Top 100 firme — Construcții, Olt după scădere cifră de afaceri în 2012
188 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -115,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este -131,7 K RON, iar liderul atinge -8,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.S.C.A.D.T. SAnou | Municipiul Slatina, Olt | -8,9 mil. RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 764,3 K RON | |
| 2 | 2.EDEN SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | -8,4 mil. RON▼ 61,9 % | ▼ 61,9 % | 9,1 K RON | |
| 3 | 3.FLUVIO-CONSTRUCT SRLnou | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Olt | -7,9 mil. RON▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | 165,4 K RON | |
| 4 | 4.GRUP PRIMACONS SRL▲ 44 | Municipiul Slatina, Olt | -6,6 mil. RON▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 5 | 5.PRODUCTION METAL NICSAN SRLnou | Comuna Slătioara, Olt | -6,3 mil. RON▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | 120,3 K RON | |
| 6 | 6.CONSREP CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | -6,1 mil. RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 3,5 mil. RON | |
| 7 | 7.DELTA STAR SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -4,8 mil. RON▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | 143,2 K RON | |
| 8 | 8.LUCRARI SPECIALE IN CONSTRUCTII SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -4,7 mil. RON▼ 76,9 % | ▼ 76,9 % | 1,4 K RON | |
| 9 | 9.ROBDIX COM SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -4,3 mil. RON▼ 89,8 % | ▼ 89,8 % | -906,8 K RON | |
| 10 | 10.OLT DRUM SAnou | Municipiul Slatina, Olt | -4,3 mil. RON▼ 60 % | ▼ 60 % | -468,2 K RON | |
| 11 | 11.ROMSIR-IMPEX SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -2,7 mil. RON▼ 30 % | ▼ 30 % | 409,6 K RON | |
| 12 | 12.PAVIMENT SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -2,4 mil. RON▼ 31 % | ▼ 31 % | -2,2 mil. RON | |
| 13 | 13.BACOMET-CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Slatina, Olt | -2,1 mil. RON▼ 68,4 % | ▼ 68,4 % | -597,9 K RON | |
| 14 | 14.NEXTRAS BUSINESS SOLUTIONS SRL= | Municipiul Slatina, Olt | -2 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -4,6 K RON | |
| 15 | 15.MI-DO COM SRL▲ 4 | Sat Bobiceşti, Comuna Bobiceşti, Olt | -2 mil. RON▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 1,3 K RON | |
| 16 | 16.DIAMANT GRUP SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -1,9 mil. RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 17 | 17.RAMAR GROUP CONSTRUCT SRL▼ 9 | Sat Criva de Jos, Oraş Piatra-Olt, Olt | -1,7 mil. RON▼ 95,4 % | ▼ 95,4 % | -80,3 K RON | |
| 18 | 18.MUNTENIA SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -1,7 mil. RON▼ 58,9 % | ▼ 58,9 % | 393,1 K RON | |
| 19 | 19.AMALIA & MARINA SRLnou | Comuna Izbiceni, Olt | -1,5 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 20 | 20.MARCUS IMPEX SRLnou | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | -1,4 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 1 mil. RON | |
| 21 | 21.GENPROD STAR SRL▼ 8 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -1,4 mil. RON▼ 25 % | ▼ 25 % | 13,6 K RON | |
| 22 | 22.ELISABETH CRIS SRLnou | Sat Cezieni, Comuna Cezieni, Olt | -1,3 mil. RON▼ 63,2 % | ▼ 63,2 % | 27,6 K RON | |
| 23 | 23.GRUP GENERAL CONS SRL▲ 11 | Municipiul Slatina, Olt | -1,3 mil. RON▼ 91,8 % | ▼ 91,8 % | 74,7 K RON | |
| 24 | 24.SERENA '94 SA▼ 17 | Municipiul Slatina, Olt | -1,3 mil. RON▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | 12,4 K RON | |
| 25 | 25.ROCO SRL▲ 12 | Municipiul Slatina, Olt | -1,1 mil. RON▼ 83,1 % | ▼ 83,1 % | -29,3 K RON | |
| 26 | 26.CONSTRUCT CARAIMAN SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | -1,1 mil. RON▼ 63,3 % | ▼ 63,3 % | 62,9 K RON | |
| 27 | 27.MAR CONSTRUCT TRANSPORT 2008 SRLnou | Sat Beria de Jos, Comuna Oporelu, Olt | -1,1 mil. RON▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | 4,4 K RON | |
| 28 | 28.RO-CONSTRUCT M.C. SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -986,3 K RON▼ 76,5 % | ▼ 76,5 % | -206,4 K RON | |
| 29 | 29.KRISTAL LCD SISTEM SRL= | Municipiul Slatina, Olt | -948,1 K RON▼ 75,3 % | ▼ 75,3 % | -127 K RON | |
| 30 | 30.OLTCONS SA▼ 4 | Municipiul Slatina, Olt | -945 K RON▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | -455,6 K RON | |
| 31 | 31.ROLMIS SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -909,7 K RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 3,5 mil. RON | |
| 32 | 32.CONFORT GRUP SRL▼ 27 | Municipiul Slatina, Olt | -898,7 K RON▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 288 K RON | |
| 33 | 33.ALUMINIU INDUSTRIAL GRUP SRLnou | Sat Dobrotinet, Comuna Curtişoara, Olt | -756,3 K RON▼ 34 % | ▼ 34 % | 116,4 K RON | |
| 34 | 34.OLTMIH SRL▲ 10 | Municipiul Slatina, Olt | -691,7 K RON▼ 76,2 % | ▼ 76,2 % | -221,2 K RON | |
| 35 | 35.REMARK COM SRL▲ 41 | Sat Mirila, Comuna Bobiceşti, Olt | -668,9 K RON▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | 7 K RON | |
| 36 | 36.ARTMID SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -666 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 37 | 37.TEHNIC OFFICE SRLnou | Sat Gura Padinii, Comuna Gura Padinii, Olt | -654,4 K RON▼ 63 % | ▼ 63 % | -106,6 K RON | |
| 38 | 38.CIDFLOR SHOP SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -628,8 K RON▼ 64,1 % | ▼ 64,1 % | 271 RON | |
| 39 | 39.EUROGRUP CONSTRUCT SRL▼ 4 | Municipiul Slatina, Olt | -575,6 K RON▼ 73,5 % | ▼ 73,5 % | -69,6 K RON | |
| 40 | 40.ROMCRISTAL SAnou | Municipiul Slatina, Olt | -556,6 K RON▼ 90,8 % | ▼ 90,8 % | -10,8 K RON | |
| 41 | 41.IMOBILIARE CONSLOC SRL▼ 32 | Municipiul Slatina, Olt | -552,7 K RON▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | -1,1 mil. RON | |
| 42 | 42.GROM SPRINKLER SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -541,8 K RON▼ 91,6 % | ▼ 91,6 % | 10,9 K RON | |
| 43 | 43.UNIC KONSYAN SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -519,6 K RON▼ 95,1 % | ▼ 95,1 % | -17,4 K RON | |
| 44 | 44.PALINCAŞ CONSTRUCT SRLnou | Sat Chiţeasca, Oraş Scorniceşti, Olt | -486,3 K RON▼ 99,2 % | ▼ 99,2 % | -146,6 K RON | |
| 45 | 45.ASCONA CONSTRUCT SRLnou | Sat Doba, Comuna Pleşoiu, Olt | -455,1 K RON▼ 69,7 % | ▼ 69,7 % | -130,7 K RON | |
| 46 | 46.CONFAS SRLnou | Comuna Baldovineşti, Olt | -447,7 K RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 16,5 K RON | |
| 47 | 47.MULTIPREST SERVICE SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -444,9 K RON▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 61,8 K RON | |
| 48 | 48.ADEXPORT SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -444,5 K RON▼ 87,1 % | ▼ 87,1 % | -57,1 K RON | |
| 49 | 49.CATREL CONSTRUCŢII SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -389,6 K RON▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | -270,7 K RON | |
| 50 | 50.CRISTADI CONS SRL▼ 40 | Comuna Vîlcele, Olt | -382,6 K RON▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | 79 K RON | |
| 51 | 51.PRODCOM CERARIS SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -366,5 K RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 33,5 K RON | |
| 52 | 52.VALTUM PROD-COM SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -366,1 K RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 89,4 K RON | |
| 53 | 53.FN INSTALCOM DISTRIBUTION SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -361,4 K RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | -178,8 K RON | |
| 54 | 54.ELECTRIC-TOTAL SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -346,9 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 165 K RON | |
| 55 | 55.ALMACO PROFIL RPH SRLnou | Comuna Brebeni, Olt | -336,3 K RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 10,1 K RON | |
| 56 | 56.CONSPRODCOM SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -312,9 K RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 340,1 K RON | |
| 57 | 57.EMIRON MELSI SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -307,7 K RON▼ 95,4 % | ▼ 95,4 % | -3,3 K RON | |
| 58 | 58.AIKON DESIGN SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -305,7 K RON▼ 95,5 % | ▼ 95,5 % | -29,3 K RON | |
| 59 | 59.SITO CONS SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | -302,1 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -26,3 K RON | |
| 60 | 60.SAFIR VASCRIS SRLnou | Comuna Izvoarele, Olt | -287 K RON▼ 93,5 % | ▼ 93,5 % | -11 K RON | |
| 61 | 61.POP COS MAR SRL▼ 30 | Sat Valea Merilor, Oraş Potcoava, Olt | -284,2 K RON▼ 94 % | ▼ 94 % | -31,2 K RON | |
| 62 | 62.ENERGOVEST CONSTRUCT SRL▲ 38 | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | -282,8 K RON▼ 93,4 % | ▼ 93,4 % | -140,1 K RON | |
| 63 | 63.COMREM SAnou | Municipiul Slatina, Olt | -280,8 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 50,8 K RON | |
| 64 | 64.DINSTAR CONSTRUCT SRL▼ 19 | Municipiul Slatina, Olt | -276,6 K RON▼ 46,1 % | ▼ 46,1 % | 90 K RON | |
| 65 | 65.FULCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -275,5 K RON▼ 81,5 % | ▼ 81,5 % | -98,2 K RON | |
| 66 | 66.CONSTRUCTIL DUMITRA SRL▼ 54 | Municipiul Slatina, Olt | -258,3 K RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 22,5 K RON | |
| 67 | 67.TEHNOTERM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -252,9 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -109 RON | |
| 68 | 68.AZUR DECO INSTAL SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -244 K RON▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | -83,3 K RON | |
| 69 | 69.TELE LTC 2008 SRL▲ 56 | Municipiul Slatina, Olt | -234,8 K RON▼ 70,8 % | ▼ 70,8 % | -6,7 K RON | |
| 70 | 70.VIOFELI SRL▲ 16 | Municipiul Caracal, Olt | -225,1 K RON▼ 63,5 % | ▼ 63,5 % | -6,5 K RON | |
| 71 | 71.B & B CONSTRUCTII SRLnou | Loc. Potcoava, Oraş Potcoava, Olt | -217,8 K RON▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 23,7 K RON | |
| 72 | 72.PISTRIC CONSTRUCT SRLnou | Sat Osica de Jos, Comuna Osica de Jos, Olt | -206,7 K RON▼ 81,1 % | ▼ 81,1 % | -32 K RON | |
| 73 | 73.DECOR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -205,8 K RON▼ 97,7 % | ▼ 97,7 % | 2,7 K RON | |
| 74 | 74.NICKON NOVACONS SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -193,8 K RON▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 10,6 K RON | |
| 75 | 75.ROMTHERM CONSTRUCT SRL▼ 50 | Municipiul Slatina, Olt | -191,8 K RON▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | -24,4 K RON | |
| 76 | 76.STILCONS GRUP SRL▼ 14 | Municipiul Slatina, Olt | -191,6 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -41,8 K RON | |
| 77 | 77.ELGAMAR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -191 K RON▼ 69,2 % | ▼ 69,2 % | -109 K RON | |
| 78 | 78.DUOR IMPEX SRL▼ 38 | Municipiul Slatina, Olt | -189,5 K RON▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | -360,3 K RON | |
| 79 | 79.ROSCA-LEEL S.R.L.nou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -188,3 K RON▼ 74,6 % | ▼ 74,6 % | -33,1 K RON | |
| 80 | 80.EUROCONFORT M&C SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -186,7 K RON▼ 93,6 % | ▼ 93,6 % | -12,5 K RON | |
| 81 | 81.COM-STAR CONSTRUCT CM SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -177,6 K RON▼ 51,8 % | ▼ 51,8 % | 12,8 K RON | |
| 82 | 82.CRINFE CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -176,1 K RON▼ 59,5 % | ▼ 59,5 % | -79,5 K RON | |
| 83 | 83.PROINSTAL 2000 SRL▼ 44 | Municipiul Slatina, Olt | -173,8 K RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 3,1 K RON | |
