Top 100 firme — Construcții, Satu Mare după marjă netă în 2024
1.509 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 65,2 %, iar liderul atinge 20.373,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BABĂU CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Turţ, Comuna Turţ, Satu Mare | 20.373,1 %▼ 53,6 % | ▼ 53,6 % | 152,8 K RON | |
| 2 | 2.GEORGE INVESTMENTS SRL▲ 755 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1.731,4 %▲ 16.907,9 % | ▲ 16.907,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.EURO VISION SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1.108,3 %— | — | 6,7 K RON | |
| 4 | 4.DRYFIX ROMANIA S.R.L.▲ 1.193 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 457,5 %— | — | 1,6 mil. RON | |
| 5 | 5.R&B TRADE SRL▲ 3 | Sat Botiz, Comuna Botiz, Satu Mare | 315,7 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 27,5 K RON | |
| 6 | 6.GHIRITI NC BUILDING S.R.L.▲ 180 | Loc. Tur, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 230,2 %▲ 296 % | ▲ 296 % | 618,5 K RON | |
| 7 | 7.DOMIZKI STYLE S.R.L.▲ 1.425 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 142,2 %— | — | 49,8 K RON | |
| 8 | 8.BENY ALEX SRL▲ 1.089 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 138,1 %▲ 16.144,7 % | ▲ 16.144,7 % | 3 mil. RON | |
| 9 | 9.GAVDIA CONSTRUCT 2022 S.R.L.▲ 931 | Sat Turţ, Comuna Turţ, Satu Mare | 126,3 %▲ 3.025,3 % | ▲ 3.025,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 10 | 10.STEJARUL MOISENI SRL▲ 657 | Sat Moişeni, Comuna Certeze, Satu Mare | 118,5 %▲ 710,1 % | ▲ 710,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 11 | 11.WAKOND EXPERT S.R.L.▲ 275 | Sat Potău, Comuna Medieşu Aurit, Satu Mare | 111,1 %▲ 140 % | ▲ 140 % | 2,6 mil. RON | |
| 12 | 12.MAGISTRAL INNOVATIONS S.R.L.nou | Sat Gherţa Mică, Comuna Gherţa Mică, Satu Mare | 98,6 %— | — | — | 288,9 K RON |
| 13 | 13.BABCONSTRUCT BABȚA S.R.L.nou | Sat Babţa, Comuna Bogdand, Satu Mare | 95,2 %— | — | — | 733 K RON |
| 14 | 14.DARMON EXPERT S.R.L.nou | Sat Vama, Comuna Vama, Satu Mare | 93,3 %— | — | — | 309 K RON |
| 15 | 15.CAMM S.R.L.nou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 92,2 %— | — | — | 207,6 K RON |
| 16 | 16.EMANA RENOV S.R.L.▲ 21 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 90,2 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 748,2 K RON | |
| 17 | 17.AERCON SERVICE S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 89,8 %— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 18 | 18.SATCON S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 89,4 %— | — | — | 2,2 mil. RON |
| 19 | 19.CORMOS CKC S.R.L.nou | Sat Cămărzana, Comuna Cămărzana, Satu Mare | 89,1 %— | — | — | 249,5 K RON |
| 20 | 20.WALLDAY CONSTRUCTION S.R.L.▲ 12 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 88,2 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 21 | 21.SMY PRO S.R.L.nou | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 87,3 %— | — | — | 412,1 K RON |
| 22 | 22.GORTEK-RAIL S.R.L.nou | Sat Bixad, Comuna Bixad, Satu Mare | 86,5 %— | — | — | 671,6 K RON |
| 23 | 23.MAURER SRL▲ 1.260 | Sat Dorolţ, Comuna Dorolţ, Satu Mare | 86,5 %— | — | 3,8 K RON | |
| 24 | 24.CONSTRURUS S.R.L.nou | Sat Vama, Comuna Vama, Satu Mare | 86,1 %— | — | — | 255,7 K RON |
| 25 | 25.MILENIUL STROI SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 85,7 %— | — | — | 92,8 K RON |
| 26 | 26.CĂPRĂRIN CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Domăneşti, Comuna Moftin, Satu Mare | 85,7 %— | — | — | 82 K RON |
| 27 | 27.ANA SUCALA SRL▲ 19 | Sat Medieşu Aurit, Comuna Medieşu Aurit, Satu Mare | 85,5 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 855 RON | |
| 28 | 28.KOPS PT REINFORCEMENT S.R.L.nou | Sat Micula, Comuna Micula, Satu Mare | 85,2 %— | — | — | 801,6 K RON |
| 29 | 29.TEHNICA & ARTA 2018 S.R.L.▲ 43 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 84,9 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 509,3 K RON | |
| 30 | 30.BUJER S.R.L.▲ 11 | Sat Botiz, Comuna Botiz, Satu Mare | 84,8 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 21,7 K RON | |
| 31 | 31.SZATMARI NORBERT SRL-D▲ 11 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 84,8 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 848 RON | |
| 32 | 32.MIHOC PRESTIGE S.R.L.nou | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 84,7 %— | — | — | 282,2 K RON |
| 33 | 33.DWG EVENT SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 84,6 %— | — | — | 176,4 K RON |
| 34 | 34.IVANRESTYLE S.R.L.nou | Sat Păulian, Comuna Doba, Satu Mare | 84,3 %— | — | — | 801 RON |
| 35 | 35.UTIL ASPECT GRUP S.R.L.▲ 27 | Sat Trip, Comuna Bixad, Satu Mare | 84,1 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 99,2 K RON | |
| 36 | 36.CASY & JESSICA 2014 SRL▲ 7 | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 82,2 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 37 | 37.KIRA STARON S.R.L.▲ 123 | Sat Gherţa Mică, Comuna Gherţa Mică, Satu Mare | 82,2 %▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 391,8 K RON | |
| 38 | 38.FAZANU KAPITAL S.R.L.nou | Sat Turţ, Comuna Turţ, Satu Mare | 81,9 %— | — | — | 233,3 K RON |
| 39 | 39.IMANUEL BEST CONSTRUCȚII S.R.L.▲ 43 | Sat Acâş, Comuna Acâş, Satu Mare | 81,8 %▲ 6 % | ▲ 6 % | 136,8 K RON | |
| 40 | 40.GRM STYLE DESIGN S.R.L.nou | Sat Turţ, Comuna Turţ, Satu Mare | 81,4 %— | — | — | 231,9 K RON |
| 41 | 41.OROS PRESTCONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 81,4 %— | — | — | 1,6 mil. RON |
| 42 | 42.MND CONSTRUCT SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Sat Batarci, Comuna Batarci, Satu Mare | 81,1 %— | — | — | 91,3 K RON |
| 43 | 43.TOTH CRETU S.R.L.▲ 1.108 | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 81 %▲ 36.709,1 % | ▲ 36.709,1 % | 51,6 K RON | |
| 44 | 44.STARTINSTAL SM S.R.L.nou | Sat Micula, Comuna Micula, Satu Mare | 80,7 %— | — | — | 6,6 K RON |
| 45 | 45.SOFIART CONSTRUCT S.R.L.▲ 1.408 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 80,5 %— | — | 363 K RON | |
| 46 | 46.ELITE PISCINE GROUP S.R.L.nou | Sat Halmeu, Comuna Halmeu, Satu Mare | 80,3 %— | — | — | 18,1 K RON |
| 47 | 47.SOLO FULL SISTEM S.R.L.▲ 17 | Sat Călineşti-Oaş, Comuna Călineşti-Oaş, Satu Mare | 80,1 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 405,7 K RON | |
| 48 | 48.DISCOVERY OAŞ SRL▲ 47 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 79,3 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 49 | 49.BECKCONNECT S.R.L.nou | Sat Comlăuşa, Comuna Batarci, Satu Mare | 78,8 %— | — | — | 179,4 K RON |
| 50 | 50.RAHEL S.R.L.nou | Sat Mihăieni, Comuna Acâş, Satu Mare | 78,6 %— | — | — | 5,5 K RON |
| 51 | 51.SADEMI CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 78,5 %— | — | — | 18,8 K RON |
| 52 | 52.RUSTIC BRAD SRL▲ 1.094 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 78 %▲ 31.108 % | ▲ 31.108 % | 295,3 K RON | |
| 53 | 53.SB ADEZIV SRL▲ 23 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 77,1 %▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 13,1 K RON | |
| 54 | 54.PRO NORTH INSTALAŢII S.R.L.▲ 451 | Sat Stâna, Comuna Socond, Satu Mare | 77,1 %▲ 200,2 % | ▲ 200,2 % | 234,7 K RON | |
| 55 | 55.TINY AYAN S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 76,3 %— | — | — | 223,9 K RON |
| 56 | 56.ARTCEM CONSTRUCT SRLnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 76,1 %— | — | 30,7 K RON | |
| 57 | 57.FED CONSTRUCT NORD S.R.L.nou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 75,9 %— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 58 | 58.SENIOR BILIE S.R.L.nou | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 75,9 %— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 59 | 59.BIODANUS GENERAL SRL▲ 875 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 75,6 %▲ 1.687,2 % | ▲ 1.687,2 % | 419,6 K RON | |
| 60 | 60.PRO NORTH CONSTRUCT S.R.L.▼ 38 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 75,3 %▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 61 | 61.MIANTE INSTAL SRL▲ 6 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 75,2 %▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 432,1 K RON | |
| 62 | 62.ARTDECOR & STYLE S.R.L.▲ 1.489 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 74,9 %— | — | 226,7 K RON | |
| 63 | 63.HAN INSTALAȚII TERMICE S.R.L.▲ 24 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 74,7 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 17 K RON | |
| 64 | 64.BIOSAR SOLE MSC S.R.L.▲ 216 | Sat Odoreu, Comuna Odoreu, Satu Mare | 73,6 %▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 975,8 K RON | |
| 65 | 65.STEU INVEST S.R.L.▲ 44 | Sat Gherţa Mică, Comuna Gherţa Mică, Satu Mare | 73,4 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 66 | 66.UNIREA CONSTRUCT BERCU S.R.L.nou | Sat Bercu, Comuna Lazuri, Satu Mare | 72,7 %— | — | — | 59,6 K RON |
| 67 | 67.WAD MONSE SRL▲ 1.505 | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 72,5 %— | — | 267 K RON | |
| 68 | 68.UNIK SPEED S.R.L.nou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 72,2 %— | — | — | 751,2 K RON |
| 69 | 69.KRAGTIME S.R.L.▲ 128 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 71,8 %▲ 26 % | ▲ 26 % | 214,1 K RON | |
| 70 | 70.FEDELE COSTRUZIONI S.R.L.= | Sat Ciuperceni, Comuna Agriş, Satu Mare | 71,5 %▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 19,8 K RON | |
| 71 | 71.VASPO SRL▲ 46 | Loc. Tur, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 71,2 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 191,9 K RON | |
| 72 | 72.VASILE ARDELEAN RENOVATION S.R.L.▲ 121 | Sat Prilog Vii, Comuna Oraşu Nou, Satu Mare | 71,2 %▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 181,1 K RON | |
| 73 | 73.CONVIC CLV S.R.L.▲ 555 | Sat Botiz, Comuna Botiz, Satu Mare | 71,2 %▲ 326 % | ▲ 326 % | 820,2 K RON | |
| 74 | 74.MAX QUALITY CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Amaţi, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 71 %— | — | — | 140,2 K RON |
| 75 | 75.ADIFLO S.R.L.▼ 19 | Sat Gherţa Mare, Comuna Turţ, Satu Mare | 71 %▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 436,4 K RON | |
| 76 | 76.LEICON INVEST S.R.L.▲ 28 | Sat Viile Satu Mare, Comuna Viile Satu Mare, Satu Mare | 70,2 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 361 K RON | |
| 77 | 77.WORKBAU S.R.L.nou | Sat Lechinţa, Comuna Călineşti-Oaş, Satu Mare | 70,2 %— | — | — | 129,2 K RON |
| 78 | 78.DEBILCA PRESTCONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 70 %— | — | — | 2,1 K RON |
| 79 | 79.PODINA CONSTRUCT S.R.L.▲ 47 | Sat Huta Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 69,7 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 820,3 K RON | |
| 80 | 80.DARIUS & SARA SRL▲ 1.344 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 69,7 %— | — | 285,4 K RON | |
| 81 | 81.SKYFALL CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 69,3 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 82 | 82.ENERSOL INVESTMENT SRL▲ 132 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 69,3 %▲ 26 % | ▲ 26 % | 276,8 K RON | |
| 83 | 83.LUSO BUSINESS SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 69 %— | — | — | 988 RON |
| 84 | 84.DAN CONSTRUCT BAS S.R.L.nou | Sat Trip, Comuna Bixad, Satu Mare | 68 %— | — | — | 199,1 K RON |
| 85 | 85.MICHMATT S.R.L.nou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 67,8 %— | — | — | 174,9 K RON |
| 86 | 86.PRO CONSTRUCT OAȘ S.R.L.▼ 60 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 67,4 %▼ 28 % | ▼ 28 % | 303,7 K RON | |
| 87 | 87.BOINESTEANU BAU SRLnou | Sat Boineşti, Comuna Bixad, Satu Mare | 67,4 %— | — | 67 K RON | |
| 88 | 88.TURTUREANU INVEST S.R.L.▼ 33 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 67,3 %▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 170,2 K RON | |
| 89 | 89.ATS BAGGER S.R.L.▼ 45 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 67,3 %▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 90 | 90.ASZTY ASE S.R.L.▲ 207 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 67,2 %▲ 49 % | ▲ 49 % | 101,3 K RON | |
| 91 | 91.ŞIRO CONSTRUCT SRL▲ 746 | Sat Scărişoara Nouă, Comuna Pişcolt, Satu Mare | 67 %▲ 806,4 % | ▲ 806,4 % | 23,4 K RON | |
| 92 | 92.FER EXCAV S.R.L.▲ 1.153 | Sat Gherţa Mare, Comuna Turţ, Satu Mare | 66,5 %— | — | 25,4 K RON | |
| 93 | 93.BIO-INSTAL SRL▲ 376 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 66,4 %▲ 133,4 % | ▲ 133,4 % | 1,2 K RON | |
| 94 | 94.GTN SOLAR S.R.L.nou | Loc. Ianculeşti, Municipiul Carei, Satu Mare | 66,3 %— | — | — | 564,7 K RON |
| 95 | 95.GABI ROBERT CONS S.R.L.nou | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 66,2 %— | — | — | 1 mil. RON |
| 96 | 96.MKI TELEKOM S.R.L.nou | Sat Batarci, Comuna Batarci, Satu Mare | 65,9 %— | — | — | 154,6 K RON |
| 97 | 97.NORD CONSTRUCTII SRL▲ 172 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 65,5 %▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 227,8 K RON | |
| 98 | 98.EU PUMP SOLUTION SRL▼ 7 | Municipiul Carei, Satu Mare | 65,5 %▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 723,3 K RON | |
| 99 | 99.A&M ILLES CONSTRUCT S.R.L.▼ 66 | Sat Lazuri, Comuna Lazuri, Satu Mare | 65,5 %▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 111,3 K RON | |
| 100 | 100.MAGIC ESTATE SRL▼ 49 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 65,2 %▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 152,6 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Satu Mare
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
216 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
866 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
79 firme · 268,2 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
113 firme · 169,2 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
123 firme · 113,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
13 firme · 106,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
71 firme · 102,4 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
25 firme · 63,6 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
46 firme · 45,5 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
41 firme · 25,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
57 firme · 22,1 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
9 firme · 21,6 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
39 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
7 firme · 14,3 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
43 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
8 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
12 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
9 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
3 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
8 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
10 firme · 717,3 K RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
3 firme · 422 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 128,7 K RON