Top 100 firme — Activități profesionale, București după profit net în 2015
25.658 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 1,4 mld. RON. Pragul de intrare în top este 2,9 mil. RON, iar liderul atinge 300,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Profit net | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SOCIETATEA ENERGETICĂ ELECTRICA S.A.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 300,9 mil. RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 300,9 mil. RON | |
| 2 | 2.GLOBAL E-BUSINESS OPERATIONS CENTRE SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 99,4 mil. RON▲ 348,4 % | ▲ 348,4 % | 99,4 mil. RON | |
| 3 | 3.SOCIETATEA DE ADMINISTRARE A PARTICIPAŢIILOR ÎN ENERGIE S.A.▲ 25.833 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 95,5 mil. RON— | — | 95,5 mil. RON | |
| 4 | 4.SCHLUMBERGER LOGELCO INC. PANAMA CIUDAD DE PANAMA SUCURSALA BUCURESTI▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 79,8 mil. RON▲ 92,7 % | ▲ 92,7 % | 79,8 mil. RON | |
| 5 | 5.REGISTRUL AUTO ROMAN RA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 59 mil. RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 59 mil. RON | |
| 6 | 6.IPSOS INTERACTIVE SERVICES SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 47,1 mil. RON▼ 15 % | ▼ 15 % | 47,1 mil. RON | |
| 7 | 7.COCA-COLA ROMANIA SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 40,4 mil. RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 40,4 mil. RON | |
| 8 | 8.GE VERNOVA INTERNATIONAL LLC WILMINGTON SUCURSALA BUCURESTI▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 29,1 mil. RON▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 29,1 mil. RON | |
| 9 | 9.RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 26,9 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 26,9 mil. RON | |
| 10 | 10.METROUL SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 22,1 mil. RON▲ 29 % | ▲ 29 % | 22,1 mil. RON | |
| 11 | 11.COMPANIA NAŢIONALĂ PENTRU CONTROLUL CAZANELOR, INSTALAŢIILOR DE RIDICAT ŞI RECIPIENTELOR SUB PRESIUNE - (CNCIR) SA▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20 mil. RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 20 mil. RON | |
| 12 | 12.NOVARTIS PHARMA SERVICES ROMANIA SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 17,7 mil. RON▲ 90,9 % | ▲ 90,9 % | 17,7 mil. RON | |
| 13 | 13.MCKINSEY & COMPANY SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17,6 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 17,6 mil. RON | |
| 14 | 14.POLYMAS MEDIA INVESTMENT SRL▲ 422 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16,9 mil. RON▲ 2.453,6 % | ▲ 2.453,6 % | 16,9 mil. RON | |
| 15 | 15.MARTIN OIL ENERGY S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16,6 mil. RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 16,6 mil. RON | |
| 16 | 16.PRICEWATERHOUSECOOPERS TAX SERVICES S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16,1 mil. RON▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 16,1 mil. RON | |
| 17 | 17.EXPLEO ROMANIA S.R.L.▲ 10 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 16 mil. RON▲ 84,8 % | ▲ 84,8 % | 16 mil. RON | |
| 18 | 18.ROMAIR CONSULTING SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,6 mil. RON▲ 134,5 % | ▲ 134,5 % | 14,6 mil. RON | |
| 19 | 19.PAREXEL INTERNATIONAL ROMANIA SRL▲ 126 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13,1 mil. RON▲ 613,2 % | ▲ 613,2 % | 13,1 mil. RON | |
| 20 | 20.KPMG ROMANIA SRL▲ 163 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11,5 mil. RON▲ 687,3 % | ▲ 687,3 % | 11,5 mil. RON | |
| 21 | 21.EPTISA ROMANIA SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11,5 mil. RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 11,5 mil. RON | |
| 22 | 22.IAROM SA▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11,4 mil. RON▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 11,4 mil. RON | |
| 23 | 23.WPP MEDIA ROMANIA S.R.L.▲ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11,1 mil. RON▲ 71 % | ▲ 71 % | 11,1 mil. RON | |
| 24 | 24.ERNST & YOUNG SRL▲ 42 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,8 mil. RON▲ 176 % | ▲ 176 % | 10,8 mil. RON | |
| 25 | 25.ABBOTT PRODUCTS ROMANIA SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10,6 mil. RON▲ 80,9 % | ▲ 80,9 % | 10,6 mil. RON | |
| 26 | 26.SGS ROMANIA SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 9,7 mil. RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 9,7 mil. RON | |
| 27 | 27.SANDOZ PHARMA SERVICES SRL▲ 202 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,2 mil. RON▲ 675,8 % | ▲ 675,8 % | 9,2 mil. RON | |
| 28 | 28.ERNST & YOUNG SUPPORT SERVICES SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,3 mil. RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 8,3 mil. RON | |
| 29 | 29.SCHLUMBERGER OILFIELD EUROPE SUPORT SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 7,8 mil. RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 7,8 mil. RON | |
| 30 | 30.NOVA MUSIC NEW MEDIA SRL▲ 25.695 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,3 mil. RON— | — | 7,3 mil. RON | |
| 31 | 31.DELOITTE AUDIT SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,3 mil. RON▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 7,3 mil. RON | |
| 32 | 32.BEARINGPOINT SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,1 mil. RON▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 7,1 mil. RON | |
| 33 | 33.TIB - CONS SRL▲ 11.827 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,1 mil. RON▲ 514.403,2 % | ▲ 514.403,2 % | 7,1 mil. RON | |
| 34 | 34.KPMG Tax SRL▲ 114 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,8 mil. RON▲ 287,8 % | ▲ 287,8 % | 6,8 mil. RON | |
| 35 | 35.CONECTYS SERV TELECOM SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 6,8 mil. RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 6,8 mil. RON | |
| 36 | 36.R.E.R. ECOLOGIC GROUP S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,7 mil. RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 6,7 mil. RON | |
| 37 | 37.CANNELLA DESIGN SRL▲ 25.206 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,6 mil. RON— | — | 6,6 mil. RON | |
| 38 | 38.ANTISEL RO SRL▲ 1.239 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6,6 mil. RON▲ 2.741,7 % | ▲ 2.741,7 % | 6,6 mil. RON | |
| 39 | 39.LOUIS BERGER SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,5 mil. RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 6,5 mil. RON | |
| 40 | 40.ARS COM INDUSTRIES SRL▲ 24.765 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6,4 mil. RON— | — | 6,4 mil. RON | |
| 41 | 41.DNV ROMANIA S.R.L.▼ 16 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,2 mil. RON▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 6,2 mil. RON | |
| 42 | 42.RAMBOLL SOUTH EAST EUROPE SRL▲ 25.511 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6,1 mil. RON— | — | 6,1 mil. RON | |
| 43 | 43.THE BRANDLIFTERS SRL▲ 1.921 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6 mil. RON▲ 3.727 % | ▲ 3.727 % | 6 mil. RON | |
| 44 | 44.DELOITTE TAX SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6 mil. RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 6 mil. RON | |
| 45 | 45.ACNIELSEN ROMANIA SRL▲ 25.784 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6 mil. RON— | — | 6 mil. RON | |
| 46 | 46.EMERSON PROCESS MANAGEMENT ROMANIA SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,9 mil. RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 5,9 mil. RON | |
| 47 | 47.PROCESS ENGINEERING SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,8 mil. RON▲ 58,4 % | ▲ 58,4 % | 5,8 mil. RON | |
| 48 | 48.NEXT CAPITAL SOLUTIONS SRL▲ 508 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,7 mil. RON▲ 983,2 % | ▲ 983,2 % | 5,7 mil. RON | |
| 49 | 49.Servier Pharma SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,5 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 5,5 mil. RON | |
| 50 | 50.B. LOOK LINE SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,4 mil. RON▼ 31 % | ▼ 31 % | 5,4 mil. RON | |
| 51 | 51.CERTSIGN SA▲ 221 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 5,4 mil. RON▲ 434,3 % | ▲ 434,3 % | 5,4 mil. RON | |
| 52 | 52.ABBVIE SRL▲ 70 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,3 mil. RON▲ 136,3 % | ▲ 136,3 % | 5,3 mil. RON | |
| 53 | 53.SPORT EVOLUTION GROUP SRL▲ 62 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,3 mil. RON▲ 117,7 % | ▲ 117,7 % | 5,3 mil. RON | |
| 54 | 54.WPP PRODUCTION ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,2 mil. RON▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | 5,2 mil. RON | |
| 55 | 55.COMPANIA DE CONSULTANŢĂ ŞI ASISTENŢĂ TEHNICĂ SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 5,1 mil. RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 5,1 mil. RON | |
| 56 | 56.AKKODIS ROMANIA S.R.L.▼ 24 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 5,1 mil. RON▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 5,1 mil. RON | |
| 57 | 57.THE GALLUP ORGANIZATION-ROMANIA SRL▲ 25.578 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,9 mil. RON— | — | 4,9 mil. RON | |
| 58 | 58.INNOVACION Y DESARROLLO LOCAL S.L. MADRID SUCURSALA BUCURESTI▲ 16 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,8 mil. RON▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 4,8 mil. RON | |
| 59 | 59.BUREAU VERITAS S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,8 mil. RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 4,8 mil. RON | |
| 60 | 60.NEW FRONTIER SRL▼ 40 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,7 mil. RON▼ 57 % | ▼ 57 % | 4,7 mil. RON | |
| 61 | 61.UZINSIDER SA▲ 33 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,6 mil. RON▲ 64,3 % | ▲ 64,3 % | 4,6 mil. RON | |
| 62 | 62.ACCENTURE CENTRAL EUROPE B.V AMSTERDAM, OLANDA-SUCURSALA BUCURESTI▲ 64 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,5 mil. RON▲ 106,5 % | ▲ 106,5 % | 4,5 mil. RON | |
| 63 | 63.BRENTWOOD INVESTMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,4 mil. RON— | — | 4,4 mil. RON | |
| 64 | 64.BDO AUDIT SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,4 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 4,4 mil. RON | |
| 65 | 65.CIRRUS PROJECT S.R.L.▲ 619 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,2 mil. RON▲ 873 % | ▲ 873 % | 4,2 mil. RON | |
| 66 | 66.PADECO CO.LTD. - TOKYO SUCURSALA BUCUREȘTI▲ 25.747 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,2 mil. RON— | — | 4,2 mil. RON | |
| 67 | 67.ENGINEERING WATER AND WASTE S.R.L.▲ 423 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,2 mil. RON▲ 599,9 % | ▲ 599,9 % | 4,2 mil. RON | |
| 68 | 68.SKILLS IN HEALTHCARE ROMANIA SRL▲ 25.475 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,1 mil. RON— | — | 4,1 mil. RON | |
| 69 | 69.GRUPUL FINANCIAR MUNTENIA SA▼ 18 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 4,1 mil. RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 4,1 mil. RON | |
| 70 | 70.TMF ROMANIA SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,1 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 4,1 mil. RON | |
| 71 | 71.MMS COMMUNICATIONS ROMANIA S.R.L.▲ 108 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4 mil. RON▲ 167,3 % | ▲ 167,3 % | 4 mil. RON | |
| 72 | 72.KPMG AUDIT SRL▲ 49 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,9 mil. RON▲ 71 % | ▲ 71 % | 3,9 mil. RON | |
| 73 | 73.TUV AUSTRIA ROMANIA SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,8 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 3,8 mil. RON | |
| 74 | 74.IMMOFINANZ SERVICES ROMANIA SRL▲ 25.046 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,8 mil. RON— | — | 3,8 mil. RON | |
| 75 | 75.CONCEPT CONSULT & PROSPECT SRL▼ 28 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,8 mil. RON▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 3,8 mil. RON | |
| 76 | 76.THE GROUP OF COMMUNICATION AGENCIES SA▼ 30 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,7 mil. RON▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 3,7 mil. RON | |
| 77 | 77.ADVAL ASSET MANAGEMENT SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,7 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 3,7 mil. RON | |
| 78 | 78.LION COMMUNICATION SERVICES S.A.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,6 mil. RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 3,6 mil. RON | |
| 79 | 79.ASCENDIS CONSULTING SRL▲ 73 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,6 mil. RON▲ 109 % | ▲ 109 % | 3,6 mil. RON | |
| 80 | 80.CAPGEMINI SERVICES ROMANIA SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,5 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 3,5 mil. RON | |
| 81 | 81.MICROCHIP TECHNOLOGY SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,5 mil. RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 3,5 mil. RON | |
| 82 | 82.EVRYO POWER S.A.▼ 25 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,5 mil. RON▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 3,5 mil. RON | |
| 83 | 83.TECHNO ENGINEERING & ASSOCIATES SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,5 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 3,5 mil. RON | |
| 84 | 84.NUCLEAR NDT RESEARCH & SERVICES SRL▲ 130 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,4 mil. RON▲ 162,8 % | ▲ 162,8 % | 3,4 mil. RON | |
| 85 | 85.FREMONT CAPITAL PARTNERS SRL▲ 1.202 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,4 mil. RON▲ 1.379,3 % | ▲ 1.379,3 % | 3,4 mil. RON | |
| 86 | 86.TRADE INVEST CAPITAL SRL▲ 24.915 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,4 mil. RON— | — | 3,4 mil. RON | |
| 87 | 87.PRICEWATERHOUSECOOPERS AUDIT SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,3 mil. RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 3,3 mil. RON | |
| 88 | 88.PPC SERVICII COMUNE S.R.L.▼ 34 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,3 mil. RON▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 3,3 mil. RON | |
| 89 | 89.SENECCA & SAVY CONCEPT SRL▲ 74 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,2 mil. RON▲ 100,2 % | ▲ 100,2 % | 3,2 mil. RON | |
| 90 | 90.IKEA PURCHASING SERVICES (ROMANIA) SRL▲ 91 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,2 mil. RON▲ 118,2 % | ▲ 118,2 % | 3,2 mil. RON | |
| 91 | 91.HALCROW ROMANIA SRL▲ 25.665 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,1 mil. RON— | — | 3,1 mil. RON | |
| 92 | 92.SADE INGENIERIE S.R.L.▲ 25.735 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,1 mil. RON— | — | 3,1 mil. RON | |
| 93 | 93.SAFEGE SAS NANTERRE FRANCE SUCURSALA BUCURESTI▼ 32 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,1 mil. RON▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 3,1 mil. RON | |
| 94 | 94.MEDIA GROUP SERVICES INTERNATIONAL SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,1 mil. RON▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 3,1 mil. RON | |
| 95 | 95.CORNEL & CORNEL TOPOEXIM SRL▲ 211 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,1 mil. RON▲ 243,7 % | ▲ 243,7 % | 3,1 mil. RON | |
| 96 | 96.MONDELEZ EUROPE PROCUREMENT GMBH OPFIKON-SUCURSALA ROMANIA▲ 23.417 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3 mil. RON— | — | 3 mil. RON | |
| 97 | 97.SIMTEX SA▲ 153 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3 mil. RON▲ 172,9 % | ▲ 172,9 % | 3 mil. RON | |
| 98 | 98.MERCK SHARP & DOHME ROMANIA SRL▼ 27 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3 mil. RON▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 3 mil. RON | |
| 99 | 99.AUTOGAS IMPEX SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,9 mil. RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 2,9 mil. RON | |
| 100 | 100.RESOLUTE ASSET MANAGEMENT ROMANIA S.R.L.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,9 mil. RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 2,9 mil. RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — București
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
4.008 firme · 9,8 mld. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
5.291 firme · 8,6 mld. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
2.857 firme · 7,1 mld. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
5.309 firme · 4,2 mld. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
3.450 firme · 3,5 mld. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
376 firme · 2,8 mld. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
485 firme · 2,1 mld. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
2.059 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
425 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
155 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
475 firme · 775,6 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
1.012 firme · 475,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
404 firme · 456 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
173 firme · 398,6 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
91 firme · 263,1 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
999 firme · 244,8 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
185 firme · 191,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
544 firme · 152 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
384 firme · 137,1 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
854 firme · 134,7 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
123 firme · 113,3 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
55 firme · 38,5 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
94 firme · 36,4 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
111 firme · 26,4 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
37 firme · 24 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
122 firme · 21,3 mil. RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
16 firme · 13,1 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
28 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 0721
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON