Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2025
6.089 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 109,5 %, iar liderul atinge 516,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MAX SOLAR ENERGY S.R.L.nou | Oraş Gătaia, Timiş | 516,1 %— | — | 2,1 mil. RON | |
| 2 | 2.FRUITJOY SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 347,9 %▲ 346,4 % | ▲ 346,4 % | 635,4 K RON | |
| 3 | 3.COOPERATIVA AGRICOLĂ DANBREDnou | Sat Slobozia, Comuna Slobozia, Argeş | 341,9 %▲ 64,1 % | ▲ 64,1 % | 95,2 K RON | |
| 4 | 4.ZOOTEHNICA ZOO S.R.L.nou | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 282,9 %— | — | -7,7 mil. RON | |
| 5 | 5.NAPOCA TARTUFI S.R.L.nou | Sat Vlaha, Comuna Savadisla, Cluj | 278,5 %▲ 2.401,3 % | ▲ 2.401,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 6 | 6.GRĂDINA NOASTRĂ DIN VOINEȘTI COOPERATIVĂ AGRICOLĂnou | Sat Voineşti, Comuna Voineşti, Dâmboviţa | 276 %— | — | 988,6 K RON | |
| 7 | 7.AVI MAGIC 21 S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 274 %▲ 145,5 % | ▲ 145,5 % | 476,3 K RON | |
| 8 | 8.VP NATURAL PORC S.R.L.nou | Sat Băjani, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 253,3 %▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | -2,2 mil. RON | |
| 9 | 9.AGRICOLA INTERNATIONAL SRLnou | Sat Brebeni, Comuna Brebeni, Olt | 243,3 %▲ 320,7 % | ▲ 320,7 % | 13,5 K RON | |
| 10 | 10.PERADA SCHREINER SRLnou | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 227,6 %▲ 4.168,2 % | ▲ 4.168,2 % | -864,3 K RON | |
| 11 | 11.AVIROM POULTRY ONE S.R.L.nou | Sat Frânceşti, Comuna Frânceşti, Vâlcea | 226,6 %▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 12 | 12.REAL COMPANY SRL▲ 351 | Sat Malu, Comuna Sfîntu Gheorghe, Ialomiţa | 225,3 %▲ 504,8 % | ▲ 504,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 13 | 13.AGRICOLANEA SRLnou | Sat Schela, Comuna Schela, Galaţi | 222,1 %▲ 1.740,6 % | ▲ 1.740,6 % | -90,3 K RON | |
| 14 | 14.AGROMAIS SRLnou | Sat Valea Seacă, Comuna Valea Seacă, Bacău | 218,6 %▲ 6.332,8 % | ▲ 6.332,8 % | 281,6 K RON | |
| 15 | 15.QUOMO LIMITED SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 217,3 %▲ 104,4 % | ▲ 104,4 % | 48,7 K RON | |
| 16 | 16.VLARAFARM SRL▲ 52 | Sat Amaru, Comuna Amaru, Buzău | 214,9 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | -343,6 K RON | |
| 17 | 17.DUEGI TRADE SRL▲ 14 | Sat Belceşti, Comuna Belceşti, Iaşi | 204,3 %▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 105,3 K RON | |
| 18 | 18.SPITZ COOPERATIVĂ AGRICOLĂnou | Municipiul Carei, Satu Mare | 200 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 264 K RON | |
| 19 | 19.ASO AGRI SRL▲ 589 | Sat Serdanu, Comuna Lunguleţu, Dâmboviţa | 197,5 %▲ 1.726,9 % | ▲ 1.726,9 % | 2,1 mil. RON | |
| 20 | 20.BLISSFUL ORCHARD S.R.L.▲ 14 | Municipiul Brăila, Brăila | 195,5 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 21 | 21.BALKAN LOGISTIC TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Şerbăneşti, Comuna Şerbăneşti, Olt | 191,5 %▲ 186,5 % | ▲ 186,5 % | 133,3 K RON | |
| 22 | 22.ELAN DEPO KER S.R.L.▼ 7 | Sat Fîntînele, Comuna Fîntînele, Mureş | 190,7 %▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 413,2 K RON | |
| 23 | 23.LEGUMICOLA PROD FRESH COOPERATIVĂ AGRICOLĂnou | Sat Câmpurelu, Comuna Colibaşi, Giurgiu | 187,6 %▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 419 K RON | |
| 24 | 24.LUCAS DEX NEAMT S.R.L.nou | Sat Dolheşti, Comuna Pipirig, Neamţ | 182,3 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 217,3 K RON | |
| 25 | 25.AGRAR MEGATRON S.R.L.▲ 184 | Municipiul Timişoara, Timiş | 182,3 %▲ 170,5 % | ▲ 170,5 % | 897,1 K RON | |
| 26 | 26.AGRO TIB - NIC COMPANY S.R.L.▲ 52 | Sat Talpa-Bâscoveni, Comuna Talpa, Teleorman | 180,3 %▲ 75,9 % | ▲ 75,9 % | 197,4 K RON | |
| 27 | 27.HORTIHAUS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 172,6 %▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 946,8 K RON | |
| 28 | 28.ROMDENCOR SRL▲ 87 | Sat Constantineşti, Oraş Scorniceşti, Olt | 171,9 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 239,8 K RON | |
| 29 | 29.FRUCTUS MYRTILLI SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 170,9 %▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 337,9 K RON | |
| 30 | 30.RIN FOREST LOOK S.R.L.nou | Sat Sabasa, Comuna Borca, Neamţ | 170,2 %▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 174,6 K RON | |
| 31 | 31.BIO STAR LOGISTIC SRLnou | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 170 %▲ 68,1 % | ▲ 68,1 % | 145,4 K RON | |
| 32 | 32.BIO AGROKTIMA S.R.L.nou | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 167,5 %▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 349 K RON | |
| 33 | 33.LEGUNEA S.R.L.▼ 5 | Municipiul Craiova, Dolj | 166,2 %▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | -948,7 K RON | |
| 34 | 34.DUNĂREA GARDEN COOPERATIVĂ AGRICOLĂnou | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 165,8 %▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 35 | 35.OLSUIN SRL▲ 765 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 161,5 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | -1,3 mil. RON | |
| 36 | 36.LITTLEPIG AGRO SRLnou | Sat Fîntînele, Comuna Fîntînele, Mureş | 160,8 %▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 37 | 37.SAVA SAnou | Sat Măgura, Comuna Măgura, Teleorman | 160,6 %▲ 486,7 % | ▲ 486,7 % | 668,2 K RON | |
| 38 | 38.RESEARCH LOGISTICS S.R.L.nou | Loc. Slobozia Nouă, Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 159,8 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 549,4 K RON | |
| 39 | 39.PALD BIOFARM SRL▲ 153 | Municipiul Timişoara, Timiş | 159,3 %▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 58,9 K RON | |
| 40 | 40.ALIBOSS SRLnou | Loc. Sărmăşel-Gară, Oraş Sărmaşu, Mureş | 155,7 %▲ 94,4 % | ▲ 94,4 % | 86,1 K RON | |
| 41 | 41.FORESTS & PASTURES STUDIES S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 154,9 %▲ 52,6 % | ▲ 52,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 42 | 42.PEPE - MAR 98 SRL▲ 4.736 | Municipiul Craiova, Dolj | 152,1 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 642,5 K RON | |
| 43 | 43.SUINSCORNI SRL▲ 325 | Sat Constantineşti, Oraş Scorniceşti, Olt | 151,5 %▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | -261,5 K RON | |
| 44 | 44.HELLAS FARM SRL▲ 50 | Sat Birchiş, Comuna Birchiş, Arad | 150,3 %▼ 58,1 % | ▼ 58,1 % | 166,7 K RON | |
| 45 | 45.PINDUL EXIM S.R.L.▲ 906 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 148,2 %▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 10,7 K RON | |
| 46 | 46.EXPLO BOLDIJAR S.R.L.nou | Sat Poienile de sub Munte, Comuna Poienile de sub Munte, Maramureş | 147,1 %▲ 703,2 % | ▲ 703,2 % | 354,9 K RON | |
| 47 | 47.NARAL SILVA S.R.L.▲ 32 | Sat Ibăneşti, Comuna Ibăneşti, Mureş | 146,3 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 673,1 K RON | |
| 48 | 48.D.A.C. TRANSILVANIA VEST S.R.L.nou | Sat Măru, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 145,5 %▲ 33 % | ▲ 33 % | 32,2 K RON | |
| 49 | 49.FORESTA CĂLIMANI S.R.L.▲ 74 | Sat Panaci, Comuna Panaci, Suceava | 145,4 %▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 140,5 K RON | |
| 50 | 50.AGRO BAC HARVEST S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 144,8 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 444,6 K RON | |
| 51 | 51.SIBFOR ECO S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 144,7 %▲ 637,8 % | ▲ 637,8 % | 677,5 K RON | |
| 52 | 52.SOMAR SRL▲ 34 | Municipiul Piteşti, Argeş | 143,6 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 51,3 K RON | |
| 53 | 53.CARPATHIAN BERRIES S.R.L.▼ 10 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 142,7 %▲ 105,4 % | ▲ 105,4 % | 5,5 mil. RON | |
| 54 | 54.PREMIUM PORC NEGRENI SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 141,9 %▲ 1.181,6 % | ▲ 1.181,6 % | -8,1 mil. RON | |
| 55 | 55.OANCEA FOREST TRANS SRL▲ 666 | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 141,4 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 974,1 K RON | |
| 56 | 56.PANORGANIC VITAVIT SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 141,3 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | -2,1 mil. RON | |
| 57 | 57.CIOCLEA POMFRUCT S.R.L.▲ 81 | Sat Lopadea Nouă, Comuna Lopadea Nouă, Alba | 141,3 %▲ 100,7 % | ▲ 100,7 % | 629,2 K RON | |
| 58 | 58.EXPLO DANIEL FOREST S.R.L.▲ 895 | Sat Căpruţa, Comuna Bârzava, Arad | 138,9 %▲ 96,5 % | ▲ 96,5 % | 326,8 K RON | |
| 59 | 59.IANCINA-AGRICULTURĂ S.R.L.▲ 72 | Sat Sălcioara, Comuna Jurilovca, Tulcea | 138,4 %▲ 56,1 % | ▲ 56,1 % | 2 mil. RON | |
| 60 | 60.WKM LOGS SRLnou | Sat Ruscova, Comuna Ruscova, Maramureş | 137 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 319,4 K RON | |
| 61 | 61.IRISZ FENYO SRL▼ 49 | Sat Văcăreşti, Comuna Mihăileni, Harghita | 135,3 %▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 850,3 K RON | |
| 62 | 62.AGRICOLA BTC S.R.L.nou | Sat Poiana Mare, Comuna Poiana Mare, Dolj | 133,2 %▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 110,2 K RON | |
| 63 | 63.UNIREA LAND SRL▲ 323 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 132,9 %▲ 186,9 % | ▲ 186,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 64 | 64.EXPRES CHAMP S.R.L.nou | Sat Brăieşti, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 132,9 %▲ 282,1 % | ▲ 282,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 65 | 65.PESCOLIV SRL▲ 116 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 132,1 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 3,2 mil. RON | |
| 66 | 66.AFTODOR SRLnou | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 132 %▲ 76,8 % | ▲ 76,8 % | 31,6 K RON | |
| 67 | 67.AGROVERDEFRUIT S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 130,2 %▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 188 K RON | |
| 68 | 68.COM SERVICE INFRATIREA SRL▲ 1.565 | Sat Delenii, Comuna Băgaciu, Mureş | 126 %▲ 1.615 % | ▲ 1.615 % | 235,7 K RON | |
| 69 | 69.VOIAJORUL SRLnou | Sat Săuca, Comuna Săuca, Satu Mare | 125,6 %▲ 1.625,8 % | ▲ 1.625,8 % | 175,9 K RON | |
| 70 | 70.VENUS PIGLETS SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 125,2 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 25,8 K RON | |
| 71 | 71.KC BERRY S.R.L.nou | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | 124,3 %▲ 647,4 % | ▲ 647,4 % | -4,7 mil. RON | |
| 72 | 72.AGROGREEN SRL▲ 492 | Sat Periam, Comuna Periam, Timiş | 124 %▲ 176,9 % | ▲ 176,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 73 | 73.CARINA ARVERTISING S.R.L.nou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 122,8 %▲ 3.146,5 % | ▲ 3.146,5 % | 17,7 K RON | |
| 74 | 74.FORSTBETRIEB MAIOS S.R.L.nou | Sat Poienile de sub Munte, Comuna Poienile de sub Munte, Maramureş | 120,9 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 493,7 K RON | |
| 75 | 75.TOMATE FRESH SRL▼ 37 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 119,6 %▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 704 K RON | |
| 76 | 76.EXPLO-WOOD HOMOROD S.R.L.nou | Sat Mercheasa, Comuna Homorod, Braşov | 118,9 %— | — | 596,8 K RON | |
| 77 | 77.MUR MAC AGRO S.R.L.▲ 914 | Sat Popeşti, Comuna Popeşti, Iaşi | 118,8 %▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 503,9 K RON | |
| 78 | 78.BLACK BERRY FRUITS S.R.L.nou | Sat Copăceni, Comuna Copăceni, Vâlcea | 118,7 %▲ 76,6 % | ▲ 76,6 % | 402 K RON | |
| 79 | 79.AGRO BIO INVEST FARM S.R.L.nou | Sat Palos, Comuna Cata, Braşov | 118,6 %▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 946,8 K RON | |
| 80 | 80.PĂSTRĂVĂRIA SEBEȘ S.R.L.nou | Sat Deda, Comuna Deda, Mureş | 118,4 %▲ 945 % | ▲ 945 % | 127 RON | |
| 81 | 81.PODGORIA HUŞI S.A.▲ 2.329 | Municipiul Huşi, Vaslui | 117,9 %▲ 207,7 % | ▲ 207,7 % | 591,6 K RON | |
| 82 | 82.BUCURIA PRODCOM IMPEX SRLnou | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 117,3 %▲ 925,6 % | ▲ 925,6 % | 374,3 K RON | |
| 83 | 83.HIA BAT S.R.L.nou | Sat Rogoz, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 116,4 %▲ 300,8 % | ▲ 300,8 % | -1 mil. RON | |
| 84 | 84.MONOLITHIC HUB S.R.L.▲ 3.668 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 115 %▲ 892,2 % | ▲ 892,2 % | 19,4 K RON | |
| 85 | 85.AGROSEVEN SRL▲ 2.088 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 114,8 %▲ 624,5 % | ▲ 624,5 % | 277,8 K RON | |
| 86 | 86.CARO-LAV TRANSPORT AUTO S.R.L.nou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 114,2 %▲ 70.759,5 % | ▲ 70.759,5 % | 132,4 K RON | |
| 87 | 87.GRETO TRADE SRL▼ 21 | Sat Avram Iancu, Comuna Avram Iancu, Bihor | 113,9 %▲ 70,1 % | ▲ 70,1 % | 40,1 K RON | |
| 88 | 88.VIVINCO WINERY S.R.L.▲ 155 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 113,4 %▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | -27,8 mil. RON | |
| 89 | 89.PĂUN DUMVI AGROPI S.R.L.nou | Sat Chiraftei, Comuna Măstăcani, Galaţi | 113,1 %▲ 647,4 % | ▲ 647,4 % | 293,5 K RON | |
| 90 | 90.EUROMAIS SRL▼ 85 | Municipiul Timişoara, Timiş | 112,8 %▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | -327,8 K RON | |
| 91 | 91.EVENTUR EVENTS SRLnou | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 112 %— | — | 610,9 K RON | |
| 92 | 92.KRYSTAL BALLROOM SRLnou | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 112 %— | — | 94 K RON | |
| 93 | 93.RURAL ECONOMY SRL▲ 53 | Sat Mihăileni, Comuna Mihăileni, Botoşani | 111,5 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 3,8 mil. RON | |
| 94 | 94.VIVANDRE-CRISTINNE SRL▼ 17 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Argeş | 111,2 %▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 192,1 K RON | |
| 95 | 95.COOPERATIVA AGRICOLĂ ECOAGRAR BIHORnou | Sat Oşorhei, Comuna Oşorhei, Bihor | 110,9 %— | — | -147,4 K RON | |
| 96 | 96.TRANS FOREX INTELIGENT S.R.L.nou | Sat Bărăiacu, Comuna Ponoarele, Mehedinţi | 110,5 %▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 114,3 K RON | |
| 97 | 97.WILD BOAR CLUB SRLnou | Sat Almaşu Mare, Comuna Balc, Bihor | 110,4 %▲ 149,2 % | ▲ 149,2 % | -1,4 mil. RON | |
| 98 | 98.AVIROM POULTRY SIX S.R.L.nou | Comuna Frânceşti, Vâlcea | 109,7 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 99 | 99.BOGDIVAL TOTAL S.R.L.nou | Sat Arva, Comuna Broşteni, Vrancea | 109,5 %▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | 72,9 K RON | |
| 100 | 100.CREȘTEREA ANIMALELOR PRUNDU COOPERATIVĂ AGRICOLĂnou | Sat Prundu, Comuna Prundu, Giurgiu | 109,5 %▲ 70,9 % | ▲ 70,9 % | 159,3 K RON |
Agricultură, silvicultură și pescuit pe județe
Timiș (1.287)Bihor (1.119)Constanța (1.054)Arad (915)București (905)Suceava (839)Cluj (784)Teleorman (784)Dolj (759)Mureș (692)Argeș (659)Olt (656)Brăila (626)Satu Mare (622)Galați (620)Tulcea (619)Iași (603)Buzău (600)Călărași (599)Brașov (573)Neamț (566)Maramureș (557)Vrancea (543)Giurgiu (537)Alba (522)Ialomița (516)Prahova (513)Bacău (477)Ilfov (475)Sibiu (462)Vaslui (431)Harghita (424)Bistrița-Năsăud (398)Dâmbovița (390)Botoșani (388)Hunedoara (364)Sălaj (356)Vâlcea (314)Covasna (285)Caraș-Severin (260)Gorj (260)Mehedinți (189)