Top 100 firme — Activități profesionale, București după datorii în 2018
25.951 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 10 mld. RON. Pragul de intrare în top este 33,9 mil. RON, iar liderul atinge 640,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.KMG ROMPETROL SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 640,9 mil. RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 20,4 mil. RON | |
| 2 | 2.EVRYO POWER S.A.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 601,2 mil. RON▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 3 | 3.NEMO INVESTMENT VEHICLE S.A.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 571,2 mil. RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | -8,5 mil. RON | |
| 4 | 4.REINVENT BUSINESS GENERATION SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 340,8 mil. RON▲ 171,7 % | ▲ 171,7 % | 0 RON | |
| 5 | 5.VIVENDI INTERNATIONAL SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 314,9 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | -12,2 mil. RON | |
| 6 | 6.SCHLUMBERGER LOGELCO INC. PANAMA CIUDAD DE PANAMA SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 296,2 mil. RON— | — | 18,6 mil. RON | |
| 7 | 7.NEPI SIXTEEN REAL ESTATE INVESTMENT SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 271,2 mil. RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | -20,3 mil. RON | |
| 8 | 8.RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 258,8 mil. RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 40,5 mil. RON | |
| 9 | 9.SCHLUMBERGER OILFIELD EUROPE SUPORT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 248,7 mil. RON— | — | 7,8 mil. RON | |
| 10 | 10.ADAMA MANAGEMENT SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 244,4 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | -30,8 mil. RON | |
| 11 | 11.ME PARTNERS COURIER INVESTMENTS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 220,5 mil. RON— | — | — | 624,7 K RON |
| 12 | 12.INVESTMENT SUPPORT SYSTEM SA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 169 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -12,8 K RON | |
| 13 | 13.UTI GRUP S.R.L.▼ 6 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 165,5 mil. RON▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | -34,8 mil. RON | |
| 14 | 14.ORIGIN AGRI OPERATIONS SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 163,9 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | -12 mil. RON | |
| 15 | 15.MEDIA POINT MARKETING SERVICES SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 160,3 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -15,6 K RON | |
| 16 | 16.AGRI CONCEPT EUROPE SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 136,4 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -163,4 K RON | |
| 17 | 17.HP INC ROMANIA SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 132 mil. RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 8,3 mil. RON | |
| 18 | 18.FOREMAN PROPERTY SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 130,2 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | -9,2 mil. RON | |
| 19 | 19.IPSOS INTERACTIVE SERVICES SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 123,5 mil. RON▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 72,3 mil. RON | |
| 20 | 20.ADREM INVEST S.A.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 117,4 mil. RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 21 | 21.AUTO COURIER SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 114,7 mil. RON— | — | 499,9 K RON | |
| 22 | 22.PROSPECTIUNI SA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 104,4 mil. RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 15,7 mil. RON | |
| 23 | 23.METROPOL CONSULT SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 103,4 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | -18 mil. RON | |
| 24 | 24.KEX CONFECTIONERY S.A.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 102,2 mil. RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 369 K RON | |
| 25 | 25.COLOSSEUM MALL SRL▲ 9.905 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 99,1 mil. RON▲ 145.762,3 % | ▲ 145.762,3 % | -447,9 K RON | |
| 26 | 26.ADEVARUL HOLDING SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 97 mil. RON▼ 74,8 % | ▼ 74,8 % | 300,4 mil. RON | |
| 27 | 27.BGP PRODUCTS SRL▲ 462 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 94 mil. RON▲ 1.707,5 % | ▲ 1.707,5 % | -3,9 mil. RON | |
| 28 | 28.PUBLICIS GROUPE MEDIA BUCHAREST S.A.▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 90,4 mil. RON▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 11,1 mil. RON | |
| 29 | 29.CALIHORY COMPANY SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 89,6 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -4,8 mil. RON | |
| 30 | 30.MMS COMMUNICATIONS ROMANIA S.R.L.▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 89,6 mil. RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 4,7 mil. RON | |
| 31 | 31.MEDIA INVESTMENT COMMUNICATION SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 85,6 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 3,3 mil. RON | |
| 32 | 32.BLUE PLANET INVESTMENTS S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 82,3 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | -1,2 mil. RON | |
| 33 | 33.PPC-PUBLIC POWER CORPORATION ROMANIA S.A.▲ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 81,4 mil. RON▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 3,6 mil. RON | |
| 34 | 34.B.V. McCann-Erickson SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 81,1 mil. RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 5,4 mil. RON | |
| 35 | 35.ERNST & YOUNG SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 78 mil. RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 10,5 mil. RON | |
| 36 | 36.ERNST & YOUNG SUPPORT SERVICES SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 77,4 mil. RON▲ 22 % | ▲ 22 % | 3,5 mil. RON | |
| 37 | 37.IMMOFINANZ SERVICES ROMANIA SRL▲ 61 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 76,1 mil. RON▲ 149,1 % | ▲ 149,1 % | 800,5 K RON | |
