Top 100 firme — Construcții, Teleorman după marjă netă în 2022
491 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 58 %, iar liderul atinge 28.655,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HIDRO OLT SRL▲ 360 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 28.655,3 %— | — | 9,5 mil. RON | |
| 2 | 2.ROMADI GLASS SRL▲ 367 | Sat Perii Broşteni, Comuna Olteni, Teleorman | 347 %— | — | 110,7 K RON | |
| 3 | 3.MD DEVELOPMENT TRADE SRLnou | Sat Dracea, Comuna Dracea, Teleorman | 126,7 %▲ 63,6 % | ▲ 63,6 % | 380,2 K RON | |
| 4 | 4.REGENESYS IT S.R.L.▲ 194 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 114,7 %▲ 602,7 % | ▲ 602,7 % | 341,7 K RON | |
| 5 | 5.MIHAIL APIS CONSTRUCT SRL-D▲ 4 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 97,2 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 47,1 K RON | |
| 6 | 6.RODA MARDAN CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Dudu, Comuna Plopii-Slăviteşti, Teleorman | 97,1 %— | — | — | 7,3 K RON |
| 7 | 7.BAMBUS DECOART S.R.L.nou | Sat Botoroaga, Comuna Botoroaga, Teleorman | 97,1 %— | — | — | 19,4 K RON |
| 8 | 8.SOTY ALEX CONSTRUCT SRLnou | Sat Poeni, Comuna Poeni, Teleorman | 97 %— | — | 31 K RON | |
| 9 | 9.DAR TEHNOLOGY BUILDING S.R.L.nou | Sat Tătărăştii de Sus, Comuna Tătărăştii de Sus, Teleorman | 97 %— | — | — | 38,8 K RON |
| 10 | 10.BEB ANTCOM SRL▼ 3 | Sat Dobroteşti, Comuna Dobroteşti, Teleorman | 96,7 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 19,3 K RON | |
| 11 | 11.FINISAJE COBALTO S.R.L.nou | Sat Scrioaştea, Comuna Scrioaştea, Teleorman | 96,7 %— | — | — | 50,3 K RON |
| 12 | 12.TEOMOX INSTALL S.R.L.nou | Sat Gratia, Comuna Gratia, Teleorman | 96 %— | — | 111,9 K RON | |
| 13 | 13.MITION PROMT CONST S.R.L.▲ 63 | Sat Clăniţa, Comuna Frăsinet, Teleorman | 96 %▲ 88,2 % | ▲ 88,2 % | 180 K RON | |
| 14 | 14.BIG BLANĂ ANDINSTAL S.R.L.nou | Sat Trivalea-Moşteni, Comuna Trivalea-Moşteni, Teleorman | 95,9 %— | — | — | 162,8 K RON |
| 15 | 15.PÎRVESCU COMPANY S.R.L.nou | Sat Drăgăneşti-Vlaşca, Comuna Drăgăneşti-Vlaşca, Teleorman | 95,8 %— | — | — | 35 K RON |
| 16 | 16.TLSIT CONSTRUCT HIDROIZOLAŢII SRLnou | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 95,8 %— | — | 21,5 K RON | |
| 17 | 17.RAM KASIDO S.R.L.nou | Municipiul Alexandria, Teleorman | 95,7 %— | — | — | 135,4 K RON |
| 18 | 18.NELDAH CONSTRUCT SRL▲ 27 | Sat Segarcea-Vale, Comuna Segarcea-Vale, Teleorman | 93,9 %▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 30,4 K RON | |
| 19 | 19.MĂDĂ & NAE SRLnou | Sat Călineşti, Comuna Călineşti, Teleorman | 93,8 %— | — | — | 65,7 K RON |
| 20 | 20.HLUŞCU CONST IMPEX SRL▲ 161 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 93,7 %▲ 390,4 % | ▲ 390,4 % | 13,2 K RON | |
| 21 | 21.E-NET SRLnou | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 93,5 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 5,5 K RON | |
| 22 | 22.PROMAR EXIM SRLnou | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 92,7 %— | — | — | 277,8 K RON |
| 23 | 23.EURO STIL CONSTRUCT SRL▲ 33 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 92,7 %▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | 20,1 K RON | |
| 24 | 24.PREMIER TEHNO CLIM MONTAJ S.R.L.nou | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 92,7 %— | — | — | 17,7 K RON |
| 25 | 25.AXM BIMMER S.R.L.nou | Municipiul Alexandria, Teleorman | 92,5 %— | — | — | 48,9 K RON |
| 26 | 26.LTE MICRO DESIGN S.R.L.nou | Sat Ciuperceni, Comuna Ciuperceni, Teleorman | 92,2 %— | — | — | 8,3 K RON |
| 27 | 27.PAVONI SERV CONSTRUCT SRL▲ 303 | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 92,2 %— | — | 359,8 K RON | |
| 28 | 28.EL & CO ELECTRIC SRL▲ 16 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 91,2 %▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 262,8 K RON | |
