Top 100 firme — Construcții, Olt după scădere cifră de afaceri în 2015
121 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -64,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este -38,7 K RON, iar liderul atinge -10,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ROXANA MIRANLIV SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -10,4 mil. RON▼ 73 % | ▼ 73 % | 1 mil. RON | |
| 2 | 2.BUSINESS NEW ERA CREATIV SRL▲ 8 | Municipiul Slatina, Olt | -6,8 mil. RON▼ 88 % | ▼ 88 % | 26,3 K RON | |
| 3 | 3.ADICOMIS SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -4,8 mil. RON▼ 71,1 % | ▼ 71,1 % | -594,7 K RON | |
| 4 | 4.ALINMAR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -4,2 mil. RON▼ 84 % | ▼ 84 % | -175,9 K RON | |
| 5 | 5.CAFMIN SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -3,9 mil. RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 2,4 mil. RON | |
| 6 | 6.CONSREP CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | -3,1 mil. RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 2,2 mil. RON | |
| 7 | 7.LUCRARI SPECIALE IN CONSTRUCTII SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -2,7 mil. RON▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | -1,8 mil. RON | |
| 8 | 8.PAVIMENT SRL▲ 51 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -1,9 mil. RON▼ 89,7 % | ▼ 89,7 % | -1,6 mil. RON | |
| 9 | 9.ACETI SRL▼ 6 | Municipiul Slatina, Olt | -1,8 mil. RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 2,4 mil. RON | |
| 10 | 10.DELTA STAR SRL▲ 1 | Municipiul Slatina, Olt | -1,3 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -361,5 K RON | |
| 11 | 11.OLTCONS SAnou | Municipiul Slatina, Olt | -1,2 mil. RON▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | -458,1 K RON | |
| 12 | 12.VALTUM PROD-COM SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -1,2 mil. RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 408 K RON | |
| 13 | 13.COMREM SA▲ 35 | Municipiul Slatina, Olt | -1,2 mil. RON▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 12,3 K RON | |
| 14 | 14.PLAC GIPS DDB CONSTRUCT SRL= | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | -1 mil. RON▼ 73,3 % | ▼ 73,3 % | -29,9 K RON | |
| 15 | 15.CONFAS SRLnou | Comuna Baldovineşti, Olt | -929,5 K RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 819,2 K RON | |
| 16 | 16.BOGMAR PRO-DESIGN SRL▼ 10 | Municipiul Slatina, Olt | -844,4 K RON▼ 88,4 % | ▼ 88,4 % | 48,4 K RON | |
| 17 | 17.PĂDURARU CONSTRUCT SRL▲ 10 | Municipiul Slatina, Olt | -821,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -4,5 K RON | |
| 18 | 18.PRODUCTION METAL NICSAN SRL▲ 1 | Comuna Slătioara, Olt | -817,4 K RON▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | 7,7 K RON | |
| 19 | 19.MKS STILL GRAND SERV SRL▼ 2 | Sat Piatra, Oraş Piatra-Olt, Olt | -786,9 K RON▼ 90,2 % | ▼ 90,2 % | -46,8 K RON | |
| 20 | 20.FLUVIO-CONSTRUCT SRLnou | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Olt | -697 K RON▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | -136,9 K RON | |
| 21 | 21.RAFAROLDAN HOLDING SRL▲ 50 | Loc. Scorniceşti, Oraş Scorniceşti, Olt | -624,8 K RON▼ 96,3 % | ▼ 96,3 % | 16,3 K RON | |
| 22 | 22.TRANS COMPANI ANDREI SRLnou | Sat Malu Roşu, Comuna Mărunţei, Olt | -610,2 K RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 366 K RON | |
| 23 | 23.PRODCHIM SRL▲ 80 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -574,1 K RON▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 152,6 K RON | |
| 24 | 24.BIO CONSTRUCŢIE SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -539,7 K RON▼ 25 % | ▼ 25 % | 26 K RON | |
| 25 | 25.TOPSLUC SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -482,4 K RON▼ 85,4 % | ▼ 85,4 % | 3,3 K RON | |
| 26 | 26.TOTAL INCON SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -459,1 K RON▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | -100,2 K RON | |
| 27 | 27.ALFA MAX SRLnou | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Olt | -446,3 K RON▼ 77,1 % | ▼ 77,1 % | 1,5 K RON | |
