Top 100 firme — Construcții, Bihor după marjă netă în 2022
2.617 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 93,9 %, iar liderul atinge 70.512,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BETON BALASTIERA MATERIALE DE CONSTRUCTII SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 70.512,5 %— | — | 1,4 mil. RON | |
| 2 | 2.MEGATERM INSTAL SRL▲ 1.936 | Municipiul Oradea, Bihor | 17.792,4 %— | — | 160,1 K RON | |
| 3 | 3.IMOPOP CONSTRUCT SRL▲ 2.140 | Municipiul Oradea, Bihor | 3.918 %— | — | 54,9 K RON | |
| 4 | 4.TERRANEA SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 2.957,6 %— | — | 549,9 K RON | |
| 5 | 5.UTILMEC SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 2.183,1 %— | — | 109,2 K RON | |
| 6 | 6.VISAN-FELIX SRL▼ 4 | Municipiul Oradea, Bihor | 2.157,2 %▼ 55,5 % | ▼ 55,5 % | 5,6 mil. RON | |
| 7 | 7.CONTRAFORT SRL▲ 1.969 | Municipiul Oradea, Bihor | 1.882,4 %— | — | 2,7 mil. RON | |
| 8 | 8.GIRMAN RO SRL▲ 1.923 | Loc. Aleşd, Oraş Aleşd, Bihor | 1.262,2 %— | — | 2,3 mil. RON | |
| 9 | 9.MIKLO CONSTRUCT SRL▲ 2.093 | Sat Finiş, Comuna Finiş, Bihor | 1.023,8 %— | — | 430 RON | |
| 10 | 10.HFS INVEST S.R.L.▲ 1.642 | Municipiul Oradea, Bihor | 726,6 %— | — | 147,4 mil. RON | |
| 11 | 11.THERMOINSTAL SRL▲ 289 | Municipiul Oradea, Bihor | 681,6 %▲ 1.162,7 % | ▲ 1.162,7 % | 40,8 K RON | |
| 12 | 12.H & H HYDRO ENERGIE SRLnou | Loc. Aleşd, Oraş Aleşd, Bihor | 653,2 %— | — | 696,1 K RON | |
| 13 | 13.POPENERGIA SRL▲ 1.442 | Municipiul Oradea, Bihor | 533,1 %▲ 45.466,7 % | ▲ 45.466,7 % | 552 K RON | |
| 14 | 14.AZUR TECH SRL▲ 2.063 | Municipiul Oradea, Bihor | 509,9 %— | — | 108,3 K RON | |
| 15 | 15.ARCFIL PROD SRL▲ 11 | Municipiul Oradea, Bihor | 478,9 %▲ 391,1 % | ▲ 391,1 % | 216,5 K RON | |
| 16 | 16.EVOLUTION DEVELOPERS S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 461,4 %— | — | — | 112,1 K RON |
| 17 | 17.NOSIRMI SRLnou | Sat Satu Barbă, Comuna Abram, Bihor | 437,5 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 223,1 K RON | |
| 18 | 18.MACOLAZ CONSTRUCŢII S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 368,8 %— | — | 1,1 mil. RON | |
| 19 | 19.ECO ISO CONSTRUCT S.R.L.▲ 2.033 | Sat Holod, Comuna Holod, Bihor | 353,9 %— | — | 1,3 mil. RON | |
| 20 | 20.FAPCON DESIGN SRL▲ 2.036 | Municipiul Oradea, Bihor | 292,2 %— | — | 2,1 K RON | |
| 21 | 21.EUROVEL CONSTRUCT SRL▲ 1.043 | Municipiul Oradea, Bihor | 259 %▲ 2.954,6 % | ▲ 2.954,6 % | 219,8 K RON | |
| 22 | 22.HADADE PATRICK SRL▲ 1.173 | Municipiul Oradea, Bihor | 220,9 %▲ 4.013,2 % | ▲ 4.013,2 % | 5,7 mil. RON | |
| 23 | 23.JENU CONSUM S.R.L.▲ 750 | Sat Husasău de Criş, Comuna Ineu, Bihor | 216,3 %▲ 1.056 % | ▲ 1.056 % | 89,3 K RON | |
| 24 | 24.FAZEKAS CONSTRUCT SRL▲ 1.876 | Sat Gurbediu, Comuna Tinca, Bihor | 208,5 %— | — | 437,7 K RON | |
| 25 | 25.CLUSA CONSTRUCTII SRL▲ 1.900 | Municipiul Salonta, Bihor | 198,7 %— | — | 162,7 K RON | |
| 26 | 26.GREEN CONCEPT CONSTRUCTION SRL▼ 9 | Municipiul Oradea, Bihor | 184,5 %▲ 82,6 % | ▲ 82,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 27 | 27.PANAX CENTER SRL▲ 2.082 | Municipiul Oradea, Bihor | 166,5 %— | — | 13,7 K RON | |
| 28 | 28.BROVCO TRANS SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 164,8 %▲ 428,2 % | ▲ 428,2 % | 43,8 K RON | |
| 29 | 29.NOVATIV IMOBILIARE SRL▲ 526 | Municipiul Oradea, Bihor | 153,8 %▲ 406,1 % | ▲ 406,1 % | 5 mil. RON | |
| 30 | 30.BOGOAMENAJĂRI SRL▲ 1.224 | Sat Hinchiriş, Comuna Lazuri de Beiuş, Bihor | 137,9 %▲ 3.136,6 % | ▲ 3.136,6 % | 95,8 K RON | |