| 29 | 29.ELITE MONTAJ S.R.L.▼ 16 | Sat Rădoieşti-Deal, Comuna Rădoieşti, Teleorman | 88,5 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 172,2 K RON | |
| 30 | 30.MITICA CENTRALE TERMICE SRL▼ 12 | Sat Târnava, Comuna Botoroaga, Teleorman | 87,9 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 147,3 K RON | |
| 31 | 31.AMADEN DOORS S.R.L.▼ 9 | Sat Lunca, Comuna Lunca, Teleorman | 87,8 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 253,9 K RON | |
| 32 | 32.GEOFIN FAG DESIGN S.R.L.nou | Sat Tudor Vladimirescu, Comuna Salcia, Teleorman | 87,5 %— | — | — | 231 K RON |
| 33 | 33.DCE GRUP EUROCONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 87,4 %— | — | — | 396,5 K RON |
| 34 | 34.ARB BIT CONSTRUCT S.R.L.▲ 17 | Sat Plosca, Comuna Plosca, Teleorman | 86,8 %▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 483 K RON | |
| 35 | 35.GADEIRIS CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Dobroteşti, Comuna Dobroteşti, Teleorman | 86,3 %— | — | — | 92,5 K RON |
| 36 | 36.PREMIUM ENERGY S.R.L.nou | Municipiul Alexandria, Teleorman | 84,7 %— | — | — | 2,6 mil. RON |
| 37 | 37.PLUS ZERO SRL▲ 27 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 84,3 %▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 218,3 K RON | |
| 38 | 38.RIG PROIECTARE ȘI DEZVOLTARE S.R.L.nou | Sat Segarcea-Deal, Comuna Segarcea-Vale, Teleorman | 84 %— | — | — | 157 K RON |
| 39 | 39.CORE ARY CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Peretu, Comuna Peretu, Teleorman | 82,6 %— | — | — | 130,8 K RON |
| 40 | 40.VILAM MODUL CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 82,2 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 14 K RON | |
| 41 | 41.ANDUGREEN S.R.L.nou | Municipiul Alexandria, Teleorman | 81,9 %— | — | 393,8 K RON | |
| 42 | 42.IZOLAȚII IZOSUN S.R.L.▼ 21 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 81,8 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 244,6 K RON | |
| 43 | 43.CATALEYA & ANTONIA EXPERT DESIGN S.R.L.nou | Sat Ciurari-Deal, Comuna Gratia, Teleorman | 80,1 %— | — | — | 202 K RON |
| 44 | 44.LEADERS A&E EVOLUTION S.R.L.nou | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 79,9 %— | — | — | 15,6 K RON |
| 45 | 45.COSTI CONSTRUCT TOTAL S.R.L.▼ 35 | Sat Scrioaştea, Comuna Scrioaştea, Teleorman | 79,4 %▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 206,8 K RON | |
| 46 | 46.VALEA MÂINII CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Băbăiţa, Comuna Băbăiţa, Teleorman | 78,4 %— | — | — | 58 K RON |
| 47 | 47.VSOARE INSTAL S.R.L.▼ 24 | Sat Baciu, Comuna Blejeşti, Teleorman | 78 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 108,2 K RON | |
| 48 | 48.ICE BROTHERS TECHNIC SOLUTIONS S.R.L.▲ 12 | Sat Baciu, Comuna Blejeşti, Teleorman | 78 %▲ 33 % | ▲ 33 % | 32 K RON | |
| 49 | 49.ASPERAMED S.R.L.▼ 9 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 77,5 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 155 RON | |
| 50 | 50.RODEL SANIT INSTAL S.R.L.nou | Sat Poeni, Comuna Poeni, Teleorman | 77,2 %— | — | — | 67,6 K RON |
| 51 | 51.LAIBAR CONSTRUCT DESIGN S.R.L.nou | Sat Dobroteşti, Comuna Dobroteşti, Teleorman | 77 %— | — | — | 25,2 K RON |
| 52 | 52.CDT CONSTRUCT SERVICES S.R.L.▲ 30 | Sat Conţeşti, Comuna Conţeşti, Teleorman | 76,7 %▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 287,9 K RON | |
| 53 | 53.MASTERLEVEL SOLUTIONS S.R.L.nou | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 74,5 %▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 152,2 K RON | |
| 54 | 54.MĂDĂ & RANYA CONSTRUCT S.R.L.▲ 4 | Sat Blejeşti, Comuna Blejeşti, Teleorman | 73,1 %▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 9,5 K RON | |
| 55 | 55.MANCIU-RIGIPS S.R.L.▲ 93 | Sat Dobroteşti, Comuna Dobroteşti, Teleorman | 72,9 %▲ 165 % | ▲ 165 % | 1,2 mil. RON | |
| 56 | 56.MIRMAR FOR ELECTRIC SRL▲ 331 | Sat Orbeasca de Sus, Comuna Orbeasca, Teleorman | 72,8 %— | — | 75,3 K RON | |
| 57 | 57.BLUE GLASS INDUSTRY S.R.L.▼ 18 | Sat Orbeasca de Jos, Comuna Orbeasca, Teleorman | 71,7 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 16,2 K RON | |
| 58 | 58.DINAMIC TEHNO CONSTRUCT SRL▲ 313 | Sat Botoroaga, Comuna Botoroaga, Teleorman | 71,7 %— | — | 168,9 K RON | |
| 59 | 59.HIGH TECHNOLOGY LIFT S.R.L.nou | Sat Frăsinet, Comuna Frăsinet, Teleorman | 71,1 %— | — | — | 90,1 K RON |
| 60 | 60.C&R IDEAL LOGISTIC S.R.L.▼ 43 | Sat Segarcea-Deal, Comuna Segarcea-Vale, Teleorman | 71,1 %▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 212,1 K RON | |
| 61 | 61.BADEA M & SVI SRL▲ 301 | Sat Lăceni, Comuna Orbeasca, Teleorman | 71 %— | — | 8,9 K RON | |
| 62 | 62.LUMINIŢA - DENISA S.R.L.nou | Sat Cosmeşti, Comuna Cosmeşti, Teleorman | 70,6 %— | — | — | 161,6 K RON |
| 63 | 63.MOZAIC DENDESIGN CONSTRUCT S.R.L.▲ 126 | Sat Lunca, Comuna Lunca, Teleorman | 69,8 %▲ 285,6 % | ▲ 285,6 % | 5,9 K RON | |
| 64 | 64.MILIMAR AGROSERV SRLnou | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 69,4 %— | — | 190,3 K RON | |
| 65 | 65.MĂGLAŞU TRADING SRLnou | Sat Islaz, Comuna Islaz, Teleorman | 68,9 %— | — | — | 336,2 K RON |
| 66 | 66.CARMEN CONFECŢII SRL▲ 155 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 68,9 %▲ 632,2 % | ▲ 632,2 % | 777,1 K RON | |
| 67 | 67.ZAZ HOME INSTALL CONSTRUCT S.R.L.▼ 39 | Sat Gratia, Comuna Gratia, Teleorman | 68,2 %▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 95,9 K RON | |
| 68 | 68.IONIȚĂ ROMICĂ CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 68 %— | — | — | 33,2 K RON |
| 69 | 69.LEXSNOW S.R.L.nou | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 67,6 %— | — | — | 74,6 K RON |
| 70 | 70.METAL CONFECTIONS ROOFS S.R.L.▼ 64 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 66,8 %▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 134,5 K RON | |
| 71 | 71.MVM BUILDING SRL▼ 14 | Sat Poeni, Comuna Poeni, Teleorman | 66,1 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 975,2 K RON | |
| 72 | 72.ALEX ANDREI DARIA S.R.L.nou | Sat Pietroşani, Comuna Pietroşani, Teleorman | 65,3 %— | — | — | 121,1 K RON |
| 73 | 73.EDYSON MAR CONSTRUCT S.R.L.▼ 62 | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 65,2 %▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 255,3 K RON | |
| 74 | 74.FLORIN & DARIA WFX S.R.L.▼ 43 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 65,2 %▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 78,9 K RON | |
| 75 | 75.ROX CONSTRUCŢII ŞI SERVICII SRL▼ 26 | Sat Lunca, Comuna Lunca, Teleorman | 65,1 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 147,4 K RON | |
| 76 | 76.DANMAR CONSTRUCT SRL▲ 269 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 65 %— | — | 8,4 K RON | |
| 77 | 77.VITALELECTRIC S.R.L.nou | Sat Frumoasa, Comuna Frumoasa, Teleorman | 64,9 %— | — | — | 567,1 K RON |
| 78 | 78.CONSTRUCT UTILAJE LORIN S.R.L.nou | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 64,8 %— | — | — | 95,4 K RON |
| 79 | 79.BONAINSTAL SERVICII SRL▲ 11 | Sat Putineiu, Comuna Putineiu, Teleorman | 64,7 %▲ 51,7 % | ▲ 51,7 % | 193,8 K RON | |
| 80 | 80.AGRO MIRA NIK SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂnou | Sat Smârdioasa, Comuna Smârdioasa, Teleorman | 62,6 %▲ 45,8 % | ▲ 45,8 % | 112,6 K RON | |
| 81 | 81.CASOLY BUILDER CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Slăveşti, Comuna Tătărăştii de Jos, Teleorman | 62,5 %— | — | — | 13,8 K RON |
| 82 | 82.OPCO INVEST S.R.L.▼ 48 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 62,4 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 385,9 K RON | |
| 83 | 83.ANG CONSTRUCT TEAM S.R.L.▼ 59 | Sat Frăsinet, Comuna Frăsinet, Teleorman | 62,3 %▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 321,3 K RON | |