| 28 | 28.DIV KATRIN 77 SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -363,3 K RON▼ 71,4 % | ▼ 71,4 % | 11,3 K RON | |
| 29 | 29.PAL MARICONS SRLnou | Sat Chiţeasca, Oraş Scorniceşti, Olt | -355,2 K RON▼ 61,4 % | ▼ 61,4 % | -15,7 K RON | |
| 30 | 30.CIPRIAN CONSTRUCT SRLnou | Sat Cornăţelu, Comuna Poboru, Olt | -346,4 K RON▼ 82,8 % | ▼ 82,8 % | -41,7 K RON | |
| 31 | 31.TEHNIC OFFICE SRLnou | Sat Gura Padinii, Comuna Gura Padinii, Olt | -338,6 K RON▼ 98,9 % | ▼ 98,9 % | -134,7 K RON | |
| 32 | 32.PAS PREST CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | -332 K RON▼ 42 % | ▼ 42 % | 114,3 K RON | |
| 33 | 33.NICKON NOVACONS SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -322,5 K RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | -96,5 K RON | |
| 34 | 34.INDEX EDYAN CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -298,6 K RON▼ 53,5 % | ▼ 53,5 % | 135,3 K RON | |
| 35 | 35.CASTELANI UNIVERSAL GRUP SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | -288,1 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 36 | 36.M.B.K. FINISĂRI ŞI AMENAJĂRI INTERIOARE SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -274,4 K RON▼ 57,8 % | ▼ 57,8 % | 53,4 K RON | |
| 37 | 37.HABITAT CONSTRUCT SRLnou | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | -262 K RON▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | -105,1 K RON | |
| 38 | 38.LANISOR SLN CONSTRUCT SRLnou | Sat Mogoşeşti, Oraş Scorniceşti, Olt | -258 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -20,9 K RON | |
| 39 | 39.PROINSTAL 2000 SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -245 K RON▼ 27 % | ▼ 27 % | 36,3 K RON | |
| 40 | 40.MULTIPREST SERVICE SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -241,9 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 31,6 K RON | |
| 41 | 41.IMOBILIARE CONSLOC SRL▲ 73 | Municipiul Slatina, Olt | -241,5 K RON▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | -455,8 K RON | |
| 42 | 42.ELIVERA SRLnou | Loc. Scorniceşti, Oraş Scorniceşti, Olt | -240 K RON▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | 22,1 K RON | |
| 43 | 43.OLTCONS UNIGRUP SRLnou | Sat Cocorăşti, Comuna Pleşoiu, Olt | -236,9 K RON▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | 34,3 K RON | |
| 44 | 44.STEEL SYSTEM CONSTRUCT 2012 SRL▲ 41 | Municipiul Caracal, Olt | -223 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 45 | 45.PRODACVA CARISMA SRLnou | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | -215,1 K RON▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | 6,5 K RON | |
| 46 | 46.METROPOL CONCEPT CONSTRUCTIONS SRL▼ 23 | Municipiul Slatina, Olt | -207,3 K RON▼ 95,7 % | ▼ 95,7 % | -933 RON | |
| 47 | 47.BOGES CONTRACTORS SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -201,3 K RON▼ 95,4 % | ▼ 95,4 % | -165,9 K RON | |
| 48 | 48.KLD FERRONNERIE BATIMENT SRLnou | Sat Stoicăneşti, Comuna Stoicăneşti, Olt | -195,4 K RON▼ 86,4 % | ▼ 86,4 % | 16,8 K RON | |
| 49 | 49.EUROPEAN CONSTRUCT SRL▼ 41 | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | -191,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -1,9 K RON | |
| 50 | 50.WZH LOGISTIC & TRADING S.R.L.nou | Comuna Optaşi-Măgura, Olt | -189 K RON▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 8,9 K RON | |
| 51 | 51.GENPROD STAR SRL▼ 26 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -186,3 K RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 104,3 K RON | |
| 52 | 52.KRISTAL LCD SISTEM SRL▼ 19 | Municipiul Slatina, Olt | -182,6 K RON▼ 98,6 % | ▼ 98,6 % | -33 K RON | |
| 53 | 53.THERMO FRIGO ISOLIERUNG SRLnou | Sat Criva de Jos, Oraş Piatra-Olt, Olt | -177,5 K RON▼ 48,6 % | ▼ 48,6 % | -1,9 K RON | |
| 54 | 54.MARIMOND GRUP COMPANY SRL▼ 24 | Sat Moşteni, Comuna Schitu, Olt | -168,6 K RON▼ 58,7 % | ▼ 58,7 % | -3,6 K RON | |
| 55 | 55.ELECTROSTIL VALION SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -165 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -5,3 K RON | |
