Top 100 firme — Activități profesionale, București după datorii în 2012
25.238 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 10,1 mld. RON. Pragul de intrare în top este 29,5 mil. RON, iar liderul atinge 1,4 mld. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.F.V.D. GLOBAL HOUSE S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,4 mld. RON— | — | 402 RON | |
| 2 | 2.ADEVARUL HOLDING SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 455,2 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | -144,3 mil. RON | |
| 3 | 3.EVRYO POWER S.A.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 437,4 mil. RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 4 | 4.LIBERTY CENTER SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 397,7 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 5 | 5.UTI GRUP S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 353,3 mil. RON▲ 450,1 % | ▲ 450,1 % | 39,2 mil. RON | |
| 6 | 6.GLOBAL ENGINEERING SRL▲ 1.601 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 284,9 mil. RON▲ 25.019,8 % | ▲ 25.019,8 % | -82,9 K RON | |
| 7 | 7.SCHLUMBERGER LOGELCO INC. PANAMA CIUDAD DE PANAMA SUCURSALA BUCURESTI▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 273,7 mil. RON▲ 64,9 % | ▲ 64,9 % | -14,7 mil. RON | |
| 8 | 8.SOCIETATEA NATIONALA A CAILOR FERATE ROMANE RA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 267,6 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -197,7 K RON | |
| 9 | 9.AUTAX AGRO 2 COM SRL▲ 46 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 238 mil. RON▲ 489,6 % | ▲ 489,6 % | -1,3 mil. RON | |
| 10 | 10.SOCIETATEA ENERGETICĂ ELECTRICA S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 217 mil. RON▼ 44,9 % | ▼ 44,9 % | 15,4 mil. RON | |
| 11 | 11.ADAMA MANAGEMENT SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 212,9 mil. RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | -19,5 mil. RON | |
| 12 | 12.B.K.P. TRUST INVEST SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 196,5 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | -1,5 mil. RON | |
| 13 | 13.INVESTMENT SUPPORT SYSTEM SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 168,8 mil. RON0,0% | 0,0% | -34,2 K RON | |
| 14 | 14.KMG ROMPETROL SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 162,6 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -16,2 mil. RON | |
| 15 | 15.GE VERNOVA INTERNATIONAL LLC WILMINGTON SUCURSALA BUCURESTI▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 140,3 mil. RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 31,9 mil. RON | |
| 16 | 16.AGRI CONCEPT EUROPE SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 139,9 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -3,8 mil. RON | |
| 17 | 17.AUTO COURIER SRL▲ 9.623 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 128,5 mil. RON▲ 170.810,5 % | ▲ 170.810,5 % | -25,3 K RON | |
| 18 | 18.ADREM INVEST S.A.▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 126,8 mil. RON▲ 98,6 % | ▲ 98,6 % | 13,9 mil. RON | |
| 19 | 19.RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE S.R.L.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 109,1 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 22,9 mil. RON | |
| 20 | 20.PROSPECTIUNI SA▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 102,3 mil. RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 17,3 mil. RON | |
| 21 | 21.CALIHORY COMPANY SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 99,1 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | 160,2 K RON | |
| 22 | 22.EUROPEAN AUTO MULTITRADING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 98,9 mil. RON— | — | — | -1,5 mil. RON |
| 23 | 23.MEDIA INVESTMENT COMMUNICATION SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 97,8 mil. RON▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 8,1 mil. RON | |
| 24 | 24.OILFIELD EXPLORATION BUSINESS SOLUTIONS S.A.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 95,2 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 15,5 mil. RON | |
| 25 | 25.BLUE PLANET INVESTMENTS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 91 mil. RON— | — | -27,2 mil. RON | |
| 26 | 26.ALERRIA MANAGEMENT COMPANY SA▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 89,6 mil. RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | -13,3 mil. RON | |
| 27 | 27.THE MEDIA PARTNERSHIP SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 85,4 mil. RON▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 2,3 mil. RON | |
| 28 | 28.REINVEST IN BUSINESS DEVELOPMENT STOCKS SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 83,1 mil. RON▲ 70,2 % | ▲ 70,2 % | 267,8 K RON | |
| 29 | 29.MEDIA POINT MARKETING SERVICES SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 82,8 mil. RON▲ 54 % | ▲ 54 % | -63,2 mil. RON | |
| 30 | 30.B.V. McCann-Erickson SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 82,4 mil. RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 6,6 mil. RON | |
| 31 | 31.MCKINSEY & COMPANY SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 80,5 mil. RON▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 12,1 mil. RON | |
| 32 | 32.FS ENGINEERING S.P.A. ROMA - SUCURSALA BUCURESTI▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 78,3 mil. RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 546,6 K RON | |
| 33 | 33.INDIANA EXPERT S.A.▲ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 73,6 mil. RON▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 34 | 34.ENTERPRISE CONTEXPERT SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 73,3 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -10,4 K RON | |
| 35 | 35.PPC-PUBLIC POWER CORPORATION ROMANIA S.A.▼ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 72,6 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 2 mil. RON | |
| 36 | 36.ALWAYS REBORN SRL▲ 37 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 69,9 mil. RON▲ 106 % | ▲ 106 % | 48,9 mil. RON | |
| 37 | 37.SITY HOLDING SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 68,3 mil. RON▲ 25 % | ▲ 25 % | -178,6 K RON | |