| 84 | 84.NOVA EDILMAR SRL▲ 9 | Sat Drăgăneşti de Vede, Comuna Drăgăneşti de Vede, Teleorman | 62,2 %▲ 49,5 % | ▲ 49,5 % | 26,3 K RON | |
| 85 | 85.DAVID CONSTRUCT & GRIG S.R.L.nou | Sat Perii Broşteni, Comuna Olteni, Teleorman | 62,1 %— | — | — | 108,8 K RON |
| 86 | 86.ELECTRO SERVICE SRL▼ 14 | Sat Orbeasca de Sus, Comuna Orbeasca, Teleorman | 62 %▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 88,7 K RON | |
| 87 | 87.EDY ȘI MAYA SRLnou | Sat Gălăteni, Comuna Gălăteni, Teleorman | 61,9 %— | — | 185,4 K RON | |
| 88 | 88.KENDBRIS S.R.L.nou | Sat Vârtoapele de Sus, Comuna Vârtoape, Teleorman | 61,3 %— | — | 114,6 K RON | |
| 89 | 89.SIGMA ROOF S.R.L.nou | Sat Lada, Comuna Tătărăştii de Jos, Teleorman | 61,2 %— | — | — | 258,6 K RON |
| 90 | 90.NIRL TRANS SRL▼ 40 | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 61 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 256 K RON | |
| 91 | 91.MARMISLAV VID S.R.L.▲ 16 | Sat Orbeasca de Sus, Comuna Orbeasca, Teleorman | 60,7 %▲ 57,9 % | ▲ 57,9 % | 147 K RON | |
| 92 | 92.MEGA PRO SEED S.R.L.▼ 50 | Sat Slăveşti, Comuna Tătărăştii de Jos, Teleorman | 60,2 %▼ 15 % | ▼ 15 % | 192,3 K RON | |
| 93 | 93.TERMOCLIM INSTAL CONSTRUCT S.R.L.▼ 45 | Sat Scrioaştea, Comuna Scrioaştea, Teleorman | 60,2 %▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 342,9 K RON | |
| 94 | 94.DI-ANA CONSTRUCT CONCEPT S.R.L.nou | Sat Orbeasca de Jos, Comuna Orbeasca, Teleorman | 60,1 %— | — | — | 61,6 K RON |
| 95 | 95.MANEA AMENAJĂRI PARCURI S.R.L.▼ 18 | Sat Peretu, Comuna Peretu, Teleorman | 59,2 %▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 348 K RON | |
| 96 | 96.GIOTTO EDILE S.R.L.nou | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 59,2 %— | — | 102,3 K RON | |
| 97 | 97.VLADYALEX ATLAS CONSTRUCT SRL▲ 27 | Sat Merenii de Jos, Comuna Mereni, Teleorman | 58,7 %▲ 72 % | ▲ 72 % | 111,5 K RON | |
| 98 | 98.MAKĂ-DESIGN CONSTRUCT S.R.L.▲ 189 | Sat Dobroteşti, Comuna Dobroteşti, Teleorman | 58,5 %▲ 4.435,7 % | ▲ 4.435,7 % | 94,6 K RON | |
| 99 | 99.FUDULU VERT CONSTRUCTION S.R.L.▲ 186 | Sat Peretu, Comuna Peretu, Teleorman | 58,3 %▲ 4.348,1 % | ▲ 4.348,1 % | 117,9 K RON | |
| 100 | 100.PISCINE ALEX CONSTRUCT SRL▲ 76 | Comuna Cervenia, Teleorman | 58 %▲ 197,4 % | ▲ 197,4 % | 868,8 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Teleorman
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
57 firme · 258,2 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
236 firme · 187,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
73 firme · 131,8 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
82 firme · 73,8 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
17 firme · 42,5 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
13 firme · 35,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
30 firme · 34,7 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
28 firme · 33,4 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
8 firme · 20,7 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
26 firme · 13,9 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
19 firme · 10,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
5 firme · 9,3 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
9 firme · 5 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
11 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
1 firme · 635 K RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
1 firme · 567,9 K RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
2 firme · 459,6 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
1 firme · 91,3 K RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
1 firme · 1,5 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 0 RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 0 RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
1 firme · 0 RON