Top 100 firme — Construcții, Mureș după creștere YoY în 2018
344 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 82,4 %, iar liderul atinge 1.355,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CAT ENGINEERING SRL▲ 248 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1.355,7 % | 318,5 K RON | |
| 2 | 2.JAKO PREST SERV SRLnou | Loc. Miercurea Nirajului, Oraş Miercurea Nirajului, Mureş | 1.287,7 % | 3,6 mil. RON | |
| 3 | 3.SERAFO CONSTRUCT SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 808,6 % | 968,7 K RON | |
| 4 | 4.ECO ISO PAC SRL▲ 141 | Sat Orşova, Comuna Gurghiu, Mureş | 790,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 5 | 5.TOP CLASS IMOBILIARE SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 689,2 % | 2,3 mil. RON | |
| 6 | 6.ECO CASA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 599,3 % | 670,5 K RON | |
| 7 | 7.SANDRA BUILDING SRLnou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 543,1 % | 641 K RON | |
| 8 | 8.CN UNICAT SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 516 % | 2,2 mil. RON | |
| 9 | 9.DEBOREL SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 433,3 % | 149,9 K RON | |
| 10 | 10.KRONOS LIFE CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 427,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 11 | 11.LUADAR EXPERT SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 409,6 % | 16,3 K RON | |
| 12 | 12.FUSION CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 371,7 % | 748,5 K RON | |
| 13 | 13.ACTCONSTRUCT-B SRLnou | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 368,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 14 | 14.BMC CRISCON SRLnou | Sat Beica de Sus, Comuna Beica de Jos, Mureş | 367,9 % | 291,2 K RON | |
| 15 | 15.TOP SPACE CONSTRUCT SRLnou | Loc. Cerghid, Oraş Ungheni, Mureş | 348,6 % | 332,3 K RON | |
| 16 | 16.SUBTRANSCON SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 336,6 % | 482,2 K RON | |
| 17 | 17.ECODESIGN SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 331,8 % | 30,8 K RON | |
| 18 | 18.CALA-CENTRUL DE TEHNOLOGII FARA SAPATURA S.A.▲ 8 | Sat Rîciu, Comuna Rîciu, Mureş | 314,5 % | 2,5 mil. RON | |
| 19 | 19.MONEDMOND COM SRLnou | Sat Aluniş, Comuna Aluniş, Mureş | 287,7 % | 313,4 K RON | |
| 20 | 20.SILVA DEUCONS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 284,4 % | 890,3 K RON | |
| 21 | 21.EXPERT CONTRACTING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 279,7 % | 932,5 K RON | |
| 22 | 22.NACTO SRLnou | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 275,3 % | 193,8 K RON | |
| 23 | 23.TDI ESCAVAN JON SRLnou | Sat Ibăneşti-Pădure, Comuna Ibăneşti, Mureş | 262,8 % | 552,2 K RON | |
| 24 | 24.INSTASERVICE SOCIETATE PE ACŢIUNInou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 258,4 % | -712,3 K RON | |
| 25 | 25.MEROTIF SRLnou | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 235,5 % | 572,1 K RON | |
| 26 | 26.KOV ALEUSIN SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 233 % | 235,1 K RON | |
| 27 | 27.FULL DACH PERFECT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 232,6 % | 72,6 K RON | |
| 28 | 28.ROCK STONE ART SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 231,1 % | 875,9 K RON | |
| 29 | 29.PRESIDENT SERVINSTAL S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 217,3 % | 153,2 K RON | |
| 30 | 30.SZ & EM CONSTRUCT SRLnou | Sat Mădăraş, Comuna Mădăraş, Mureş | 216 % | 122,3 K RON | |
| 31 | 31.REAT PREST SRLnou | Sat Bereni, Comuna Bereni, Mureş | 204 % | 541,1 K RON | |
| 32 | 32.PATRIGEPA SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 189,8 % | 85,6 K RON | |
| 33 | 33.ADF DEMIAN SRLnou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 186,7 % | 102,5 K RON | |
| 34 | 34.ELECTRO INSTALATII MIRCEA SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 182,9 % | -37 K RON | |
| 35 | 35.HOUSEMAT BUILD SRL▲ 225 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 181,4 % | 84,8 K RON | |
| 36 | 36.VELTOL HOLDING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 178 % | 220,3 K RON | |
| 37 | 37.MONTAJ SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 175,8 % | -159,3 K RON | |
| 38 | 38.MACO CONSTRUCT SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 175,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 39 | 39.MICROS ELECTRIC SRLnou | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 167,9 % | 176,2 K RON | |
| 40 | 40.FIPLEMET PROD IMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 155,3 % | 123,5 K RON | |
| 41 | 41.BATI ECO SOLAIRE CONFORT SRLnou | Sat Orşova, Comuna Gurghiu, Mureş | 154,3 % | 3,6 mil. RON | |
| 42 | 42.C&F PROFESIONAL FORAJE SRL▲ 50 | Sat Pîrîu Crucii, Comuna Rîciu, Mureş | 153,5 % | 519,2 K RON | |
| 43 | 43.DRUM INGCON SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 153,2 % | 140,5 K RON | |
| 44 | 44.ORBAU NT SRLnou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 152,4 % | 544,4 K RON | |
| 45 | 45.EUROSKY SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 148 % | 5,4 K RON | |
| 46 | 46.DUMA INSTAL GAZ SRL▼ 15 | Sat Şaulia, Comuna Şaulia, Mureş | 145,6 % | 455,6 K RON | |
| 47 | 47.CFP CONSTRUCT SRLnou | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 144 % | 136,3 K RON | |
| 48 | 48.KZK SRL▲ 219 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 143,7 % | 187,3 K RON | |
| 49 | 49.TIBPET SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 142,4 % | 4 mil. RON | |
| 50 | 50.TABLEM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 139,3 % | 342,6 K RON | |
| 51 | 51.CONART STRUCTURI SRLnou | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 138 % | 795,8 K RON | |
| 52 | 52.ADS CONSTRUCT SRL▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 135,9 % | 3,1 K RON | |
| 53 | 53.M&M MELY MAR SRLnou | Sat Sînpaul, Comuna Sînpaul, Mureş | 135 % | 100,9 K RON | |
| 54 | 54.TRANS BARTHA SRLnou | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 134,3 % | -17,7 K RON | |
| 55 | 55.IZOPROD M.S. SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 132,7 % | 410,2 K RON | |
| 56 | 56.RADTOP SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 130,8 % | 228,7 K RON | |
| 57 | 57.CASA DE VIS SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 130,3 % | 103,9 K RON | |
| 58 | 58.STEF AR SRLnou | Sat Apold, Comuna Apold, Mureş | 129,4 % | 81,3 K RON | |
| 59 | 59.NEOCASA SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 129,2 % | 18,4 K RON | |
| 60 | 60.PRO EX 2005 SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 127,3 % | 128,9 K RON | |
| 61 | 61.PROFI INSTAL SRL▲ 60 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 127 % | 155,6 K RON | |
| 62 | 62.LONG LIFE CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 122 % | 195,5 K RON | |
| 63 | 63.INSTEXPRO SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 120,7 % | 28,9 K RON | |
| 64 | 64.ELBO VOLTAJ SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 120,3 % | 304,6 K RON | |
| 65 | 65.TROVAINSTAL SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 119,8 % | 241 K RON | |
| 66 | 66.CUSTOM HOME CONCEPT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 116,4 % | 192,9 K RON | |
| 67 | 67.MAGNIFIC BUILD SRL▲ 186 | Sat Vălenii, Comuna Acăţari, Mureş | 114,5 % | 3,3 K RON | |
| 68 | 68.TIM ELECTRIC SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 112,8 % | 153 K RON | |
| 69 | 69.HM PRODUCT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 112,2 % | 3,5 mil. RON | |
| 70 | 70.MODEST CONSTRUCTII SRL▲ 31 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 108,8 % | 67,4 K RON | |
| 71 | 71.EN-RG-ETIC S.R.L.▲ 202 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 108,2 % | 401,2 K RON | |
| 72 | 72.CORVIN COMIMPEX SRL▲ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 107,4 % | 507 K RON | |
| 73 | 73.RIGIPS CONSIMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 105,8 % | 33 K RON | |
| 74 | 74.UTIL REGUN SRLnou | Sat Solovăstru, Comuna Solovăstru, Mureş | 104,5 % | 209,3 K RON | |
| 75 | 75.TOF JOC SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 104 % | 96,8 K RON | |
| 76 | 76.ELIST SRL▲ 176 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 101,8 % | 36,5 K RON | |
| 77 | 77.RSTSZ GROUP S.R.L.▼ 5 | Sat Periş, Comuna Gorneşti, Mureş | 101,4 % | 349,9 K RON | |
| 78 | 78.KAMI ROOF CONSTRUCT SRL▼ 54 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 100,6 % | 314,8 K RON | |
| 79 | 79.ORLANDO TREND SRL▲ 59 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 99,6 % | 725,5 K RON | |
| 80 | 80.ARMONT SRL▲ 165 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 98 % | 3 mil. RON | |
| 81 | 81.BOTEX CONSTRUCT SRL▲ 25 | Sat Dumbrăvioara, Comuna Ernei, Mureş | 96,8 % | 566,9 K RON | |
| 82 | 82.ONE MARCO CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Reghin, Mureş | 96,4 % | 193,2 K RON | |
| 83 | 83.BLUE TEAM ENGINEERING SRLnou | Sat Iod, Comuna Răstoliţa, Mureş | 95,9 % | 2,5 K RON | |
| 84 | 84.INSTGAZ SRL▲ 16 | Sat Bărdeşti, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 94,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 85 | 85.ELMAR BUILD SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 94,4 % | 165,4 K RON | |
| 86 | 86.MATE CONSTRUCT SRL▲ 178 | Sat Găneşti, Comuna Găneşti, Mureş | 94 % | 153 K RON | |
| 87 | 87.ENERGY TEAM CONSTRUCT INSTAL SRLnou | Sat Vînatori, Comuna Vînatori, Mureş | 90,7 % | 172,1 K RON | |
| 88 | 88.ALFATOP EDILSYSTEM SRL▲ 159 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 90 % | 251,8 K RON | |
| 89 | 89.TERRA CAPITAL SRL▼ 66 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 89,6 % | -361,5 K RON | |
| 90 | 90.STOPER TOP LINE SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 89,2 % | 45,5 K RON | |
| 91 | 91.BLANKLOR SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 88,2 % | 277,6 K RON | |
| 92 | 92.FORTUNA PLUS CONSTRUCT SRLnou | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 86,7 % | 46,4 K RON | |
| 93 | 93.ELPROCO IMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 86,5 % | 32 K RON | |
| 94 | 94.PARLAGI CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 85,6 % | 187,5 K RON | |
| 95 | 95.ELECTRO COMPLET SRLnou | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 85,3 % | 122,4 K RON | |
| 96 | 96.DEDRADI CONS SRLnou | Sat Dedrad, Comuna Batoş, Mureş | 84,5 % | 5 K RON | |
| 97 | 97.FORAJ DACIA MBM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 84,3 % | 246,7 K RON | |
| 98 | 98.MAXLIGHT INVEST S.R.L.▼ 54 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 83,8 % | 458,3 K RON | |
| 99 | 99.CTC CONSTRUCT ARDEAL SRL▲ 93 | Sat Dedrad, Comuna Batoş, Mureş | 83,8 % | 811 K RON | |
| 100 | 100.INRECO REMIX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 82,4 % | 1,9 mil. RON |
Codurile CAEN din construcții — Mureș
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
692 firme · 851,2 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
263 firme · 571,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
231 firme · 568,1 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
31 firme · 539 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
78 firme · 514,8 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
225 firme · 404,2 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
62 firme · 239,3 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
6 firme · 131,3 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
106 firme · 69,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
5 firme · 61,3 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
18 firme · 58,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
25 firme · 54,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
72 firme · 33,6 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
56 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
3 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
14 firme · 29,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
41 firme · 23,3 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
41 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
55 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
8 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
6 firme · 13 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
15 firme · 12,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
17 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
11 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 85,1 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 0 RON