Top 100 firme — Construcții, Olt după scădere cifră de afaceri în 2014
133 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -91,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este -67,2 K RON, iar liderul atinge -19,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EXPERT CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | -19,8 mil. RON▼ 99,5 % | ▼ 99,5 % | -22,7 K RON | |
| 2 | 2.RO CONSTRUCT CENTER SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -8,9 mil. RON▼ 40 % | ▼ 40 % | 187 K RON | |
| 3 | 3.ACETI SRL▲ 36 | Municipiul Slatina, Olt | -8,6 mil. RON▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 934,2 K RON | |
| 4 | 4.ELECTRIC-TOTAL SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -7,7 mil. RON▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 882,1 K RON | |
| 5 | 5.CONDOR PADURARU SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -6,5 mil. RON▼ 23 % | ▼ 23 % | 2,7 mil. RON | |
| 6 | 6.BOGMAR PRO-DESIGN SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -3 mil. RON▼ 76,1 % | ▼ 76,1 % | -333 K RON | |
| 7 | 7.CONFORT GRUP SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -3 mil. RON▼ 69,6 % | ▼ 69,6 % | 185,6 K RON | |
| 8 | 8.EUROPEAN CONSTRUCT SRLnou | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | -2,4 mil. RON▼ 92,6 % | ▼ 92,6 % | 67,4 K RON | |
| 9 | 9.GRUPUL NVR CONSTRUCŢII ŞI EXCAVĂRI SRL▲ 20 | Sat Morunglav, Comuna Morunglav, Olt | -2,2 mil. RON▼ 99,9 % | ▼ 99,9 % | -11 K RON | |
| 10 | 10.BUSINESS NEW ERA CREATIV SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -1,9 mil. RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 11 | 11.DELTA STAR SRL▲ 51 | Municipiul Slatina, Olt | -1,6 mil. RON▼ 55,2 % | ▼ 55,2 % | -1,6 mil. RON | |
| 12 | 12.VÂLCU MATCONS SRL▲ 26 | Sat Iancu Jianu, Comuna Iancu Jianu, Olt | -1,5 mil. RON▼ 78,8 % | ▼ 78,8 % | -212,4 K RON | |
| 13 | 13.FORCONS SRL▲ 10 | Sat Proaspeţi, Comuna Curtişoara, Olt | -1,4 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -57,8 K RON | |
| 14 | 14.PLAC GIPS DDB CONSTRUCT SRLnou | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | -1,3 mil. RON▼ 48 % | ▼ 48 % | 30,2 K RON | |
| 15 | 15.ROLMIS SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -1,1 mil. RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 6,1 mil. RON | |
| 16 | 16.GS ELECTRIC AMPERVOLT SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | -1 mil. RON▼ 59,3 % | ▼ 59,3 % | 45,1 K RON | |
| 17 | 17.MKS STILL GRAND SERV SRLnou | Sat Piatra, Oraş Piatra-Olt, Olt | -755,7 K RON▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 4,4 K RON | |
| 18 | 18.FLORVALTEX SRLnou | Sat Bălţaţi, Oraş Scorniceşti, Olt | -722,3 K RON▼ 67,1 % | ▼ 67,1 % | -137,2 K RON | |
| 19 | 19.PRODUCTION METAL NICSAN SRL▼ 10 | Comuna Slătioara, Olt | -663,4 K RON▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -277,6 K RON | |
| 20 | 20.ALMACO PROFIL RPH SRL▼ 2 | Comuna Brebeni, Olt | -632,7 K RON▼ 91,4 % | ▼ 91,4 % | -3,7 K RON | |
| 21 | 21.ADICOMIS CONSTRUCT SRL▼ 2 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -602,3 K RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 187,2 K RON | |
| 22 | 22.NAR-CASTELI SRLnou | Sat Mărgăriteşti, Comuna Voineasa, Olt | -585,7 K RON▼ 50,9 % | ▼ 50,9 % | 8,5 K RON | |
| 23 | 23.METROPOL CONCEPT CONSTRUCTIONS SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -553 K RON▼ 71,9 % | ▼ 71,9 % | 8,1 K RON | |
| 24 | 24.GENERAL CONSTRUCT SRL▲ 12 | Municipiul Slatina, Olt | -521,2 K RON▼ 71,4 % | ▼ 71,4 % | 596 RON | |
| 25 | 25.GENPROD STAR SRL▼ 8 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -505,4 K RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 18,3 K RON | |
| 26 | 26.MI-DO COM SRL▼ 14 | Sat Bobiceşti, Comuna Bobiceşti, Olt | -477,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 27 | 27.PĂDURARU CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -433 K RON▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 55,6 K RON | |
| 28 | 28.G.C.M. CONSTRUCT COM SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | -423,5 K RON▼ 52,7 % | ▼ 52,7 % | 8,7 K RON | |
| 29 | 29.ELISABETH CRIS SRL▲ 99 | Sat Cezieni, Comuna Cezieni, Olt | -422,7 K RON▼ 60,8 % | ▼ 60,8 % | 22,9 K RON | |
| 30 | 30.MARIMOND GRUP COMPANY SRL▲ 34 | Sat Moşteni, Comuna Schitu, Olt | -397,9 K RON▼ 58,1 % | ▼ 58,1 % | -16,9 K RON | |
| 31 | 31.GETRICO BUILDING SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -389,8 K RON▼ 92,8 % | ▼ 92,8 % | -192 K RON | |
| 32 | 32.ŞTEF AMBIENT SRL▲ 19 | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | -385,5 K RON▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | -2,7 K RON | |
| 33 | 33.KRISTAL LCD SISTEM SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -376,9 K RON▼ 67,1 % | ▼ 67,1 % | -23,3 K RON | |
| 34 | 34.BRIGCONS SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -366,3 K RON▼ 72,7 % | ▼ 72,7 % | 26,7 K RON | |
| 35 | 35.ELECTRIC PRESTSERV CONSULTING SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | -357,5 K RON▼ 47 % | ▼ 47 % | 50,2 K RON | |
| 36 | 36.SERENA '94 SA▼ 16 | Municipiul Slatina, Olt | -355,5 K RON▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | -3,7 mil. RON | |
| 37 | 37.AIKON DESIGN SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -350,6 K RON▼ 86,2 % | ▼ 86,2 % | -66,3 K RON | |
| 38 | 38.PLURISAN SRLnou | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Olt | -349,2 K RON▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | -101,4 K RON | |
| 39 | 39.T.S.D. CONSTRUCŢII ŞI ENERGIE SRLnou | Sat Vităneşti, Comuna Sârbii-Măgura, Olt | -326,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -63 K RON | |
| 40 | 40.INSTALATII STIL SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -320,8 K RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 4,4 K RON | |
| 41 | 41.KALSTROM OIL SRLnou | Sat Cepari, Comuna Cârlogani, Olt | -301,7 K RON▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 13,6 K RON | |
| 42 | 42.KALORIT SRL▼ 9 | Municipiul Slatina, Olt | -281,2 K RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 5 K RON | |
| 43 | 43.PRESOT VIAJESOT SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -278,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -7,3 K RON | |
| 44 | 44.OLTSTAR SRL▼ 14 | Sat Bircii, Oraş Scorniceşti, Olt | -270,5 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -6,9 K RON | |
| 45 | 45.MABUS ENGINEERING TEAM SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | -266,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -2,3 K RON | |
| 46 | 46.ELECTRIC INDSERV ICF SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -260 K RON▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | -31,9 K RON | |
| 47 | 47.ARCOM LAVORO SRL▲ 22 | Municipiul Slatina, Olt | -252,5 K RON▼ 24 % | ▼ 24 % | 8,9 K RON | |
| 48 | 48.COMREM SAnou | Municipiul Slatina, Olt | -225,1 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 36,3 K RON | |
| 49 | 49.INSTALAŢII GAZ MARIN SRL▲ 110 | Sat Berindei, Comuna Dăneasa, Olt | -221 K RON▼ 66 % | ▼ 66 % | -14,9 K RON | |
| 50 | 50.EXPERT-PROIECT-EX SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -220,5 K RON▼ 86,4 % | ▼ 86,4 % | -81,9 K RON | |
| 51 | 51.EVENTA ALEX GROUP SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -198,1 K RON▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 12,3 K RON | |
| 52 | 52.DANI-XUVER SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -196,8 K RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 14,2 K RON | |
| 53 | 53.MITO LOGISTICS DEVELOPMENT SRL▼ 29 | Municipiul Slatina, Olt | -192 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -12,3 K RON | |