| 84 | 84.VLAD CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -168,3 K RON▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | -22,2 K RON | |
| 85 | 85.AUTO-TRANS-COM SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -168 K RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 9,4 K RON | |
| 86 | 86.LUC ELECTRO INSTAL SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | -167,3 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 87 | 87.UNIGRUP INCOM SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -166,1 K RON▼ 79 % | ▼ 79 % | -315,5 K RON | |
| 88 | 88.A.C.IND OLT SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -165,9 K RON▼ 95 % | ▼ 95 % | -72,3 K RON | |
| 89 | 89.NAR-CASTELI SRL▲ 17 | Sat Mărgăriteşti, Comuna Voineasa, Olt | -161,5 K RON▼ 16 % | ▼ 16 % | 17 K RON | |
| 90 | 90.PRESTRAL SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -159,7 K RON▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | -6,2 K RON | |
| 91 | 91.ADRIAN MARIOCONS SRL▲ 25 | Loc. Potcoava, Oraş Potcoava, Olt | -157,2 K RON▼ 81,3 % | ▼ 81,3 % | 15,7 K RON | |
| 92 | 92.GEIZER MARIO SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -154,9 K RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | -21,4 K RON | |
| 93 | 93.DURACONS INVEST SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -154,6 K RON▼ 23 % | ▼ 23 % | 69 K RON | |
| 94 | 94.PLADUR GRUP SRLnou | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | -152,7 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -3,3 K RON | |
| 95 | 95.ADMIRA BETA-CONS SRLnou | Municipiul Caracal, Olt | -148,7 K RON▼ 62,3 % | ▼ 62,3 % | -54,3 K RON | |
| 96 | 96.RAL PREST CONSTRUCT 77 SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -141,5 K RON▼ 49,6 % | ▼ 49,6 % | -50,6 K RON | |
| 97 | 97.GENERAL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -141 K RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 6,8 K RON | |
| 98 | 98.MATEO ELECTRO SERVICE SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | -138,1 K RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 22,1 K RON | |
| 99 | 99.PAL MARICONS SRLnou | Sat Chiţeasca, Oraş Scorniceşti, Olt | -137,1 K RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 853 RON | |
| 100 | 100.SOLARIS SERV COM SRLnou | Sat Coteana, Comuna Coteana, Olt | -131,7 K RON▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | 1,7 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Olt
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
574 firme · 917,9 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
198 firme · 781 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
113 firme · 277 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
19 firme · 122,9 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
92 firme · 67,2 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
71 firme · 49,6 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
44 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
38 firme · 18,5 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
13 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
10 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
25 firme · 7 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
11 firme · 6 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
24 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
23 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
6 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
12 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
3 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
4 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 368,4 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
3 firme · 170 K RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
3 firme · 65,4 K RON