Top 100 firme — Construcții, Mureș după creștere YoY în 2014
256 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 61,5 %, iar liderul atinge 723,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ATLAS SPORT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 723,1 % | 138 K RON | |
| 2 | 2.CIAROM SRLnou | Loc. Vidrasău, Oraş Ungheni, Mureş | 660,6 % | 38,1 K RON | |
| 3 | 3.PRESTCONSTAR SRL▲ 137 | Sat Cîmpeniţa, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 630,1 % | 316,7 K RON | |
| 4 | 4.SIAG CRANE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 624,7 % | 258,1 K RON | |
| 5 | 5.AXM WORLDWIDE COMPANY SRL▲ 62 | Sat Gurghiu, Comuna Gurghiu, Mureş | 583,8 % | 53,5 K RON | |
| 6 | 6.SWEETSPED AGRI SRLnou | Sat Tonciu, Comuna Fărăgău, Mureş | 524,5 % | 549 RON | |
| 7 | 7.BERSYSTEM SRLnou | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 519,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 8 | 8.THC PREST SRLnou | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 486,3 % | 370,7 K RON | |
| 9 | 9.SIANCA MARE S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 441,4 % | 4,8 K RON | |
| 10 | 10.VECTOR CORP SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 438,6 % | 345,1 K RON | |
| 11 | 11.ASTRALIS COMIMPEX SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 423,9 % | 83 K RON | |
| 12 | 12.OJEVAMI SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 404,8 % | 28,5 K RON | |
| 13 | 13.VECTOR CONSULT SERVICES SRLnou | Sat Sînpaul, Comuna Sînpaul, Mureş | 394,8 % | 3 mil. RON | |
| 14 | 14.EVER GREEN CONSTRUCTII SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 335,3 % | 667,1 K RON | |
| 15 | 15.VOMTRANS COM IMPEX SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 316,7 % | 172,3 K RON | |
| 16 | 16.FORTUNA PLUS CONSTRUCT SRLnou | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 311,7 % | 241,3 K RON | |
| 17 | 17.AUTOSCAVI STG SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 277,4 % | 143,5 K RON | |
| 18 | 18.SERVINSTAL SRL▲ 108 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 274,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 19 | 19.UPCONSVIL SRL▲ 148 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 265,5 % | 24,6 K RON | |
| 20 | 20.EMIRNA SRL▲ 40 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 264,1 % | 253,1 K RON | |
| 21 | 21.BAU CENTER SRLnou | Sat Berghia, Comuna Pănet, Mureş | 248,1 % | 106,2 K RON | |
| 22 | 22.MANSARDA INVESTMENT GROUP SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 233,9 % | 158,7 K RON | |
| 23 | 23.SOCOT SAnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 223,1 % | 640,2 K RON | |
| 24 | 24.SEIV INSTAL SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 219,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 25 | 25.REZOLIT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 215,4 % | 142,1 K RON | |
| 26 | 26.ELECTRIC RASARITULUI SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 213,9 % | 312,8 K RON | |
| 27 | 27.AKTIV MS SRL▲ 11 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 212,5 % | 26,3 K RON | |
| 28 | 28.HERȚA CĂLIMANI S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 207,2 % | 90,6 K RON | |
| 29 | 29.CONSTRULUX BIRIS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 205,8 % | 134,5 K RON | |
| 30 | 30.RCB DEVELOPMENT & CONSULTING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 199,3 % | -5,2 mil. RON | |
| 31 | 31.CFP CONSTRUCT SRLnou | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 187,3 % | 159,8 K RON | |
| 32 | 32.CONSTRUCT LAND SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 185,7 % | 58,2 K RON | |
| 33 | 33.BOTEX CONSTRUCT SRLnou | Sat Dumbrăvioara, Comuna Ernei, Mureş | 181,6 % | 239,6 K RON | |
| 34 | 34.VMI SPORT METAL SRL▲ 78 | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 178,6 % | -1,5 K RON | |
| 35 | 35.KRONOS LIFE CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 177 % | 144,8 K RON | |
| 36 | 36.PHONEPREST SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 175 % | 134,4 K RON | |
| 37 | 37.NOVA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 171,2 % | 9,6 K RON | |
| 38 | 38.STEEL HOLDING SRL▲ 60 | Sat Curteni, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 171,1 % | 179,7 K RON | |
| 39 | 39.SZFARLI SRLnou | Sat Filitelnic, Comuna Bălăuşeri, Mureş | 169,9 % | 31,9 K RON | |
| 40 | 40.COM ELECTRO SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 166 % | 148 K RON | |
| 41 | 41.ENERGOPLUS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 165,5 % | 875,2 K RON | |
| 42 | 42.REMAT KORUNKA S.R.L.nou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 164,3 % | 110,6 K RON | |
| 43 | 43.KONTROLL SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 153,4 % | 61,5 K RON | |
| 44 | 44.DANIS VLAD CONSTRUCT SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 151 % | 260,8 K RON | |
| 45 | 45.VALGERO CON SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 149,1 % | -32,8 K RON | |
| 46 | 46.RUCK DESIGN & SERVICE SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 142,9 % | 186,1 K RON | |
| 47 | 47.MIFOR SRL-D▲ 136 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 141,8 % | 41,3 K RON | |
| 48 | 48.EFECTIV CONSTRUCT CONSULTING & MANAGEMENT SRLnou | Loc. Ungheni, Oraş Ungheni, Mureş | 140 % | 574,5 K RON | |
| 49 | 49.DANIEL CONSTRUCT SRLnou | Sat Apold, Comuna Apold, Mureş | 139,5 % | 41 K RON | |
| 50 | 50.ACTCONSTRUCT-B SRL▼ 46 | Sat Nazna, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 138,7 % | 31,8 K RON | |
| 51 | 51.SAFE ART CONCEPT SRLnou | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 136,6 % | 111,8 K RON | |
| 52 | 52.ROMALES SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 132,6 % | 82,5 K RON | |
| 53 | 53.TEKNIKA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 129,8 % | 13,7 K RON | |
| 54 | 54.EUROSKY SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 128 % | 154,7 K RON | |
| 55 | 55.MATE CONSTRUCT SRL▲ 16 | Sat Găneşti, Comuna Găneşti, Mureş | 126,4 % | 10,8 K RON | |
| 56 | 56.BVS HOLDING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 121,6 % | 195,5 K RON | |
| 57 | 57.EXINSTEL MIRCEA SRL▲ 111 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 121,6 % | 11,8 K RON | |
| 58 | 58.DUNDI SRLnou | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 121,2 % | -1,5 K RON | |
| 59 | 59.FANDEMO SRLnou | Sat Sînpaul, Comuna Sînpaul, Mureş | 119,7 % | 104,7 K RON | |
| 60 | 60.VERDI INDUSTRIAL CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 116,2 % | 16,6 K RON | |
| 61 | 61.STRONG SEDLES CONS SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 109,9 % | -111,5 K RON | |
| 62 | 62.REHOSIN CONS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 109,5 % | 58 K RON | |
| 63 | 63.DEMICONS SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 106,9 % | 6,9 K RON | |
| 64 | 64.FULAREX TERMO ENERG SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 105,8 % | 244,6 K RON | |
| 65 | 65.IMOREX SRLnou | Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 103,8 % | -28,7 K RON | |
| 66 | 66.AFZ BAU SRLnou | Sat Fîntînele, Comuna Fîntînele, Mureş | 99,7 % | -12,3 K RON | |
| 67 | 67.NET CONF SRL▲ 104 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 96 % | 244 K RON | |
| 68 | 68.INTACT SERVICES SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 95,7 % | 34,8 K RON | |
| 69 | 69.CRING CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 95,1 % | 23,3 K RON | |
| 70 | 70.ELIM SRLnou | Sat Ciba, Comuna Crăciuneşti, Mureş | 92,1 % | 1,9 K RON | |
| 71 | 71.MAGNIFIC BUILD SRLnou | Sat Vălenii, Comuna Acăţari, Mureş | 90,1 % | 10,8 K RON | |
| 72 | 72.CONSTERM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 89 % | 1,2 K RON | |
| 73 | 73.CONSAN GROUP SRLnou | Sat Andreneasa, Comuna Răstoliţa, Mureş | 87,1 % | 3,5 K RON | |
| 74 | 74.EUROKERB CONSTRUCT SRLnou | Sat Periş, Comuna Gorneşti, Mureş | 84,4 % | 235,8 K RON | |
| 75 | 75.HILDA CONSTRUCTII SRLnou | Sat Fiţcău, Comuna Aluniş, Mureş | 84,1 % | 85,7 K RON | |
| 76 | 76.SERE COM RO SRLnou | Loc. Recea, Oraş Ungheni, Mureş | 84 % | -58,3 K RON | |
| 77 | 77.ZAPPA ELECTRIC SRLnou | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 83,6 % | 203,6 K RON | |
| 78 | 78.PODREG S.R.L.▼ 5 | Sat Răstoliţa, Comuna Răstoliţa, Mureş | 83,5 % | 100,4 K RON | |
| 79 | 79.DANRAL INSTAL SRL▼ 62 | Municipiul Reghin, Mureş | 82,9 % | 150,5 K RON | |
| 80 | 80.BIS BIR SRLnou | Sat Băiţa, Comuna Lunca, Mureş | 80,1 % | 168,9 K RON | |
| 81 | 81.POLIDECOR SRLnou | Sat Vălenii, Comuna Acăţari, Mureş | 79,2 % | 65 K RON | |
| 82 | 82.DOLEV GROUP SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 77,4 % | 203 RON | |
| 83 | 83.MAKONI PROIECTE SRL▼ 53 | Sat Băgaciu, Comuna Băgaciu, Mureş | 75,5 % | 124,8 K RON | |
| 84 | 84.CLADONIA IMPEX SRL▼ 38 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 74,9 % | 97,5 K RON | |
| 85 | 85.HOT & COLD PRODEL SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 74,9 % | -16 K RON | |
| 86 | 86.MGC INSTAL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Târnăveni, Mureş | 74 % | 6,6 K RON | |
| 87 | 87.GF GREENSOFT SRLnou | Sat Petelea, Comuna Petelea, Mureş | 73,8 % | 50,8 K RON | |
| 88 | 88.BIROTHERM SRLnou | Municipiul Reghin, Mureş | 73,3 % | 1,6 K RON | |
| 89 | 89.AMES GAZ GRUP SRLnou | Loc. Vidrasău, Oraş Ungheni, Mureş | 70,5 % | 66 K RON | |
| 90 | 90.CONSTRUCTII COMERT DENCO SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 69,8 % | 5,5 K RON | |
| 91 | 91.TERMO SYSTEM ALUMINIUM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 69,6 % | -165,9 K RON | |
| 92 | 92.INSTAL GLOBAL SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 69 % | 46,1 K RON | |
| 93 | 93.ARMILLARIA COM SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 66,9 % | 555,2 K RON | |
| 94 | 94.ARMONT SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 66,6 % | 359,8 K RON | |
| 95 | 95.TELETIP SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 65,2 % | 5,3 K RON | |
| 96 | 96.BCONS SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 64,9 % | 348,8 K RON | |
| 97 | 97.AXM SOLUTION ENERGY SRLnou | Sat Orşova, Comuna Gurghiu, Mureş | 64,9 % | 139,1 K RON | |
| 98 | 98.PROBICONS SRL▲ 63 | Municipiul Reghin, Mureş | 62,6 % | 533,2 K RON | |
| 99 | 99.IZOREP SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 62,1 % | 666,5 K RON | |
| 100 | 100.YCON SRL▲ 10 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 61,5 % | -26,4 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Mureș
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
692 firme · 851,2 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
263 firme · 571,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
231 firme · 568,1 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
31 firme · 539 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
78 firme · 514,8 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
225 firme · 404,2 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
62 firme · 239,3 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
6 firme · 131,3 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
106 firme · 69,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
5 firme · 61,3 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
18 firme · 58,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
25 firme · 54,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
72 firme · 33,6 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
56 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
3 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
14 firme · 29,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
41 firme · 23,3 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
41 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
55 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
8 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
6 firme · 13 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
15 firme · 12,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
17 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
11 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 85,1 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 0 RON