Top 100 firme — Construcții, Mureș după creștere YoY în 2017
277 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 50,8 %, iar liderul atinge 9.406,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MULTINVEST AG-ANTREPRENORIAT GENERAL SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 9.406,4 % | 848,7 K RON | |
| 2 | 2.TRM TECHNOLOGIES SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 898,3 % | 11,7 K RON | |
| 3 | 3.COFIT CONSTRUCT SRL▲ 149 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 738,8 % | 6,3 mil. RON | |
| 4 | 4.BOSTAN JUNIOR SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 660,2 % | 768,7 K RON | |
| 5 | 5.ADOXI SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 514,5 % | 605,7 K RON | |
| 6 | 6.EB HUNGARY INVEST KFT BUDAPESTA SUCURSALA SOVATAnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 495,1 % | 522,3 K RON | |
| 7 | 7.LUVA CONSTRUCTII CIVILE SI INDUSTRIALE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 408,4 % | 11 K RON | |
| 8 | 8.KATAN CONSULTING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 395,2 % | 8,2 mil. RON | |
| 9 | 9.I&C CONSTRUCT SRLnou | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 336,4 % | 140,8 K RON | |
| 10 | 10.BATIMENT STYLE SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 301,2 % | 200,2 K RON | |
| 11 | 11.ARTIS HOME SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 286,1 % | 254,1 K RON | |
| 12 | 12.HYDRO GREENTECH SRL▲ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 268,5 % | 9,6 K RON | |
| 13 | 13.IZOCOND TECH S.R.L.nou | Sat Daneş, Comuna Daneş, Mureş | 256,5 % | 112,1 K RON | |
| 14 | 14.COMTERM INVEST SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 236,4 % | 2,2 mil. RON | |
| 15 | 15.UTILCONSPLUS SRLnou | Sat Brîncoveneşti, Comuna Brîncoveneşti, Mureş | 232,7 % | 322 K RON | |
| 16 | 16.COMFIL SERV SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 227,4 % | 30,3 K RON | |
| 17 | 17.MAT COMPLET CONSTRUCT SRLnou | Sat Nicoleşti, Comuna Crăciuneşti, Mureş | 226,1 % | 54,3 K RON | |
| 18 | 18.NEO CONCEPT HABITAT SRLnou | Sat Gurghiu, Comuna Gurghiu, Mureş | 217,8 % | 2,1 mil. RON | |
| 19 | 19.VALGERO CON SRL▲ 35 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 207,5 % | 488,4 K RON | |
| 20 | 20.PORIME IOANA GEORGIANA SRLnou | Sat Găneşti, Comuna Găneşti, Mureş | 202,2 % | 161,8 K RON | |
| 21 | 21.NIVO CONSTRUCT SRLnou | Sat Periş, Comuna Gorneşti, Mureş | 200,5 % | 95,2 K RON | |
| 22 | 22.TERMO VULCAN SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 194,8 % | 72,1 K RON | |
| 23 | 23.TERRA CAPITAL SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 190,5 % | -257,4 K RON | |
| 24 | 24.KAMI ROOF CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 186,7 % | -7,4 K RON | |
| 25 | 25.BAUSTEL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 186,4 % | 44,7 K RON | |
| 26 | 26.CALA-CENTRUL DE TEHNOLOGII FARA SAPATURA S.A.▼ 17 | Sat Rîciu, Comuna Rîciu, Mureş | 186,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 27 | 27.KRISKON SRLnou | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 180,9 % | 316 K RON | |
| 28 | 28.CIS GAZ SERVICII SRLnou | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 164 % | 384 K RON | |
| 29 | 29.METALFEM SRLnou | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 162,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 30 | 30.MACO CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 162,5 % | 1 mil. RON | |
| 31 | 31.DUMA INSTAL GAZ SRLnou | Sat Şaulia, Comuna Şaulia, Mureş | 156,4 % | 164,2 K RON | |
| 32 | 32.RSA BYGG SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 144,9 % | 543,2 K RON | |
| 33 | 33.NARBAU CONSTRUCT SRL▲ 144 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 142,7 % | 278,6 K RON | |
| 34 | 34.LIVGAZ SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 139,7 % | 408 RON | |
| 35 | 35.VALSOFT SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 138,3 % | 120,5 K RON | |
| 36 | 36.SOVILUX SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 130,9 % | 221,6 K RON | |
| 37 | 37.HOT & COLD PRODEL SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 124,6 % | 30,7 K RON | |
| 38 | 38.ELECTRIGAZ SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 120,6 % | 200 K RON | |
| 39 | 39.MIRA SERV INSTAL SRLnou | Sat Voiniceni, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 115 % | 89,7 K RON | |
| 40 | 40.ATLAS SPORT SRL▲ 30 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 113,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 41 | 41.ADS CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 113,2 % | 1,7 K RON | |
| 42 | 42.VULCAN CONSTRUCT SRLnou | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 110,9 % | 9,8 K RON | |
| 43 | 43.NEW AMON ELECTRIC SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 110 % | 300,8 K RON | |
| 44 | 44.MAXLIGHT INVEST S.R.L.▼ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 109,8 % | 88,6 K RON | |
| 45 | 45.INSTAL GLOBAL SRL▲ 128 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 107,4 % | 32 K RON | |
| 46 | 46.RIVAS CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 107,1 % | 223,1 K RON | |
| 47 | 47.ESSENTIALE INSTAL SRL▲ 185 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 106,3 % | 13 K RON | |
| 48 | 48.11 INSTALATII GAZ SRL▲ 32 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 105,6 % | 321,8 K RON | |
| 49 | 49.ADORIAN TIEFBAU SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 104,8 % | 288,8 K RON | |
| 50 | 50.IHS SILV CONSTRUCT SRLnou | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 100,8 % | 72,1 K RON | |
| 51 | 51.UNI-YTECH ELECTRO MONTAJ SRL▲ 131 | Sat Petelea, Comuna Petelea, Mureş | 99,3 % | 291 K RON | |
| 52 | 52.RPD TRANS RUS SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 98 % | 74,1 K RON | |
| 53 | 53.FANDEMO SRLnou | Sat Sînpaul, Comuna Sînpaul, Mureş | 96,7 % | 10,6 K RON | |
| 54 | 54.GOSEN PRESTSERV S.R.L.nou | Sat Foi, Comuna Crăciuneşti, Mureş | 90,5 % | 51,8 K RON | |
| 55 | 55.HEL CON STRUCT SRL▲ 125 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 86,9 % | 806,3 K RON | |
| 56 | 56.CONSTRUCT LAND SRL▲ 90 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 86,8 % | 21 K RON | |
| 57 | 57.PROSPEKT 2014 S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 86,2 % | 85,9 K RON | |
| 58 | 58.SARMASAN CONSTRUCT SRLnou | Sat Petelea, Comuna Petelea, Mureş | 85,6 % | 247,7 K RON | |
| 59 | 59.CALES COMPANY SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 84,4 % | 1,6 K RON | |
| 60 | 60.ZOLIMONI SRLnou | Loc. Sângeorgiu de Pădure, Oraş Sângeorgiu de Pădure, Mureş | 83,4 % | 41,4 K RON | |
| 61 | 61.BEA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 81,7 % | 42,7 K RON | |
| 62 | 62.MIF SAnou | Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 80,7 % | 332,3 K RON | |
| 63 | 63.AMA GROUP SRL▲ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 79,6 % | 42,4 K RON | |
| 64 | 64.NLC SIGMA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 75,8 % | 111,1 K RON | |
| 65 | 65.FULAREX TERMO ENERG SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 73,9 % | 857,4 K RON | |
| 66 | 66.ATLAS TOPGRANIT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 73,5 % | 39,2 K RON | |
| 67 | 67.ESTTUB SRL▲ 73 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 72,4 % | 375,3 K RON | |
| 68 | 68.POLIDECOR SRLnou | Sat Vălenii, Comuna Acăţari, Mureş | 72 % | 59,1 K RON | |
| 69 | 69.SEIV INSTAL SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 71,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 70 | 70.ELECTRIC LIGHT EXPERT SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 69,8 % | 228,4 K RON | |
| 71 | 71.NICULICI TERMO CONSTRUCT SRLnou | Sat Toaca, Comuna Hodac, Mureş | 69,7 % | 35,5 K RON | |
| 72 | 72.RSTSZ GROUP S.R.L.nou | Sat Periş, Comuna Gorneşti, Mureş | 69 % | 161,2 K RON | |
| 73 | 73.EVONIS SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 66,9 % | 138,8 K RON | |
| 74 | 74.TOTAL SECURITY TECH SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 66,6 % | 57 K RON | |
| 75 | 75.RUCAS CONSTRUCT SRL▲ 23 | Sat Găneşti, Comuna Găneşti, Mureş | 64,3 % | 27,7 K RON | |
| 76 | 76.ISTRATE UTILAJE S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 64 % | 210,6 K RON | |
| 77 | 77.ANGELA & BERNA GROUP SRLnou | Sat Fânaţele Mădăraşului, Comuna Mădăraş, Mureş | 63,8 % | -141,9 K RON | |
| 78 | 78.FENEXPERT CONCEPT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 63,6 % | 3,3 K RON | |
| 79 | 79.G&G ROOF SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 63,1 % | 97 RON | |
| 80 | 80.COSTAS SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 63 % | 115,2 K RON | |
| 81 | 81.KOMSTRUX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 62,9 % | 3 K RON | |
| 82 | 82.DOMINO CONSTRUCT EXPERT SRL▼ 69 | Sat Berghia, Comuna Pănet, Mureş | 62,8 % | 486 K RON | |
| 83 | 83.EUGEN CONSTRUCT PAVAJ SRLnou | Sat Adamuş, Comuna Adamuş, Mureş | 62,8 % | 3,9 K RON | |
| 84 | 84.ADY DAN CONSTRUCT SRLnou | Sat Goreni, Comuna Batoş, Mureş | 60,3 % | 30,7 K RON | |
| 85 | 85.ȘEMINEE SIMON S.R.L.nou | Sat Berghia, Comuna Pănet, Mureş | 58,3 % | -58,6 K RON | |
| 86 | 86.TMGIP SAnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 58,1 % | 231,9 K RON | |
| 87 | 87.MARIANTHERM SRL▼ 62 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 57,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 88 | 88.EYWERS SRLnou | Sat Dileu Nou, Comuna Sînpaul, Mureş | 56,8 % | 24,2 K RON | |
| 89 | 89.GABRIEL PETRISOR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 56,6 % | -170,7 K RON | |
| 90 | 90.DIOPREST SRLnou | Sat Saschiz, Comuna Saschiz, Mureş | 56,6 % | 387,9 K RON | |
| 91 | 91.CORVIN COMIMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 55,6 % | 4,2 K RON | |
| 92 | 92.C&F PROFESIONAL FORAJE SRLnou | Sat Pîrîu Crucii, Comuna Rîciu, Mureş | 55,3 % | 173,5 K RON | |
| 93 | 93.BIROTHERM SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 55,2 % | 80,4 K RON | |
| 94 | 94.RELIGO CONSTRUCT SRLnou | Sat Valea Largă, Comuna Valea Largă, Mureş | 53,1 % | 47,4 K RON | |
| 95 | 95.INCO INTERNATIONAL COMPANY SRL▲ 99 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 52,7 % | 509,9 K RON | |
| 96 | 96.REVEGAS INSTAL SRL▼ 59 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 52,4 % | 40 K RON | |
| 97 | 97.CONSTERM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 52,3 % | 98,2 K RON | |
| 98 | 98.SPEED IMOBILIARE SRL▲ 106 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 52 % | 64 K RON | |
| 99 | 99.POLI IZO CONSTRUCT SRL▲ 113 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 51,9 % | 813,5 K RON | |
| 100 | 100.INSTGAZ SRLnou | Sat Bărdeşti, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 50,8 % | 178,7 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Mureș
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
692 firme · 851,2 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
263 firme · 571,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
231 firme · 568,1 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
31 firme · 539 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
78 firme · 514,8 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
225 firme · 404,2 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
62 firme · 239,3 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
6 firme · 131,3 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
106 firme · 69,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
5 firme · 61,3 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
18 firme · 58,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
25 firme · 54,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
72 firme · 33,6 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
56 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
3 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
14 firme · 29,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
41 firme · 23,3 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
41 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
55 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
8 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
6 firme · 13 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
15 firme · 12,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
17 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
11 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 85,1 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 0 RON