Top 100 firme — Sănătate, Tulcea după marjă netă în 2012
101 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -836,5 %, iar liderul atinge 73 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CABINET STĂNESCU MEDIFAM SRL▲ 2 | Sat Smârdan, Comuna Smârdan, Tulcea | 73 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 54,7 K RON | |
| 2 | 2.GLOW MEDICAL PREVENT SRL▲ 5 | Sat Mineri, Comuna Somova, Tulcea | 70,7 %▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 36,9 K RON | |
| 3 | 3.CABINET MEDICAL DR. NĂSTASE MARIA SRL▲ 9 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 67,4 %▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 38,9 K RON | |
| 4 | 4.ASMEDI SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 66,4 %▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 61,8 K RON | |
| 5 | 5.ALFALUX DENT SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 64,3 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 282 K RON | |
| 6 | 6.REFLEXO CENTER SRL▲ 7 | Sat Cataloi, Comuna Frecăţei, Tulcea | 59,5 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 155,1 K RON | |
| 7 | 7.SINGALEVICI & TANASUICA-PROTETICA DENTALUX SNC▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 52,3 %▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 10,3 K RON | |
| 8 | 8.PRO MED SRL▲ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 51,5 %▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 71,1 K RON | |
| 9 | 9.MEDICA-VALCU SRL▲ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 50,7 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 19,5 K RON | |
| 10 | 10.NURSING SRL▲ 88 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 50,1 %— | — | 9,8 K RON | |
| 11 | 11.TIBI MED SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 49,4 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 43,5 K RON | |
| 12 | 12.CABINET MEDICAL DR.COMAN SRL▲ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 49,1 %▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 120,4 K RON | |
| 13 | 13.CABINET MEDICAL OFTALMOLOGIC DR.ZVANOF GEORGETA SRL▲ 69 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 44 %— | — | 73,7 K RON | |
| 14 | 14.GEROMED SRL▲ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 41,7 %▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 76,3 K RON | |
| 15 | 15.ALLEGRA MEDICAL CENTER SRLnou | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 41,7 %▲ 176,4 % | ▲ 176,4 % | 43,9 K RON | |
| 16 | 16.C.M. DR. GALUS ION SRL▲ 10 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 40,9 %▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 58,8 K RON | |
| 17 | 17.CABINET MEDICAL DR. DRAGULINESCU SRL▲ 18 | Sat Jurilovca, Comuna Jurilovca, Tulcea | 40,8 %▲ 107,1 % | ▲ 107,1 % | 42,9 K RON | |
| 18 | 18.DR. OLTEANU ŞTEFANIA SRL▲ 69 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 40,7 %— | — | 9,3 K RON | |
| 19 | 19.ENE-MED SRL▲ 53 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 40 %▲ 2.084,2 % | ▲ 2.084,2 % | 126,2 K RON | |
| 20 | 20.ALMED SRL▼ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 39,9 %▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 195,7 K RON | |
| 21 | 21.BIODENT SRL▲ 10 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 37,6 %▲ 71,9 % | ▲ 71,9 % | 11,4 K RON | |
| 22 | 22.MED-ZAIFU SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 37,5 %▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 62,2 K RON | |
| 23 | 23.PRONTO DIAGNOSTIC SRL▲ 27 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 36,6 %▲ 218,3 % | ▲ 218,3 % | 118,9 K RON | |
| 24 | 24.AURDERM SRL▼ 5 | Sat Stejaru, Comuna Stejaru, Tulcea | 36 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 21,5 K RON | |
| 25 | 25.ROMEDIS-LAB SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 33,8 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 39,8 K RON | |
| 26 | 26.ROXIMED FAM SRL▲ 21 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 32,4 %▲ 132,7 % | ▲ 132,7 % | 36,7 K RON | |
| 27 | 27.CABINET MEDICAL ORL DR.TOMESCU VASILE SRL▲ 19 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 31,4 %▲ 124,6 % | ▲ 124,6 % | 15,8 K RON | |
| 28 | 28.DR.ZAHARCU SRL▲ 11 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 31 %▲ 72 % | ▲ 72 % | 47,3 K RON | |
| 29 | 29.MEDFAM NENCIU SRL▲ 26 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 30,2 %▲ 249,8 % | ▲ 249,8 % | 49,2 K RON | |
| 30 | 30.CENTRUL MEDICAL HYPOCRATE SRL▲ 23 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 29,3 %▲ 194,9 % | ▲ 194,9 % | 89,6 K RON | |
| 31 | 31.GUTIUM MED COMP SRL▲ 55 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 29,1 %— | — | 13 K RON | |
| 32 | 32.MEDI-SERV SRL▲ 19 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 28,8 %▲ 171 % | ▲ 171 % | 72,1 K RON | |
| 33 | 33.MEDICAL CENTER SRL▲ 16 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 28,1 %▲ 143,8 % | ▲ 143,8 % | 113,3 K RON | |
| 34 | 34.SUNMED SRL▲ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 27,2 %▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 138,3 K RON | |
| 35 | 35.ROŞIORU MEDICAL SRL▲ 9 | Sat Luncaviţa, Comuna Luncaviţa, Tulcea | 26 %▲ 60,6 % | ▲ 60,6 % | 141,4 K RON | |
| 36 | 36.CABINET MEDICAL O.R.L. DR.NICULESCU LUMINITA SRL▲ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 25,2 %▲ 75,5 % | ▲ 75,5 % | 43,8 K RON | |
| 37 | 37.NEUROLOGIE DR.GHIMIŞ SRL▼ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 22,9 %▲ 6 % | ▲ 6 % | 10,2 K RON | |
| 38 | 38.CABINET DE ENDOCRINOLOGIE DR. LUMINIŢA STOIAN SRL▼ 11 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 22,8 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 7,6 K RON | |
| 39 | 39.ALGODENT SRL▼ 16 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 22,5 %▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 8,6 K RON | |
| 40 | 40.LAB CLINI SRL▼ 15 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 22,1 %▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 86,7 K RON | |
| 41 | 41.ARTDENT SRL▲ 15 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 18,5 %▲ 125,1 % | ▲ 125,1 % | 10,7 K RON | |
| 42 | 42.AVE MED SRL▲ 25 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 17,2 %▲ 492,4 % | ▲ 492,4 % | 8,2 K RON | |
| 43 | 43.MIRUNA FARM SRL▲ 14 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 17,2 %▲ 169 % | ▲ 169 % | 19,7 K RON | |
| 44 | 44.AGEROM DENT SRL▲ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 16,5 %▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 65,3 K RON | |
| 45 | 45.J.M.C.MEDICAL SRL▲ 45 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 16,5 %— | — | 47,5 K RON | |
| 46 | 46.LEONARD MALEK MEDICA SRL▼ 31 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 15,9 %▼ 67,8 % | ▼ 67,8 % | 16,3 K RON | |
| 47 | 47.GM DELTA MEDICA SRL▲ 49 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 15,7 %— | — | 8,1 K RON | |
| 48 | 48.PRIKIMED SRL▲ 40 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 15,5 %— | — | 5,1 K RON | |
| 49 | 49.C.M.I. DR. JURJA NICOLAE SRL▼ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 14,8 %▼ 13 % | ▼ 13 % | 17 K RON | |
| 50 | 50.MERCADO IMPEX SRL▼ 46 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 14,7 %▼ 77 % | ▼ 77 % | 160,9 K RON | |
| 51 | 51.DOCTUS MD SRL▲ 24 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 13,8 %▲ 1.561,5 % | ▲ 1.561,5 % | 7,1 K RON | |
| 52 | 52.DENISAMED SRL▼ 18 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11,5 %▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 2,3 K RON | |
| 53 | 53.CITO SRL▲ 15 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11 %▲ 301,1 % | ▲ 301,1 % | 12 K RON | |
| 54 | 54.VISA MED SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 8,9 %▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 105,2 K RON | |
| 55 | 55.MUNTEAN ARTROMED SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 7,3 %▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 5,4 K RON | |
| 56 | 56.SERV. MED. DR. ANDREI LILIANA SRL▲ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5,3 %▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 14,8 K RON | |
| 57 | 57.ASTRA MEDICAL SRL▲ 27 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5,1 %— | — | 6 K RON | |
| 58 | 58.GRAFIDENT SRL▲ 34 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5,1 %— | — | 2,4 K RON | |
| 59 | 59.CABINET MEDICAL CARDIOLOGIE DR. STĂNESCU MIHAI SRL▲ 15 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4,9 %▲ 264,4 % | ▲ 264,4 % | 3,7 K RON | |
| 60 | 60.CORIU & CO SNC▼ 27 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4,6 %▼ 78,7 % | ▼ 78,7 % | 2 K RON | |
| 61 | 61.FIZIOMED SRL▲ 18 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4,1 %▲ 1.367,9 % | ▲ 1.367,9 % | 5,8 K RON | |
| 62 | 62.HERA-DENT SRL▼ 3 | Sat Somova, Comuna Somova, Tulcea | 3,9 %▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 1,4 K RON | |
| 63 | 63.ROYAL DENT SRL▲ 15 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,4 %▲ 724,4 % | ▲ 724,4 % | 2 K RON | |
| 64 | 64.CABINET MEDICAL DR. NĂSTASE GEORGE-MARIAN SRL▼ 23 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 3,2 %▼ 82,1 % | ▼ 82,1 % | 20,9 K RON | |
| 65 | 65.MERCURY DIAGNOSTICS SRL▲ 29 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3 %— | — | 6,1 K RON | |
| 66 | 66.DENTAL SRL▼ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,5 %▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | 632 RON | |
| 67 | 67.TONICDENT SRL▼ 19 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2 %▼ 83,9 % | ▼ 83,9 % | 775 RON | |
| 68 | 68.DENTISTRY CENTER SRL▼ 28 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 1,8 %▼ 90,2 % | ▼ 90,2 % | 4,1 K RON | |
| 69 | 69.PROMEDICA SRL▼ 40 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,6 %▼ 93,4 % | ▼ 93,4 % | 6,3 K RON | |
| 70 | 70.DENTALMED SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,6 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 1,5 K RON | |
| 71 | 71.SAN PULS SRL▼ 10 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,6 %▼ 67,4 % | ▼ 67,4 % | 139 RON | |
| 72 | 72.FRESNO CLINIC SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,5 %— | — | — | 557 RON |
| 73 | 73.INTER-MED-ECHO SRL▼ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,2 %▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | 2,7 K RON | |
| 74 | 74.UNIDENT PREMIUM S.R.L.▼ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,2 %▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 4 K RON | |
| 75 | 75.CABINET MEDICAL DR. LUCA EMILIA SRL▼ 47 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 0,8 %▼ 97 % | ▼ 97 % | 909 RON | |
| 76 | 76.CENTRU MEDICAL DR.ANEFI SRL▼ 38 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 0,6 %▼ 96,8 % | ▼ 96,8 % | 819 RON | |
| 77 | 77.ROUTINE MED S.A.▼ 1 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 0,5 %▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 1 K RON | |
| 78 | 78.CADRAD SRL▲ 2 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 0 %▼ 75 % | ▼ 75 % | 3 RON | |
| 79 | 79.MEDICA SRL▲ 6 | Sat Baia, Comuna Baia, Tulcea | -0,1 %— | — | -407 RON | |
| 80 | 80.MERISAN SRL▼ 79 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,3 %▼ 101,7 % | ▼ 101,7 % | -1,7 K RON | |
| 81 | 81.DENTAL EFFECT SRL▼ 18 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -5,5 %▼ 232,1 % | ▼ 232,1 % | -7,1 K RON | |
| 82 | 82.DENTAUR SRL▼ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -6,1 %▼ 1.191,1 % | ▼ 1.191,1 % | -12 K RON | |
| 83 | 83.MEDICAL TRADE SRL▲ 18 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -7,7 %— | — | -11,7 K RON | |
| 84 | 84.STOMABENC SRL▲ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -11,3 %— | — | -11,4 K RON | |
| 85 | 85.CARMEN MEDICA PLUS SRL▼ 21 | Sat Niculiţel, Comuna Niculiţel, Tulcea | -13,1 %▼ 436,6 % | ▼ 436,6 % | -4,8 K RON | |
| 86 | 86.MEDILAND SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -13,5 %— | — | -1,2 K RON | |
| 87 | 87.PROMIDENT DENTAL SRL▼ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -14,9 %— | — | -39,1 K RON | |
| 88 | 88.ZVANOF SRL▲ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -29,2 %— | — | -12,9 K RON | |
| 89 | 89.SANCAR SRL▼ 83 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -31,6 %▼ 150,6 % | ▼ 150,6 % | -12,7 K RON | |
| 90 | 90.LARION-VALMAR SNC▼ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -38 %— | — | -10,8 K RON | |
| 91 | 91.AVAMED SRL▲ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -46,1 %— | — | -45,3 K RON | |
| 92 | 92.DENTLIFE ASSIST SRL▲ 16 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -67,8 %— | — | -12,6 K RON | |
| 93 | 93.ADIMED SRL▼ 27 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -75,4 %▼ 2.365,5 % | ▼ 2.365,5 % | -10,4 K RON | |
| 94 | 94.UNIDENT SRL▲ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -168 %— | — | -215,9 K RON | |
| 95 | 95.PEDIATRU HOMEOPAT SRL▼ 26 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -222,6 %▼ 8.282,7 % | ▼ 8.282,7 % | -32,3 K RON | |
| 96 | 96.MIVA SRL▲ 8 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | -231,2 %— | — | -99,6 K RON | |
| 97 | 97.CABINET MEDICAL DR. DOBRIN DUMITRU SRL▲ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -314,3 %— | — | -10,4 K RON | |
| 98 | 98.UROMED SRL▲ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -349,9 %— | — | -38,3 K RON | |
| 99 | 99.ASKLEPIOS SRL▼ 62 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -418,1 %▼ 2.392,3 % | ▼ 2.392,3 % | -95,9 K RON | |
| 100 | 100.ANA ENE MED SRL▼ 83 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -836,5 %▼ 1.887,8 % | ▼ 1.887,8 % | -13,5 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Tulcea
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
61 firme · 58,9 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
61 firme · 42,6 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
33 firme · 33,3 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
21 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
4 firme · 1 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
4 firme · 868,1 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 435,3 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 83,1 K RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
1 firme · 25,4 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
1 firme · 14 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 13,6 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 25 RON