Top 100 firme — Construcții, Satu Mare după marjă netă în 2020
1.183 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 73,5 %, iar liderul atinge 1.408 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GILHOO S.R.L.▲ 1.079 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1.408 %— | — | 66 K RON | |
| 2 | 2.INSTAL ROLAND SRL▲ 1.057 | Sat Dobra, Comuna Supur, Satu Mare | 1.341,1 %— | — | 1,1 mil. RON | |
| 3 | 3.FULGA SRL▲ 942 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 249,9 %— | — | 16,8 K RON | |
| 4 | 4.CASANOVA CONST SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 231,9 %— | — | 263,1 K RON | |
| 5 | 5.EXCAVO SRL▲ 121 | Sat Odoreu, Comuna Odoreu, Satu Mare | 195,7 %▲ 226,8 % | ▲ 226,8 % | 195,7 K RON | |
| 6 | 6.CONSTRUIANA 2014 SRL▲ 705 | Sat Ciuperceni, Comuna Agriş, Satu Mare | 131,6 %▲ 4.940,2 % | ▲ 4.940,2 % | 789,6 K RON | |
| 7 | 7.DRATOSAM SRL▼ 2 | Sat Sâi, Comuna Valea Vinului, Satu Mare | 116,2 %▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | 195,7 K RON | |
| 8 | 8.FAM DAIOMA POP SRL▲ 372 | Municipiul Carei, Satu Mare | 106,4 %▲ 334,1 % | ▲ 334,1 % | 434,7 K RON | |
| 9 | 9.EU PUMP SOLUTION SRL▲ 185 | Municipiul Carei, Satu Mare | 104,1 %▲ 110,9 % | ▲ 110,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 10 | 10.BETA RESIDENCE S.R.L.▲ 1.080 | Sat Prilog, Comuna Oraşu Nou, Satu Mare | 99 %— | — | 990 RON | |
| 11 | 11.LUK RESIDENCE S.R.L.nou | Sat Dorolţ, Comuna Dorolţ, Satu Mare | 98,5 %— | — | — | 914,4 K RON |
| 12 | 12.VAGASPIG S.R.L.nou | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 98,3 %— | — | — | 146,4 K RON |
| 13 | 13.CIO CONSTRUCT COM SRL▲ 36 | Sat Bixad, Comuna Bixad, Satu Mare | 98 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 14 | 14.INDRES EDILIZIA SRL▲ 53 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 97,9 %▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 106,4 K RON | |
| 15 | 15.P&P CONSTRUCT SRL▼ 1 | Sat Soconzel, Comuna Socond, Satu Mare | 97 %0,0% | 0,0% | 40,5 K RON | |
| 16 | 16.FERY KRISZ CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 97 %— | — | 8,6 K RON | |
| 17 | 17.JON`S FARM SRL▼ 3 | Sat Chilia, Comuna Homoroade, Satu Mare | 97 %0,0% | 0,0% | 582 RON | |
| 18 | 18.INSTAL ZCM 2016 S.R.L.▼ 4 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 97 %0,0% | 0,0% | 5,2 K RON | |
| 19 | 19.PAYU ALMA INVEST S.R.L.nou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 97 %— | — | — | 4,7 K RON |
| 20 | 20.BĂLAJ CRISTIAN CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Apa, Comuna Apa, Satu Mare | 97 %— | — | — | 13,9 K RON |
| 21 | 21.VASI TUTTO FARE SRL-D▲ 10 | Sat Dindeşti, Comuna Andrid, Satu Mare | 97 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 32,4 K RON | |
| 22 | 22.DMPD INVESTMENTS S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 97 %— | — | — | 3,5 K RON |
| 23 | 23.GOZNA SRL▲ 134 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 96,7 %▲ 78,2 % | ▲ 78,2 % | 356 RON | |
| 24 | 24.HOTCA SOLID STEEL SRL▲ 916 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 96,6 %— | — | 99,7 K RON | |
| 25 | 25.OVIGRUNDBERG SRL▼ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 96,5 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 2,9 K RON | |
| 26 | 26.GRUP ISM BAT SARL SRL▲ 7 | Sat Oraşu Nou-Vii, Comuna Oraşu Nou, Satu Mare | 96,5 %▲ 6 % | ▲ 6 % | 66,9 K RON | |
| 27 | 27.DANIEL CONSTRUZIONE S.R.L.nou | Sat Batarci, Comuna Batarci, Satu Mare | 96,5 %— | — | — | 182 K RON |
| 28 | 28.MMS DAR 2018 S.R.L.▲ 24 | Sat Botiz, Comuna Botiz, Satu Mare | 96,2 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 24,8 K RON | |
| 29 | 29.DOMI WORK PD S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 95,9 %— | — | — | 177,8 K RON |
| 30 | 30.CARPAGRUP FOREST S.R.L.nou | Sat Moftinu Mare, Comuna Moftin, Satu Mare | 95,9 %— | — | — | 6,3 K RON |
| 31 | 31.KING POOL & SUN SRL▲ 935 | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 95,8 %— | — | 61,4 K RON | |
| 32 | 32.NOVAK PROPRIETY 2016 SRLnou | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 95,5 %— | — | — | 2,1 mil. RON |
| 33 | 33.EMIL BATIMENT SRL▼ 15 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 95,2 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 151 K RON | |
| 34 | 34.LMEP MATERIEL S.R.L.▼ 6 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 95,1 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 486,6 K RON | |
| 35 | 35.CINTYMEZEI PAVAJE S.R.L.nou | Sat Iojib, Comuna Medieşu Aurit, Satu Mare | 94,9 %— | — | — | 48 K RON |
| 36 | 36.MARCOTITO CHF S.R.L.nou | Municipiul Carei, Satu Mare | 94,8 %— | — | — | 231,8 K RON |
| 37 | 37.STEU INVEST S.R.L.nou | Sat Gherţa Mică, Comuna Gherţa Mică, Satu Mare | 94,7 %— | — | — | 2,1 mil. RON |
| 38 | 38.NEG SECURITY SYSTEMS S.R.L.nou | Sat Gherţa Mică, Comuna Gherţa Mică, Satu Mare | 94,7 %— | — | — | 5,2 K RON |
| 39 | 39.LUCA PRESTCONSTRUCT S.R.L.▼ 5 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 94,3 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 2,5 mil. RON | |
| 40 | 40.DANEA HOUSE CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Băbăşeşti, Comuna Medieşu Aurit, Satu Mare | 93,9 %— | — | — | 44,6 K RON |
| 41 | 41.BERINDE IMPEX TRADING SRL▼ 29 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 93,8 %▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 1,2 K RON | |
| 42 | 42.FEIER CASE SMART S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 93,8 %— | — | — | 4 K RON |
| 43 | 43.SIMON CONSTRUCT 2015 SRL▲ 970 | Sat Botiz, Comuna Botiz, Satu Mare | 93,6 %— | — | 5,6 K RON | |
| 44 | 44.GABI & ADI BATARCI CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Batarci, Comuna Batarci, Satu Mare | 92,8 %— | — | — | 51,7 K RON |
| 45 | 45.PRO PROJECT CONSULTING GA S.R.L.▲ 119 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 92,6 %▲ 71,6 % | ▲ 71,6 % | 103,2 K RON | |
| 46 | 46.PAKAI 2004 CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Dobra, Comuna Supur, Satu Mare | 92,1 %— | — | — | 28,8 K RON |
| 47 | 47.AKTIV COCA N & N BAU S.R.L.▲ 337 | Sat Coca, Comuna Călineşti-Oaş, Satu Mare | 91,7 %▲ 280,1 % | ▲ 280,1 % | 32,8 K RON | |
| 48 | 48.VAROD NEGRU S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 91,5 %— | — | — | 272,1 K RON |
| 49 | 49.SAPATORUL S.R.L.nou | Sat Bixad, Comuna Bixad, Satu Mare | 90,2 %— | — | — | 190 K RON |
| 50 | 50.NORBERT PATRIK GYULA S.R.L.▲ 42 | Sat Acâş, Comuna Acâş, Satu Mare | 89,7 %▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 412,1 K RON | |
| 51 | 51.IGNAT CRISTIAN CONS S.R.L.nou | Sat Turţ, Comuna Turţ, Satu Mare | 89,5 %— | — | — | 3,6 K RON |
| 52 | 52.SB ADEZIV SRL▼ 14 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 89,4 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 14,7 K RON | |
| 53 | 53.AZETREC SRL▲ 682 | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 88,7 %▲ 5.513,3 % | ▲ 5.513,3 % | 31,9 K RON | |
| 54 | 54.G23 INOV BATIMENT S.R.L.nou | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 88,6 %— | — | 106,3 K RON | |
| 55 | 55.JES ALE & JIB S.R.L.nou | Sat Botiz, Comuna Botiz, Satu Mare | 88,3 %— | — | — | 8,6 K RON |
| 56 | 56.FLORIN & NICU CONSTRUCT SRLnou | Sat Gherţa Mică, Comuna Gherţa Mică, Satu Mare | 88,1 %— | — | 191,1 K RON | |
