Top 100 firme — Construcții, Teleorman după marjă netă în 2014
288 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 13,6 %, iar liderul atinge 97 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PRIMA SOLID CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Alexandria, Teleorman | 97 %— | — | 388 RON | |
| 2 | 2.REFORMA MANOLO SRL▲ 16 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 95,4 %▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 19,1 K RON | |
| 3 | 3.TOM GOLD CONSTRUCT SRLnou | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 95 %— | — | — | 258,7 K RON |
| 4 | 4.FIVA ELECTRIC SRL▲ 20 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 93,1 %▲ 40 % | ▲ 40 % | 18,5 K RON | |
| 5 | 5.VILLASOLID S.R.L.▼ 2 | Sat Slăveşti, Comuna Tătărăştii de Jos, Teleorman | 91,3 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 36,8 K RON | |
| 6 | 6.AGROMISE CEREALIS SRL= | Sat Deparaţi, Comuna Trivalea-Moşteni, Teleorman | 90,4 %▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 8,8 K RON | |
| 7 | 7.CRYS SMART CONSTRUCT SRL▲ 32 | Sat Puranii de Sus, Comuna Purani, Teleorman | 87,7 %▲ 73,4 % | ▲ 73,4 % | 297,2 K RON | |
| 8 | 8.SMI CĂT CONSTRUCT SRLnou | Sat Drăghineşti, Comuna Gratia, Teleorman | 85,8 %— | — | — | 13,1 K RON |
| 9 | 9.MOŞ DUMITRU SRL▲ 147 | Comuna Poeni, Teleorman | 85,5 %▲ 5.881,8 % | ▲ 5.881,8 % | 184,7 K RON | |
| 10 | 10.RPD IMPACT TOTAL SRLnou | Sat Drăgăneşti-Vlaşca, Comuna Drăgăneşti-Vlaşca, Teleorman | 81,3 %— | — | — | 60,4 K RON |
| 11 | 11.EURO STIL CONSTRUCT SRL▲ 17 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 80,5 %▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 3,7 K RON | |
| 12 | 12.BBB INVEST SRL▲ 32 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 75,9 %▲ 67,5 % | ▲ 67,5 % | 106,4 K RON | |
| 13 | 13.CLIMA STAR SRL▲ 3 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 74,5 %▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 15,2 K RON | |
| 14 | 14.MOTECO ŞTEF SRL▼ 6 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 74,4 %▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | 66,6 K RON | |
| 15 | 15.BEST ALPINISM UTILITAR SRL▲ 2 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 71,6 %▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 18,5 K RON | |
| 16 | 16.BENART CONSTRUCT SRLnou | Sat Caravaneţi, Comuna Călmăţuiu, Teleorman | 70,2 %— | — | — | 128,3 K RON |
| 17 | 17.DUNĂRICA IMPEX SRL▲ 235 | Sat Poiana, Comuna Ciuperceni, Teleorman | 67,9 %— | — | 281,4 K RON | |
| 18 | 18.ALEXA AGRO CONSTRUCT SRLnou | Sat Blejeşti, Comuna Blejeşti, Teleorman | 66,5 %— | — | — | 51,5 K RON |
| 19 | 19.REGENESYS IT S.R.L.▲ 17 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 65,5 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 107,9 K RON | |
| 20 | 20.ROMCAT AND CONSTRUCT SRLnou | Comuna Ţigăneşti, Teleorman | 61,2 %— | — | — | 18,6 K RON |
| 21 | 21.MIHAIL APIS CONSTRUCT SRL-Dnou | Municipiul Alexandria, Teleorman | 60,6 %— | — | — | 36,1 K RON |
| 22 | 22.CREATIVE SOFT SRL▲ 243 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 60 %— | — | 34,2 K RON | |
| 23 | 23.KIRON CONSTRUCT SRL▲ 218 | Sat Plosca, Comuna Plosca, Teleorman | 58 %— | — | 182,6 K RON | |
| 24 | 24.BROMAC INSTAL SRL▼ 10 | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 57,8 %▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 5,6 K RON | |
| 25 | 25.EXCATERRA SRL▼ 13 | Sat Orbeasca de Jos, Comuna Orbeasca, Teleorman | 57,3 %▼ 32 % | ▼ 32 % | 62,3 K RON | |
| 26 | 26.ALEX LUIGI CONSTRUCT SRL▼ 15 | Sat Frăsinet, Comuna Frăsinet, Teleorman | 56,1 %▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 63,9 K RON | |
| 27 | 27.PERFECT SERVICES SRL▼ 18 | Sat Scrioaştea, Comuna Scrioaştea, Teleorman | 51,1 %▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 1,3 K RON | |
| 28 | 28.GRIMAR SERVICE SRL▲ 47 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 50,2 %▲ 95,7 % | ▲ 95,7 % | 715,1 K RON | |
| 29 | 29.GET GENERAL ELECTROTOTAL SRL▲ 23 | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 50,2 %▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 27,7 K RON | |
| 30 | 30.DAVIX SERV SRL▼ 17 | Sat Stejaru, Comuna Stejaru, Teleorman | 48,9 %▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 12,9 K RON | |
| 31 | 31.T & D GENERAL CONSTRUCT S.R.L.▼ 16 | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 48,3 %▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 59,6 K RON | |
| 32 | 32.EXPERT MONTAJ SRLnou | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 48 %— | — | 140,1 K RON | |
| 33 | 33.RAREX CONSTRUCT 1 SRL▲ 28 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 48 %▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 100,7 K RON | |
| 34 | 34.VLAD ONE SRL▲ 3 | Sat Poeni, Comuna Poeni, Teleorman | 47,8 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 77,4 K RON | |
| 35 | 35.INTERCONSTRUCTCONSULT SRL▲ 27 | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 44,9 %▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | 44,3 K RON | |
| 36 | 36.PRO INSTALAŢII SRLnou | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 44,3 %— | — | 16,6 K RON | |
| 37 | 37.DANMAR CONSTRUCT SRL▲ 4 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 44,1 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 4,4 K RON | |
| 38 | 38.DANY STIL SRL▲ 90 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 44 %▲ 648,5 % | ▲ 648,5 % | 30,7 K RON | |
| 39 | 39.EDUARDOBERNARDO SRLnou | Sat Nanov, Comuna Nanov, Teleorman | 44 %— | — | — | 20,6 K RON |
| 40 | 40.NITZU JUNIOR CONSTRUCT SRL▲ 137 | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 44 %▲ 7.350,9 % | ▲ 7.350,9 % | 66,8 K RON | |
| 41 | 41.COMPEX SA▲ 10 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 43,1 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 183,6 K RON | |
| 42 | 42.AGROBUIK SRL▲ 14 | Sat Cosmeşti, Comuna Cosmeşti, Teleorman | 42,4 %▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 22,5 K RON | |
| 43 | 43.AGL GRIMPEX SRL▼ 13 | Sat Plosca, Comuna Plosca, Teleorman | 41 %▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 115,6 K RON | |
| 44 | 44.DAIONAVI SRLnou | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 40,6 %— | — | — | 35,9 K RON |
| 45 | 45.CATGO BUILDING CONSTRUCTION SRLnou | Comuna Brânceni, Teleorman | 40,6 %— | — | — | 43,6 K RON |
| 46 | 46.VIA CONSTRUCT HOLDING SRL▲ 25 | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 40,5 %▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 204,2 K RON | |
| 47 | 47.ENERGYSUN SRL▲ 10 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 39,4 %▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 13,8 K RON | |
| 48 | 48.SIMFLOR TRADING COM SRL▲ 41 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 39,1 %▲ 115,9 % | ▲ 115,9 % | 643,8 K RON | |
| 49 | 49.ACORD MANAGEMENT SRL▼ 7 | Sat Lăceni, Comuna Orbeasca, Teleorman | 38,7 %▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 82,7 K RON | |
| 50 | 50.G & S CONSTRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 37,6 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 3,7 K RON | |
| 51 | 51.HIDRO INTER SRLnou | Sat Pietroşani, Comuna Pietroşani, Teleorman | 36,4 %— | — | 7 K RON | |
| 52 | 52.TECNORAF SRL▼ 7 | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 36,1 %▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 129,5 K RON | |
| 53 | 53.EL & CO ELECTRIC SRL▼ 43 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 34,8 %▼ 60,9 % | ▼ 60,9 % | 35,2 K RON | |
| 54 | 54.MOB INSTALL SRL▲ 197 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 34 %— | — | 3,6 K RON | |
| 55 | 55.TERMOGAZ GRUP INSTAL SRLnou | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 33,6 %— | — | — | 157,4 K RON |
| 56 | 56.LIFT MAR SRL▲ 22 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 33,3 %▲ 36 % | ▲ 36 % | 61,1 K RON | |
| 57 | 57.ALYRY TEOMAR SRL▲ 15 | Sat Scurtu Mare, Comuna Scurtu Mare, Teleorman | 32,9 %▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 8,2 K RON | |
| 58 | 58.GES SERVICE SRL▲ 168 | Sat Gălăteni, Comuna Gălăteni, Teleorman | 32,2 %— | — | 1,7 mil. RON | |
| 59 | 59.DARNAT CONSTRUCT SRL▼ 32 | Sat Nanov, Comuna Nanov, Teleorman | 31,1 %▼ 52,1 % | ▼ 52,1 % | 2,5 K RON | |
| 60 | 60.VILAM MODUL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 30,9 %— | — | — | 65,4 K RON |
| 61 | 61.BAR-HOL-STRUCTURES S.R.L.▲ 151 | Sat Buteşti, Comuna Siliştea, Teleorman | 30,9 %— | — | 368,6 K RON | |
| 62 | 62.TOP PAVAJCONSTRUCT SRL▼ 36 | Sat Zâmbreasca, Comuna Zîmbreasca, Teleorman | 30,5 %▼ 53,8 % | ▼ 53,8 % | 63,1 K RON | |
| 63 | 63.PROFISTAR BEST CONSTRUCT SRLnou | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 29,7 %— | — | — | 70,9 K RON |
| 64 | 64.NINGEL SRL▲ 88 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 29,6 %▲ 1.703,1 % | ▲ 1.703,1 % | 507,6 K RON | |
| 65 | 65.VALEXINA IMPEX SRL▲ 92 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 29 %▲ 1.971,4 % | ▲ 1.971,4 % | 4,7 K RON | |
| 66 | 66.PIPERMAN SRL▼ 8 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 26,9 %▼ 19 % | ▼ 19 % | 486,6 K RON | |
| 67 | 67.ELECTRO SERVICE SRL▲ 79 | Sat Orbeasca de Sus, Comuna Orbeasca, Teleorman | 26,5 %▲ 1.261 % | ▲ 1.261 % | 15,3 K RON | |
| 68 | 68.TERMOCONSTRUCT FLORMAR SRL▲ 17 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 26,2 %▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 332 RON | |
| 69 | 69.NOVA EDILMAR SRL▲ 221 | Sat Drăgăneşti de Vede, Comuna Drăgăneşti de Vede, Teleorman | 25,3 %— | — | 4,2 K RON | |
| 70 | 70.BARLUCY COM SRL▲ 166 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 24,9 %— | — | 17,8 K RON | |
| 71 | 71.ANGEL MILI SRLnou | Sat Dobroteşti, Comuna Dobroteşti, Teleorman | 24,8 %— | — | — | 4,9 K RON |
| 72 | 72.MELY ELECTRICA S.R.L.▼ 6 | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 24,4 %▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 766,4 K RON | |
| 73 | 73.ANDREEA CONSTRUCT COMPANY SRL▲ 86 | Sat Crângu, Comuna Crângu, Teleorman | 22,9 %▲ 1.620,3 % | ▲ 1.620,3 % | 11,8 K RON | |
| 74 | 74.EMARY TUFEANU PROD SRL▲ 134 | Sat Botoroaga, Comuna Botoroaga, Teleorman | 22,9 %— | — | 30,1 K RON | |
| 75 | 75.TERMO INSTAL TOP SRL▼ 46 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 22,6 %▼ 64,9 % | ▼ 64,9 % | 46,5 K RON | |
| 76 | 76.CONSTRUCT RALIMOB SRL▲ 25 | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 22,5 %▲ 70,4 % | ▲ 70,4 % | 181,5 K RON | |
| 77 | 77.RO ELCO SRL▲ 32 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 22,4 %▲ 136,8 % | ▲ 136,8 % | 245,2 K RON | |
| 78 | 78.BBB NARCIS CONSTRUCT SRL▲ 45 | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 20,6 %▲ 193,2 % | ▲ 193,2 % | 10,7 K RON | |
| 79 | 79.RAMISIMI CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 20,5 %▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 27 RON | |
| 80 | 80.TON TELECOM SRL▲ 61 | Sat Drăgăneşti-Vlaşca, Comuna Drăgăneşti-Vlaşca, Teleorman | 20 %▲ 581,6 % | ▲ 581,6 % | 120,4 K RON | |
| 81 | 81.MIDRAM CONSTRUCT SRL▼ 43 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 19,7 %▼ 61,6 % | ▼ 61,6 % | 24,8 K RON | |
| 82 | 82.LIFT PREST SRL▲ 50 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 19,2 %▲ 243,4 % | ▲ 243,4 % | 18,4 K RON | |
| 83 | 83.IGIENĂ CONTROL SRL▼ 16 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 19,1 %▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 5,4 K RON | |
| 84 | 84.ALT STRUCTURE CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Alexandria, Teleorman | 18,8 %— | — | — | 17,3 K RON |
| 85 | 85.CONS KRUPY SRL▲ 5 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 18,7 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 6,9 K RON | |
| 86 | 86.ELECTRO F & B SRL▲ 88 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 18,1 %▲ 2.248,1 % | ▲ 2.248,1 % | 115,5 K RON | |
| 87 | 87.POL ELECTRO FONDA SRL▲ 144 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 17,9 %— | — | 245,7 K RON | |
| 88 | 88.SAV INVEST CONSTRUCT SRL▲ 41 | Sat Segarcea-Vale, Comuna Segarcea-Vale, Teleorman | 17,5 %▲ 209,5 % | ▲ 209,5 % | 146,2 K RON | |
| 89 | 89.EDMA LIGHTING GROUP SRLnou | Sat Nanov, Comuna Nanov, Teleorman | 17,4 %— | — | — | 53,4 K RON |
| 90 | 90.MATIBI CONSTRUCT SRL▲ 30 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 17,2 %▲ 131,1 % | ▲ 131,1 % | 45,9 K RON | |
| 91 | 91.VITA BELLA SRL▲ 15 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 17 %▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 18,3 K RON | |
| 92 | 92.COLUMNA SRL▼ 10 | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 16,5 %▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 41,4 K RON | |
| 93 | 93.COTERM SRL▲ 141 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 16 %— | — | 73,2 K RON | |
| 94 | 94.CRISTIAN ENGINEERING & CONSULTING SRL▼ 8 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 15,9 %▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 11,3 K RON | |
| 95 | 95.RYA SERVICE SRL▲ 42 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 15,7 %▲ 311 % | ▲ 311 % | 4,3 K RON | |
| 96 | 96.ANGEL TOTAL SRL▲ 107 | Sat Dobroteşti, Comuna Dobroteşti, Teleorman | 15,2 %— | — | 44,6 K RON | |
| 97 | 97.LAZĂR SOFIAN CONSTRUCT SRL▲ 160 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 14,4 %— | — | 13,3 K RON | |
| 98 | 98.NIK & BOG DESIGN CONSTRUCT S.R.L.= | Sat Gratia, Comuna Gratia, Teleorman | 13,9 %▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 18,4 K RON | |
| 99 | 99.TERMO ANDRO GROUP SRL▲ 115 | Sat Poroschia, Comuna Poroschia, Teleorman | 13,8 %— | — | 129 RON | |
| 100 | 100.DAC CONSTRUCT INVEST SRL▲ 10 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 13,6 %▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | 29,5 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Teleorman
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
57 firme · 258,2 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
236 firme · 187,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
73 firme · 131,8 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
82 firme · 73,8 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
17 firme · 42,5 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
13 firme · 35,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
30 firme · 34,7 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
28 firme · 33,4 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
8 firme · 20,7 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
26 firme · 13,9 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
19 firme · 10,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
5 firme · 9,3 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
9 firme · 5 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
11 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
1 firme · 635 K RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
1 firme · 567,9 K RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
2 firme · 459,6 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
1 firme · 91,3 K RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
1 firme · 1,5 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 0 RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 0 RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
1 firme · 0 RON