| 54 | 54.KADAVI BUILDING SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -187,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 55 | 55.TERMO CONSTRUCT SRL▼ 45 | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | -184,4 K RON▼ 39 % | ▼ 39 % | 151,6 K RON | |
| 56 | 56.FLORYCORN SPECIAL CONSTRUCT SRLnou | Sat Comani, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | -178,5 K RON▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | -180,8 K RON | |
| 57 | 57.F.M.N.C. SRLnou | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | -178,2 K RON▼ 83,4 % | ▼ 83,4 % | 9,4 K RON | |
| 58 | 58.MARDENIS CONSTRUCT SRLnou | Sat Criva de Sus, Oraş Piatra-Olt, Olt | -174,3 K RON▼ 73 % | ▼ 73 % | -140,6 K RON | |
| 59 | 59.PAVIMENT SRL▼ 48 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -174,3 K RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | -2 mil. RON | |
| 60 | 60.DRAGULIN & FIII SRLnou | Comuna Iancu Jianu, Olt | -172,3 K RON▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | -53,1 K RON | |
| 61 | 61.FLORINSTAL NEW10 SRL▼ 20 | Municipiul Slatina, Olt | -172,1 K RON▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | -63,5 K RON | |
| 62 | 62.ALMA-EM CONSTRUCTION INTERNATIONAL SRLnou | Sat Reşcuţa, Comuna Dobrosloveni, Olt | -168,5 K RON▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | -107,4 K RON | |
| 63 | 63.DINSTAR CONSTRUCT SRL▲ 91 | Municipiul Slatina, Olt | -161,6 K RON▼ 54,5 % | ▼ 54,5 % | -58,1 K RON | |
| 64 | 64.IONIC DUM MONTAJ SRLnou | Sat Deveselu, Comuna Deveselu, Olt | -157,7 K RON▼ 76,7 % | ▼ 76,7 % | 12,6 K RON | |
| 65 | 65.HIDROHAN RECON SRLnou | Sat Buiceşti, Comuna Priseaca, Olt | -151,5 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | -35,6 K RON | |
| 66 | 66.MOBIL SAnou | Municipiul Slatina, Olt | -149,4 K RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 3 K RON | |
| 67 | 67.S.V.G. CONS SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -148,4 K RON▼ 58 % | ▼ 58 % | 52 K RON | |
| 68 | 68.MARIUS & GHEORGHE CONS SRLnou | Comuna Bălteni, Olt | -145,3 K RON▼ 91,9 % | ▼ 91,9 % | 12 K RON | |
| 69 | 69.MIALMA ELECTRIC SRL▲ 10 | Municipiul Slatina, Olt | -135,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -28,3 K RON | |
| 70 | 70.GRUP GEOLOGIC PROSPECT SRL▲ 66 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | -131,7 K RON▼ 89,8 % | ▼ 89,8 % | -8,3 K RON | |
| 71 | 71.RAFAROLDAN HOLDING SRLnou | Loc. Scorniceşti, Oraş Scorniceşti, Olt | -128,7 K RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 4,5 K RON | |
| 72 | 72.SAGUARO CONSTRUCT LM SRL▲ 45 | Sat Mărunţei, Comuna Mărunţei, Olt | -126,2 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -2,9 K RON | |
| 73 | 73.CRISTADI CONS SRL▼ 21 | Comuna Vîlcele, Olt | -118,8 K RON▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | 10,3 K RON | |
| 74 | 74.SERENA SAnou | Municipiul Slatina, Olt | -114,2 K RON▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | 15,6 K RON | |
| 75 | 75.LCI CONSTRUCT GRUP SRL▲ 19 | Municipiul Slatina, Olt | -112,1 K RON▼ 96,9 % | ▼ 96,9 % | -392 RON | |
| 76 | 76.DELTA STANDARD GRUP SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -111,6 K RON▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 45 K RON | |
| 77 | 77.TRIAL PARTNER SRL▼ 42 | Sat Linia din Vale, Comuna Curtişoara, Olt | -110 K RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 12 K RON | |
| 78 | 78.DENISA CONSTRUCT SRL▲ 52 | Sat Bălţaţi, Oraş Scorniceşti, Olt | -108,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 79 | 79.ROCO SRL▲ 85 | Municipiul Slatina, Olt | -105,1 K RON▼ 49,9 % | ▼ 49,9 % | -65,2 K RON | |
| 80 | 80.SAFIR VASCRIS SRLnou | Comuna Izvoarele, Olt | -104,8 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -14,4 K RON | |
| 81 | 81.INFRA-CONSTRUCT SRL▲ 72 | Municipiul Slatina, Olt | -103,1 K RON▼ 74 % | ▼ 74 % | 26,5 K RON | |
| 82 | 82.OLTIF HIDROTEH SRL▼ 2 | Municipiul Caracal, Olt | -102,3 K RON▼ 39,3 % | ▼ 39,3 % | 570 RON | |
| 83 | 83.AZUR DECO INSTAL SRL▼ 40 | Municipiul Slatina, Olt | -96,6 K RON▼ 89,6 % | ▼ 89,6 % | 693 RON | |
| 84 | 84.CRISBEBE EXCAVĂRI SRLnou | Sat Izvoarele, Comuna Izvoarele, Olt | -94,3 K RON▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | 40,9 K RON | |
| 85 | 85.STEEL SYSTEM CONSTRUCT 2012 SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | -94,1 K RON▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | -11,6 K RON | |
| 86 | 86.VIOCLAR IMPEX SRL▲ 39 | Municipiul Slatina, Olt | -93,1 K RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 6,3 K RON | |
| 87 | 87.SEMCO SRL▲ 80 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -92,6 K RON▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 1,8 K RON | |
| 88 | 88.GINSO ANA CONSTRUCT SRLnou | Sat Chiţeasca, Oraş Scorniceşti, Olt | -92 K RON▼ 60,8 % | ▼ 60,8 % | 39,6 K RON | |
| 89 | 89.B.G. MARPROD SRL▼ 67 | Loc. Piatra-Olt, Oraş Piatra-Olt, Olt | -91,1 K RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | -288,3 K RON | |
| 90 | 90.DINVAL TERMO CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -88,3 K RON▼ 69,8 % | ▼ 69,8 % | 9,1 K RON | |
| 91 | 91.TERMO - INSTAL PROIECT SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -84,5 K RON▼ 16 % | ▼ 16 % | 4,3 K RON | |
| 92 | 92.ANDREEA ELENA GIREXIM SRLnou | Sat Piscani, Oraş Scorniceşti, Olt | -83,3 K RON▼ 54 % | ▼ 54 % | 164 RON | |
| 93 | 93.TERMO IULIAN CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -79,6 K RON▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 56,9 K RON | |
| 94 | 94.DUMI PLAST SERV SRL▲ 2 | Municipiul Slatina, Olt | -79 K RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | -43 K RON | |
| 95 | 95.MAIN CORAMIT SRL▲ 56 | Sat Cilieni, Comuna Cilieni, Olt | -77,2 K RON▼ 21 % | ▼ 21 % | 12,7 K RON | |
| 96 | 96.EDIFICII ISPACONS SRL▲ 75 | Comuna Izvoarele, Olt | -73 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 70,6 K RON | |
| 97 | 97.TCG S.R.L.nou | Municipiul Slatina, Olt | -69,9 K RON▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 21,7 K RON | |
| 98 | 98.ANAO CITY RENT SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | -68,9 K RON▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | -10 K RON | |
| 99 | 99.STEFA-CONFORT SRLnou | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Olt | -67,2 K RON▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | 66 K RON | |
| 100 | 100.ELEN CONSMIR SRLnou | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Olt | -67,2 K RON▼ 66,8 % | ▼ 66,8 % | 8 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Olt
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
574 firme · 917,9 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
198 firme · 781 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
113 firme · 277 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
19 firme · 122,9 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
92 firme · 67,2 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
71 firme · 49,6 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
44 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
38 firme · 18,5 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
13 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
10 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
25 firme · 7 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
11 firme · 6 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
24 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
23 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
6 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
12 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
3 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
4 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 368,4 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
3 firme · 170 K RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
3 firme · 65,4 K RON