| 38 | 38.WORLD CLASS ROMANIA S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 76,1 mil. RON— | — | -852,8 K RON | |
| 39 | 39.GRAN VIA ROMANIA SA▲ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 75,7 mil. RON▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | -1,9 mil. RON | |
| 40 | 40.ESSENCEMEDIACOM ROMANIA S.R.L.▼ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 74,5 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 4,6 mil. RON | |
| 41 | 41.REGISTRUL AUTO ROMAN RA▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 71,4 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 105,2 mil. RON | |
| 42 | 42.BRITISH AMERICAN SHARED SERVICES (EUROPE) SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 70,8 mil. RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 11,8 mil. RON | |
| 43 | 43.OPTIMUM MEDIA DIRECTION PLAN & BUY SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 70,3 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 44 | 44.ALERRIA MANAGEMENT COMPANY SA▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 68 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 3,4 mil. RON | |
| 45 | 45.GILA INVESTMENT SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 66,9 mil. RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | -2,3 mil. RON | |
| 46 | 46.WAVEMAKER ROMANIA SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 66 mil. RON▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 3,9 mil. RON | |
| 47 | 47.HAGAG DEVELOPMENT PALLADY 66 S.R.L.▲ 62 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 65,3 mil. RON▲ 130,5 % | ▲ 130,5 % | -2 mil. RON | |
| 48 | 48.ACTIV GROUP MANAGEMENT SRL▲ 112 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 64,3 mil. RON▲ 251,9 % | ▲ 251,9 % | 11,5 mil. RON | |
| 49 | 49.INSOFT DEVELOPMENT & CONSULTING SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 64 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -6,3 mil. RON | |
| 50 | 50.SITY HOLDING SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 63,9 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 108,4 K RON | |
| 51 | 51.A.T. KEARNEY MANAGEMENT CONSULTING SRL▲ 33 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 60,4 mil. RON▲ 84,5 % | ▲ 84,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 52 | 52.MARTIFER ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 60,3 mil. RON▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | -11,4 mil. RON | |
| 53 | 53.TAHAL CONSULTING ENGINEERS LTD. TEL-AVIV - SUCURSALA BUCURESTI▲ 51 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 59,4 mil. RON▲ 99,9 % | ▲ 99,9 % | -11,2 mil. RON | |
| 54 | 54.DOKIA CAPITAL S.R.L.▲ 1.022 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 58,7 mil. RON▲ 3.027,7 % | ▲ 3.027,7 % | 28,7 mil. RON | |
| 55 | 55.COLDPLAY ARHITECTURA IMOBILIARA SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 58,5 mil. RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 892 K RON | |
| 56 | 56.ALWAYS REBORN SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 58 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 57 | 57.INITIATIVE MEDIA SA▼ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 57,7 mil. RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 4,7 mil. RON | |
| 58 | 58.DONA MARKETING GRUP SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 57,3 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 327,2 K RON | |
| 59 | 59.AECOM INGENIERIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 56,9 mil. RON— | — | -7,4 mil. RON | |
| 60 | 60.KARAN - BUSINESS & FINANCE SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 56,3 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | -637,6 K RON | |
| 61 | 61.POLYMAS MEDIA INVESTMENT SRL▲ 47 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 52,4 mil. RON▲ 82,5 % | ▲ 82,5 % | 10,5 K RON | |
| 62 | 62.HNRD S.R.L.▲ 68 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 52,4 mil. RON▲ 130,2 % | ▲ 130,2 % | 4,2 mil. RON | |
| 63 | 63.LETRINI INVESTMENTS SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 51,6 mil. RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 64 | 64.UNITED MEDIA SERVICES SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 51,5 mil. RON▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 3,1 mil. RON | |
| 65 | 65.ADVANCED RETAIL SYSTEM S.A.▲ 51 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 50 mil. RON▲ 86,8 % | ▲ 86,8 % | -6,9 mil. RON | |
| 66 | 66.MCKINSEY & COMPANY SRL▲ 33 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 50 mil. RON▲ 65,9 % | ▲ 65,9 % | -16,5 mil. RON | |
| 67 | 67.ADREM ENGINEERING S.A.▼ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 49,9 mil. RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 6,2 mil. RON | |
| 68 | 68.ENERGHEIA GROUP ROMANIA SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 48,1 mil. RON▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | -11,7 mil. RON | |
| 69 | 69.NATURALIS SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 46,9 mil. RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 7,2 mil. RON | |
| 70 | 70.MINDSHARE MEDIA SRL▲ 30 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 46,3 mil. RON▲ 54 % | ▲ 54 % | 4,2 mil. RON | |
| 71 | 71.DELL TECHNOLOGY SRL▲ 353 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 46,1 mil. RON▲ 625,5 % | ▲ 625,5 % | 3,8 mil. RON | |
| 72 | 72.CASCADE DEVELOPMENT CONSULT SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 45,3 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -217,2 K RON | |
| 73 | 73.H4L R.E. INVEST S.A.▼ 17 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 44,8 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -471,1 K RON | |
| 74 | 74.DENTSU ROMANIA S.R.L.▲ 60 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 43 mil. RON▲ 100,4 % | ▲ 100,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 75 | 75.AFFICHAGE ROMANIA SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 42,1 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 354,1 K RON | |
| 76 | 76.PREDEAL INVESTITII SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 41,8 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | -673,7 K RON | |