| 31 | 31.ELHOTIN SRL▲ 900 | Sat Hotar, Comuna Ţeţchea, Bihor | 115,7 %▲ 853,2 % | ▲ 853,2 % | 40,5 K RON | |
| 32 | 32.OLIZABEL CONSTRUCT S.R.L.▲ 1.943 | Sat Diosig, Comuna Diosig, Bihor | 115,2 %— | — | 45,5 K RON | |
| 33 | 33.OMEGAVEST CONSTRUCŢII S.R.L.▲ 2.040 | Municipiul Oradea, Bihor | 111,4 %— | — | 94,6 K RON | |
| 34 | 34.PAVLICKO AND PARTNERS RO S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 109,8 %— | — | — | 702,7 K RON |
| 35 | 35.NIAX SRL▲ 1.809 | Sat Sălard, Comuna Sălard, Bihor | 108,7 %— | — | 162,5 K RON | |
| 36 | 36.CERAMOOD S.R.L.nou | Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, Bihor | 100,8 %▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 110,3 K RON | |
| 37 | 37.BINACO ENRICO B.E.C. SRL▼ 32 | Municipiul Oradea, Bihor | 99,7 %▼ 66,8 % | ▼ 66,8 % | 1,6 K RON | |
| 38 | 38.IMTY DOMUS CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Burzuc, Comuna Sârbi, Bihor | 99 %— | — | — | 73,3 K RON |
| 39 | 39.BIOTIC CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 98,8 %— | — | — | 189,8 K RON |
| 40 | 40.DEMO BUILDERS SRL▲ 33 | Sat Ioaniş, Comuna Finiş, Bihor | 98,5 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 95 K RON | |
| 41 | 41.MARVIK INVEST & MANAGEMENT SRL▲ 26 | Municipiul Oradea, Bihor | 98,3 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 1,7 mil. RON | |
| 42 | 42.DHELECTRIC SECURITY S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 98 %— | — | — | 20,5 K RON |
| 43 | 43.LAMER FINISĂRI S.R.L.▲ 234 | Municipiul Marghita, Bihor | 97,6 %▲ 71,8 % | ▲ 71,8 % | 27,9 K RON | |
| 44 | 44.MATEO FINISARI S.R.L.▲ 1.387 | Municipiul Marghita, Bihor | 97,6 %▲ 6.235,7 % | ▲ 6.235,7 % | 13,7 K RON | |
| 45 | 45.MARISAR AGREMENT S.R.L.▲ 100 | Sat Gepiu, Comuna Gepiu, Bihor | 97,5 %▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 282,5 K RON | |
| 46 | 46.ECHIPA FULGER S.R.L.▼ 10 | Sat Oşorhei, Comuna Oşorhei, Bihor | 97,5 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 111,7 K RON | |
| 47 | 47.MARIUS FIER CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Corniţel, Comuna Borod, Bihor | 97,4 %— | — | — | 2,9 K RON |
| 48 | 48.PERTICA TRANS S.R.L.nou | Sat Tileagd, Comuna Tileagd, Bihor | 97,4 %— | — | 9,1 K RON | |
| 49 | 49.HUNTHATCHING S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 97,3 %— | — | — | 196,8 K RON |
| 50 | 50.DRIMBA CONSTRUCT SRL-Dnou | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Bihor | 97,2 %— | — | 10,3 K RON | |
| 51 | 51.CONSTRUCŢII YVETTEPROF S.R.L.nou | Loc. Cadea, Oraş Săcueni, Bihor | 97,2 %— | — | — | 6,8 K RON |
| 52 | 52.CREFELD S.R.L.▲ 1.295 | Sat Rontău, Comuna Sânmartin, Bihor | 97,2 %▲ 3.724,8 % | ▲ 3.724,8 % | 10,2 K RON | |
| 53 | 53.PXP CONSTANT TRAVEL EXPRES S.R.L.▼ 22 | Sat Bratca, Comuna Bratca, Bihor | 97,1 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 5,8 K RON | |
| 54 | 54.SEBIVIR TEAM CONS S.R.L.nou | Municipiul Beiuş, Bihor | 97,1 %— | — | — | 55,9 K RON |
| 55 | 55.ROMIO CONSTRUIRE S.R.L.nou | Sat Urvind, Comuna Lugaşu de Jos, Bihor | 97,1 %— | — | — | 17,5 K RON |
| 56 | 56.ALCHASIT S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 97,1 %— | — | — | 94,5 K RON |
| 57 | 57.CERAMIX EXPERT CNN S.R.L.nou | Sat Groşi, Comuna Auşeu, Bihor | 97 %— | — | — | 40,6 K RON |
| 58 | 58.INSTALGRAND S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 97 %— | — | 291 RON | |
| 59 | 59.MOTIV PRO CONST S.R.L.▲ 428 | Sat Petreu, Comuna Petreu, Bihor | 97 %▲ 179,3 % | ▲ 179,3 % | 15,5 K RON | |
| 60 | 60.EXPERTDACH S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 97 %— | — | 82,9 K RON | |
| 61 | 61.CIDABA CONCEPT CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Albeşti, Comuna Răbăgani, Bihor | 97 %— | — | — | 13,3 K RON |
| 62 | 62.ELECTRIC CREATIVITY S.R.L.nou | Sat Bogei, Comuna Tăuteu, Bihor | 97 %— | — | — | 5,8 K RON |
| 63 | 63.ECOLAB SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 97 %— | — | 1,5 K RON | |
| 64 | 64.AZARIA STONE & GRANITE S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 96,8 %— | — | — | 122,3 K RON |
| 65 | 65.BETAMI SRLnou | Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, Bihor | 96,8 %— | — | 290,2 K RON | |
| 66 | 66.ARTDECO HOBY SERV SRL▲ 1.367 | Municipiul Beiuş, Bihor | 96,8 %▲ 6.265,1 % | ▲ 6.265,1 % | 149 RON | |
| 67 | 67.MARBELI IMOB DESIGN S.R.L.nou | Loc. Aleşd, Oraş Aleşd, Bihor | 96,7 %— | — | — | 145 K RON |
| 68 | 68.ZAROX IMOBILIAR S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 96,7 %— | — | — | 13,4 K RON |
| 69 | 69.PLETIVA S.R.L.nou | Municipiul Salonta, Bihor | 96,6 %— | — | 2,2 mil. RON | |
| 70 | 70.BUZZACCARO CONSTRUCT SRL▼ 57 | Municipiul Oradea, Bihor | 96,6 %▼ 12 % | ▼ 12 % | 530,1 K RON | |
| 71 | 71.FGM SOLAR RENEWABLE S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 96,5 %— | — | — | 892,3 K RON |
| 72 | 72.D3LOMAR S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 96,4 %— | — | — | 72,3 K RON |
| 73 | 73.LA ROSA VERA S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 96,4 %— | — | — | 2,1 mil. RON |
| 74 | 74.PAPAGALY INSTAL S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 96,3 %— | — | — | 101 K RON |
| 75 | 75.VARGA CSABA CONSTRUCT S.R.L.▲ 61 | Sat Otomani, Comuna Sălacea, Bihor | 96,2 %▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 26,6 K RON | |
| 76 | 76.TIMOVLADIAN DESIGN & BUILD SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 96,2 %— | — | 224,1 K RON | |
| 77 | 77.UTIL CONSTRUCT DESIGN SRL▼ 54 | Sat Alparea, Comuna Oşorhei, Bihor | 96,1 %▼ 2 % | ▼ 2 % | 57,7 K RON | |
| 78 | 78.TIMOVLADIAN TEAM SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 96,1 %— | — | 252,2 K RON | |
| 79 | 79.FIRST REAL ESTATE S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 96,1 %— | — | — | 353,3 K RON |
| 80 | 80.TIMOVLADIAN TOTAL INVEST SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 96,1 %— | — | 271,7 K RON | |
| 81 | 81.NOEL ROYAL CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Salonta, Bihor | 96 %— | — | — | 11,1 K RON |
| 82 | 82.DUDU CRIS CONSTRUCT S.R.L.▼ 57 | Municipiul Oradea, Bihor | 95,8 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 503,2 K RON | |
| 83 | 83.CERAMIC SMART MONTAJ S.R.L.nou | Sat Sârbi, Comuna Sârbi, Bihor | 95,7 %— | — | — | 48,7 K RON |
| 84 | 84.TIMOVLADIAN CONCEPT SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 95,6 %— | — | 275,4 K RON | |
| 85 | 85.ILAR CONS SRL▼ 32 | Sat Tileagd, Comuna Tileagd, Bihor | 95,6 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 122,9 K RON | |
| 86 | 86.CADBU CONS SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 95,5 %— | — | 249,1 K RON | |
| 87 | 87.ASA URANIBLA MANAGEMENT S.R.L.nou | Sat Şişterea, Comuna Cetariu, Bihor | 95,4 %— | — | — | 22,9 K RON |
| 88 | 88.TIMOVLADIAN SINTETIC SRL▲ 66 | Municipiul Oradea, Bihor | 95,3 %▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 74,9 K RON | |
