Top 100 firme — Construcții, Bihor după marjă netă în 2016
1.509 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 75,6 %, iar liderul atinge 75.226,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LOCABIS CONSTRUCT SRLnou | Sat Roit, Comuna Sânnicolau Român, Bihor | 75.226,3 %— | — | 28,6 K RON | |
| 2 | 2.ALESIA SHOES SRLnou | Sat Nojorid, Comuna Nojorid, Bihor | 2.122,8 %— | — | — | 53,1 K RON |
| 3 | 3.PREMIUM DAVID SRL▲ 1.404 | Municipiul Oradea, Bihor | 2.102,2 %— | — | 12,6 K RON | |
| 4 | 4.DUOVISION S.A.▲ 665 | Sat Tăutelec, Comuna Cetariu, Bihor | 846,7 %▲ 10.910,1 % | ▲ 10.910,1 % | 391,3 K RON | |
| 5 | 5.MIHNEA & MIRUNA SRL▲ 399 | Sat Borozel, Comuna Borod, Bihor | 841,3 %▲ 3.814,8 % | ▲ 3.814,8 % | 315,9 K RON | |
| 6 | 6.GLOBE GROUP SRL▲ 1.417 | Municipiul Oradea, Bihor | 491,9 %— | — | 29,5 K RON | |
| 7 | 7.UTILAJ CONSTRUCT & CO SRL▲ 188 | Municipiul Oradea, Bihor | 432 %▲ 822,6 % | ▲ 822,6 % | 10,8 K RON | |
| 8 | 8.NEW TRAINIC PRODUCTIVITY SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 399,5 %— | — | — | 96,7 K RON |
| 9 | 9.GALOR CONS SRL▲ 705 | Sat Fiziş, Comuna Finiş, Bihor | 361,6 %▲ 6.155,7 % | ▲ 6.155,7 % | 385,9 K RON | |
| 10 | 10.ALEX CO & SA SRL▲ 59 | Sat Păuleşti, Comuna Brusturi, Bihor | 277,8 %▲ 242,1 % | ▲ 242,1 % | 22,2 K RON | |
| 11 | 11.CAVAL BET SRLnou | Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, Bihor | 177,3 %— | — | 46,4 K RON | |
| 12 | 12.BORATOM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 164 %— | — | — | 3,1 K RON |
| 13 | 13.VALE IMOBILIAR SRL▲ 1.015 | Municipiul Salonta, Bihor | 149,3 %— | — | 14,3 K RON | |
| 14 | 14.ELECTRIC JOHN SRL▲ 764 | Municipiul Oradea, Bihor | 135,5 %▲ 3.717,8 % | ▲ 3.717,8 % | 61,1 K RON | |
| 15 | 15.PYROAKTIV PROIECT SRL▲ 711 | Sat Gepiu, Comuna Gepiu, Bihor | 130,5 %▲ 2.403,8 % | ▲ 2.403,8 % | 4,2 K RON | |
| 16 | 16.INSERCO CONSTRUCT SRL▲ 421 | Sat Paleu, Comuna Paleu, Bihor | 105,6 %▲ 459,9 % | ▲ 459,9 % | 60,5 K RON | |
| 17 | 17.EUROSERV EXPERT SRL▼ 4 | Municipiul Oradea, Bihor | 100 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 7,7 K RON | |
| 18 | 18.INVECON SRL▲ 438 | Municipiul Oradea, Bihor | 97,6 %▲ 456,4 % | ▲ 456,4 % | 242,4 K RON | |
| 19 | 19.TERMOVI INSTAL SRLnou | Sat Vadu Crişului, Comuna Vadu Crişului, Bihor | 97 %— | — | 3,9 K RON | |
| 20 | 20.ENERGOCONSTRUCT APUSENI SRLnou | Sat Şinteu, Comuna Şinteu, Bihor | 97 %— | — | — | 9,2 K RON |
| 21 | 21.KAB ARCT SRLnou | Sat Lugaşu de Sus, Comuna Lugaşu de Jos, Bihor | 97 %— | — | 4,8 K RON | |
| 22 | 22.BLUEWATER MANAGEMENT S.R.L.▼ 9 | Sat Biharia, Comuna Biharia, Bihor | 97 %0,0% | 0,0% | 1,2 K RON | |
| 23 | 23.MILETERA SRLnou | Sat Poiana Tăşad, Comuna Copăcel, Bihor | 97 %— | — | — | 970 RON |
| 24 | 24.DANZIDING SRL▲ 19 | Sat Hotar, Comuna Ţeţchea, Bihor | 97 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 6,5 K RON | |
| 25 | 25.SIDAFROM SRL▲ 292 | Loc. Aleşd, Oraş Aleşd, Bihor | 97 %▲ 219,8 % | ▲ 219,8 % | 7,1 K RON | |
| 26 | 26.SAPIENT IMOBILIARE S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 97 %— | — | 1,9 K RON | |
| 27 | 27.ENERVIVO S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 97 %— | — | — | 3,9 K RON |