| 57 | 57.SORIN FIRST CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 87,9 %— | — | — | 236,6 K RON |
| 58 | 58.GARANT CONSTRUCŢII SRL▲ 178 | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 87 %▲ 106,5 % | ▲ 106,5 % | 1,7 K RON | |
| 59 | 59.EDIL FĂNICĂ SRLnou | Sat Micula, Comuna Micula, Satu Mare | 86,7 %— | — | 2,8 K RON | |
| 60 | 60.ARBAT FINICION S.R.L.▲ 74 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 86,5 %▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 399,6 K RON | |
| 61 | 61.POP LUCAS CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 86 %— | — | — | 22,5 K RON |
| 62 | 62.CASELINA & VLAD SRLnou | Sat Mărtineşti, Comuna Odoreu, Satu Mare | 85,2 %— | — | 50,5 K RON | |
| 63 | 63.KRAGTIME S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 84,6 %— | — | — | 89,9 K RON |
| 64 | 64.SIAGO NORSI 2016 SRL▲ 817 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 84,5 %— | — | 2,1 K RON | |
| 65 | 65.BORHIDAN COMPANY SRL▲ 1.031 | Sat Trip, Comuna Bixad, Satu Mare | 84,1 %— | — | 33,1 K RON | |
| 66 | 66.RENOV PAC S.R.L.▼ 29 | Municipiul Carei, Satu Mare | 83,4 %▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 67 | 67.FRAŢII GHERMAN S.R.L.nou | Sat Noroieni, Comuna Lazuri, Satu Mare | 82,9 %— | — | — | 9,7 K RON |
| 68 | 68.ROSU TRAVEL SRLnou | Sat Marna Nouă, Comuna Sanislău, Satu Mare | 82,7 %▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 71,1 K RON | |
| 69 | 69.RANSEM GL SRL▲ 73 | Sat Lipău, Comuna Culciu, Satu Mare | 82,7 %▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 2,5 mil. RON | |
| 70 | 70.DECO-C.P.E.-SORIN S.R.L.nou | Sat Vezendiu, Comuna Tiream, Satu Mare | 82,4 %— | — | — | 167,7 K RON |
| 71 | 71.SARL SNEP SRL▲ 954 | Sat Huta Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 82,4 %— | — | 110,8 K RON | |
| 72 | 72.MULTI CONSTRUCT OAȘ S.R.L.nou | Sat Trip, Comuna Bixad, Satu Mare | 81,8 %— | — | — | 87,3 K RON |
| 73 | 73.LANINVEST FORCE SRL▲ 507 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 81,3 %▲ 859,4 % | ▲ 859,4 % | 110,2 K RON | |
| 74 | 74.RCC ROLAND CORP CONST S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 81,1 %— | — | — | 87,3 K RON |
| 75 | 75.EVOLUTION WOOD CONSTRUCT S.R.L.-D.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 81 %— | — | — | 142,9 K RON |
| 76 | 76.PHOENIX HOME BUILDERS S.R.L.▲ 898 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 81 %— | — | 230,2 K RON | |
| 77 | 77.EVO SOLVENDIS S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 80 %— | — | — | 233,8 K RON |
| 78 | 78.ALPIN PARTNER S.R.L.▲ 100 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 79,9 %▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | 230,1 K RON | |
| 79 | 79.HIDROFLOW THERM S.R.L.nou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 79,3 %— | — | — | 220,7 K RON |
| 80 | 80.CONSTRUCT VASCO SRL▲ 115 | Sat Bixad, Comuna Bixad, Satu Mare | 78,7 %▲ 60,2 % | ▲ 60,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 81 | 81.ROMIFLORIN UTILAJE SRLnou | Sat Gherţa Mică, Comuna Gherţa Mică, Satu Mare | 78,5 %— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 82 | 82.DUBA ADRIAN S.R.L.nou | Sat Batarci, Comuna Batarci, Satu Mare | 78,4 %— | — | — | 62,5 K RON |
| 83 | 83.PALAZZO FINISAJE S.R.L.▼ 57 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 78,3 %▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 803,5 K RON | |
| 84 | 84.MOISANUL SRL▲ 425 | Sat Moişeni, Comuna Certeze, Satu Mare | 78,2 %▲ 493,3 % | ▲ 493,3 % | 36,8 K RON | |
| 85 | 85.ANDREA INSTAL SRL▲ 973 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 77,9 %— | — | 704 RON | |
| 86 | 86.RALEX LEMN 2013 SRL▼ 73 | Sat Gherţa Mare, Comuna Turţ, Satu Mare | 77,9 %▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 17 K RON | |
| 87 | 87.VARGA HEINRICH S.R.L.nou | Sat Mihăieni, Comuna Acâş, Satu Mare | 77,7 %— | — | — | 121,8 K RON |
| 88 | 88.DESIGN INTERLEX 2000 SRL▼ 34 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 77,2 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 608,5 K RON | |
| 89 | 89.STURZU EXPO S.R.L.nou | Sat Turţ, Comuna Turţ, Satu Mare | 76,9 %— | — | — | 86 K RON |
| 90 | 90.FEDELE COSTRUZIONI S.R.L.▼ 55 | Sat Ciuperceni, Comuna Agriş, Satu Mare | 76,7 %▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 25,6 K RON | |
| 91 | 91.DEVISTRONG S.R.L.▼ 43 | Oraş Livada, Satu Mare | 76,5 %▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 459,4 K RON | |
| 92 | 92.REDBAU SRL▲ 263 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 76,5 %▲ 186,3 % | ▲ 186,3 % | 137,4 K RON | |
| 93 | 93.SEBASTIAN PRESTIGE S.R.L.▲ 17 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 76,2 %▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 365,9 K RON | |
| 94 | 94.FABMAR INTER CONSTRUCT S.R.L.▼ 13 | Sat Călineşti-Oaş, Comuna Călineşti-Oaş, Satu Mare | 75,9 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 487,1 K RON | |
| 95 | 95.BIODANUS GENERAL SRL▲ 418 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 75,8 %▲ 479,4 % | ▲ 479,4 % | 428,8 K RON | |
| 96 | 96.CONSTRUCŢII ŞI RENOVĂRI INTERIOARE BD SRL▼ 17 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 75,7 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 460,5 K RON | |
| 97 | 97.MBK CAR WASH SYSTEM SRL▲ 350 | Municipiul Carei, Satu Mare | 74,2 %▲ 290,8 % | ▲ 290,8 % | 103,7 K RON | |
| 98 | 98.PODINA CONSTRUCT S.R.L.▲ 6 | Sat Huta Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 74 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 166,8 K RON | |
| 99 | 99.GYULA CONSTRUCTORUL S.R.L.nou | Sat Vetiş, Comuna Vetiş, Satu Mare | 73,7 %— | — | — | 175,9 K RON |
| 100 | 100.NORD VEST BILIE CONSTRUCT S.R.L.▼ 15 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 73,5 %▲ 4 % | ▲ 4 % | 2,2 mil. RON |
Codurile CAEN din construcții — Satu Mare
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
216 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
866 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
79 firme · 268,2 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
113 firme · 169,2 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
123 firme · 113,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
13 firme · 106,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
71 firme · 102,4 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
25 firme · 63,6 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
46 firme · 45,5 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
41 firme · 25,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
57 firme · 22,1 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
9 firme · 21,6 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
39 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
7 firme · 14,3 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
43 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
8 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
12 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
9 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
3 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
8 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
10 firme · 717,3 K RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
3 firme · 422 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 128,7 K RON