| 77 | 77.CANNELLA DESIGN SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 41,7 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -804 K RON | |
| 78 | 78.TMF Management SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 41,6 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | -10,5 mil. RON | |
| 79 | 79.ANASA PROPERTIES SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 40,9 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 121,4 K RON | |
| 80 | 80.BERLIN- CHEMIE A.MENARINI SRL▼ 35 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 40,8 mil. RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 3,4 mil. RON | |
| 81 | 81.P.S.P. ADVERTISING SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 40,6 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 273,8 K RON | |
| 82 | 82.NEW FRONTIER SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 40,5 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | -1,4 mil. RON | |
| 83 | 83.AUTOMATIC DATA PROCESSING (ADP) ROMANIA SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 40,2 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 2,3 mil. RON | |
| 84 | 84.PPC SERVICII COMUNE S.R.L.▼ 18 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 40,2 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 3,8 mil. RON | |
| 85 | 85.MERCK SHARP & DOHME ROMANIA SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39,8 mil. RON▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 3,3 mil. RON | |
| 86 | 86.SAND HILL PETROLEUM ROMÂNIA SRL▲ 172 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39,6 mil. RON▲ 253,1 % | ▲ 253,1 % | -15,2 mil. RON | |
| 87 | 87.IPTANA SA▼ 20 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 38,3 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -12,8 mil. RON | |
| 88 | 88.EUROMARKETING SOLUTIONS SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 37,4 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -932,9 K RON | |
| 89 | 89.P.C. MANAGEMENT & CONSULTING SRL▼ 30 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 37,2 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 763,3 K RON | |
| 90 | 90.LION COMMUNICATION SERVICES S.A.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 37,1 mil. RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 4,7 mil. RON | |
| 91 | 91.CO.GE.FA. S.P.A. TORINO SUCURSALA BUCURESTI▼ 18 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 36,7 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 55,2 K RON | |
| 92 | 92.2 ERRE FINANCE INVESTMENTS SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 36,5 mil. RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 93 | 93.ATQ SERV INVEST SRL▲ 40 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 36,4 mil. RON▲ 68,6 % | ▲ 68,6 % | 152,9 K RON | |
| 94 | 94.CONFIDANT SERVICE SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 36,4 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | -542,7 K RON | |
| 95 | 95.HADAS MANAGEMENT SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 36,1 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | -1,5 mil. RON | |
| 96 | 96.IN - SPEKT SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 36 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 69,6 K RON | |
| 97 | 97.GEIGER GROUP ROMANIA SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 35,6 mil. RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 98 | 98.SNC-LAVALIN NUCLEAR INC. OAKVILLE SUCURSALA BUCURESTI▼ 21 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 34,8 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -19,8 K RON | |
| 99 | 99.HOLDING ESTATE AND MANAGEMENT SOLUTIONS GROUP SRL▼ 27 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 34,1 mil. RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 796,8 K RON | |
| 100 | 100.PRO OPTICA SA▲ 37 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 33,9 mil. RON▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 2,1 mil. RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — București
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
4.008 firme · 9,8 mld. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
5.291 firme · 8,6 mld. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
2.857 firme · 7,1 mld. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
5.309 firme · 4,2 mld. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
3.450 firme · 3,5 mld. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
376 firme · 2,8 mld. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
485 firme · 2,1 mld. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
2.059 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
425 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
155 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
475 firme · 775,6 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
1.012 firme · 475,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
404 firme · 456 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
173 firme · 398,6 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
91 firme · 263,1 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
999 firme · 244,8 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
185 firme · 191,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
544 firme · 152 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
384 firme · 137,1 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
854 firme · 134,7 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
123 firme · 113,3 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
55 firme · 38,5 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
94 firme · 36,4 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
111 firme · 26,4 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
37 firme · 24 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
122 firme · 21,3 mil. RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
16 firme · 13,1 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
28 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 0721
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON