Top 100 firme — Activități profesionale, Călărași după lichiditate ridicată în 2018
118 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,8×, iar liderul atinge 121,2×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ARONA SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 121,2×▲ 296,3 % | ▲ 296,3 % | 2,6 mil. RON | |
| 2 | 2.TRYA BEST CONSULT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 28×— | — | — | 30,5 K RON |
| 3 | 3.INSTITUTUL NAŢIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE AGRICOLĂ-FUNDULEA▼ 1 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 19×▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 42,5 K RON | |
| 4 | 4.ALO CONTEX CENTER SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 17,5×▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 199,1 K RON | |
| 5 | 5.BKV TEAM & SERV SRL▲ 32 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 17,2×▲ 394,2 % | ▲ 394,2 % | 264,9 K RON | |
| 6 | 6.AGENTCONT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 16,1×▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 70,7 K RON | |
| 7 | 7.TOPCAD LAND SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 14,5×▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 172,5 K RON | |
| 8 | 8.TOP TEN CONSULT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 14×— | — | — | 161 K RON |
| 9 | 9.MIHALEX VET SRL▼ 3 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 12,8×▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 21 K RON | |
| 10 | 10.CLEAN SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 12,3×▲ 14 % | ▲ 14 % | 149,1 K RON | |
| 11 | 11.BETTING PRO ADVERTISING SRL▲ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 12×▲ 86,3 % | ▲ 86,3 % | 204,4 K RON | |
| 12 | 12.SOCEX SRL▲ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 11,5×▲ 110,9 % | ▲ 110,9 % | 71,4 K RON | |
| 13 | 13.A & A CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 11,2×▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 262,1 K RON | |
| 14 | 14.LIME STUDIO SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10,3×▼ 62,1 % | ▼ 62,1 % | 32,3 K RON | |
| 15 | 15.ALCONTEX SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10×▲ 11 % | ▲ 11 % | 92,4 K RON | |
| 16 | 16.NOFIRE GRUP SERV SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9,8×▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 114,8 K RON | |
| 17 | 17.COMOPREST SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 9,7×— | — | 70,2 K RON | |
| 18 | 18.IGNIS PROTECT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9,3×▼ 49,9 % | ▼ 49,9 % | 147,8 K RON | |
| 19 | 19.MISTER DD CONSULTING SRL▼ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9×▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 83,2 K RON | |
| 20 | 20.PRESTSERV CONTAB SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,9×▼ 74,3 % | ▼ 74,3 % | 48 K RON | |
| 21 | 21.ZENIT SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,7×▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 220 K RON | |
| 22 | 22.SUMMA CONT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,4×— | — | 68,3 K RON | |
| 23 | 23.SANDRA COM SRL▲ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,3×▲ 113,3 % | ▲ 113,3 % | 40,5 K RON | |
| 24 | 24.CERTCONT SRL▲ 18 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,1×▲ 156 % | ▲ 156 % | 88,3 K RON | |
| 25 | 25.PETCARE ALMAVET S.R.L.▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7,6×▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | -10,5 K RON | |
| 26 | 26.PROFCONT SRL▲ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7,2×▲ 73,5 % | ▲ 73,5 % | 156,5 K RON | |
| 27 | 27.PACCIOLI CONT SRL▼ 5 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 6,9×▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 122,9 K RON | |
| 28 | 28.ACUSTA OFFICE SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,8×▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 92,8 K RON | |
| 29 | 29.INFOCONT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,7×▼ 93,3 % | ▼ 93,3 % | 144,1 K RON | |
| 30 | 30.DELTA RESEARCH S.R.L.nou | Sat Dragoş Vodă, Comuna Dragoş Vodă, Călăraşi | 6,4×— | — | — | 102,3 K RON |
| 31 | 31.ETHORI SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,4×▲ 798,6 % | ▲ 798,6 % | 91,8 K RON | |
| 32 | 32.STINGLINE PROTECT SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,9×▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 212,5 K RON | |
| 33 | 33.MSKONCEPT ARHISTUDIO SRL▲ 37 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,8×▲ 283,6 % | ▲ 283,6 % | 176,7 K RON | |
| 34 | 34.INDICAD SRL▲ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,7×▲ 106,2 % | ▲ 106,2 % | 1,3 K RON | |
| 35 | 35.ALFACAD SRL▲ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,5×▲ 89,3 % | ▲ 89,3 % | 10,6 K RON | |
| 36 | 36.KOMORA SRL▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,4×▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 711,7 K RON | |
| 37 | 37.WELDCONS SRL▲ 49 | Sat Pădurişu, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 5,2×▲ 586,7 % | ▲ 586,7 % | 90,2 K RON | |
| 38 | 38.BBB CONSULTING SRL▼ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5×▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 14 K RON | |
| 39 | 39.EVIDENȚĂ CONT INTACT SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 5×▼ 97,6 % | ▼ 97,6 % | 91,9 K RON | |
| 40 | 40.IRON & STEEL DESIGN S.R.L.▼ 23 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 4,9×▼ 30 % | ▼ 30 % | 60,7 K RON | |
| 41 | 41.VET PLUS SRL▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,9×▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 367 RON | |
| 42 | 42.BUILDING STIL OLT SRL▼ 21 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 4,9×▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 5,1 K RON | |
| 43 | 43.IQS PROIECT SRL▼ 3 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 4,7×▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 142,5 K RON | |
| 44 | 44.PAMIR CONTABILITATE SRL▲ 18 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 4,7×▲ 178,2 % | ▲ 178,2 % | 132 K RON | |
| 45 | 45.ACHIZIŢII IONIS S.R.L.nou | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 4,5×— | — | — | 483,1 K RON |
| 46 | 46.STEFYPROIECT SRL▼ 16 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,4×▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 30,8 K RON | |
| 47 | 47.M.G. PRO MEDIA SRL▲ 19 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,3×▲ 167,7 % | ▲ 167,7 % | 168,6 K RON | |
| 48 | 48.RALEX PROIECT CONSTRUCT SRL▲ 28 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,2×▲ 267 % | ▲ 267 % | 755,2 K RON | |
| 49 | 49.GEMA ROM SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 4,1×— | — | 59,4 K RON | |
| 50 | 50.TOPOLT SRL▼ 7 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 4×▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 30,6 K RON | |
| 51 | 51.CONS. AL. TEST SRL▼ 46 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,9×▼ 66,2 % | ▼ 66,2 % | 80,9 K RON | |
| 52 | 52.NOFIRE HOLDING SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,7×▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 53,4 K RON | |
| 53 | 53.NEOTEHNIC CONSULT SRL▲ 22 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 3,7×▲ 209,3 % | ▲ 209,3 % | 96,9 K RON | |
| 54 | 54.MD AGRO INNOVATIVE SRLnou | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Călăraşi | 3,6×▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 46,7 K RON | |
| 55 | 55.BIOFOOD INNOVATION - BFI SRLnou | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 3,6×▲ 2.118,8 % | ▲ 2.118,8 % | 45,4 K RON | |
| 56 | 56.SUMMA CONSULTING SRL▲ 43 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,5×▲ 1.211,1 % | ▲ 1.211,1 % | 75,8 K RON | |
| 57 | 57.CLASTEST SRL▼ 31 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 3,5×▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | -13,1 K RON | |
| 58 | 58.PROVITCOM SRL▼ 10 | Comuna Gradiştea, Călăraşi | 3,3×▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 19,7 K RON | |
| 59 | 59.GEOPROIECT SRL▼ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,3×▲ 42 % | ▲ 42 % | 220,5 K RON | |
| 60 | 60.LANDMARK CONCEPT S.R.L.nou | Sat Rasa, Comuna Gradiştea, Călăraşi | 3,2×— | — | — | 116,3 K RON |
| 61 | 61.SPIRIT SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3×▲ 50,5 % | ▲ 50,5 % | 9,3 K RON | |
| 62 | 62.GEOGIS PROIECT SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3×▲ 73,1 % | ▲ 73,1 % | 248,7 K RON | |
| 63 | 63.LONER SRL▼ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,9×▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 49,9 K RON | |
| 64 | 64.FIS CONT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,9×▼ 81,3 % | ▼ 81,3 % | 32,7 K RON | |
| 65 | 65.TRACO SERV SRL▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,7×▲ 81,9 % | ▲ 81,9 % | 47 K RON | |
| 66 | 66.ILARIM FLOWERS S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,7×— | — | — | 45 K RON |
| 67 | 67.PROFESIONAL EUROPREST SRL▼ 18 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,7×▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 82,9 K RON | |
| 68 | 68.TOTAL MEDIA SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,7×▼ 82,6 % | ▼ 82,6 % | 48,6 K RON | |
| 69 | 69.VEST INSTAL S.R.L.▼ 15 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,6×▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 70 | 70.EVICONTA NELIA SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,4×▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 67,4 K RON | |
| 71 | 71.FAVORIT SRL▲ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,4×▲ 233,8 % | ▲ 233,8 % | 310 K RON | |
| 72 | 72.SOLUGRAF SRL▼ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,4×▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 35,1 K RON | |
| 73 | 73.PROEX INSTAL CONSULTING SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,2×▼ 92,4 % | ▼ 92,4 % | 703,8 K RON | |
| 74 | 74.MIKA EVALUATOR SRL▲ 19 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,1×▲ 280 % | ▲ 280 % | 202,5 K RON | |
| 75 | 75.I & G EXPERT COMPANY SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2×▼ 92,7 % | ▼ 92,7 % | 108,5 K RON | |
| 76 | 76.PROD VET SRL▲ 8 | Sat Dragoş Vodă, Comuna Dragoş Vodă, Călăraşi | 2×▲ 162,3 % | ▲ 162,3 % | 146,8 K RON | |
| 77 | 77.MAPCAD SRL▼ 76 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,8×▼ 93,3 % | ▼ 93,3 % | 57,6 K RON | |
| 78 | 78.PROIECT CONSTRUCT SRL▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,8×▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 95,1 K RON | |
| 79 | 79.PROLIFE VET SRL▼ 22 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,8×▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 33,1 K RON | |
| 80 | 80.EIYO ROMANIA S.R.L.nou | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 1,7×— | — | — | 66,9 K RON |
| 81 | 81.VALTOP EXPERT SRL▼ 37 | Sat Dor Mărunt, Comuna Dor Mărunt, Călăraşi | 1,6×▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 90,3 K RON | |
| 82 | 82.2B ADVERTISING SRL▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,6×▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 70,5 K RON | |
| 83 | 83.ROGER GRAPHIC DESIGN SRL▼ 24 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,5×▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 121,7 K RON | |
| 84 | 84.SALVAVET AP SRL▼ 21 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,4×▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 80,7 K RON | |
| 85 | 85.AGROAUTOTEST SRL▼ 2 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,4×▲ 74,1 % | ▲ 74,1 % | 170,1 K RON | |
| 86 | 86.MIG IRP SRL▼ 48 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,4×▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | 139,1 K RON | |
| 87 | 87.AN CONTAB SRL▼ 8 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 1,3×▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 103,8 K RON | |
| 88 | 88.POWER WORK CONSULT SRL▼ 80 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,3×▼ 87,3 % | ▼ 87,3 % | 15 K RON | |
| 89 | 89.EURO CONSULT 07 SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,3×▲ 93,9 % | ▲ 93,9 % | 22 K RON | |
| 90 | 90.JUST FIREXT CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,2×— | — | — | 29,8 K RON |
| 91 | 91.DELTA SRL▼ 14 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,2×▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 16,9 K RON | |
| 92 | 92.AMAZON CONSULTING & MANAGEMENT SRLnou | Sat Vasilaţi, Comuna Vasilaţi, Călăraşi | 1,1×▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 71,5 K RON | |
| 93 | 93.EVALCAS SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,1×▲ 84,8 % | ▲ 84,8 % | 29,3 K RON | |
| 94 | 94.CATANĂ MARKET COM SRL▼ 9 | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Călăraşi | 1×▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 53,7 K RON | |
| 95 | 95.KOMORA ENGINEERING SRL▼ 31 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1×▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | 581,5 K RON | |
| 96 | 96.GENERAL CONCEPT SRL▼ 15 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 0,9×▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 3,2 K RON | |
| 97 | 97.JOC UN OS S.R.L.nou | Sat Fântâna Doamnei, Comuna Nicolae Bălcescu, Călăraşi | 0,9×▲ 24 % | ▲ 24 % | 20,1 K RON | |
| 98 | 98.MART STUDIO SRL▼ 59 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 0,9×▼ 74,4 % | ▼ 74,4 % | 155 K RON | |
| 99 | 99.GARAJUL LUI NEDY S.R.L.nou | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 0,8×▼ 8 % | ▼ 8 % | -12,2 K RON | |
| 100 | 100.TOPO INVEST CONS SRL▼ 40 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 0,8×▼ 56,5 % | ▼ 56,5 % | -117,1 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Călărași
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
52 firme · 83,1 mil. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
71 firme · 82,2 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
61 firme · 31,8 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
88 firme · 24,9 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
52 firme · 17,9 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
5 firme · 17,9 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
26 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
22 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
41 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
24 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
31 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
12 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
12 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
7 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
4 firme · 899,1 K RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
6 firme · 840,6 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
3 firme · 791,4 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
1 firme · 136,9 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
1 firme · 89,5 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
1 firme · 76,2 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
1 firme · 4,4 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 0 RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 0 RON