Top 100 firme — Învățământ, Cluj după marjă netă în 2010
106 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -152,4 %, iar liderul atinge 77,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MAN CONSULTING SRL▲ 97 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 77,3 %— | — | 60,7 K RON | |
| 2 | 2.INSTRUIRE AUTO SRL▲ 80 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 73,4 %— | — | 50 K RON | |
| 3 | 3.INTERSTUDIA L&T SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 72,4 %— | — | — | 17,3 K RON |
| 4 | 4.ECOSERV SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 59 %▼ 18 % | ▼ 18 % | 211 K RON | |
| 5 | 5.ARINI SRL▲ 78 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 55,2 %— | — | 35,2 K RON | |
| 6 | 6.LINGUA NOSTRA SRL▲ 78 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 51,8 %— | — | 1,8 K RON | |
| 7 | 7.PILOTAJ ALFA SRL▲ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 49,3 %▲ 150,9 % | ▲ 150,9 % | 14,9 K RON | |
| 8 | 8.PROSAN MED SRL▲ 43 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 46,6 %— | — | 25,8 K RON | |
| 9 | 9.ALFA ABCDE SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 44,3 %▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 5,3 K RON | |
| 10 | 10.DELANEY EXECUTIVE SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 42,2 %▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 23,2 K RON | |
| 11 | 11.CASTOR TRAINING SRL▲ 75 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 42 %— | — | 23,1 K RON | |
| 12 | 12.ARA MODELS MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 39,5 %— | — | — | 3,1 K RON |
| 13 | 13.INNOVA OPTIME SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 39 %— | — | — | 1,8 K RON |
| 14 | 14.INSTRUIRE AUTO ALFA SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 38,9 %▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 17 K RON | |
| 15 | 15.GENIUM SRL▲ 62 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 38,7 %— | — | 11,7 K RON | |
| 16 | 16.DANIS CONSULTING SRL▲ 54 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 26,9 %— | — | 64,4 K RON | |
| 17 | 17.MEGASOFT GRUP SRL▲ 1 | Municipiul Turda, Cluj | 25,2 %▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 4,3 K RON | |
| 18 | 18.KIDZONE SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 24,9 %▲ 96,8 % | ▲ 96,8 % | 15,1 K RON | |
| 19 | 19.GENERAL PROGRAMATIC SRL▲ 48 | Municipiul Gherla, Cluj | 24,6 %— | — | 25,1 K RON | |
| 20 | 20.IMPERIUM DIVITIARUM SRL▲ 61 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 23,4 %— | — | 19,6 K RON | |
| 21 | 21.IT CENTER OF EXCELLENCE SRL▲ 29 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 23,4 %— | — | 172,7 K RON | |
| 22 | 22.DVC IMPEX SRL▲ 53 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 23,3 %— | — | 11,4 K RON | |
| 23 | 23.PILOTAJ INVEST SRL▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 17,5 %▼ 75,3 % | ▼ 75,3 % | 1,5 K RON | |
| 24 | 24.INFO MIAD SRL▼ 9 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 16,8 %▼ 63,9 % | ▼ 63,9 % | 36,8 K RON | |
| 25 | 25.ROMULUS SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 16,8 %▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 8,4 K RON | |
| 26 | 26.TRANSILVANIA RETREAT CENTER SRLnou | Sat Călăţele, Comuna Călăţele, Cluj | 15,4 %▼ 17 % | ▼ 17 % | 36,5 K RON | |
| 27 | 27.GEO CONSULTING SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 14,9 %▲ 143,3 % | ▲ 143,3 % | 78,2 K RON | |
| 28 | 28.IN2ITIVE CONSULTING SRL▲ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 14,1 %▲ 617,3 % | ▲ 617,3 % | 152,5 K RON | |
| 29 | 29.COMMODO PRESTSERV SRL▲ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 13,1 %▲ 1.830,9 % | ▲ 1.830,9 % | 20,2 K RON | |
| 30 | 30.AUTO GELMAR SRLnou | Municipiul Gherla, Cluj | 12,1 %— | — | — | 700 RON |
| 31 | 31.AGORA HUMAN RESOURCES SRL▼ 11 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 11,7 %▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | 17,8 K RON | |
| 32 | 32.TUSCO CENTRU DE CONSULTANTA SI FORMARE PROFESIONALA SRL▲ 10 | Municipiul Dej, Cluj | 11,7 %▲ 1.141,5 % | ▲ 1.141,5 % | 2,8 K RON | |
| 33 | 33.ALL IN ONE LEARNING S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 11,2 %▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 464,9 K RON | |
| 34 | 34.ALGOMED SRL▼ 11 | Municipiul Dej, Cluj | 10,5 %▼ 52,1 % | ▼ 52,1 % | 6 K RON | |
| 35 | 35.EXPERT TRAINING SRL▲ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,1 %— | — | 19 K RON | |
| 36 | 36.BUSINESS LEGACY CONSULTING SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,2 %— | — | — | 2,1 K RON |
| 37 | 37.MURKLASS COMPANY SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,2 %▼ 74 % | ▼ 74 % | 2,7 K RON | |
| 38 | 38.GLIA CENTER SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,2 %— | — | — | 3,1 K RON |
| 39 | 39.SPRINT TRANSPORT SRL▲ 26 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5 %— | — | 5,3 K RON | |
| 40 | 40.MISIANA SRL▲ 23 | Municipiul Turda, Cluj | 4,9 %— | — | 7,1 K RON | |
| 41 | 41.TINY BOOBOO SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 4,5 %— | — | — | 1 K RON |
| 42 | 42.GLOBCONSULTING SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,6 %▼ 69 % | ▼ 69 % | 3,4 K RON | |
| 43 | 43.RSC CONSULTING SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,5 %▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 20,6 K RON | |
| 44 | 44.TEMAT IMPEX SRLnou | Sat Mărisel, Comuna Mărisel, Cluj | 1,9 %— | — | 70 RON | |
| 45 | 45.OPEN PRESTCONS SRLnou | Sat Căianu, Comuna Căianu, Cluj | 1,3 %— | — | — | 2,5 K RON |
| 46 | 46.SEJUR SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 %▼ 94,3 % | ▼ 94,3 % | 219 RON | |
| 47 | 47.CENTRO DE ESTUDIOS INFER SL MURCIA SUCURSALA CLUJ▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,9 %▲ 253,9 % | ▲ 253,9 % | 269 RON | |
| 48 | 48.GHIRAN AUTO MOTO SRL▲ 30 | Municipiul Dej, Cluj | 0,8 %— | — | 765 RON | |
| 49 | 49.IEES EUROPEAN PROFESSIONAL TRAINING CENTER SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 0,6 %— | — | — | 115 RON |
| 50 | 50.KIDS OFFICE SRL▼ 26 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,5 %▼ 97,9 % | ▼ 97,9 % | 3,2 K RON | |
| 51 | 51.AUTO TUDOR SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,5 %— | — | 2,8 K RON | |
| 52 | 52.DANY & MIRCEA SRL▼ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0,2 %▼ 83,6 % | ▼ 83,6 % | 284 RON | |
| 53 | 53.CRIM TRANS SRL▼ 36 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | -0,8 %▼ 102 % | ▼ 102 % | -3 K RON | |
| 54 | 54.PROFESSIONAL CARE SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -0,8 %— | — | -3 K RON | |
| 55 | 55.CONNECTING CIRCLES S.R.L.▼ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -1,5 %▼ 130,2 % | ▼ 130,2 % | -1,9 K RON | |
| 56 | 56.MICROINFORMATICA SRLnou | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | -2 %▼ 134,7 % | ▼ 134,7 % | -5,6 K RON | |
| 57 | 57.ARHONTE SRL▲ 43 | Municipiul Turda, Cluj | -3 %— | — | -1,6 K RON | |
| 58 | 58.SITAS SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -3,3 %— | — | -1,2 K RON | |
| 59 | 59.BIA BLANCA SRL▼ 3 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | -3,4 %— | — | -3,2 K RON | |
| 60 | 60.SPRINT TOURS SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -6,6 %— | — | -6,6 K RON | |
| 61 | 61.MEDIAMED SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -7,7 %— | — | — | -7,8 K RON |
| 62 | 62.TONI AUTO SRL▼ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -8,5 %▼ 528,3 % | ▼ 528,3 % | -64 K RON | |
| 63 | 63.AMD AUTO SRL▼ 11 | Municipiul Gherla, Cluj | -10,2 %— | — | -4,9 K RON | |
| 64 | 64.VETOMED SERV SRL▼ 45 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -11,3 %▼ 136,7 % | ▼ 136,7 % | -3,3 K RON | |
| 65 | 65.IRRSEEAKADEMIE AUSTRIA SRL▲ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -11,9 %— | — | -3 K RON | |
| 66 | 66.B&B ENERGY CENTER SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -13,5 %— | — | -3,9 K RON | |
| 67 | 67.STYLL T.O. MATRIX SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -13,6 %— | — | -5,3 K RON | |
| 68 | 68.INTERSTUDIA SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -13,9 %— | — | -21,3 K RON | |
| 69 | 69.ALFA INSTRUIRE A CONDUCATORILOR AUTO AMATORI SA▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -14,9 %— | — | -160,5 K RON | |
| 70 | 70.PICARD AUTO PREST SRL▼ 61 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -18,2 %▼ 129 % | ▼ 129 % | -12,2 K RON | |
| 71 | 71.MIHNEA IMPORT EXPORT SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -25,1 %— | — | -15,4 K RON | |
| 72 | 72.TIA TRAINING SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | -29 %— | — | — | -3,3 K RON |
| 73 | 73.TOP SEMINAR SRL▼ 37 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -30,2 %▼ 729,6 % | ▼ 729,6 % | -154,4 K RON | |
| 74 | 74.TRANSOBJECTIVE CONSULTING SRL▼ 60 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -31,5 %▼ 166,5 % | ▼ 166,5 % | -33,4 K RON | |
| 75 | 75.ESENTIAL CONSULT SRL▼ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -31,9 %— | — | -37,8 K RON | |
| 76 | 76.BUENO VITAL SRL▼ 30 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -34,1 %▼ 20.147,1 % | ▼ 20.147,1 % | -82,7 K RON | |
| 77 | 77.OLYMONA IMPEX SRL▼ 45 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -37,1 %▼ 508,4 % | ▼ 508,4 % | -20,8 K RON | |
| 78 | 78.AUTO PARMENA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -41,3 %— | — | — | -35,6 K RON |
| 79 | 79.BORA TRAINING & CONSULTING SRL▼ 67 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -41,9 %▼ 179,4 % | ▼ 179,4 % | -12,1 K RON | |
| 80 | 80.XALT SRL▼ 53 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -43 %▼ 428,6 % | ▼ 428,6 % | -18,8 K RON | |
| 81 | 81.DACUTODO SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | -45,8 %— | — | — | -9,4 K RON |
| 82 | 82.REVOLVE SRL▼ 39 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -50,3 %▼ 6.022,4 % | ▼ 6.022,4 % | -12,4 K RON | |
| 83 | 83.AUTO RALLY SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -53,2 %— | — | -173,8 K RON | |
| 84 | 84.PROWORK SOLUTIONS SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | -55,7 %— | — | — | -1,9 K RON |
| 85 | 85.CLARIPREST SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -57,2 %— | — | -5,8 K RON | |
| 86 | 86.R & A PRESTCONS SRL▼ 84 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -72,3 %▼ 180,9 % | ▼ 180,9 % | -79 K RON | |
| 87 | 87.AUTO START SRL▼ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -78,1 %— | — | -116 K RON | |
| 88 | 88.TRIF TRANS SRL▼ 34 | Municipiul Turda, Cluj | -80,4 %— | — | -160 K RON | |
| 89 | 89.FORMULA D AUTOSERV SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -82,3 %— | — | -81,7 K RON | |
| 90 | 90.STABILITY IN MOTION SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -89 %— | — | -16,9 K RON | |
| 91 | 91.AGOSIM LAD SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | -94,3 %▼ 350,3 % | ▼ 350,3 % | -152,7 K RON | |
| 92 | 92.AXON SRL▼ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -97,6 %— | — | -5,2 K RON | |
| 93 | 93.C & P INTRANS SRL▼ 8 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | -103,4 %— | — | -67,6 K RON | |
| 94 | 94.PREMIER AUTO SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -113,2 %— | — | -65,1 K RON | |
| 95 | 95.MOTO GHIRAN SRL▼ 24 | Municipiul Gherla, Cluj | -121,6 %— | — | -20,7 K RON | |
| 96 | 96.MISIANA AUTO SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | -124,8 %— | — | — | -6,1 K RON |
| 97 | 97.INFO PROJECT SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -125,8 %— | — | -15,8 K RON | |
| 98 | 98.SOMADIS S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -126,6 %— | — | -8,2 K RON | |
| 99 | 99.AUTO RIVAL SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -149,7 %— | — | -21,7 K RON | |
| 100 | 100.MICHAELS HANDEL A B IMPORT EXPORT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -152,4 %▼ 14.213,9 % | ▼ 14.213,9 % | -18 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — Cluj
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
715 firme · 166,1 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
52 firme · 21,3 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
116 firme · 15,7 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
31 firme · 13,1 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
93 firme · 11,3 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
12 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 8531
Învățământ secundar general
2 firme · 580,6 K RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
3 firme · 432,4 K RON
CAEN 8541
Învățământ superior non- universitar
1 firme · 2,7 K RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
1 firme · 0 RON