| 38 | 38.BITDEFENDER TECHNOLOGIES SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 66,8 mil. RON— | — | — | -47,3 K RON |
| 39 | 39.METROPOL CONSULT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 66,2 mil. RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | -5,9 mil. RON | |
| 40 | 40.GILA INVESTMENT SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 65,1 mil. RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | -3,4 mil. RON | |
| 41 | 41.INITIATIVE MEDIA SA▼ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 62,7 mil. RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 2,2 mil. RON | |
| 42 | 42.IPSOS INTERACTIVE SERVICES SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 62,1 mil. RON▲ 76,9 % | ▲ 76,9 % | 41,3 mil. RON | |
| 43 | 43.ADEVĂRUL DIGITAL MEDIA SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 61,7 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -5,8 mil. RON | |
| 44 | 44.MMS COMMUNICATIONS ROMANIA S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 60,9 mil. RON▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 7,1 mil. RON | |
| 45 | 45.ASTELLAS PHARMA SRL▲ 84 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 60,8 mil. RON▲ 206,3 % | ▲ 206,3 % | 4,3 mil. RON | |
| 46 | 46.COLDPLAY ARHITECTURA IMOBILIARA SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 59,3 mil. RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | -5,5 mil. RON | |
| 47 | 47.GSE ROMANIA SRL▲ 420 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 59,2 mil. RON▲ 1.109,1 % | ▲ 1.109,1 % | 6,3 mil. RON | |
| 48 | 48.GLOBAL BUSINESS ADVISORS S.A.▲ 182 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 58,8 mil. RON▲ 433 % | ▲ 433 % | -1,4 mil. RON | |
| 49 | 49.INSOFT DEVELOPMENT & CONSULTING SRL▲ 107 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 58,7 mil. RON▲ 235,1 % | ▲ 235,1 % | 3,8 mil. RON | |
| 50 | 50.AECOM SPAIN DCS, S.L., MADRID SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 58,6 mil. RON— | — | -129,6 K RON | |
| 51 | 51.JAYPART SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 58,6 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 190,9 K RON | |
| 52 | 52.HNRD S.R.L.▼ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 58,3 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | -1,9 mil. RON | |
| 53 | 53.PPC SERVICII COMUNE S.R.L.▼ 24 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 54,6 mil. RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 4,8 mil. RON | |
| 54 | 54.LETRINI INVESTMENTS SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 54,5 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 676,4 K RON | |
| 55 | 55.BROWN-FORMAN WORLDWIDE, L.L.C. WILMINGTON SUCURSALA BUCURESTI▲ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 52,8 mil. RON▲ 38 % | ▲ 38 % | 8,7 mil. RON | |
| 56 | 56.LUDAN ENGINEERING SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 52,2 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | -2,1 mil. RON | |
| 57 | 57.SEARCH CORPORATION SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 52 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 58 | 58.TIPART GROUP SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 49 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 59 | 59.SCHLUMBERGER OILFIELD EUROPE SUPORT SRL▲ 305 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 48,9 mil. RON▲ 641 % | ▲ 641 % | 798,3 K RON | |
| 60 | 60.IRI CAPITAL SA▼ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 47,8 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -77 K RON | |
| 61 | 61.KELAVENT CHARLIE SRL▲ 163 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 46,1 mil. RON▲ 301,1 % | ▲ 301,1 % | 39,5 K RON | |
| 62 | 62.MEDIA DIRECTION SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 45,9 mil. RON▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 63 | 63.STARCOM MEDIAVEST GROUP SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 45,1 mil. RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 8,7 mil. RON | |
| 64 | 64.ASKAR CAPITAL ROMANIA SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 45,1 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 65 | 65.VIVENDI INTERNATIONAL SRL▲ 19.896 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 42,6 mil. RON▲ 786.148,9 % | ▲ 786.148,9 % | 259 K RON | |
| 66 | 66.UTI SECURITY ENGINEERING SA▼ 13 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 42,4 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 3,1 mil. RON | |
| 67 | 67.INSTITUTUL DE STUDII SI PROIECTARI HIDROENERGETICE - ISPH SA▲ 25 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 42,2 mil. RON▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | -7,9 mil. RON | |
| 68 | 68.AECOM INGENIERIA SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 41,2 mil. RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 2,4 mil. RON | |
| 69 | 69.CASCADE DEVELOPMENT CONSULT SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 41 mil. RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | -3,9 mil. RON | |
| 70 | 70.H4L R.E. INVEST S.A.▼ 12 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 40,2 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | -1,2 mil. RON | |
| 71 | 71.AECOM GLOBAL BUSINESS SERVICES EUROPE S.R.L.▼ 41 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39,3 mil. RON▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | -1,9 mil. RON | |
| 72 | 72.P.C. MANAGEMENT & CONSULTING SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39,3 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 73 | 73.GRAN VIA ROMANIA SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 38,8 mil. RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | -8,8 mil. RON | |
| 74 | 74.M & C STRATEGY DEVELOPMENT SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 38,3 mil. RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | -962,3 K RON | |
| 75 | 75.GRAFFITI COMMUNICATIONS S.A.▲ 55 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 37,9 mil. RON▲ 91 % | ▲ 91 % | 58,1 K RON | |
| 76 | 76.INSTITUTUL NATIONAL AL LEMNULUI SAnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 37,8 mil. RON— | — | 743,6 K RON | |
| 77 | 77.P.S.P. ADVERTISING SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 37,8 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 439,1 K RON | |
| 78 | 78.NEW FRONTIER SRL▼ 31 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 37,1 mil. RON▼ 24 % | ▼ 24 % | 7,2 mil. RON | |
| 79 | 79.PRICEWATERHOUSECOOPERS AUDIT SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 37,1 mil. RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 80 | 80.ERNST & YOUNG SRL▲ 126 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 36,6 mil. RON▲ 187,6 % | ▲ 187,6 % | 6,7 mil. RON | |
| 81 | 81.COMPANIA NATIONALA A URANIULUI SA▲ 27 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 35,8 mil. RON▲ 46,4 % | ▲ 46,4 % | 3,5 mil. RON | |
| 82 | 82.DB ENGINEERING & CONSULTING GMBH BERLIN GERMANIA - SUCURSALA BUCURESTI ROMANIA▲ 33 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 35,2 mil. RON▲ 50,6 % | ▲ 50,6 % | 593,1 K RON | |
| 83 | 83.ARCHONTO CASA SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 34,6 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -2,3 mil. RON | |
| 84 | 84.EGADI COMPANY SRL▲ 54 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 34,6 mil. RON▲ 80,9 % | ▲ 80,9 % | -352 RON | |
| 85 | 85.EPTISA SERVICIOS DE INGENIERIA SL MADRID SUCURSALA BUCURESTI▲ 16 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 34 mil. RON▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | -74,4 K RON | |
| 86 | 86.HSL INVEST SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 34 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | -2 mil. RON | |
| 87 | 87.FLAVIA IMPEX 2001 SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 33,6 mil. RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | -5 mil. RON | |
| 88 | 88.ESSENCEMEDIACOM ROMANIA S.R.L.▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 33 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 89 | 89.REINVEST IN FUTURE BUSINESS STOCKS SRL▲ 235 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 32,7 mil. RON▲ 334,8 % | ▲ 334,8 % | -4,7 mil. RON | |
| 90 | 90.BREVITER CONSULT & SERVICES SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 32 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | -6,2 mil. RON | |
| 91 | 91.CONFIDENTIAL BUSINESS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 31,7 mil. RON— | — | -732,9 K RON | |
| 92 | 92.IQON ROMÂNIA SRL▼ 40 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 31,7 mil. RON▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 5,1 mil. RON | |
| 93 | 93.Grupul de Presa Roman SRL▲ 59 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 31,5 mil. RON▲ 78,4 % | ▲ 78,4 % | 11,3 K RON | |
| 94 | 94.POLYMAS MEDIA INVESTMENT SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 31,2 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -6,2 mil. RON | |
| 95 | 95.S.D. LEADER PROPERTIES SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 31 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | -16,4 K RON | |
| 96 | 96.KELAVENT ECHO SRL▲ 585 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 30,7 mil. RON▲ 873,5 % | ▲ 873,5 % | 298,6 K RON | |
| 97 | 97.GELSOR SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 30,6 mil. RON0,0% | 0,0% | -72,2 K RON | |
| 98 | 98.AFFICHAGE ROMANIA SRL▼ 86 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 30,6 mil. RON▼ 80,2 % | ▼ 80,2 % | -19,8 mil. RON | |
| 99 | 99.OPTIMUM MEDIA DIRECTION PLAN & BUY SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 29,6 mil. RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 965,4 K RON | |
| 100 | 100.SISTEME INTERNATIONALE DE AFACERI SA▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 29,5 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -694,4 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — București
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
4.008 firme · 9,8 mld. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
5.291 firme · 8,6 mld. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
2.857 firme · 7,1 mld. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
5.309 firme · 4,2 mld. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
3.450 firme · 3,5 mld. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
376 firme · 2,8 mld. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
485 firme · 2,1 mld. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
2.059 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
425 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
155 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
475 firme · 775,6 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
1.012 firme · 475,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
404 firme · 456 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
173 firme · 398,6 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
91 firme · 263,1 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
999 firme · 244,8 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
185 firme · 191,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
544 firme · 152 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
384 firme · 137,1 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
854 firme · 134,7 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
123 firme · 113,3 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
55 firme · 38,5 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
94 firme · 36,4 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
111 firme · 26,4 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
37 firme · 24 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
122 firme · 21,3 mil. RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
16 firme · 13,1 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
28 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 0721
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON