Top 100 firme — Construcții, Teleorman după marjă netă în 2018
275 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 28,6 %, iar liderul atinge 468,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BIOTOP IMPEX SRLnou | Municipiul Alexandria, Teleorman | 468,5 %— | — | 76,8 K RON | |
| 2 | 2.MAXIM AGROPREST S.R.L.nou | Sat Merişani, Comuna Dobroteşti, Teleorman | 107,2 %— | — | — | 83,5 K RON |
| 3 | 3.NEXT BUSINESS DAY SRLnou | Municipiul Alexandria, Teleorman | 97 %— | — | — | 20,4 K RON |
| 4 | 4.BENBUL EHP SRL▲ 1 | Sat Peretu, Comuna Peretu, Teleorman | 97 %0,0% | 0,0% | 291 RON | |
| 5 | 5.GINU COSTRUZIONI SRL▲ 3 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 96,9 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 249,2 K RON | |
| 6 | 6.DPC CRIS CONSTRUCT SRL▲ 36 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 96,9 %▲ 71,8 % | ▲ 71,8 % | 7,7 K RON | |
| 7 | 7.SILVIU & DAN CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Drăgăneşti de Vede, Comuna Drăgăneşti de Vede, Teleorman | 96,4 %— | — | — | 94 K RON |
| 8 | 8.AMIR TRANSCONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Blejeşti, Comuna Blejeşti, Teleorman | 95,4 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 27,3 K RON | |
| 9 | 9.PLUS ZERO SRL▲ 84 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 95 %▲ 237,2 % | ▲ 237,2 % | 224 K RON | |
| 10 | 10.CANROM IZOTEH S.R.L.nou | Sat Poroschia, Comuna Poroschia, Teleorman | 94,5 %— | — | — | 52,8 K RON |
| 11 | 11.ALEXANDRU POP CONS S.R.L.nou | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 92,5 %— | — | — | 60,1 K RON |
| 12 | 12.ANDRES GROUP CONSTRUCT SRLnou | Sat Mavrodin, Comuna Mavrodin, Teleorman | 90 %— | — | — | 127,7 K RON |
| 13 | 13.ALEXANDRA HOME DESIGN S.R.L.nou | Sat Merenii de Jos, Comuna Mereni, Teleorman | 83,5 %— | — | — | 136 K RON |
| 14 | 14.T & D GENERAL CONSTRUCT S.R.L.▲ 17 | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 82,6 %▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 61,9 K RON | |
| 15 | 15.PRO INSTALAŢII SRL▲ 7 | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 81,7 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 382,1 K RON | |
| 16 | 16.BONAINSTAL SERVICII SRL▲ 1 | Sat Putineiu, Comuna Putineiu, Teleorman | 81,2 %▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 135,8 K RON | |
| 17 | 17.EL & CO ELECTRIC SRL▲ 6 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 80,7 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 97,4 K RON | |
| 18 | 18.PROFESSIONAL INSTAL A/C SRL▲ 30 | Sat Scrioaştea, Comuna Scrioaştea, Teleorman | 79,9 %▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 19,6 K RON | |
| 19 | 19.DEVID EDILITAR S.R.L.nou | Sat Gălăteni, Comuna Gălăteni, Teleorman | 78,7 %— | — | — | 55,9 K RON |
| 20 | 20.MAS CONSTRUCT SRL▲ 216 | Sat Plosca, Comuna Plosca, Teleorman | 78 %— | — | 19,5 K RON | |
| 21 | 21.BADEA TROCKENBAU S.R.L.nou | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 74,8 %— | — | — | 70 K RON |
| 22 | 22.EXCAVAŢII ALEX SRLnou | Sat Dobroteşti, Comuna Dobroteşti, Teleorman | 73,4 %— | — | — | 4,7 K RON |
| 23 | 23.MITICA CENTRALE TERMICE SRL▼ 8 | Sat Târnava, Comuna Botoroaga, Teleorman | 71,9 %▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 14,5 K RON | |
| 24 | 24.GEOTEL COSLADA S.R.L.nou | Sat Scrioaştea, Comuna Scrioaştea, Teleorman | 71,9 %— | — | — | 205,9 K RON |
| 25 | 25.GEL CONPREST SRLnou | Sat Segarcea-Vale, Comuna Segarcea-Vale, Teleorman | 70,2 %— | — | — | 10,9 K RON |
| 26 | 26.NOVA EDILMAR SRL▲ 43 | Sat Drăgăneşti de Vede, Comuna Drăgăneşti de Vede, Teleorman | 65,3 %▲ 80,7 % | ▲ 80,7 % | 9,9 K RON | |
| 27 | 27.ARES GRAM GROUP SRLnou | Sat Beciu, Comuna Beciu, Teleorman | 64,9 %— | — | 1,3 mil. RON | |
| 28 | 28.MICRO LOGIC CONSTRUCT SRL▲ 193 | Sat Perii Broşteni, Comuna Olteni, Teleorman | 64,6 %— | — | 44,9 K RON | |
| 29 | 29.CLIMA STAR SRL▲ 136 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 64,2 %▲ 1.111,7 % | ▲ 1.111,7 % | 15,2 K RON | |
| 30 | 30.C & A SAFE TEAM CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Măgura cu Liliac, Comuna Drăgăneşti de Vede, Teleorman | 63,6 %— | — | — | 290,8 K RON |
| 31 | 31.ALEX LUIGI CONSTRUCT SRL▲ 6 | Sat Frăsinet, Comuna Frăsinet, Teleorman | 63,3 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 323,1 K RON | |
| 32 | 32.JON CONSTRUCT SRL▲ 245 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 63,1 %— | — | 89,9 K RON | |
| 33 | 33.IVAN HIDROIZOLAŢII SRL▲ 18 | Sat Poroschia, Comuna Poroschia, Teleorman | 62,4 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 185,2 K RON | |
| 34 | 34.DICO ELECTRO INSTAL SRL▼ 18 | Sat Nanov, Comuna Nanov, Teleorman | 62,3 %▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 69,9 K RON | |
| 35 | 35.MSI MONTAJE STRUCTURI INSTALATII SRL-D▲ 188 | Sat Balta Sărată, Comuna Crângeni, Teleorman | 61,5 %— | — | 10,4 K RON | |
| 36 | 36.MEM GRUP SERVISIS SRL▼ 8 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 60,9 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 701,5 K RON | |
| 37 | 37.PRIM SERV SRL▼ 7 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 59,9 %▼ 9 % | ▼ 9 % | 2,7 K RON | |
| 38 | 38.DAV CRISTAF SRL▲ 21 | Sat Blejeşti, Comuna Blejeşti, Teleorman | 58,7 %▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 175,2 K RON | |
| 39 | 39.MOBIGYM 89 COMPANY SRL▼ 19 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 57,9 %▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 69,6 K RON | |
| 40 | 40.RĂZNEAGUCONSTRUCT S.R.L.-D.nou | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 57,6 %— | — | — | 44,2 K RON |
| 41 | 41.MVM BUILDING SRL▼ 3 | Sat Poeni, Comuna Poeni, Teleorman | 56,9 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 520,9 K RON | |
| 42 | 42.ANDREEA CONSTRUCT COMPANY SRL▲ 34 | Sat Crângu, Comuna Crângu, Teleorman | 56,5 %▲ 63,3 % | ▲ 63,3 % | 2 mil. RON | |
| 43 | 43.HLUŞCU CONST IMPEX SRL▲ 141 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 56,2 %▲ 2.576,2 % | ▲ 2.576,2 % | 281 RON | |
| 44 | 44.ADIDAN HIDRODESIGN S.R.L.nou | Sat Spătărei, Comuna Furculeşti, Teleorman | 55,5 %— | — | — | 99 K RON |
| 45 | 45.CONSTANT FASHION DESIGN SRLnou | Sat Prunaru, Comuna Bujoreni, Teleorman | 55,3 %— | — | 196,2 K RON | |
| 46 | 46.HERWAIS INTERNAŢIONAL SRL▲ 24 | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 54,8 %▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 36,8 K RON | |
| 47 | 47.S.C.E. SKY SISTEM TEAM SRL▲ 3 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 54,7 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 843,8 K RON | |
| 48 | 48.VISCOP CONSTRUCT SRL▲ 113 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 54,5 %▲ 818,6 % | ▲ 818,6 % | 364,6 K RON | |
| 49 | 49.SOLUTION CONSTRUCT 550 Z SRL▼ 35 | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 54,2 %▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | 160,7 K RON | |
| 50 | 50.ELECTRO SERVICE SRL▲ 7 | Sat Orbeasca de Sus, Comuna Orbeasca, Teleorman | 54,1 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 73,5 K RON | |
| 51 | 51.GRINSTYLE AMENAJARI S.R.L.nou | Sat Gratia, Comuna Gratia, Teleorman | 54 %▼ 35 % | ▼ 35 % | 158,2 K RON | |
| 52 | 52.FLORY CONSTRUCT SRL▲ 6 | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 53,7 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 183,7 K RON | |
| 53 | 53.DARIA & DAVID CONSTRUCŢII SRL▼ 24 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 53,3 %▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 735,4 K RON | |
| 54 | 54.LIDER SERVICES SRL▲ 6 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 53,2 %▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 33,7 K RON | |
| 55 | 55.CATAMARAN CARGO SRL▲ 9 | Sat Albeni, Comuna Scurtu Mare, Teleorman | 52,6 %▲ 30 % | ▲ 30 % | 104,5 K RON | |
| 56 | 56.MCI CONSTRUCT INVEST SRLnou | Comuna Peretu, Teleorman | 52,5 %— | — | 60,5 K RON | |
| 57 | 57.TARCAN ART S.R.L.nou | Municipiul Alexandria, Teleorman | 49,5 %— | — | — | 16,3 K RON |
| 58 | 58.DGA BUILDER SRL▼ 26 | Sat Lada, Comuna Tătărăştii de Jos, Teleorman | 48,7 %▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 82,4 K RON | |
| 59 | 59.VALEXINA IMPEX SRL▲ 4 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 47,8 %▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 15,8 K RON | |
| 60 | 60.MOA INSTAL SUPORT S.R.L.nou | Sat Mavrodin, Comuna Mavrodin, Teleorman | 47,4 %— | — | — | 125,2 K RON |
| 61 | 61.PIC MIH CRI CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Băcăleşti, Comuna Călmăţuiu de Sus, Teleorman | 46,9 %— | — | — | 20,3 K RON |
| 62 | 62.REGENESYS IT S.R.L.▲ 128 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 45,8 %▲ 3.196,4 % | ▲ 3.196,4 % | 137 K RON | |
| 63 | 63.VIANDRO PREST SERV CONSTRUCT SRL▼ 28 | Sat Merenii de Jos, Comuna Mereni, Teleorman | 45,6 %▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 153,8 K RON | |
| 64 | 64.ENERGYART SRL▲ 23 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 44,7 %▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 866,8 K RON | |
| 65 | 65.DINAMIC TEHNO CONSTRUCT SRL▼ 4 | Sat Botoroaga, Comuna Botoroaga, Teleorman | 44,2 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 65,6 K RON | |
| 66 | 66.ALDORION IDEAL SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 98 | Sat Vităneşti, Comuna Vităneşti, Teleorman | 43,8 %▲ 665,7 % | ▲ 665,7 % | 34,1 K RON | |
| 67 | 67.MIRMAR FOR ELECTRIC SRL▼ 46 | Sat Orbeasca de Sus, Comuna Orbeasca, Teleorman | 43,3 %▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | 30,4 K RON | |
| 68 | 68.AME UTILAJE ŞI ECHIPAMENTE SRL▲ 17 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 43,2 %▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 124,6 K RON | |
| 69 | 69.FUTURA IMOBILIARE ŞI CONSTRUCŢII SRL▲ 119 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 42,4 %▲ 2.533,5 % | ▲ 2.533,5 % | 95,5 K RON | |
| 70 | 70.KAN GEOPARTI SRLnou | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 42,1 %— | — | — | 63,2 K RON |
| 71 | 71.ELITE TRUST SRL▲ 171 | Sat Cervenia, Comuna Cervenia, Teleorman | 42 %— | — | 342 RON | |
| 72 | 72.NOTRICH CAS SRL▼ 36 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 41,2 %▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 25,9 K RON | |
| 73 | 73.SLEINSTAL TEAM SRL▲ 38 | Sat Drăgăneşti-Vlaşca, Comuna Drăgăneşti-Vlaşca, Teleorman | 40,6 %▲ 102,3 % | ▲ 102,3 % | 94,5 K RON | |
| 74 | 74.DENLEON S.R.L.nou | Sat Plosca, Comuna Plosca, Teleorman | 40,6 %— | — | — | 77,9 K RON |
| 75 | 75.ROMADI GLASS SRL▲ 24 | Sat Perii Broşteni, Comuna Olteni, Teleorman | 39,5 %▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 44 K RON | |
| 76 | 76.MAKOV DEKORART SRL▲ 120 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 39,2 %▲ 4.119,4 % | ▲ 4.119,4 % | 233,7 K RON | |
| 77 | 77.ŞTEFSERV SRL▲ 188 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 37,8 %— | — | 1,6 K RON | |
| 78 | 78.IDIS CONSTRUCT SERVICE SRLnou | Municipiul Alexandria, Teleorman | 37,7 %— | — | — | 162,2 K RON |
| 79 | 79.DANY STIL SRL▼ 23 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 37,5 %▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 28,7 K RON | |
| 80 | 80.DAV CIVIL ENGINEERING SRL▼ 54 | Loc. Videle, Oraş Videle, Teleorman | 36 %▼ 50,1 % | ▼ 50,1 % | 1 mil. RON | |
| 81 | 81.NCS CONSTRUCT SRL▲ 178 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 35,4 %— | — | 84,1 K RON | |
| 82 | 82.ALAISAR CONSTRUCTION S.R.L.nou | Municipiul Alexandria, Teleorman | 34,3 %— | — | — | 7,3 K RON |
| 83 | 83.MIVAC MENTENANCE S.R.L.nou | Municipiul Alexandria, Teleorman | 34,2 %— | — | — | 25 K RON |
| 84 | 84.MIRUMAR SRLnou | Sat Dracea, Comuna Dracea, Teleorman | 33,6 %▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 334,4 K RON | |
| 85 | 85.TERMO INSTAL TOP SRL▲ 68 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | 33,1 %▲ 302,4 % | ▲ 302,4 % | 67,2 K RON | |
| 86 | 86.MATIBI CONSTRUCT SRL▲ 112 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 32,3 %▲ 3.993,7 % | ▲ 3.993,7 % | 44,9 K RON | |
| 87 | 87.EDY TERMOCONSTRUCT SRL▼ 15 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 31,9 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 40 K RON | |
| 88 | 88.RAREX CONSTRUCT 1 SRL▲ 36 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 31,3 %▲ 94,4 % | ▲ 94,4 % | 45,4 K RON | |
| 89 | 89.PRIMAX SRL▼ 9 | Municipiul Alexandria, Teleorman | 31 %▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 35,5 K RON | |
| 90 | 90.KRENIC SRL▲ 26 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 31 %▲ 76,1 % | ▲ 76,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 91 | 91.VIESPE AGROCONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Ciurari-Deal, Comuna Gratia, Teleorman | 30,4 %— | — | — | 65,9 K RON |
| 92 | 92.DINAMIC CONSTRUCT SRLnou | Sat Talpa-Bâscoveni, Comuna Talpa, Teleorman | 29,9 %— | — | — | 60,5 K RON |
| 93 | 93.BAR-HOL-STRUCTURES S.R.L.▼ 9 | Sat Buteşti, Comuna Siliştea, Teleorman | 29,7 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 103 K RON | |
| 94 | 94.CST & CRISS SRL▼ 48 | Sat Dobroteşti, Comuna Dobroteşti, Teleorman | 29,4 %▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 19 K RON | |
| 95 | 95.DAV GENERAL CONSTRUCT SRL▲ 12 | Sat Vârtoapele de Sus, Comuna Vârtoape, Teleorman | 29,1 %▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 473,3 K RON | |
| 96 | 96.CRYS SMART CONSTRUCT SRL▼ 18 | Sat Puranii de Sus, Comuna Purani, Teleorman | 29,1 %▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 272,9 K RON | |
| 97 | 97.DABU VIOCARE SRL▲ 147 | Sat Dobroteşti, Comuna Dobroteşti, Teleorman | 28,8 %— | — | 24,3 K RON | |
| 98 | 98.SINCĂ ANA & GEANINA SRLnou | Sat Tătărăştii de Jos, Comuna Tătărăştii de Jos, Teleorman | 28,7 %▼ 15 % | ▼ 15 % | 94,8 K RON | |
| 99 | 99.DANMAR CONSTRUCT SRL▼ 75 | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 28,6 %▼ 61,3 % | ▼ 61,3 % | 6,7 K RON | |
| 100 | 100.CAT TELECOM S.R.L.nou | Comuna Piatra, Teleorman | 28,6 %— | — | — | 13,1 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Teleorman
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
57 firme · 258,2 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
236 firme · 187,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
73 firme · 131,8 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
82 firme · 73,8 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
17 firme · 42,5 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
13 firme · 35,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
30 firme · 34,7 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
28 firme · 33,4 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
8 firme · 20,7 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
26 firme · 13,9 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
19 firme · 10,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
5 firme · 9,3 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
9 firme · 5 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
11 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
1 firme · 635 K RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
1 firme · 567,9 K RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
2 firme · 459,6 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
1 firme · 91,3 K RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
1 firme · 1,5 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 0 RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 0 RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
1 firme · 0 RON