Top 100 firme — Activități profesionale, București după scădere cifră de afaceri în 2009
5.940 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează -1,9 mld. RON. Pragul de intrare în top este -7,4 mil. RON, iar liderul atinge -138,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Scădere CA | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MEDIA DIRECTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -138,3 mil. RON▼ 68,5 % | ▼ 68,5 % | -2,4 mil. RON | |
| 2 | 2.MINDSHARE MEDIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -74,4 mil. RON▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | -6,2 mil. RON | |
| 3 | 3.THE MEDIA PARTNERSHIP SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -63,1 mil. RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 78,1 K RON | |
| 4 | 4.TAFFY MEDIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -55,7 mil. RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 4,6 mil. RON | |
| 5 | 5.COLLIERS INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -53,2 mil. RON▼ 81,7 % | ▼ 81,7 % | -3 mil. RON | |
| 6 | 6.OPTI MEDIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -52,2 mil. RON▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 7 | 7.OMNICOM MEDIA GROUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -44,1 mil. RON▼ 93,7 % | ▼ 93,7 % | 623,3 K RON | |
| 8 | 8.B.V. McCann-Erickson SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -43,4 mil. RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 7,3 mil. RON | |
| 9 | 9.ONE DIGITAL STORE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -38,8 mil. RON▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | -164,4 K RON | |
| 10 | 10.HAVAS MEDIA S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -38,7 mil. RON▼ 56,2 % | ▼ 56,2 % | 398,9 K RON | |
| 11 | 11.OPTIMUM MEDIA DIRECTION PLAN & BUY SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -34,2 mil. RON▼ 91,8 % | ▼ 91,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 12 | 12.WILLBROOK CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -32 mil. RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | -1,7 mil. RON | |
| 13 | 13.REGISTRUL AUTO ROMAN RAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -31,9 mil. RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 40,4 mil. RON | |
| 14 | 14.GREY WORLDWIDE ROMANIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -29,6 mil. RON▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 15 | 15.N.E.X.T. ADVERTISING SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -27,5 mil. RON▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | 576,6 K RON | |
| 16 | 16.EVRYO POWER S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -27,4 mil. RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 17 | 17.REGIE RADIO MUSIC (RRM) SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -26,8 mil. RON▼ 39,3 % | ▼ 39,3 % | 3,2 mil. RON | |
| 18 | 18.MEDIA GROUP SERVICES INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -25,8 mil. RON▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 6,4 mil. RON | |
| 19 | 19.TEHNOREP MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -25,3 mil. RON▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | -176,8 K RON | |
| 20 | 20.C.L.I.R. MEDIA GROUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -25,1 mil. RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | -1 mil. RON | |
| 21 | 21.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE TURBOMOTOARE - COMOTInou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -23,7 mil. RON▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | 2 mil. RON | |
| 22 | 22.MEDIA LINK COMMUNICATION SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -23,2 mil. RON▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 228,2 K RON | |
| 23 | 23.ASCO CONSTRUCTII SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -21,9 mil. RON▼ 73,6 % | ▼ 73,6 % | -524,9 K RON | |
| 24 | 24.PRICEWATERHOUSECOOPERS MANAGEMENT CONSULTANTS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -21,7 mil. RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 25 | 25.CLICKADS SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -20,6 mil. RON▼ 89 % | ▼ 89 % | -1,8 mil. RON | |
| 26 | 26.IPA SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -20 mil. RON▼ 55,3 % | ▼ 55,3 % | 156,1 K RON | |
| 27 | 27.CHEIL ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -19,6 mil. RON▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | 345,6 K RON | |
| 28 | 28.UNITED MEDIA SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -18,8 mil. RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 120,1 K RON | |
| 29 | 29.DELOITTE CONSULTANTA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -18,8 mil. RON▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 440,5 K RON | |
| 30 | 30.HOUSE OF MEDIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -18,4 mil. RON▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | 192 K RON | |
| 31 | 31.MAXI - STAR CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -17,6 mil. RON▼ 74,1 % | ▼ 74,1 % | 87,3 K RON | |
| 32 | 32.SITE CONSTRUCT CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -17,5 mil. RON▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | 312,3 K RON | |
| 33 | 33.CHAPMAN TAYLOR ROMANIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -17,5 mil. RON▼ 87,3 % | ▼ 87,3 % | -2,1 mil. RON | |
| 34 | 34.V & V TRADING COMPANY SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -17 mil. RON▼ 80,5 % | ▼ 80,5 % | 270,2 K RON | |
| 35 | 35.AAM MANAGEMENT INFORMATION CONSULTING PRIVATE COMPANY LIMITED BY SHARES BUDAPESTA SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -16,8 mil. RON▼ 90,9 % | ▼ 90,9 % | -3,4 mil. RON | |
| 36 | 36.DRECHSLER - CONSULTING - ENGINEERING AND MARKETING SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -16,7 mil. RON▼ 94,4 % | ▼ 94,4 % | -1 mil. RON | |
| 37 | 37.GROSSMANN ENGINEERING GROUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -16,3 mil. RON▼ 48 % | ▼ 48 % | 330,8 K RON | |
| 38 | 38.AGENTIA DE PUBLICITATE MEDIA CENTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -16,2 mil. RON▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | 424,6 K RON | |
| 39 | 39.OILFIELD EXPLORATION BUSINESS SOLUTIONS S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -16 mil. RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 96,6 mil. RON | |
| 40 | 40.PAGINI AURII SAnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -15,9 mil. RON▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | -13,9 mil. RON | |
| 41 | 41.RENT-A-MED SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -15,9 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -2,8 mil. RON | |
| 42 | 42.MEDIA TOUR SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -15,2 mil. RON▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 43 | 43.CONCEPT CONSULT & PROSPECT SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -15,1 mil. RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 4,1 mil. RON | |
| 44 | 44.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU INGINERIE ELECTRICA ICPE - CA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -14,7 mil. RON▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | 831,2 K RON | |
| 45 | 45.BROADREACH CONSULTING SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -14,6 mil. RON▼ 68,6 % | ▼ 68,6 % | -479,5 K RON | |
| 46 | 46.INITIATIVE MEDIA SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -14 mil. RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 2,9 mil. RON | |
| 47 | 47.IMSAT CEPROCIM ENGINEERING SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -13,9 mil. RON▼ 67 % | ▼ 67 % | -7,1 mil. RON | |
| 48 | 48.DEFI ROMANIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -13,7 mil. RON▼ 52,8 % | ▼ 52,8 % | 459,8 K RON | |
| 49 | 49.C&B OIL TOTAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -13,6 mil. RON▼ 99,8 % | ▼ 99,8 % | -351 K RON | |
| 50 | 50.EYEMAXX MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -13,2 mil. RON▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | -89,6 K RON | |
| 51 | 51.RAIFFEISEN INVESTMENT ROMANIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -12,7 mil. RON▼ 78,2 % | ▼ 78,2 % | 1 mil. RON | |
| 52 | 52.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE IN DOMENIUL PATOLOGIEI SI STIINTELOR BIOMEDICALE "VICTOR BABES"nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -12,7 mil. RON▼ 45,9 % | ▼ 45,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 53 | 53.SEARCH CORPORATION SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -12,3 mil. RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 54 | 54.ALPHA STUDIO SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -11,8 mil. RON▼ 68,8 % | ▼ 68,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 55 | 55.TRIDENT SERVICII SI MENTENANTA S.A.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -11,6 mil. RON▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | -973,3 K RON | |
| 56 | 56.GLOBAL MEDIA SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -11,4 mil. RON▼ 56,1 % | ▼ 56,1 % | 334,2 K RON | |
| 57 | 57.TEMPO ADVERTISING SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -11,3 mil. RON▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | 213,4 K RON | |
| 58 | 58.KLAUS ROMANIA 2000 PARKING SYSTEMS SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -11,3 mil. RON▼ 89,6 % | ▼ 89,6 % | -1,3 mil. RON | |
| 59 | 59.THE OFFICE PROJECTMANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -11,2 mil. RON▼ 59,1 % | ▼ 59,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 60 | 60.PLANA-INNOVA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -10,6 mil. RON▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | 665,8 K RON | |
| 61 | 61.PROIECT BUCURESTI SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -10,4 mil. RON▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 2,1 mil. RON | |
| 62 | 62.BELL ENGINEERING SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -10,3 mil. RON▼ 51,6 % | ▼ 51,6 % | -435,6 K RON | |
| 63 | 63.GBM PUBLICITATE SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -10,3 mil. RON▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | -2,1 mil. RON | |
| 64 | 64.HERBING SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -10,3 mil. RON▼ 73,4 % | ▼ 73,4 % | 659,9 K RON | |
| 65 | 65.OPTIMAL ACTIV SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -10 mil. RON▼ 98,7 % | ▼ 98,7 % | -1,8 mil. RON | |
| 66 | 66.WSP ROMANIA ENGINEERING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -10 mil. RON▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | 137,4 K RON | |
| 67 | 67.ALDOT MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -9,9 mil. RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -170,7 K RON | |
| 68 | 68.PRICEWATERHOUSECOOPERS AUDIT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -9,9 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 69 | 69.TOUCHPOINT MEDIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -9,9 mil. RON▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 236,7 K RON | |
| 70 | 70.OMI PHARMA LOGISTICS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -9,6 mil. RON▼ 82,5 % | ▼ 82,5 % | -585,7 K RON | |
| 71 | 71.GROUPM SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -9,5 mil. RON▼ 84,1 % | ▼ 84,1 % | -1 mil. RON | |
| 72 | 72.Institutul National de Cercetare-Dezvoltare pentru Chimie si Petrochimie - ICECHIM Bucurestinou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -9,5 mil. RON▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 183,1 K RON | |
| 73 | 73.FCB Bucharest SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -9,3 mil. RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 2,1 mil. RON | |
| 74 | 74.PROMOTIONS SPECIAL EVENTS ROMANIA (PROSPERO) SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -9,2 mil. RON▼ 56,1 % | ▼ 56,1 % | 268,2 K RON | |
| 75 | 75.LUCA WAY SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -9,2 mil. RON▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | -5,9 mil. RON | |
| 76 | 76.MEDIA-TIQUE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -9,1 mil. RON▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 4,4 mil. RON | |
| 77 | 77.N.E.G.U. MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -8,9 mil. RON▼ 99 % | ▼ 99 % | -6,5 mil. RON | |
| 78 | 78.SPEA ENGINEERING SA ROMA ITALIA SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -8,8 mil. RON▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | 885,7 K RON | |
| 79 | 79.IBT ROM CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -8,6 mil. RON▼ 82,7 % | ▼ 82,7 % | -840,1 K RON | |
| 80 | 80.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU MECATRONICA SI TEHNICA MASURARII - I.N.C.D.M.T.M. BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -8,5 mil. RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 210,3 K RON | |
| 81 | 81.UNITED MEDIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -8,5 mil. RON▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | -1,8 mil. RON | |
| 82 | 82.SANDOZ PHARMA SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -8,4 mil. RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 5,7 mil. RON | |
| 83 | 83.OSKAR VON MILLER - Institut De Conceptie, Cercetare si Proiectare Echipamente Termoenergetice SAnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -8,4 mil. RON▼ 52,7 % | ▼ 52,7 % | 20 K RON | |
| 84 | 84.ICPE S.A.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -8,4 mil. RON▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 405,9 K RON | |
| 85 | 85.R.P.I.P.C. ENGINEERING SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -8,4 mil. RON▼ 95,9 % | ▼ 95,9 % | -149,8 K RON | |
| 86 | 86.BEG INGENIERIE ROMANIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -8,3 mil. RON▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | -1,5 mil. RON | |
| 87 | 87.GRAFFITI COMMUNICATIONS S.A.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -8,3 mil. RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 88 | 88.MEDIACORP SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -8,3 mil. RON▼ 89,2 % | ▼ 89,2 % | -124 RON | |
| 89 | 89.UBM DEVELOPMENT ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -8,3 mil. RON▼ 73,7 % | ▼ 73,7 % | 381,8 K RON | |
| 90 | 90.PLANT ENGINEERING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -8,2 mil. RON▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | 46,7 K RON | |
| 91 | 91.LA STRADA COM SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -8 mil. RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | -9,3 mil. RON | |
| 92 | 92.I.T.C. INSTITUTUL PENTRU TEHNICA DE CALCUL SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -7,8 mil. RON▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | 82,9 K RON | |
| 93 | 93.MILLENIUM image & communication grup SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -7,8 mil. RON▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | -826,9 K RON | |
| 94 | 94.DANILEO CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -7,7 mil. RON▼ 54,3 % | ▼ 54,3 % | -188,3 K RON | |
| 95 | 95.ICTCM INSTITUTUL DE CERCETARE SI PROIECTARE TEHNOLOGICA PENTRU CONSTRUCTII MASINI SAnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -7,7 mil. RON▼ 45,9 % | ▼ 45,9 % | 17,2 K RON | |
| 96 | 96.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU TEXTILE SI PIELARIE - INCDTP BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -7,6 mil. RON▼ 32 % | ▼ 32 % | 946,6 K RON | |
| 97 | 97.MGA METRO GROUP ADVERTISING ROMANIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -7,5 mil. RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 47,5 K RON | |
| 98 | 98.PROXIMITY SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -7,5 mil. RON▼ 61,8 % | ▼ 61,8 % | -349,1 K RON | |
| 99 | 99.IAC MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -7,4 mil. RON▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 18 K RON | |
| 100 | 100.ALICOMAR INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -7,4 mil. RON▼ 98 % | ▼ 98 % | 77,7 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — București
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
4.008 firme · 9,8 mld. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
5.291 firme · 8,6 mld. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
2.857 firme · 7,1 mld. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
5.309 firme · 4,2 mld. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
3.450 firme · 3,5 mld. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
376 firme · 2,8 mld. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
485 firme · 2,1 mld. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
2.059 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
425 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
155 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
475 firme · 775,6 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
1.012 firme · 475,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
404 firme · 456 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
173 firme · 398,6 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
91 firme · 263,1 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
999 firme · 244,8 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
185 firme · 191,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
544 firme · 152 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
384 firme · 137,1 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
854 firme · 134,7 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
123 firme · 113,3 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
55 firme · 38,5 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
94 firme · 36,4 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
111 firme · 26,4 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
37 firme · 24 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
122 firme · 21,3 mil. RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
16 firme · 13,1 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
28 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 0721
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON