Top 100 firme — Construcții, Mureș după creștere YoY în 2020
409 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 86,8 %, iar liderul atinge 685,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MAURER IMOBILIARE MUREȘ S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 685,8 % | 4,5 mil. RON | |
| 2 | 2.ARCHITECTURAL QUALITY STEEL S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 625 % | 1,5 mil. RON | |
| 3 | 3.FUSION CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 552 % | 2,9 mil. RON | |
| 4 | 4.DIO TES COM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 515,4 % | 494,3 K RON | |
| 5 | 5.CONIMUR SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 498,3 % | 145,5 K RON | |
| 6 | 6.CREATIV CONSREG S.R.L.nou | Municipiul Reghin, Mureş | 389,2 % | 626,6 K RON | |
| 7 | 7.RCB DEVELOPMENT & CONSULTING SRL▲ 198 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 372,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 8 | 8.AQUA COMPAS SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 350,3 % | 261,5 K RON | |
| 9 | 9.ABM PANORAMA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 345 % | 3,5 K RON | |
| 10 | 10.DEMZOLTAR CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Dumitreştii, Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | 332,5 % | 716,9 K RON | |
| 11 | 11.PROD COM ELECTRIC SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 328,7 % | 909,2 K RON | |
| 12 | 12.LOFT SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 301,7 % | 787 K RON | |
| 13 | 13.KRISKON SRLnou | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 289,3 % | 16,6 K RON | |
| 14 | 14.SUBTRANSCON SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 272,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 15 | 15.AGAMAT HOME 21 S.R.L.nou | Sat Ideciu de Jos, Comuna Ideciu de Jos, Mureş | 269,3 % | 12,4 K RON | |
| 16 | 16.TRIO CONSTRUCT SRLnou | Sat Dîmbău, Comuna Adamuş, Mureş | 261,5 % | 272,2 K RON | |
| 17 | 17.TUBMASTER SRLnou | Sat Sînpaul, Comuna Sînpaul, Mureş | 253,4 % | 146,4 K RON | |
| 18 | 18.SCREEDING PUMP S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 243,3 % | 135 K RON | |
| 19 | 19.THEMATIQUE CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 242 % | -876,2 K RON | |
| 20 | 20.SOCCER CONSTRUCT SRL▼ 14 | Sat Bogata, Comuna Bogata, Mureş | 241,9 % | 3,4 mil. RON | |
| 21 | 21.MINADI CITY IMOBILIARE SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 241,6 % | 3,2 mil. RON | |
| 22 | 22.SANITERM INSTAL SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 233,1 % | 446 RON | |
| 23 | 23.MOBCOMAND SRL▲ 247 | Sat Şaeş, Comuna Apold, Mureş | 220,4 % | 492,2 K RON | |
| 24 | 24.STEEL HOLDING SRL▲ 337 | Sat Curteni, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 216,1 % | 720,5 K RON | |
| 25 | 25.ELECTROSERVICE VTU SRLnou | Sat Măgherani, Comuna Măgherani, Mureş | 196 % | 84,9 K RON | |
| 26 | 26.DEDRADI EDIFICII SELECTE S.R.L.nou | Sat Dedrad, Comuna Batoş, Mureş | 195,8 % | -39,1 K RON | |
| 27 | 27.SIANCA MARE S.R.L.▲ 119 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 193,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 28 | 28.TERMODRILL SRL▲ 340 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 189,6 % | 729,3 K RON | |
| 29 | 29.SANMAR BUILDING SRLnou | Sat Sînpaul, Comuna Sînpaul, Mureş | 185,2 % | 180 K RON | |
| 30 | 30.NATIDEN SEM SRLnou | Sat Solovăstru, Comuna Solovăstru, Mureş | 183,8 % | 166,8 K RON | |
| 31 | 31.POLI & MER MONTAJ S.R.L.▲ 11 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 183,7 % | 522,2 K RON | |
| 32 | 32.MELIRA ADVANCE S.R.L.nou | Sat Găleşti, Comuna Găleşti, Mureş | 183,1 % | 239,7 K RON | |
| 33 | 33.MUZTEOLOR MONTAJ S.R.L.nou | Municipiul Reghin, Mureş | 180,4 % | 217,5 K RON | |
| 34 | 34.MEROTIF SRLnou | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 171,1 % | 647,4 K RON | |
| 35 | 35.IVI ROB STRUCT S.R.L.nou | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 164,9 % | 226,9 K RON | |
| 36 | 36.CEC INSTGROUP S.R.L.nou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 163,9 % | 196,3 K RON | |
| 37 | 37.DIE WELT CONSTRUCT SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 161,1 % | 106,6 K RON | |
| 38 | 38.BOSTAN JUNIOR SRL▲ 129 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 161 % | 887,7 K RON | |
| 39 | 39.CCS & TM TERRA SRLnou | Sat Nadeş, Comuna Nadeş, Mureş | 160,1 % | 14,5 K RON | |
| 40 | 40.MATY IMPEX SRLnou | Sat Chibed, Comuna Chibed, Mureş | 156 % | 76,1 K RON | |
| 41 | 41.ANG PRIVATE INVEST S.R.L.nou | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 154,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 42 | 42.TOCONST INVEST SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 154,2 % | 2 mil. RON | |
| 43 | 43.BAU DOM INVEST SRL▲ 125 | Sat Apold, Comuna Apold, Mureş | 151,7 % | 651,9 K RON | |
| 44 | 44.BC FORAX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 149,4 % | 53,6 K RON | |
| 45 | 45.TEKNON STANDARD SRL▲ 117 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 146,8 % | 34 K RON | |
| 46 | 46.KRONOS LIFE CONSTRUCT SRL▲ 333 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 146,1 % | 2 mil. RON | |
| 47 | 47.WIZARD SMART SYSTEMS SRL▲ 263 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 146,1 % | -20 K RON | |
| 48 | 48.ELECTRIC OPTIM CVA S.R.L.nou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 145,9 % | 92,8 K RON | |
| 49 | 49.GREGORI BRAND S.R.L.▲ 87 | Loc. Sângeorgiu de Pădure, Oraş Sângeorgiu de Pădure, Mureş | 142,1 % | 1 mil. RON | |
| 50 | 50.TERRA CAPITAL CONSTRUCT INVEST SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 141,3 % | -224,6 K RON | |
| 51 | 51.WARCON INNOVATION SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 140,6 % | 538,6 K RON | |
| 52 | 52.LAVAL SENIOR S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 135,5 % | 612,3 K RON | |
| 53 | 53.AB® FOL SRLnou | Sat Eremitu, Comuna Eremitu, Mureş | 133,5 % | 782,3 K RON | |
| 54 | 54.ICS 4 EXPERT IT S.R.L.nou | Municipiul Reghin, Mureş | 131,9 % | 151,6 K RON | |
| 55 | 55.IRIGEN PREST SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 123,8 % | 437,6 K RON | |
| 56 | 56.PRO EX 2005 SRL▲ 235 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 123 % | 127,5 K RON | |
| 57 | 57.CONCEZ UTILITIES SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 122,6 % | 476,1 K RON | |
| 58 | 58.BENGY Y ADINUTA SRLnou | Sat Şaulia, Comuna Şaulia, Mureş | 122,5 % | 148 K RON | |
| 59 | 59.NARBAU CONSTRUCT SRL▲ 44 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 122,5 % | 28,9 K RON | |
| 60 | 60.WEST GROUP SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 122,2 % | 182,4 K RON | |
| 61 | 61.ATLAS SPORT SRL▲ 173 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 119,4 % | 9,6 mil. RON | |
| 62 | 62.AYAN REFACERI MURES S.R.L.nou | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 117,3 % | 511,2 K RON | |
| 63 | 63.SOVILUX SRL▼ 8 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 116,4 % | 712,1 K RON | |
| 64 | 64.REVEGAS INSTAL SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 116,3 % | 42 K RON | |
| 65 | 65.ROYALES CON S.R.L.nou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 115,8 % | 101,4 K RON | |
| 66 | 66.AQUATERM LEV SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 115,1 % | 40,1 K RON | |
| 67 | 67.RO & AND CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 115,1 % | 43,7 K RON | |
| 68 | 68.DOMHOUSECREATION S.R.L.nou | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 112,5 % | 388 K RON | |
| 69 | 69.ORIZONT RELAV CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 111,9 % | 146,7 K RON | |
| 70 | 70.KREATON ROOF SYSTEMS S.R.L.nou | Sat Găleşti, Comuna Găleşti, Mureş | 110,2 % | 286,3 K RON | |
| 71 | 71.BALOG INVEST SRL▲ 137 | Sat Icland, Comuna Ernei, Mureş | 110 % | 201,3 K RON | |
| 72 | 72.ANNA REFAC S.R.L.nou | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 109,4 % | 131,1 K RON | |
| 73 | 73.ARMONT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 108,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 74 | 74.LEON TRANS SRLnou | Sat Rîciu, Comuna Rîciu, Mureş | 107,9 % | 2,6 K RON | |
| 75 | 75.REAT PREST SRL▲ 206 | Sat Bereni, Comuna Bereni, Mureş | 107,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 76 | 76.PARLAGI CONSTRUCT SRL▲ 121 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 107,1 % | 455,3 K RON | |
| 77 | 77.BOTEX CONSTRUCT SRLnou | Sat Dumbrăvioara, Comuna Ernei, Mureş | 104,9 % | -41 K RON | |
