Top 100 firme — Construcții, Satu Mare după marjă netă în 2017
945 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 67,9 %, iar liderul atinge 3.202,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DRUMURI JUDETENE SATU MARE SA▲ 4 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 3.202,2 %▲ 664,8 % | ▲ 664,8 % | 699,6 K RON | |
| 2 | 2.PAS TRANS COMPANY SRL▲ 874 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2.280,1 %— | — | 8,4 mil. RON | |
| 3 | 3.GEPETO PROD TRANS SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1.328,1 %▲ 1.125,7 % | ▲ 1.125,7 % | 55,8 K RON | |
| 4 | 4.NEOCITY SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1.277,2 %— | — | — | 52,2 K RON |
| 5 | 5.PECONEX SRL▲ 952 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 412,8 %— | — | 394,6 K RON | |
| 6 | 6.ARTMER SRL▲ 295 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 123,9 %▲ 403,7 % | ▲ 403,7 % | 156,3 K RON | |
| 7 | 7.ENEVERD BAU SRL▲ 229 | Sat Mărtineşti, Comuna Odoreu, Satu Mare | 122,5 %▲ 244 % | ▲ 244 % | 85,8 K RON | |
| 8 | 8.CONSULTING BIG SRLnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 99 %— | — | 43,3 K RON | |
| 9 | 9.ALFA & OMEGA IMPEX SRL▲ 900 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 97 %— | — | 4,5 K RON | |
| 10 | 10.DARLEROM SRLnou | Sat Apa, Comuna Apa, Satu Mare | 97 %— | — | 2,9 K RON | |
| 11 | 11.EDILL BOROŞ SRL▲ 31 | Sat Odoreu, Comuna Odoreu, Satu Mare | 97 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 8,7 K RON | |
| 12 | 12.MILAN KALMAN CONST SRLnou | Sat Turulung, Comuna Turulung, Satu Mare | 97 %— | — | — | 12,6 K RON |
| 13 | 13.SZENES CONSTRUCT SRL▲ 7 | Sat Lazuri, Comuna Lazuri, Satu Mare | 97 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 9,7 K RON | |
| 14 | 14.PALLER GROUPCONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Botiz, Comuna Botiz, Satu Mare | 96,7 %— | — | — | 37,2 K RON |
| 15 | 15.IONUT SAVA COM SRLnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 96,4 %— | — | — | 165,7 K RON |
| 16 | 16.DEFIGO GRUP INVEST S.R.L.▲ 940 | Sat Ciuperceni, Comuna Agriş, Satu Mare | 95 %— | — | 57 RON | |
| 17 | 17.UNGUR REMUS SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 94,9 %— | — | — | 15,6 K RON |
| 18 | 18.ETUDES & CONSEILS SRLnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 94,6 %— | — | — | 388,2 K RON |
| 19 | 19.RAFAEL RUBEN SRL▲ 27 | Sat Micula, Comuna Micula, Satu Mare | 94 %▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 15,1 K RON | |
| 20 | 20.SENERA MINERALS S.R.L.nou | Sat Dorolţ, Comuna Dorolţ, Satu Mare | 93,9 %— | — | — | 142,3 K RON |
| 21 | 21.DANPRENTBETON SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 93,7 %— | — | — | 30,5 K RON |
| 22 | 22.INSTAL VAMA SRLnou | Sat Vama, Comuna Vama, Satu Mare | 93 %— | — | — | 19,9 K RON |
| 23 | 23.RASIGEL BATIMENT SRL▼ 9 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 92,4 %▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 67,5 K RON | |
| 24 | 24.IOSKMAR CONSTRUCT S.R.L.▲ 25 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 91,5 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 97,9 K RON | |
| 25 | 25.RIGIPS DECOR OAS SRL▲ 715 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 91,5 %— | — | 472,3 K RON | |
| 26 | 26.BORZA BOGDY VASI SRL▲ 44 | Sat Santău, Comuna Santău, Satu Mare | 91,1 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 3,9 K RON | |
| 27 | 27.PVF BAT DINU SRLnou | Sat Târşolţ, Comuna Târşolţ, Satu Mare | 90,6 %— | — | 1,5 mil. RON | |
| 28 | 28.CIM VAR CONSTRUCT 2014 SRL▲ 65 | Sat Şandra, Comuna Beltiug, Satu Mare | 90,3 %▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 112,6 K RON | |
| 29 | 29.BIODANUS GENERAL SRL▲ 16 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 90,2 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 332,1 K RON | |
| 30 | 30.ALFA NOMAK SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 90,2 %— | — | — | 854 RON |
| 31 | 31.CĂLINEŞTI F CONSTRUCŢII SRL▲ 49 | Sat Călineşti-Oaş, Comuna Călineşti-Oaş, Satu Mare | 88,9 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 394,4 K RON | |
| 32 | 32.CHIM94CONST2017 S.R.L.nou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 88,9 %— | — | — | 55,3 K RON |
| 33 | 33.JOHN SOCIEDAD SRLnou | Sat Călineşti-Oaş, Comuna Călineşti-Oaş, Satu Mare | 88,8 %— | — | — | 231,4 K RON |
| 34 | 34.AMENAJARI SPATII PROFESIONALE TRANSILVANIA SRL▼ 8 | Sat Gherţa Mică, Comuna Gherţa Mică, Satu Mare | 88,3 %▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 22,4 K RON | |
| 35 | 35.IMPRESA VERDE SRL-D▲ 64 | Sat Gherţa Mică, Comuna Gherţa Mică, Satu Mare | 88,2 %▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 414,6 K RON | |
| 36 | 36.DECO INVEST SRL▲ 28 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 87,6 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 63,5 K RON | |
| 37 | 37.LUNGUS ENERGIE SRLnou | Municipiul Carei, Satu Mare | 87,4 %— | — | — | 822,7 K RON |
| 38 | 38.JON`S FARM SRL▼ 23 | Sat Chilia, Comuna Homoroade, Satu Mare | 86,8 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 521 RON | |
| 39 | 39.AVACONPRES DEVELOPMENT SRL▲ 515 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 86,7 %▲ 3.136,6 % | ▲ 3.136,6 % | 2,2 mil. RON | |
| 40 | 40.BSF CONSTRUCT SRLnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 86,6 %— | — | — | 185,3 K RON |
| 41 | 41.HRIŢ DECO SRL▲ 22 | Sat Prilog Vii, Comuna Oraşu Nou, Satu Mare | 86,5 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 382,6 K RON | |
| 42 | 42.IZODAN SRL▲ 138 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 86,4 %▲ 80 % | ▲ 80 % | 1,9 mil. RON | |
| 43 | 43.IMPRESA GREEN HOUSE SRL▲ 49 | Sat Gherţa Mică, Comuna Gherţa Mică, Satu Mare | 86,4 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 342,7 K RON | |
| 44 | 44.VASI TUTTO FARE SRL-D▼ 15 | Sat Dindeşti, Comuna Andrid, Satu Mare | 86,2 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 9,3 K RON | |
| 45 | 45.CLIMACONŢ SRL▼ 5 | Sat Cărăşeu, Comuna Culciu, Satu Mare | 86,2 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 12 K RON | |
| 46 | 46.EFECT DAN CLASS SRLnou | Sat Noroieni, Comuna Lazuri, Satu Mare | 85,6 %— | — | — | 5,6 K RON |
| 47 | 47.ADVANCED DESIGN SRL▲ 186 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 85,6 %▲ 138,2 % | ▲ 138,2 % | 97,5 K RON | |
| 48 | 48.MOIS PROFESSIONNEL BATIMAN SRLnou | Sat Bixad, Comuna Bixad, Satu Mare | 85,5 %— | — | — | 753,8 K RON |
| 49 | 49.DARIUS & SARA SRL▲ 383 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 85 %▲ 776,3 % | ▲ 776,3 % | 323,7 K RON | |
| 50 | 50.HADASSA RACHEL SRL▼ 31 | Oraş Ardud, Satu Mare | 84,8 %▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 266,5 K RON | |
| 51 | 51.TEAM KONCEPT TRANSILVANIA SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 84,8 %— | — | — | 537,5 K RON |
| 52 | 52.TOMAN MCD SRLnou | Sat Bixad, Comuna Bixad, Satu Mare | 84,2 %— | — | — | 10,1 K RON |
| 53 | 53.NORD SUD BANEASA SRL-Dnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 83,9 %— | — | 152,5 K RON | |
| 54 | 54.EDILINTONACI SRLnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 83,3 %— | — | 82,3 K RON | |
| 55 | 55.VALEA MĂRIEI ȚARA OAȘULUI S.R.L.▼ 48 | Loc. Tur, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 82,8 %▼ 63,4 % | ▼ 63,4 % | 51,9 K RON | |
| 56 | 56.CASY & JESSICA 2014 SRL▲ 730 | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 82,4 %— | — | 546,7 K RON | |
| 57 | 57.EFECT COMPLECT S.R.L.nou | Sat Santău, Comuna Santău, Satu Mare | 81,6 %— | — | — | 17,3 K RON |
| 58 | 58.GRALDAC ANIANA SRLnou | Sat Ciuperceni, Comuna Agriş, Satu Mare | 81,5 %— | — | 101,3 K RON | |
| 59 | 59.GARANT CONSTRUCŢII SRL▼ 56 | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 81 %▼ 91,9 % | ▼ 91,9 % | 17,9 K RON | |
| 60 | 60.PROFESIONAL CONSTRUCT SRL▼ 24 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 81 %▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 17,6 K RON | |
| 61 | 61.MARINA ORIENT EDIL 2000 SRLnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 80,8 %— | — | — | 40,2 K RON |
| 62 | 62.BERCI PATRY 2016 SRL▲ 364 | Sat Decebal, Comuna Vetiş, Satu Mare | 80,2 %▲ 699,4 % | ▲ 699,4 % | 117,7 K RON | |
| 63 | 63.HORN CONSTRUCTII SRLnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 79,7 %— | — | — | 4,5 K RON |
| 64 | 64.SAS TRAVAUX ANCIENNE SRLnou | Sat Gherţa Mică, Comuna Gherţa Mică, Satu Mare | 79,7 %— | — | — | 40 K RON |
| 65 | 65.DRATOSAM SRL▲ 263 | Sat Sâi, Comuna Valea Vinului, Satu Mare | 79,3 %▲ 289 % | ▲ 289 % | 118,8 K RON | |
| 66 | 66.VAST SRL▲ 32 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 79 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 106,7 K RON | |
| 67 | 67.MUZARERO SRL▼ 23 | Municipiul Carei, Satu Mare | 78,6 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 59,4 K RON | |
| 68 | 68.GRIBOL MELIS SRLnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 78,6 %— | — | — | 87,2 K RON |
| 69 | 69.MONTAJ LIFT SRLnou | Sat Valea Morii, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 78,5 %— | — | — | 45,6 K RON |
| 70 | 70.ZARCASMED SRL▲ 810 | Municipiul Carei, Satu Mare | 78,5 %— | — | 170,6 K RON | |
| 71 | 71.RALEX LEMN 2013 SRL▲ 589 | Sat Gherţa Mare, Comuna Turţ, Satu Mare | 78,1 %▲ 16.170,8 % | ▲ 16.170,8 % | 21,5 K RON | |
| 72 | 72.OTNIEL IGNAT SRLnou | Sat Turţ, Comuna Turţ, Satu Mare | 77,8 %— | — | — | 32,8 K RON |
| 73 | 73.BAU GLAS TURT SRLnou | Sat Turţ, Comuna Turţ, Satu Mare | 77,8 %— | — | — | 7,2 K RON |
| 74 | 74.BERINDE SOCACI GHEORGHE SRL▲ 13 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 76,8 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 368,7 K RON | |
| 75 | 75.FLORIN SELCOM CONSTRUCT SRL-D▼ 10 | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 76,7 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 584,9 K RON | |
| 76 | 76.BREVA MET SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 76,5 %— | — | — | 101 K RON |
| 77 | 77.NICOARĂ SUN S.R.L.▲ 654 | Sat Tătăreşti, Comuna Viile Satu Mare, Satu Mare | 76 %— | — | 259,9 K RON | |
| 78 | 78.TERMO MONTAJ SRL▲ 384 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 75,7 %▲ 913 % | ▲ 913 % | 898,9 K RON | |
| 79 | 79.FRÎNGHIU CONSTRUCT SRL-D▼ 58 | Sat Amaţi, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 75,6 %▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 749,5 K RON | |
| 80 | 80.BAU NELBER BOLZANO SRLnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 74,9 %— | — | — | 90,6 K RON |
| 81 | 81.DE FEIER GIOVANI SRL▲ 163 | Sat Gherţa Mare, Comuna Turţ, Satu Mare | 74,8 %▲ 123,7 % | ▲ 123,7 % | 31,9 K RON | |
| 82 | 82.BOSS COANTRY SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 74,5 %— | — | 899,2 K RON | |
| 83 | 83.VASI CONSTRANS 1995 S.R.L.▲ 52 | Sat Comlăuşa, Comuna Batarci, Satu Mare | 74,4 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 1,5 mil. RON | |
| 84 | 84.GEO DENIS CONSTRUCT SRL▼ 13 | Sat Moişeni, Comuna Certeze, Satu Mare | 74 %▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 267,5 K RON | |
| 85 | 85.DENN & DAVI LUNG SRL▼ 19 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 73,8 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 22,3 K RON | |
| 86 | 86.MAYA DEEA CONST 2016 SRL-Dnou | Sat Turţ, Comuna Turţ, Satu Mare | 73,3 %— | — | — | 82,8 K RON |
| 87 | 87.IMMOBILIARE EGI SIM SRL▼ 12 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 73,2 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 75,3 K RON | |
| 88 | 88.VAIDA ASSISTENZA CONSULTING SRL▲ 88 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 73,1 %▲ 50,5 % | ▲ 50,5 % | 17,7 K RON | |
| 89 | 89.ROLINDA KORLI 19 SRL▲ 62 | Sat Halmeu, Comuna Halmeu, Satu Mare | 73 %▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 66,4 K RON | |
| 90 | 90.VERES ALEXANDRU DENES SRL▲ 1 | Oraş Ardud, Satu Mare | 72,9 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 388,5 K RON | |
| 91 | 91.NICU SIMA EXCAVARI TURT SRLnou | Sat Turţ, Comuna Turţ, Satu Mare | 72,6 %— | — | — | 44,9 K RON |
| 92 | 92.EU PUMP SOLUTION SRLnou | Municipiul Carei, Satu Mare | 72,3 %— | — | — | 115,9 K RON |
| 93 | 93.POP DE RACSA BATIMENT SRL▼ 20 | Sat Racşa Vii, Comuna Racşa, Satu Mare | 72 %▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 106,4 K RON | |
| 94 | 94.DĂRĂBAN CONSTRUCT TUR SRL▲ 69 | Loc. Tur, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 71,8 %▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 210,9 K RON | |
| 95 | 95.SB ADEZIV SRL▲ 107 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 71,3 %▲ 63,9 % | ▲ 63,9 % | 7,9 K RON | |
| 96 | 96.ROFR RENOV SRL▲ 853 | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 70,5 %— | — | 668,9 K RON | |
| 97 | 97.LUK INFORMATIKUE 007 SRL▲ 31 | Sat Vama, Comuna Vama, Satu Mare | 69,9 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 135,5 K RON | |
| 98 | 98.HOTCA BUILDING OAS SRLnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 69,8 %— | — | — | 314,2 K RON |
| 99 | 99.PRODREP STAR SRL▼ 22 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 68,7 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 267,5 K RON | |
| 100 | 100.GCO SOCIETY SRL-Dnou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 67,9 %— | — | — | 2,4 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Satu Mare
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
216 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
866 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
79 firme · 268,2 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
113 firme · 169,2 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
123 firme · 113,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
13 firme · 106,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
71 firme · 102,4 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
25 firme · 63,6 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
46 firme · 45,5 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
41 firme · 25,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
57 firme · 22,1 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
9 firme · 21,6 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
39 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
7 firme · 14,3 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
43 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
8 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
12 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
9 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
3 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
8 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
10 firme · 717,3 K RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
3 firme · 422 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 128,7 K RON