Top 100 firme — Sănătate, Tulcea după marjă netă în 2017
123 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -0,5 %, iar liderul atinge 702,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.KĂTĂMED CARE S.R.L.nou | Sat Niculiţel, Comuna Niculiţel, Tulcea | 702,6 %— | — | — | 154,7 K RON |
| 2 | 2.EXPERT MEDFIZ SRL▼ 1 | Sat Turcoaia, Comuna Turcoaia, Tulcea | 96,1 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 23,4 K RON | |
| 3 | 3.RAZI GENERAL MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 93,8 %— | — | — | 8,9 K RON |
| 4 | 4.LORISAN OTIC S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 90,2 %— | — | — | 4,5 K RON |
| 5 | 5.CABINET MEDICAL DR. NĂSTASE MARIA SRL▼ 3 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 88,7 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 209,5 K RON | |
| 6 | 6.AURDERM SRL▼ 2 | Sat Stejaru, Comuna Stejaru, Tulcea | 83,9 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 107,6 K RON | |
| 7 | 7.MANTA POLIMED SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 83,7 %— | — | — | 28,9 K RON |
| 8 | 8.ENDOM SERV S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 81,4 %— | — | — | 55,7 K RON |
| 9 | 9.ECHOMED DIAGNOSE SRL▼ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 80,6 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 100,1 K RON | |
| 10 | 10.ASMEDI SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 80,6 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 145,3 K RON | |
| 11 | 11.ANA ENE MED SRL▼ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 79,6 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 180,6 K RON | |
| 12 | 12.MUNTEAN ARTROMED SRL▼ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 76,7 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 125,5 K RON | |
| 13 | 13.ALGODENT SRL▲ 38 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 71,8 %▲ 199,6 % | ▲ 199,6 % | 42,8 K RON | |
| 14 | 14.NATURA PLUS SRL▼ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 71,6 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 12,5 K RON | |
| 15 | 15.SERV. MED. DR. ANDREI LILIANA SRL▲ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 68,8 %▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 422,5 K RON | |
| 16 | 16.TUDOR HUMAN RESOURCES SRL▼ 3 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 68,2 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 282,2 K RON | |
| 17 | 17.JMC IMPLANTS SRL▲ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 65,9 %▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 118,1 K RON | |
| 18 | 18.GLOW MEDICAL PREVENT SRL▼ 1 | Sat Mineri, Comuna Somova, Tulcea | 63,4 %▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 42,2 K RON | |
| 19 | 19.PRO MED SRL▲ 66 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 62,3 %▲ 1.005,3 % | ▲ 1.005,3 % | 132,9 K RON | |
| 20 | 20.CABINET MEDICAL DR. VÂLCU DUMITRU SRL▲ 10 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 61,4 %▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 84,1 K RON | |
| 21 | 21.CABINET STĂNESCU MEDIFAM SRL▼ 14 | Sat Smârdan, Comuna Smârdan, Tulcea | 60,3 %▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 56,4 K RON | |
| 22 | 22.CABINET MEDICAL DR. DRAGULINESCU SRL▼ 7 | Sat Jurilovca, Comuna Jurilovca, Tulcea | 58 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 85,2 K RON | |
| 23 | 23.CABINET DE ENDOCRINOLOGIE DR. LUMINIŢA STOIAN SRL▼ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 57,2 %▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 101,7 K RON | |
| 24 | 24.DR.ZAHARCU SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 57 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 115,8 K RON | |
| 25 | 25.SUPER OPTOSAN SRL▼ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 55,2 %▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 199,2 K RON | |
| 26 | 26.DENISAMED SRL▲ 38 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 51 %▲ 150,4 % | ▲ 150,4 % | 71,5 K RON | |
| 27 | 27.UROMED SRL▼ 17 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 50,2 %▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 28,9 K RON | |
| 28 | 28.DOCTUS MD SRL▲ 47 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 50 %▲ 343,9 % | ▲ 343,9 % | 46,3 K RON | |
| 29 | 29.ZENO FIZIOMED SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 47,8 %— | — | — | 18,2 K RON |
| 30 | 30.C.M.I. DR. JURJA NICOLAE SRL▼ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 46,8 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 109,9 K RON | |
| 31 | 31.ALLEGRA MEDICAL CENTER SRL▲ 34 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 45,6 %▲ 127,3 % | ▲ 127,3 % | 273,7 K RON | |
| 32 | 32.MED-ZAIFU SRL▼ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 45 %▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 134,5 K RON | |
| 33 | 33.CABINET MEDICAL OFTALMOLOGIC DR.ZVANOF GEORGETA SRL▼ 11 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 44,6 %▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 95,5 K RON | |
| 34 | 34.ALMED SRL▲ 20 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 43 %▲ 90,3 % | ▲ 90,3 % | 276,9 K RON | |
| 35 | 35.ADIMED SRL▼ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 42,7 %▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 65,9 K RON | |
| 36 | 36.FAMILIMED CIUREANU SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 42,4 %— | — | — | 56,3 K RON |
| 37 | 37.MEDICAL CENTER SPITAL SRL▼ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 42,4 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 622,5 K RON | |
| 38 | 38.CABINET MEDICAL ORL DR.TOMESCU VASILE SRL▼ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 42,4 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 29,6 K RON | |
| 39 | 39.CABINET MEDICAL DR. NĂSTASE GEORGE-MARIAN SRL▼ 11 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 41,5 %▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 628,2 K RON | |
| 40 | 40.STOMABENC SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 41,5 %▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 63,6 K RON | |
| 41 | 41.CABINET DR. BOJLOVICI SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 40,6 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 69,1 K RON | |
| 42 | 42.GM DELTA MEDICA SRL▼ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 38 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 43,5 K RON | |
| 43 | 43.MEDI-SERV SRL▲ 1 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 37,8 %▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 134,5 K RON | |
| 44 | 44.MEDICINA DELTA DUNARII S.R.L.▼ 26 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 37,6 %▼ 28 % | ▼ 28 % | 80,9 K RON | |
| 45 | 45.EDENT DENTAL S.R.L.▼ 18 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 37 %▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 599,2 K RON | |
| 46 | 46.CENTRUL MEDICAL HYPOCRATE SRL▼ 32 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 36,7 %▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | 127,2 K RON | |
| 47 | 47.ALFALUX DENT SRL▼ 31 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 35,6 %▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 129,4 K RON | |
| 48 | 48.PEDIATRU HOMEOPAT SRL▼ 17 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 35,6 %▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 22,4 K RON | |
| 49 | 49.FIZIOMED SRL▼ 24 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 35,5 %▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 92,5 K RON | |
| 50 | 50.PRIKIMED SRL▲ 36 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 33,6 %▲ 590,7 % | ▲ 590,7 % | 22,4 K RON | |
| 51 | 51.CABINET DR. BALCĂ PETRUŢA SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 31,8 %▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 51,3 K RON | |
| 52 | 52.C.M. DR. GALUS ION SRL▲ 5 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 31,2 %▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 61,2 K RON | |
| 53 | 53.TIBI MED SRL▼ 19 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 31,2 %▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 58,3 K RON | |
| 54 | 54.UNIDENT CENTER SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 31,2 %— | — | — | 444,2 K RON |
| 55 | 55.HERA-DENT SRL▼ 12 | Sat Somova, Comuna Somova, Tulcea | 30,4 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 23,5 K RON | |
| 56 | 56.CABINET MEDICAL DR. LUCA EMILIA SRL▼ 27 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 27,9 %▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | 45,3 K RON | |
| 57 | 57.C.M.I. DR. BUZOIANU IULIANA SRLnou | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 27,6 %— | — | — | 16,7 K RON |
| 58 | 58.IRIS LENS CLAR SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 27,2 %— | — | — | 555 RON |
| 59 | 59.ANGELDENT CENTER SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 25,8 %▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 76,3 K RON | |
| 60 | 60.MERCADO IMPEX SRL▼ 24 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 25,5 %▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 695,8 K RON | |
| 61 | 61.ENE-MED SRL▼ 19 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 22,8 %▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 73,5 K RON | |
| 62 | 62.MIRUNA FARM SRL▼ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 22,3 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 60,1 K RON | |
| 63 | 63.MIVA SRL▼ 10 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 22,1 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 9 K RON | |
| 64 | 64.ROŞIORU MEDICAL SRL▲ 8 | Sat Luncaviţa, Comuna Luncaviţa, Tulcea | 20,4 %▲ 49,2 % | ▲ 49,2 % | 136,5 K RON | |
| 65 | 65.CARMEN MEDICA PLUS SRL▲ 22 | Sat Niculiţel, Comuna Niculiţel, Tulcea | 20,3 %▲ 623,2 % | ▲ 623,2 % | 9,6 K RON | |
| 66 | 66.CABINET MEDICAL CARDIOLOGIE DR. STĂNESCU MIHAI SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 20,1 %▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 24,9 K RON | |
| 67 | 67.UNIDENT PREMIUM S.R.L.▼ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 18,9 %▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 423,5 K RON | |
| 68 | 68.FRESNO CLINIC SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 17,6 %▲ 29 % | ▲ 29 % | 32,4 K RON | |
| 69 | 69.LAB CLINI SRL▼ 22 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 16,8 %▼ 36 % | ▼ 36 % | 145,8 K RON | |
| 70 | 70.MEDICA SRL= | Sat Baia, Comuna Baia, Tulcea | 15,5 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 68,9 K RON | |
| 71 | 71.PRONTO DIAGNOSTIC SRL▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 14,8 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 50,1 K RON | |
| 72 | 72.DENTAL EFFECT SRL▼ 23 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 14,4 %▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 26,8 K RON | |
| 73 | 73.CITO SRL▼ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 14,3 %▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 13,4 K RON | |
| 74 | 74.AGEROM DENT SRL▼ 33 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 14,1 %▼ 56,5 % | ▼ 56,5 % | 63,8 K RON | |
| 75 | 75.DENTAL SRL▼ 20 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 14 %▼ 38 % | ▼ 38 % | 3,3 K RON | |
| 76 | 76.SUNMED SRL▼ 26 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 12,9 %▼ 48,4 % | ▼ 48,4 % | 199 K RON | |
| 77 | 77.VISA MED SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 12,2 %▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 193,7 K RON | |
| 78 | 78.GUTIUM MED COMP SRL▲ 15 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11,5 %▲ 1.177,8 % | ▲ 1.177,8 % | 18 K RON | |
| 79 | 79.VALMAR AUTOMEDICAL SRL▼ 3 | Sat Cataloi, Comuna Frecăţei, Tulcea | 11,4 %▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 97,9 K RON | |
| 80 | 80.MERCURY MEDICAL CENTER SRL▲ 29 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11,4 %— | — | 24,4 K RON | |
| 81 | 81.MEDICAL CENTER SRL▲ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11,2 %▲ 306,2 % | ▲ 306,2 % | 37,6 K RON | |
| 82 | 82.INTER-MED-ECHO SRL▼ 37 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11,2 %▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | 19,2 K RON | |
| 83 | 83.DENTISTRY CENTER SRL▼ 25 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 7,5 %▼ 65,7 % | ▼ 65,7 % | 28,7 K RON | |
| 84 | 84.ROUTINE MED S.A.▼ 5 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 6,6 %0,0% | 0,0% | 149,2 K RON | |
| 85 | 85.DOCTOR LOREDENT SRL-Dnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5 %— | — | — | 1,3 K RON |
| 86 | 86.NEUROLOGIE DR.GHIMIŞ SRL▲ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4,9 %▲ 510 % | ▲ 510 % | 3,3 K RON | |
| 87 | 87.J.M.C.MEDICAL SRL▼ 14 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4,7 %▼ 62,2 % | ▼ 62,2 % | 11,6 K RON | |
| 88 | 88.PRODENT SRL▼ 21 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4,6 %▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | 4,9 K RON | |
| 89 | 89.CORIU & CO SNC= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,9 %▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 2,6 K RON | |
| 90 | 90.ADEL PRODENT SRL▼ 16 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,5 %▼ 71,4 % | ▼ 71,4 % | 2 K RON | |
| 91 | 91.PROMIDENT DENTAL SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,3 %▲ 106,2 % | ▲ 106,2 % | 8,1 K RON | |
| 92 | 92.ZVANOF SRL▲ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,6 %— | — | 2 K RON | |
| 93 | 93.STOMA SRL▲ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,2 %— | — | 998 RON | |
| 94 | 94.ASTRA MEDICAL SRL▲ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,7 %— | — | 2,5 K RON | |
| 95 | 95.CENTRUL SANMED HYPOCRATE SRL▼ 49 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,3 %▼ 95,1 % | ▼ 95,1 % | 3,8 K RON | |
| 96 | 96.DENTALMED SRL▼ 48 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 0,7 %▼ 97,4 % | ▼ 97,4 % | 571 RON | |
| 97 | 97.MERCURY DIAGNOSTICS SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 0,6 %▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 2,6 K RON | |
| 98 | 98.PROMEDICA SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 0,2 %▲ 250 % | ▲ 250 % | 1 K RON | |
| 99 | 99.CADRAD SRL▼ 4 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 0,1 %▼ 91 % | ▼ 91 % | 14 RON | |
| 100 | 100.CABINET MEDICAL O.R.L. DR.NICULESCU LUMINITA SRL▼ 20 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -0,5 %▼ 107,7 % | ▼ 107,7 % | -1,9 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Tulcea
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
61 firme · 58,9 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
61 firme · 42,6 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
33 firme · 33,3 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
21 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
4 firme · 1 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
4 firme · 868,1 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 435,3 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 83,1 K RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
1 firme · 25,4 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
1 firme · 14 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 13,6 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 25 RON