| 78 | 78.DAVILAURA & VIVIEN SRL▲ 253 | Sat Coroisînmărtin, Comuna Coroisînmărtin, Mureş | 103,4 % | 195,8 K RON | |
| 79 | 79.MAXLIGHT INVEST S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 103,2 % | 32,7 K RON | |
| 80 | 80.INSTEXPRO SRL▲ 246 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 101,1 % | 95,9 K RON | |
| 81 | 81.RAGON PREST COM SRLnou | Sat Dedrad, Comuna Batoş, Mureş | 99,4 % | 772,7 K RON | |
| 82 | 82.DRUM INGCON SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 98,9 % | 38,4 K RON | |
| 83 | 83.MACO CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 98,8 % | 8,5 mil. RON | |
| 84 | 84.ZSIGA CONSTRUCT SRLnou | Sat Vălenii de Mureş, Comuna Brîncoveneşti, Mureş | 96,9 % | 58,6 K RON | |
| 85 | 85.NYC TOUR CONSULTING SRL▲ 31 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 95,5 % | 208 K RON | |
| 86 | 86.ROMINSTA SRLnou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 94,8 % | 2,5 mil. RON | |
| 87 | 87.ESTTUB SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 93,9 % | 8,9 K RON | |
| 88 | 88.CONSUS ELECTRIC SRL▲ 153 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 93,6 % | 714 K RON | |
| 89 | 89.ADORIAN TIEFBAU SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 93,3 % | 218,9 K RON | |
| 90 | 90.UTIL REGUN SRLnou | Sat Solovăstru, Comuna Solovăstru, Mureş | 92,7 % | 188,9 K RON | |
| 91 | 91.SOCOT SA▲ 213 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 92,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 92 | 92.JASMIN DARIPAN S.R.L.nou | Sat Deleni, Comuna Ideciu de Jos, Mureş | 91,7 % | 105,7 K RON | |
| 93 | 93.ALL TIN SRLnou | Sat Vălenii de Mureş, Comuna Brîncoveneşti, Mureş | 90,3 % | 488,3 K RON | |
| 94 | 94.DAFLOR PROJECT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 89,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 95 | 95.HOLIDAY TEAM CONSTRUCT SRLnou | Sat Sânger, Comuna Sânger, Mureş | 89,7 % | 115,6 K RON | |
| 96 | 96.TRELEC IND S.R.L.▼ 74 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 89,1 % | 65,4 K RON | |
| 97 | 97.INSTEL SRL▲ 235 | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 88,7 % | 267,5 K RON | |
| 98 | 98.DIAMIR SRL▲ 52 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 88,1 % | 814,2 K RON | |
| 99 | 99.BLAGAGOR EDIL S.R.L.nou | Municipiul Reghin, Mureş | 88 % | 3,2 K RON | |
| 100 | 100.INSTGAZ SRL▼ 66 | Sat Bărdeşti, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 86,8 % | 10,4 mil. RON |
Codurile CAEN din construcții — Mureș
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
692 firme · 851,2 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
263 firme · 571,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
231 firme · 568,1 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
31 firme · 539 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
78 firme · 514,8 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
225 firme · 404,2 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
62 firme · 239,3 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
6 firme · 131,3 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
106 firme · 69,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
5 firme · 61,3 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
18 firme · 58,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
25 firme · 54,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
72 firme · 33,6 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
56 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
3 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
14 firme · 29,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
41 firme · 23,3 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
41 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
55 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
8 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
6 firme · 13 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
15 firme · 12,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
17 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
11 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 85,1 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 0 RON