Top 100 firme — Sănătate, Tulcea după marjă netă în 2009
107 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -64,9 %, iar liderul atinge 92,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ANA ENE MED SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 92,8 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 339,9 K RON | |
| 2 | 2.SANCAR SRL▲ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 73,3 %▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 52,4 K RON | |
| 3 | 3.CABINET MEDICAL DR. VÂLCU DUMITRU SRL▲ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 72,1 %0,0% | 0,0% | 82,8 K RON | |
| 4 | 4.EURO OPTIC SRL▼ 1 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 71,8 %▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 262,9 K RON | |
| 5 | 5.CENTRUL MEDICAL HYPOCRATE SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 69,6 %▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 254,8 K RON | |
| 6 | 6.SINGALEVICI & TANASUICA-PROTETICA DENTALUX SNC▲ 93 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 68,8 %— | — | 14,5 K RON | |
| 7 | 7.MED-ZAIFU SRL▲ 11 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 64,7 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 162,3 K RON | |
| 8 | 8.ALFALUX DENT SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 62,3 %▼ 16 % | ▼ 16 % | 143,1 K RON | |
| 9 | 9.GLOW MEDICAL PREVENT SRLnou | Sat Mineri, Comuna Somova, Tulcea | 58,2 %— | — | — | 7,2 K RON |
| 10 | 10.ASKLEPIOS SRL▲ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 56,7 %▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 56,6 K RON | |
| 11 | 11.UNIDENT MEDICAL SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 54,1 %— | — | — | 15,5 K RON |
| 12 | 12.UROMED SRL▲ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 51,6 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 46,8 K RON | |
| 13 | 13.PRO MED SRL▼ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 50,8 %▼ 95,7 % | ▼ 95,7 % | 80,2 K RON | |
| 14 | 14.CABINET MEDICAL DR. DRAGULINESCU SRL▼ 4 | Sat Jurilovca, Comuna Jurilovca, Tulcea | 50,7 %▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 57,9 K RON | |
| 15 | 15.LORI MED SRL▲ 88 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 49,9 %— | — | 5,1 K RON | |
| 16 | 16.ASMEDI SRL▲ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 48,4 %▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | 53 K RON | |
| 17 | 17.GEROMED SRL▲ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 47,3 %▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 103 K RON | |
| 18 | 18.CABINET STĂNESCU MEDIFAM SRLnou | Sat Smârdan, Comuna Smârdan, Tulcea | 44,8 %— | — | — | 4,6 K RON |
| 19 | 19.ANA-DENT SRL▲ 71 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 39 %— | — | 8,4 K RON | |
| 20 | 20.MERCADO IMPEX SRL▲ 65 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 38,7 %▲ 7.201,9 % | ▲ 7.201,9 % | 368,1 K RON | |
| 21 | 21.UNIDENT PREMIUM S.R.L.nou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 38,3 %▲ 1.278,8 % | ▲ 1.278,8 % | 29,3 K RON | |
| 22 | 22.CABINET DE ENDOCRINOLOGIE DR. LUMINIŢA STOIAN SRL▲ 24 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 36,9 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 15,4 K RON | |
| 23 | 23.MEDFAM NENCIU SRL▼ 10 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 35,3 %▼ 50,1 % | ▼ 50,1 % | 51,9 K RON | |
| 24 | 24.GUTIUM MED COMP SRL▲ 16 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 35,2 %▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 28,5 K RON | |
| 25 | 25.DR. OLTEANU ŞTEFANIA SRL▼ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 35,1 %▼ 43,5 % | ▼ 43,5 % | 13,1 K RON | |
| 26 | 26.MEDICA-VALCU SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 33,7 %▼ 37 % | ▼ 37 % | 10,4 K RON | |
| 27 | 27.NURSING SRL▲ 24 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 33,4 %▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 5,9 K RON | |
| 28 | 28.CABINET MEDICAL DR. NĂSTASE GEORGE-MARIAN SRL▲ 16 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 32,8 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 220,3 K RON | |
| 29 | 29.MUNTEAN ARTROMED SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 32,6 %— | — | — | 15,6 K RON |
| 30 | 30.DENISAMED SRL▲ 72 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 32 %— | — | 9 K RON | |
| 31 | 31.MEDI-SERV SRL▲ 6 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 31,3 %▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 73,2 K RON | |
| 32 | 32.DOCTUS MD SRL▲ 65 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 30,3 %— | — | 14,8 K RON | |
| 33 | 33.C.M. DR. GALUS ION SRL▲ 3 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 30,2 %▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 35,1 K RON | |
| 34 | 34.ALMED SRL▲ 14 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 28,9 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 89,2 K RON | |
| 35 | 35.C.M.I. DR. JURJA NICOLAE SRL▼ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 28 %▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | 40,1 K RON | |
| 36 | 36.MEDSON SRL▼ 17 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 27,9 %▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | 50,6 K RON | |
| 37 | 37.FIZIOMED SRL▲ 45 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 27,4 %▲ 3.049,4 % | ▲ 3.049,4 % | 8,4 K RON | |
| 38 | 38.MERISAN SRL▼ 31 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 25,3 %▼ 66,8 % | ▼ 66,8 % | 35,3 K RON | |
| 39 | 39.CABINET MEDICAL DR. NĂSTASE MARIA SRL▲ 3 | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 25,1 %▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 13,3 K RON | |
| 40 | 40.CABINET MEDICAL DR.COMAN SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 23 %▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | 21,2 K RON | |
| 41 | 41.CABINET MEDICAL DR. DOBRIN DUMITRU SRL▼ 19 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 19,3 %▼ 68 % | ▼ 68 % | 12,2 K RON | |
| 42 | 42.AVE MED SRL▼ 15 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 17,1 %▼ 67,8 % | ▼ 67,8 % | 7,6 K RON | |
| 43 | 43.J.M.C.MEDICAL SRL▲ 32 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 16,4 %▲ 318,1 % | ▲ 318,1 % | 11,2 K RON | |
| 44 | 44.AGEROM DENT SRL▲ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 14,9 %▼ 48,4 % | ▼ 48,4 % | 19,6 K RON | |
| 45 | 45.MEDILAND SRL▼ 29 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 14,4 %▼ 78,4 % | ▼ 78,4 % | 4,4 K RON | |
| 46 | 46.ROMEDIS-LAB SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 13,4 %— | — | — | 7,6 K RON |
| 47 | 47.GM DELTA MEDICA SRL▲ 14 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 13,3 %▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 6,2 K RON | |
| 48 | 48.CABINET MEDICAL ORL DR.TOMESCU VASILE SRL▲ 22 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 13,1 %▲ 95,4 % | ▲ 95,4 % | 8,6 K RON | |
| 49 | 49.CITO SRL▲ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 12,2 %▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | 11,9 K RON | |
| 50 | 50.PRONTO DIAGNOSTIC SRL▲ 24 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 12,1 %▲ 207,3 % | ▲ 207,3 % | 16,1 K RON | |
| 51 | 51.ROXIMED FAM SRL▲ 26 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 11,4 %▲ 266,8 % | ▲ 266,8 % | 9,8 K RON | |
| 52 | 52.BOB DENTAL SRL▼ 20 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 10,8 %▼ 76,4 % | ▼ 76,4 % | 1,8 K RON | |
| 53 | 53.PROMIDENT DENTAL SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 10,1 %— | — | — | 24,9 K RON |
| 54 | 54.DENTALMED SRL▲ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 10 %▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | 8,4 K RON | |
| 55 | 55.VISA MED SRL▲ 37 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 9,9 %— | — | 105,4 K RON | |
| 56 | 56.MEDICAL CENTER SRL▲ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 7,4 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 26,9 K RON | |
| 57 | 57.ASTRA MEDICAL SRL▼ 14 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 7,4 %▼ 79,3 % | ▼ 79,3 % | 10,3 K RON | |
| 58 | 58.HERA-DENT SRL▲ 6 | Sat Somova, Comuna Somova, Tulcea | 6,3 %▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | 2,3 K RON | |
| 59 | 59.CABINET MEDICAL OFTALMOLOGIC DR.ZVANOF GEORGETA SRL▲ 36 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6,2 %— | — | 7,9 K RON | |
| 60 | 60.DR.ZAHARCU SRL▲ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 6,1 %▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | 7,7 K RON | |
| 61 | 61.CABINET MEDICAL O.R.L. DR.NICULESCU LUMINITA SRL▲ 22 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5,8 %▲ 670,7 % | ▲ 670,7 % | 12,1 K RON | |
| 62 | 62.ROYAL DENT SRL▲ 29 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5,3 %— | — | 2,7 K RON | |
| 63 | 63.DENTAL SRL▲ 15 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5,2 %▲ 92,6 % | ▲ 92,6 % | 1,5 K RON | |
| 64 | 64.AURDERM SRL▲ 22 | Sat Stejaru, Comuna Stejaru, Tulcea | 4,5 %▲ 1.489,3 % | ▲ 1.489,3 % | 1,9 K RON | |
| 65 | 65.SAN PULS SRL▲ 14 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4 %▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 425 RON | |
| 66 | 66.CORIU & CO SNC▼ 19 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,5 %▼ 92 % | ▼ 92 % | 1,3 K RON | |
| 67 | 67.INTER-MED-ECHO SRL▲ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,4 %▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | 1,1 K RON | |
| 68 | 68.UNIDENT SRL▲ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,3 %▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 12,7 K RON | |
