCH S.R.L.▼ 27 | Sat Dragoş Vodă, Comuna Dragoş Vodă, Călăraşi | 1,5×▼ 62 % | ▼ 62 % | 2,2 mil. RON | |
| 100 | 100.ACUSTA OFFICE SRL▲ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,5×▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 19,2 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Călărași
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
52 firme · 83,1 mil. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
71 firme · 82,2 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
61 firme · 31,8 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
88 firme · 24,9 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
52 firme · 17,9 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
5 firme · 17,9 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
26 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
22 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
41 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
24 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
31 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
12 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
12 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
7 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
4 firme · 899,1 K RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
6 firme · 840,6 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
3 firme · 791,4 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
1 firme · 136,9 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
1 firme · 89,5 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
1 firme · 76,2 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
1 firme · 4,4 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 0 RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 0 RON