Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit după lichiditate ridicată în 2025
14.993 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 26,5×, iar liderul atinge 278,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AGRO SANKTANA SRL▲ 236 | Oraş Sântana, Arad | 278,5×▲ 1.467,3 % | ▲ 1.467,3 % | 655,2 K RON | |
| 2 | 2.GRADINA SUDULUI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ▲ 183 | Sat Şindriliţa, Comuna Găneasa, Ilfov | 263×▲ 1.132,3 % | ▲ 1.132,3 % | 842,6 K RON | |
| 3 | 3.ALIGRIG AGRO SRL▲ 4 | Sat Hătcărău, Comuna Drăgăneşti, Prahova | 253,6×▲ 89,6 % | ▲ 89,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 4 | 4.GRUP COOPERATOR S.R.L.nou | Oraş Tismana, Gorj | 232,8×▲ 581.900 % | ▲ 581.900 % | 233,1 K RON | |
| 5 | 5.GENETICA DIN TRANSILVANIA COOPERATIVĂ AGRICOLĂnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 163,5×▲ 166,5 % | ▲ 166,5 % | 2,8 mil. RON | |
| 6 | 6.ŢUCĂ SILVIC FOREST SRL▲ 138 | Sat Iloviţa, Comuna Iloviţa, Mehedinţi | 159,5×▲ 546,2 % | ▲ 546,2 % | 267,6 K RON | |
| 7 | 7.DONATO INTERNATIONAL SRL▲ 1.265 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 136,3×▲ 2.722,8 % | ▲ 2.722,8 % | 91,3 K RON | |
| 8 | 8.INTERFOREST PRODUCTS SRL▼ 6 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 122,8×▼ 61 % | ▼ 61 % | -13,7 K RON | |
| 9 | 9.AGRO DEVELOPMENT SRL▼ 1 | Sat Zigoneni, Comuna Băiculeşti, Argeş | 112,7×▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 2,8 mil. RON | |
| 10 | 10.OTEL EXPLOBOIS SRLnou | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 107,5×▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 178,2 K RON | |
| 11 | 11.AGROMEC CHISINEU CRIS SA▲ 827 | Loc. Chişineu-Criş, Oraş Chişineu-Criş, Arad | 96,3×▲ 1.306,3 % | ▲ 1.306,3 % | 1,5 K RON | |
| 12 | 12.SILVOLEMN SRLnou | Sat Ticoş-Floarea, Comuna Taşca, Neamţ | 92,7×— | — | 4,9 K RON | |
| 13 | 13.BIO FARM CRUCEA SRL▲ 2.910 | Sat Crucea, Comuna Crucea, Constanţa | 88,5×▲ 3.832,9 % | ▲ 3.832,9 % | -99,8 K RON | |
| 14 | 14.TRANSILVAN BERRIES SRLnou | Sat Budureasa, Comuna Budureasa, Bihor | 85,8×▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 186,5 K RON | |
| 15 | 15.ALUNEL FOREST SRL▲ 512 | Sat Boişoara, Comuna Boişoara, Vâlcea | 85,7×▲ 774,1 % | ▲ 774,1 % | 90,6 K RON | |
| 16 | 16.PRIMA MG SRL▲ 64 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 80,4×▲ 143,6 % | ▲ 143,6 % | 24,3 K RON | |
| 17 | 17.AGRO COS-TIN LEADER SRL▲ 483 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 71,8×▲ 598,4 % | ▲ 598,4 % | 80 K RON | |
| 18 | 18.ROAGRI VEST AS S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 71,1×— | — | 148,5 K RON | |
| 19 | 19.SEMAGRA SRL▲ 274 | Sat Dobreni, Comuna Dobreni, Neamţ | 70,3×▲ 362,9 % | ▲ 362,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 20 | 20.AGRO-SOLARIS SRL▲ 23 | Sat Socodor, Comuna Socodor, Arad | 67,1×▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 21 | 21.ENRICO C.C. SRL▲ 89 | Sat Sinteşti, Comuna Margina, Timiş | 65,3×▲ 129,7 % | ▲ 129,7 % | 58 K RON | |
| 22 | 22.AGRI MIX SRLnou | Sat Bojoiu, Comuna Robăneşti, Dolj | 65,2×▼ 77,9 % | ▼ 77,9 % | 399,8 K RON | |
| 23 | 23.BIO AGRO NASTI S.R.L.▲ 97 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Constanţa | 64,6×▲ 133,7 % | ▲ 133,7 % | 2,4 mil. RON | |
| 24 | 24.BIOPLANTSEM SRL▲ 1.888 | Sat Fălciu, Comuna Fălciu, Vaslui | 63,1×▲ 1.777,4 % | ▲ 1.777,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 25 | 25.AGRO LEO CAR SRL▲ 465 | Sat Bretea Mureşană, Comuna Ilia, Hunedoara | 59,5×▲ 468,9 % | ▲ 468,9 % | -182,7 K RON | |
| 26 | 26.N-SKOG S.R.L.▲ 1.181 | Sat Tanacu, Comuna Tanacu, Vaslui | 57,8×▲ 1.029,7 % | ▲ 1.029,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 27 | 27.IAGER KEDVES SRL▲ 6 | Sat Izvoru Mureşului, Comuna Voşlăbeni, Harghita | 57,5×▲ 4 % | ▲ 4 % | 243,8 K RON | |
| 28 | 28.TRANS-LARY SRL▲ 71 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 56,9×▲ 88,5 % | ▲ 88,5 % | 5,6 K RON | |
| 29 | 29.EDYMAN AGRO S.R.L.▲ 35 | Sat Tăriceni, Comuna Frăsinet, Călăraşi | 55,4×▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 272,6 K RON | |
| 30 | 30.BELOMA FOREST SRLnou | Sat Sândominic, Comuna Sândominic, Harghita | 55,3×— | — | 394 K RON | |
| 31 | 31.SEN AGRO TRANS SRL▼ 1 | Sat Independenţa, Comuna Independenţa, Constanţa | 55,3×▼ 5 % | ▼ 5 % | 176,2 K RON | |
| 32 | 32.NIKKE AGRARIA SRL▼ 20 | Municipiul Timişoara, Timiş | 55×▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | 92,8 K RON | |
| 33 | 33.BLACKSMITH HORSES S.R.L.nou | Sat Săhăteni, Comuna Săhăteni, Buzău | 54,8×▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 585,1 K RON | |
| 34 | 34.DOBROGEA GARDEN S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 53,4×▲ 336,9 % | ▲ 336,9 % | 257,7 K RON | |
| 35 | 35.BELAGROSAN SRLnou | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 52,9×▲ 198,5 % | ▲ 198,5 % | -18,6 K RON | |
| 36 | 36.SFIAGRA SRL▲ 70 | Sat Cobadin, Comuna Cobadin, Constanţa | 52,6×▲ 79,9 % | ▲ 79,9 % | 451,6 K RON | |
| 37 | 37.AS ALMA AUTO SRL▼ 1 | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 52,3×▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | -3,1 K RON | |
| 38 | 38.ALPINA FOREST BUCOVINA S.R.L.▲ 4 | Sat Poiana Stampei, Comuna Poiana Stampei, Suceava | 52,3×▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | -314,8 K RON | |
| 39 | 39.K & K AGROSERVICES SRL▲ 44 | Municipiul Arad, Arad | 51,9×▲ 60,7 % | ▲ 60,7 % | 2,2 mil. RON | |
| 40 | 40.DYGAGROFARM S.R.L.▲ 345 | Sat Stoicăneşti, Comuna Stoicăneşti, Olt | 50,8×▲ 312,6 % | ▲ 312,6 % | 188,2 K RON | |
| 41 | 41.AGRISEGOVIA SRL▲ 120 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 49,2×▲ 107,7 % | ▲ 107,7 % | 953,4 K RON | |
| 42 | 42.AGROPOT 2008 SRL▼ 29 | Sat Roşioru, Comuna Cochirleanca, Buzău | 48,5×▼ 52,8 % | ▼ 52,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 43 | 43.AGRO ANDRE INTERNAŢIONAL SRL▲ 1.085 | Municipiul Slatina, Olt | 48,4×▲ 793,4 % | ▲ 793,4 % | 654,5 K RON | |
| 44 | 44.POTESTATEM SRL▲ 598 | Sat Socodor, Comuna Socodor, Arad | 48,1×▲ 464,8 % | ▲ 464,8 % | 664,9 K RON | |
| 45 | 45.HELDRO GREEN S.R.L.nou | Sat Craidorolţ, Comuna Craidorolţ, Satu Mare | 46,1×▲ 186,2 % | ▲ 186,2 % | 73 K RON | |
| 46 | 46.RENEW ENERGY EUROPE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 45,8×▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 3,4 mil. RON | |
| 47 | 47.ECOLAND SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 45,3×▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 789,6 K RON | |
| 48 | 48.LUNA VEST SRLnou | Loc. Chişineu-Criş, Oraş Chişineu-Criş, Arad | 44,6×— | — | 576,7 K RON | |
| 49 | 49.TROVATORE SRL▼ 15 | Oraş Gătaia, Timiş | 43,7×▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 9 mil. RON | |
| 50 | 50.AVICOLA DAN SRL▲ 3.466 | Sat Sanislău, Comuna Sanislău, Satu Mare | 42,5×▲ 2.172,2 % | ▲ 2.172,2 % | 269,8 K RON | |
| 51 | 51.SCHUETZAGRA IMPEX SRL▲ 1.194 | Oraş Sântana, Arad | 41×▲ 733,5 % | ▲ 733,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 52 | 52.HORTI DAN SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 41×▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 208 K RON | |
| 53 | 53.WILD BOAR CLUB SRL▲ 5.753 | Sat Almaşu Mare, Comuna Balc, Bihor | 40,3×▲ 3.346,2 % | ▲ 3.346,2 % | -1,4 mil. RON | |
| 54 | 54.GRAMADA KIG FOREST S.R.L.▲ 93 | Sat Pipirig, Comuna Pipirig, Neamţ | 39,6×▲ 61,4 % | ▲ 61,4 % | 825,5 K RON | |
| 55 | 55.AGROMEC COCORA SA▲ 487 | Sat Cocora, Comuna Cocora, Ialomiţa | 38,3×▲ 297 % | ▲ 297 % | 313,8 K RON | |
| 56 | 56.AGROBIM BM COOPERATIVĂ AGRICOLĂ▲ 5.461 | Sat Malu Mare, Comuna Malu Mare, Dolj | 38,1×▲ 3.020,5 % | ▲ 3.020,5 % | 111 K RON | |
| 57 | 57.SUISS-RO SRL▼ 25 | Sat Vingard, Comuna Şpring, Alba | 37,8×▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 106,9 K RON | |
| 58 | 58.GECVIM ROM SRL▲ 140 | Sat Bucu, Comuna Bucu, Ialomiţa | 37,8×▲ 86,1 % | ▲ 86,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 59 | 59.SORDEL TRANS SRL▲ 830 | Sat Deduleşti, Comuna Mircea Vodă, Brăila | 37,6×▲ 474,1 % | ▲ 474,1 % | 586,8 K RON | |
| 60 | 60.FEDORICA AUTO SRL▲ 89 | Sat Poienile de sub Munte, Comuna Poienile de sub Munte, Maramureş | 36,2×▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | 33,8 K RON | |
| 61 | 61.COMO AGRO SRL▲ 40 | Municipiul Arad, Arad | 36,1×▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 14,3 K RON | |
| 62 | 62.ANGUS PREMIUM SRL▲ 72 | Sat Ghindeni, Comuna Ghindeni, Dolj | 35,8×▲ 38 % | ▲ 38 % | 378 K RON | |
| 63 | 63.MDM BALNIS SRL▲ 29 | Sat Andrieşeni, Comuna Andrieşeni, Iaşi | 35,4×▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 1,2 K RON | |
| 64 | 64.DANUBE RESEARCH-CONSULTING SRL▲ 107 | Comuna Horia, Tulcea | 35,4×▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 40,5 K RON | |
| 65 | 65.LARIX SILVA PROIECT SRL▼ 14 | Sat Feldioara, Comuna Feldioara, Braşov | 34,9×▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 786,1 K RON | |
| 66 | 66.AGRICOLA BELISARIO SRL▲ 48 | Municipiul Buzău, Buzău | 34,7×▲ 23 % | ▲ 23 % | 690,9 K RON | |
| 67 | 67.MIV FOREST S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 34,7×▲ 173.150 % | ▲ 173.150 % | 871,7 K RON | |
| 68 | 68.EXPERT TEO COMPANY SRLnou | Sat Chiselet, Comuna Chiselet, Călăraşi | 34,5×— | — | 5,1 K RON | |
| 69 | 69.FITOMAR SRLnou | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 34,4×▲ 184,9 % | ▲ 184,9 % | 635,6 K RON | |
| 70 | 70.TOPMAR AGRO SERV SRLnou | Sat Mădârjeşti, Comuna Bălţaţi, Iaşi | 34,2×▼ 96,3 % | ▼ 96,3 % | 13 K RON | |
| 71 | 71.MILECANAGRO SRL▲ 10 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 33,7×▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 72 | 72.CEREALEX FARM SRL▲ 2.537 | Sat Costişa, Comuna Costişa, Neamţ | 33,6×▲ 1.242 % | ▲ 1.242 % | 952 K RON | |
| 73 | 73.NATURAL RECOLTA SRL▼ 48 | Sat Valea Nucarilor, Comuna Valea Nucarilor, Tulcea | 33,1×▼ 49,9 % | ▼ 49,9 % | -216,7 K RON | |
| 74 | 74.AGRO MIKI SRL▲ 796 | Sat Sânzieni, Comuna Sânzieni, Covasna | 32,5×▲ 388,1 % | ▲ 388,1 % | 655,4 K RON | |
| 75 | 75.GANIFOR S.R.L.▲ 1.969 | Sat Nimăieşti, Comuna Curăţele, Bihor | 31,8×▲ 911,2 % | ▲ 911,2 % | 21,5 K RON | |
| 76 | 76.AGRI LAND FLORELI SRL▲ 105 | Sat Stăneşti, Comuna Stăneşti, Giurgiu | 31,2×▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 37,3 K RON | |
| 77 | 77.IAC SA▲ 208 | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | 31×▲ 99,6 % | ▲ 99,6 % | 32,7 K RON | |
| 78 | 78.AGRO NEGOIŢĂ S.R.L.▲ 163 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 30,9×▲ 76,5 % | ▲ 76,5 % | 142,1 K RON | |
| 79 | 79.FIRST SPEDITION SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 30,4×▲ 77,6 % | ▲ 77,6 % | 307,2 K RON | |
| 80 | 80.AGRISERV SRL▼ 20 | Comuna Bucu, Ialomiţa | 29,8×▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 506,8 K RON | |
| 81 | 81.BITGILGROUP SRL▼ 33 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 29,7×▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | -90,6 K RON | |
| 82 | 82.CREDO SRL▲ 404 | Sat Brastăvăţu, Comuna Brastăvăţu, Olt | 29,7×▲ 181,4 % | ▲ 181,4 % | 7,4 K RON | |
| 83 | 83.CHEREJI SRL▲ 19 | Sat Pişcolt, Comuna Pişcolt, Satu Mare | 29,6×▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 70,8 K RON | |
| 84 | 84.SANATATE & NATURA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 29,5×▲ 84,3 % | ▲ 84,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 85 | 85.AGROTATARCA S.R.L.▲ 841 | Sat Şiviţa, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 29,2×▲ 363,5 % | ▲ 363,5 % | 91 K RON | |
| 86 | 86.RALGUS 2008 SRL▲ 675 | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Constanţa | 29×▲ 287,8 % | ▲ 287,8 % | 84,2 K RON | |
| 87 | 87.MA.GI.CORRO SRLnou | Sat Neudorf, Comuna Zăbrani, Arad | 28,7×▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 90,5 K RON | |
| 88 | 88.AGRIPOLIS SRL▲ 51 | Sat Dângeni, Comuna Dângeni, Botoşani | 28,5×▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 698,3 K RON | |
| 89 | 89.SORI FOREST SRL▲ 376 | Sat Bichigi, Oraş Făget, Timiş | 28,3×▲ 157,5 % | ▲ 157,5 % | 239,3 K RON | |
| 90 | 90.LINDNER AGRAR S.R.L.▲ 1.411 | Sat Giungi, Comuna Beltiug, Satu Mare | 27,8×▲ 561 % | ▲ 561 % | -2,8 mil. RON | |
| 91 | 91.SZANTO-VETO SRLnou | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 27,5×▲ 50 % | ▲ 50 % | 185,3 K RON | |
| 92 | 92.ODRA COM SRL▲ 72 | Sat Luizi-Călugăra, Comuna Luizi-Călugăra, Bacău | 27,5×▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 338,9 K RON | |
| 93 | 93.SPERANTA & CRISTINEL PRODCOM SRLnou | Sat Ceardac, Comuna Goleşti, Vrancea | 27,3×▲ 187,5 % | ▲ 187,5 % | 226,6 K RON | |
| 94 | 94.AGROFULVIA SRL▲ 10 | Comuna Borcea, Călăraşi | 27,3×▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 95 | 95.PROPLANT SEN SRL▲ 192 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 27,1×▲ 75,8 % | ▲ 75,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 96 | 96.PRODALCOMSERV SRL▲ 187 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 26,8×▲ 70,2 % | ▲ 70,2 % | 423,6 K RON | |
| 97 | 97.DEMETRA SRL▼ 27 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 26,7×▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 170,8 K RON | |
| 98 | 98.EXINDLEMN SRL▼ 2 | Sat Calafindeşti, Comuna Calafindeşti, Suceava | 26,7×▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -22,4 K RON | |
| 99 | 99.TANKO HOLZ PARTNER S.R.L.▼ 54 | Sat Valea Rece, Comuna Lunca de Jos, Harghita | 26,6×▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 58,8 K RON | |
| 100 | 100.ASCENS LEASING SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 26,5×▲ 82,9 % | ▲ 82,9 % | 126 K RON |
Agricultură, silvicultură și pescuit pe județe
Timiș (1.287)Bihor (1.119)Constanța (1.054)Arad (915)București (905)Suceava (839)Cluj (784)Teleorman (784)Dolj (759)Mureș (692)Argeș (659)Olt (656)Brăila (626)Satu Mare (622)Galați (620)Tulcea (619)Iași (603)Buzău (600)Călărași (599)Brașov (573)Neamț (566)Maramureș (557)Vrancea (543)Giurgiu (537)Alba (522)Ialomița (516)Prahova (513)Bacău (477)Ilfov (475)Sibiu (462)Vaslui (431)Harghita (424)Bistrița-Năsăud (398)Dâmbovița (390)Botoșani (388)Hunedoara (364)Sălaj (356)Vâlcea (314)Covasna (285)Caraș-Severin (260)Gorj (260)Mehedinți (189)