| 69 | 69.MEDICA SRL▼ 52 | Sat Baia, Comuna Baia, Tulcea | 2 %▼ 97,1 % | ▼ 97,1 % | 5,5 K RON | |
| 70 | 70.CABINET MEDICAL CARDIOLOGIE DR. STĂNESCU MIHAI SRL▼ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1 %▼ 92,1 % | ▼ 92,1 % | 463 RON | |
| 71 | 71.DENTAUR SRL= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 0,6 %▼ 89,9 % | ▼ 89,9 % | 1,8 K RON | |
| 72 | 72.LARION-VALMAR SNC▼ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -0,7 %▼ 107,2 % | ▼ 107,2 % | -183 RON | |
| 73 | 73.VIVADENT SRL▲ 15 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -1,4 %— | — | -147 RON | |
| 74 | 74.LAB CLINI SRL▼ 39 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -2 %▼ 104,4 % | ▼ 104,4 % | -6,6 K RON | |
| 75 | 75.TIBI MED SRL▼ 22 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -2,7 %▼ 111,8 % | ▼ 111,8 % | -951 RON | |
| 76 | 76.SUPER-DENT SRL▼ 42 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -4,4 %▼ 109,8 % | ▼ 109,8 % | -1,9 K RON | |
| 77 | 77.FAMILY MED SRL▼ 25 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -5,9 %▼ 123,5 % | ▼ 123,5 % | -1,5 K RON | |
| 78 | 78.ROŞIORU MEDICAL SRL▼ 28 | Sat Luncaviţa, Comuna Luncaviţa, Tulcea | -6,2 %▼ 123,7 % | ▼ 123,7 % | -24,1 K RON | |
| 79 | 79.ALGODENT SRL▼ 40 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -8,1 %▼ 120,1 % | ▼ 120,1 % | -4,1 K RON | |
| 80 | 80.CABINET KINETOTERAPIE PETCU NICOLAE SRL▼ 23 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | -8,4 %▼ 142,1 % | ▼ 142,1 % | -5,8 K RON | |
| 81 | 81.STOMA SRL▼ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -9 %▼ 267,7 % | ▼ 267,7 % | -1,3 K RON | |
| 82 | 82.SANDU-DENT M.SNC▲ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -9,8 %— | — | -999 RON | |
| 83 | 83.ARTDENT SRL▼ 11 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -14,7 %▼ 336 % | ▼ 336 % | -24,6 K RON | |
| 84 | 84.CORMED SRL▼ 26 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -17,5 %▼ 188,3 % | ▼ 188,3 % | -13,6 K RON | |
| 85 | 85.CABINET MEDICAL DR. LUCA EMILIA SRL▼ 25 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -18,1 %▼ 200,1 % | ▼ 200,1 % | -21,3 K RON | |
| 86 | 86.SERV. MED. DR. ANDREI LILIANA SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -19,1 %▼ 3.696,2 % | ▼ 3.696,2 % | -51,2 K RON | |
| 87 | 87.MIVA SRL▼ 54 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | -19,9 %▼ 143,4 % | ▼ 143,4 % | -16,6 K RON | |
| 88 | 88.TONICDENT SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -23,2 %— | — | -10,8 K RON | |
| 89 | 89.CADRAD SRL▼ 44 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | -27,8 %▼ 180,7 % | ▼ 180,7 % | -9,5 K RON | |
| 90 | 90.ADIMED SRL▼ 52 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -28,9 %▼ 172 % | ▼ 172 % | -11,1 K RON | |
| 91 | 91.PRIKIMED SRL▼ 60 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | -29 %▼ 163 % | ▼ 163 % | -11,3 K RON | |
| 92 | 92.PEDIATRU HOMEOPAT SRL▼ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -33,2 %▼ 25.661,5 % | ▼ 25.661,5 % | -14 K RON | |
| 93 | 93.CAROM-MED SRL▼ 85 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -33,5 %▼ 144,3 % | ▼ 144,3 % | -36,2 K RON | |
| 94 | 94.MERCURY DIAGNOSTICS SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | -41,4 %— | — | — | -45,7 K RON |
| 95 | 95.MEDICAL TRADE SRL▼ 71 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -42,8 %▼ 177,9 % | ▼ 177,9 % | -45,7 K RON | |
| 96 | 96.BIODENT SRL▼ 37 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -43,1 %▼ 327,9 % | ▼ 327,9 % | -3,8 K RON | |
| 97 | 97.DENTISTRY CENTER SRL▼ 35 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | -48,6 %▼ 432,3 % | ▼ 432,3 % | -154,7 K RON | |
| 98 | 98.CAROM SRL▲ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -50,8 %— | — | -132,6 K RON | |
| 99 | 99.GRAFIDENT SRL▼ 6 | Municipiul Tulcea, Tulcea | -63,9 %— | — | -18,8 K RON | |
| 100 | 100.DOCTOR GROZA SRL▼ 88 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | -64,9 %▼ 190,9 % | ▼ 190,9 % | -8,8 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Tulcea
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
61 firme · 58,9 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
61 firme · 42,6 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
33 firme · 33,3 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
21 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
4 firme · 1 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
4 firme · 868,1 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 435,3 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 83,1 K RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
1 firme · 25,4 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
1 firme · 14 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 13,6 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 25 RON