| 56 | 56.DOBMAR FIER - BETON SRLnou | Sat Iancu Jianu, Comuna Iancu Jianu, Olt | -164,7 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -804 RON | |
| 57 | 57.VALSTUD CONSTRUCT CENTER SRLnou | Comuna Studina, Olt | -154,5 K RON▼ 50,9 % | ▼ 50,9 % | 16,7 K RON | |
| 58 | 58.AZALIS INTERNATIONAL SRLnou | Sat Izbiceni, Comuna Izbiceni, Olt | -151,5 K RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 25,1 K RON | |
| 59 | 59.OLTIF HIDROTEH SRL▲ 23 | Municipiul Caracal, Olt | -144,9 K RON▼ 91,8 % | ▼ 91,8 % | 3,4 K RON | |
| 60 | 60.NEFERAL TOPSET SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -137,4 K RON▼ 80,2 % | ▼ 80,2 % | -364 RON | |
| 61 | 61.PRESTRAL SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -137,3 K RON▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 56,7 K RON | |
| 62 | 62.STILCONS GRUP SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -136,4 K RON▼ 66,5 % | ▼ 66,5 % | -110,1 K RON | |
| 63 | 63.VIOMAR ANATOL TRANS SRLnou | Sat Mărunţei, Comuna Mărunţei, Olt | -132,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 64 | 64.ARTEMIS INDUSTRIE SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -125,6 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 133,6 K RON | |
| 65 | 65.TOP TIM CRISTAL SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -115,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 66 | 66.TEHNORENT UTIL PARTS SRLnou | Sat Ciocăneşti, Comuna Bărăşti, Olt | -113,2 K RON▼ 39,3 % | ▼ 39,3 % | 18,1 K RON | |
| 67 | 67.NINCHERO MARAND SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -113,1 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -5,6 K RON | |
| 68 | 68.KEMO EXPERT SRLnou | Sat Valea Mare, Comuna Valea Mare, Olt | -110,8 K RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 16,5 K RON | |
| 69 | 69.PROD AL SISTEM SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -107,2 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 193,9 K RON | |
| 70 | 70.BODO-MIT CONSTRUCT SRL▲ 59 | Municipiul Slatina, Olt | -100,2 K RON▼ 57,1 % | ▼ 57,1 % | -114,6 K RON | |
| 71 | 71.ANDIA SILVY CONS SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -100 K RON▼ 83,3 % | ▼ 83,3 % | -8,6 K RON | |
| 72 | 72.MULTISERVCOM BUSSINES SRL▲ 56 | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Olt | -94,3 K RON▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | 1,3 K RON | |
| 73 | 73.ADLER ENGINEERING SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -89,3 K RON▼ 44,5 % | ▼ 44,5 % | 56,4 K RON | |
| 74 | 74.KALSTROM OIL SRL▼ 33 | Sat Cepari, Comuna Cârlogani, Olt | -88,6 K RON▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 120,8 K RON | |
| 75 | 75.SCĂRIŞOARA PRICONSERV SRLnou | Sat Scărişoara, Comuna Scărişoara, Olt | -88,4 K RON▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 5,1 K RON | |
| 76 | 76.TEHNO BIAMAR CONSTRUCT SRLnou | Loc. Piatra-Olt, Oraş Piatra-Olt, Olt | -88 K RON▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 21,1 K RON | |
| 77 | 77.BOGMAR PRO-DESIGN CONS SRLnou | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | -87,8 K RON▼ 71,5 % | ▼ 71,5 % | -3,7 K RON | |
| 78 | 78.ACTIV UNICON SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -85,1 K RON▼ 38,7 % | ▼ 38,7 % | 18,2 K RON | |
| 79 | 79.SERENA SA▼ 5 | Municipiul Slatina, Olt | -82,6 K RON▼ 41,6 % | ▼ 41,6 % | 17,1 K RON | |
| 80 | 80.ELCOBO SERVCOM SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -80,8 K RON▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | 73,8 K RON | |
| 81 | 81.CORANIS YAN CONSTRUCT SRLnou | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Olt | -75,9 K RON▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 1,4 K RON | |
| 82 | 82.GENIAL EUGEN S.R.L.▲ 50 | Sat Cârlogani, Comuna Cârlogani, Olt | -75,2 K RON▼ 64,8 % | ▼ 64,8 % | -10,8 K RON | |
| 83 | 83.DANI-XUVER SRL▼ 31 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -63,9 K RON▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -134,1 K RON | |
| 84 | 84.EMIRON MELSI SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -63,5 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | -39,1 K RON | |
| 85 | 85.FLORVALTEX SRL▼ 67 | Sat Bălţaţi, Oraş Scorniceşti, Olt | -62,4 K RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | -318,3 K RON | |
| 86 | 86.DIALEX INTER POSA SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | -58,2 K RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 166 K RON | |
| 87 | 87.OPTAMAN DRIVE SUN SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -56,8 K RON▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | 18,6 K RON | |
| 88 | 88.S.V.G. CONS SRL▼ 21 | Municipiul Slatina, Olt | -54,9 K RON▼ 51,2 % | ▼ 51,2 % | -3,7 K RON | |
| 89 | 89.CONCIS CONSTRUCŢII GENERALE SRLnou | Sat Dobrotinet, Comuna Curtişoara, Olt | -52,6 K RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 161,8 K RON | |
| 90 | 90.MIALDO GRUP SERVICE SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -51,8 K RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 69,5 K RON | |
| 91 | 91.TURBO CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -51,8 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 106,5 K RON | |
| 92 | 92.TERMO IULIAN CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Slatina, Olt | -51,4 K RON▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | -23,5 K RON | |
| 93 | 93.EDIFICII ISPACONS SRL▲ 3 | Comuna Izvoarele, Olt | -50,5 K RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 58 K RON | |
| 94 | 94.NEVAFOR SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | -49,7 K RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | -15,9 K RON | |
| 95 | 95.INTELCON ELECTRO CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | -48,1 K RON▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | -31,6 K RON | |
| 96 | 96.TERMO - INSTAL PROIECT SRL▼ 5 | Municipiul Slatina, Olt | -45,5 K RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 2,9 K RON | |
| 97 | 97.COMREM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -42,2 K RON▼ 18 % | ▼ 18 % | 347 RON | |
| 98 | 98.DIANA INTERAGRO SRLnou | Sat Crîmpoia, Comuna Crîmpoia, Olt | -40,4 K RON▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 920 RON | |
| 99 | 99.VÂLCU MATCONS SRL▼ 87 | Sat Iancu Jianu, Comuna Iancu Jianu, Olt | -40,1 K RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 262,2 K RON | |
| 100 | 100.G.C.M. CONSTRUCT COM SRL▼ 72 | Municipiul Caracal, Olt | -38,7 K RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | -84,7 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Olt
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
574 firme · 917,9 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
198 firme · 781 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
113 firme · 277 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
19 firme · 122,9 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
92 firme · 67,2 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
71 firme · 49,6 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
44 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
38 firme · 18,5 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
13 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
10 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
25 firme · 7 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
11 firme · 6 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
24 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
23 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
6 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
12 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
3 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
4 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 368,4 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
3 firme · 170 K RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
3 firme · 65,4 K RON