Top 100 firme — Sănătate, Tulcea după marjă netă în 2018
129 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 3 %, iar liderul atinge 603,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MIA DENT SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 603,8 %— | — | — | 95,3 K RON |
| 2 | 2.MEDICAL CENTER SRL▲ 79 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 558 %▲ 4.878 % | ▲ 4.878 % | 1,7 mil. RON | |
| 3 | 3.EXPERT MEDFIZ SRL▼ 1 | Sat Turcoaia, Comuna Turcoaia, Tulcea | 96,1 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 34,3 K RON | |
| 4 | 4.CABINET MEDICAL DR. NĂSTASE MARIA SRL▲ 1 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 92,6 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 221,8 K RON | |
| 5 | 5.UNIDENT CENTER EVOLUTION S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 89,5 %— | — | — | 895 RON |
| 6 | 6.MUNTEAN ARTROMED SRL▲ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 80,5 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 137,9 K RON | |
| 7 | 7.AESCON DENT S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 79,5 %— | — | — | 157,5 K RON |
| 8 | 8.AURDERM SRL▼ 2 | Sat Stejaru, Comuna Stejaru, Tulcea | 79,4 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 115,7 K RON | |
| 9 | 9.ANA ENE MED SRL▲ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 78,8 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 76,9 K RON | |
| 10 | 10.ASMEDI SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 78,5 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 171,6 K RON | |
| 11 | 11.CABINET MEDICAL DR. VÂLCU DUMITRU SRL▲ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 78,3 %▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 173,3 K RON | |
| 12 | 12.CABINET MEDICAL ORL DR.TOMESCU VASILE SRL▲ 26 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 75,7 %▲ 78,6 % | ▲ 78,6 % | 139,5 K RON | |
| 13 | 13.HOLLYWOOD CLINIQUE S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 72,9 %— | — | — | 503 RON |
| 14 | 14.SERV. MED. DR. ANDREI LILIANA SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 70,5 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 579,5 K RON | |
| 15 | 15.UNIDENT IMPLANTOLOGY CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 68,7 %— | — | — | 206 RON |
| 16 | 16.CENTRUL OFTALMOLOGIC TULCEA S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 67,8 %— | — | — | 23,2 K RON |
| 17 | 17.GLOW MEDICAL PREVENT SRL▲ 1 | Sat Mineri, Comuna Somova, Tulcea | 66,6 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 36 K RON | |
| 18 | 18.CABINET DE ENDOCRINOLOGIE DR. LUMINIŢA STOIAN SRL▲ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 65,7 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 132,8 K RON | |
| 19 | 19.CABINET MEDICAL DR. DRAGULINESCU SRL▲ 3 | Sat Jurilovca, Comuna Jurilovca, Tulcea | 64,8 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 115,4 K RON | |
| 20 | 20.TUDOR HUMAN RESOURCES SRL▼ 4 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 64,5 %▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 332,4 K RON | |
| 21 | 21.JMC IMPLANTS SRL▼ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 63 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 117,8 K RON | |
| 22 | 22.CABINET STĂNESCU MEDIFAM SRL▼ 1 | Sat Smârdan, Comuna Smârdan, Tulcea | 61,3 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 68 K RON | |
| 23 | 23.NATURA PLUS SRL▼ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 59,4 %▼ 17 % | ▼ 17 % | 10,3 K RON | |
| 24 | 24.LORISAN OTIC S.R.L.▼ 20 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 57,7 %▼ 36 % | ▼ 36 % | 35,3 K RON | |
| 25 | 25.RAZI GENERAL MEDICAL S.R.L.▼ 22 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 56,7 %▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 65,9 K RON | |
| 26 | 26.C.M. DR. GALUS ION SRL▲ 26 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 56,6 %▲ 81,5 % | ▲ 81,5 % | 165,5 K RON | |
| 27 | 27.SUPER OPTOSAN SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 55,5 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 247,5 K RON | |
| 28 | 28.MEDICINA DELTA DUNARII S.R.L.▲ 16 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 55,2 %▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 203,8 K RON | |
| 29 | 29.ENDOM SERV S.R.L.▼ 21 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 54,4 %▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 116,1 K RON | |
| 30 | 30.CABINET MEDICAL OFTALMOLOGIC DR.ZVANOF GEORGETA SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 52,1 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 111,7 K RON | |
| 31 | 31.PRO MED SRL▼ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 52,1 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 136,6 K RON | |
| 32 | 32.C.M.I. DR. JURJA NICOLAE SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 51,6 %▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 151,6 K RON | |
| 33 | 33.GM DELTA MEDICA SRL▲ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 51,1 %▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 56,8 K RON | |
| 34 | 34.PRIKIMED SRL▲ 16 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 49,4 %▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 43,2 K RON | |
| 35 | 35.CABINET DR. BOJLOVICI SRL▲ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 49,4 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 152,1 K RON | |
| 36 | 36.FAMILIMED CIUREANU SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 48,1 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 123,7 K RON | |
| 37 | 37.UNIDENT PREMIUM S.R.L.▲ 30 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 47,9 %▲ 153,3 % | ▲ 153,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 38 | 38.ROŞIORU MEDICAL SRL▲ 26 | Sat Luncaviţa, Comuna Luncaviţa, Tulcea | 47,6 %▲ 133,4 % | ▲ 133,4 % | 462,3 K RON | |
| 39 | 39.ENE-MED SRL▲ 22 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 47,2 %▲ 106,5 % | ▲ 106,5 % | 210,5 K RON | |
| 40 | 40.CABINET MEDICAL DR. NĂSTASE GEORGE-MARIAN SRL▼ 1 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 46,9 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 780,2 K RON | |
| 41 | 41.MERCADO IMPEX SRL▲ 19 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 45,7 %▲ 79,3 % | ▲ 79,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 42 | 42.MEDFAM NENCIU SRL▲ 59 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 44,7 %— | — | 138,5 K RON | |
| 43 | 43.ZENO FIZIOMED SRL▼ 14 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 41,3 %▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 23,8 K RON | |
| 44 | 44.CENTRUL MEDICAL HYPOCRATE SRL▲ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 41 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 153,8 K RON | |
| 45 | 45.ADIMED SRL▼ 10 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 40,6 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 51,5 K RON | |
| 46 | 46.DENISAMED SRL▼ 20 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 40,2 %▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 77,4 K RON | |
| 47 | 47.EDENT DENTAL S.R.L.▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 39,2 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 48 | 48.MEDICAL CENTER SPITAL SRL▼ 11 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 37,3 %▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 574 K RON | |
| 49 | 49.DR.ZAHARCU SRL▼ 25 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 37,2 %▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 55,5 K RON | |
| 50 | 50.STOMABENC SRL▼ 10 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 35 %▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 51,7 K RON | |
| 51 | 51.DOCTUS MD SRL▼ 23 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 34,1 %▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 42,3 K RON | |
| 52 | 52.MED-ZAIFU SRL▼ 20 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 34 %▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 120,7 K RON | |
| 53 | 53.CABINET MEDICAL DR. LUCA EMILIA SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 33 %▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 68,7 K RON | |
| 54 | 54.ZAMFIRA SOFT S.R.L.nou | Loc. Isaccea, Oraş Isaccea, Tulcea | 33 %— | — | — | 4,2 K RON |
| 55 | 55.PEDIATRU HOMEOPAT SRL▼ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 31,8 %▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 20,2 K RON | |
| 56 | 56.NEUROGENICA SRL▲ 61 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 30,5 %— | — | 19,4 K RON | |
| 57 | 57.ECHOMED DIAGNOSE SRL▼ 48 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 30,4 %▼ 62,3 % | ▼ 62,3 % | 43,3 K RON | |
| 58 | 58.FIZIOMED SRL▼ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 30,3 %▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 85,3 K RON | |
| 59 | 59.CADRAD SRL▲ 40 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 29,8 %▲ 42.442,9 % | ▲ 42.442,9 % | 3,4 K RON | |
| 60 | 60.GUTIUM MED COMP SRL▲ 18 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 28,8 %▲ 150,4 % | ▲ 150,4 % | 63,7 K RON | |
| 61 | 61.MIRUNA FARM SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 28,6 %▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 75,3 K RON | |
| 62 | 62.BIODENT SRL▲ 52 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 28,3 %— | — | 1,7 K RON | |
| 63 | 63.MEDICA SRL▲ 7 | Sat Baia, Comuna Baia, Tulcea | 27,8 %▲ 79,1 % | ▲ 79,1 % | 150,4 K RON | |
| 64 | 64.ALMED SRL▼ 30 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 27,4 %▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 144,5 K RON | |
| 65 | 65.PRONTO DIAGNOSTIC SRL▲ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 27,3 %▲ 84,6 % | ▲ 84,6 % | 100,9 K RON | |
| 66 | 66.ANGELDENT CENTER SRL▼ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 26,5 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 110,8 K RON | |
| 67 | 67.SPECIAL BIOMED SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 26,4 %— | — | — | 14,5 K RON |
| 68 | 68.ALGODENT SRL▼ 55 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 24,9 %▼ 65,4 % | ▼ 65,4 % | 15,6 K RON | |
| 69 | 69.MEDI-SERV SRL▼ 26 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 24,8 %▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | 102,3 K RON | |
| 70 | 70.C.M.I. DR. BUZOIANU IULIANA SRL▼ 13 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 24,8 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 57,8 K RON | |
| 71 | 71.INTER-MED-ECHO SRL▲ 11 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 24,3 %▲ 117,7 % | ▲ 117,7 % | 38,2 K RON | |
| 72 | 72.ALFALUX DENT SRL▼ 25 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 23,8 %▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 102,9 K RON | |
| 73 | 73.HERA-DENT SRL▼ 18 | Sat Somova, Comuna Somova, Tulcea | 23 %▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 22 K RON | |
| 74 | 74.CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL▲ 21 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 22,9 %▲ 1.650,4 % | ▲ 1.650,4 % | 103,6 K RON | |
| 75 | 75.TIBI MED SRL▼ 22 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 21,8 %▼ 30 % | ▼ 30 % | 46,1 K RON | |
| 76 | 76.WHITE PERFECT SMILE S.R.L.▲ 46 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 21,8 %— | — | 26,6 K RON | |
| 77 | 77.UNIDENT CENTER SRL▼ 23 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 20,2 %▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 371,1 K RON | |
| 78 | 78.LAB CLINI SRL▼ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 19,9 %▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 182,6 K RON | |
| 79 | 79.DENTAL EFFECT SRL▼ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 18,8 %▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 42 K RON | |
| 80 | 80.SUNMED SRL▼ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 17,7 %▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 318,6 K RON | |
| 81 | 81.ROXIMED FAM SRL▲ 28 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 17,3 %— | — | 37,9 K RON | |
| 82 | 82.J.M.C.MEDICAL SRL▲ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 16,5 %▲ 248,7 % | ▲ 248,7 % | 53,4 K RON | |
| 83 | 83.CARMEN MEDICA PLUS SRL▼ 18 | Sat Niculiţel, Comuna Niculiţel, Tulcea | 16,2 %▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 11,8 K RON | |
| 84 | 84.FRESNO CLINIC SRL▼ 16 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 15,3 %▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 47,5 K RON | |
| 85 | 85.AILED MED SRL▲ 18 | Sat Cerna, Comuna Cerna, Tulcea | 15 %— | — | 26,5 K RON | |
| 86 | 86.NEUROLOGIE DR.GHIMIŞ SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 14,7 %▲ 200,2 % | ▲ 200,2 % | 11,3 K RON | |
| 87 | 87.CENTRU MEDICAL DR.ANEFI SRL▲ 17 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 14,3 %— | — | 43,1 K RON | |
| 88 | 88.PRODENT SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 14 %▲ 206,6 % | ▲ 206,6 % | 20,6 K RON | |
| 89 | 89.PROMIDENT DENTAL SRL▲ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 13,9 %▲ 317,5 % | ▲ 317,5 % | 30,7 K RON | |
| 90 | 90.VALMAR AUTOMEDICAL SRL▼ 11 | Sat Cataloi, Comuna Frecăţei, Tulcea | 13,8 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 122,7 K RON | |
| 91 | 91.DENTISTRY CENTER SRL▼ 8 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 12,6 %▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 47,1 K RON | |
| 92 | 92.VISA MED SRL▼ 15 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 12,2 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 222,9 K RON | |
| 93 | 93.CABINET MEDICAL CARDIOLOGIE DR. STĂNESCU MIHAI SRL▼ 27 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11,8 %▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 16,2 K RON | |
| 94 | 94.ROUTINE MED S.A.▼ 10 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 10,9 %▲ 64,2 % | ▲ 64,2 % | 342,7 K RON | |
| 95 | 95.DENTAUR SRL▲ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 10,6 %— | — | 19,5 K RON | |
| 96 | 96.DENTLIFE ASSIST SRL▲ 15 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 8,2 %— | — | 37 K RON | |
| 97 | 97.DENTAL SRL▼ 22 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 7,5 %▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | 1,5 K RON | |
| 98 | 98.LARION-VALMAR SNC▲ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6 %— | — | 1,8 K RON | |
| 99 | 99.KĂTĂMED CARE S.R.L.▼ 98 | Sat Niculiţel, Comuna Niculiţel, Tulcea | 5,8 %▼ 99,2 % | ▼ 99,2 % | 5,2 K RON | |
| 100 | 100.CORIU & CO SNC▼ 11 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3 %▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 2,3 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Tulcea
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
61 firme · 58,9 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
61 firme · 42,6 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
33 firme · 33,3 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
21 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
4 firme · 1 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
4 firme · 868,1 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 435,3 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 83,1 K RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
1 firme · 25,4 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
1 firme · 14 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 13,6 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 25 RON