| 89 | 89.ARTCOLOR CONSTRUCT SRL▼ 42 | Sat Dijir, Comuna Abram, Bihor | 95,2 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 153,1 K RON | |
| 90 | 90.TIMOVLADIAN BUILDING SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 95,1 %— | — | 278,3 K RON | |
| 91 | 91.ESEPI SRL▼ 67 | Municipiul Oradea, Bihor | 95 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 92 | 92.STIL CONFORT SRL▲ 2.032 | Municipiul Oradea, Bihor | 95 %— | — | 38 RON | |
| 93 | 93.LUVITUS INDUSTRIAL INVEST S.R.L.▼ 43 | Municipiul Oradea, Bihor | 95 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 104,1 K RON | |
| 94 | 94.COTOR PARDOSELI EXIM S.R.L.nou | Sat Drăgoteni, Comuna Remetea, Bihor | 94,5 %— | — | — | 273,2 K RON |
| 95 | 95.TIMOVLADIAN PRODUCT SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 94,3 %— | — | 241,5 K RON | |
| 96 | 96.AQUAPOL IZOLARE SRL▼ 41 | Municipiul Salonta, Bihor | 94,2 %▼ 2 % | ▼ 2 % | 179,7 K RON | |
| 97 | 97.HEFNER HEFI CONSTRUCTIONS S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 94,1 %— | — | — | 176,5 K RON |
| 98 | 98.EUROMASETTI SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 94,1 %— | — | 22,9 K RON | |
| 99 | 99.SCHELE TERENTE S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 94 %— | — | — | 110,1 K RON |
| 100 | 100.SONICAR EXPRES SRL▲ 18 | Sat Ceica, Comuna Ceica, Bihor | 93,9 %▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 125 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Bihor
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
377 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.225 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
107 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
307 firme · 521,9 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
190 firme · 363,4 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
287 firme · 330,9 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
52 firme · 257,3 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
24 firme · 160,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
18 firme · 155,9 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
223 firme · 135,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
99 firme · 87,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
114 firme · 70,3 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
9 firme · 57 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
6 firme · 52,3 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
102 firme · 51,8 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
23 firme · 22,7 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
5 firme · 20,9 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
75 firme · 18,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
25 firme · 14,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
25 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
44 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
14 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
18 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
13 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
8 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
3 firme · 2 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
3 firme · 595,3 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 256,1 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 0 RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 0 RON