| 28 | 28.BUDAI AGROPROD SRLnou | Sat Chişirid, Comuna Nojorid, Bihor | 97 %▲ 107.677,8 % | ▲ 107.677,8 % | 905 RON | |
| 29 | 29.KANGOL SRL▲ 5 | Municipiul Oradea, Bihor | 97 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 34,7 K RON | |
| 30 | 30.SOLARMONT CONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 97 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 11,3 K RON | |
| 31 | 31.ALEX COOL INSTAL S.R.L.▼ 18 | Municipiul Oradea, Bihor | 97 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 2,1 K RON | |
| 32 | 32.VARADINUM CONSTRUCT SRL▼ 21 | Sat Hidişelu de Sus, Comuna Hidişelu de Sus, Bihor | 97 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 3,1 K RON | |
| 33 | 33.PROGUG SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 97 %— | — | 16,7 K RON | |
| 34 | 34.CASE ŞI VISE SRL-D▲ 428 | Municipiul Oradea, Bihor | 96,9 %▲ 459,3 % | ▲ 459,3 % | 1,2 K RON | |
| 35 | 35.ARTCOLOR CONSTRUCT SRL▼ 13 | Sat Dijir, Comuna Abram, Bihor | 96,9 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 158,8 K RON | |
| 36 | 36.BURCSA EXPERT ACOPERIŞ SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 96,7 %— | — | — | 47,6 K RON |
| 37 | 37.REGAL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 96,5 %— | — | 9,8 K RON | |
| 38 | 38.LORENZO MALER SRLnou | Sat Abrămuţ, Comuna Petreu, Bihor | 96,5 %— | — | — | 34,9 K RON |
| 39 | 39.CRISTIAN CONSTRUCŢII RAPIDE SRLnou | Sat Leş, Comuna Nojorid, Bihor | 96,4 %— | — | — | 17,8 K RON |
| 40 | 40.MARC & DINU SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 96,4 %— | — | 80 RON | |
| 41 | 41.DELFOSSE CONSULTING SRL▼ 12 | Sat Şumugiu, Comuna Hidişelu de Sus, Bihor | 96,3 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 75,6 K RON | |
| 42 | 42.RLF SCAVI E DEMOLIZIONI SRLnou | Sat Hodişel, Comuna Olcea, Bihor | 96,1 %— | — | — | 75,2 K RON |
| 43 | 43.FREALLE CONSULTING SRL▼ 20 | Sat Şumugiu, Comuna Hidişelu de Sus, Bihor | 96,1 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 52,7 K RON | |
| 44 | 44.LSM SOLAR TECNOLOGY SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 96 %— | — | — | 43,4 K RON |
| 45 | 45.TIMINDO SRLnou | Sat Sălard, Comuna Sălard, Bihor | 95,7 %— | — | — | 42,1 K RON |
| 46 | 46.FEUILLAN CONSULTING SRL▼ 18 | Sat Şumugiu, Comuna Hidişelu de Sus, Bihor | 95,7 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 39,5 K RON | |
| 47 | 47.INTRATHERMO G.A. S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 95,6 %— | — | — | 197,3 K RON |
| 48 | 48.LIGIACONSTRUCT SRL▲ 14 | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Bihor | 95,6 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 34,4 K RON | |
| 49 | 49.ECOTERRA PROIECT CONSULT S.R.L.▼ 11 | Sat Sfârnaş, Comuna Sâniob, Bihor | 95,5 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 5,6 K RON | |
| 50 | 50.ERSABITT SRL▼ 17 | Municipiul Oradea, Bihor | 95,2 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 346,5 K RON | |
| 51 | 51.JJS CONSTRUCT AG SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 95 %— | — | — | 356,3 K RON |
| 52 | 52.CASERTYNA IMOBILIARE SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 95 %— | — | — | 131,5 K RON |
| 53 | 53.PRODCOM DRAGALINA SRL▼ 26 | Sat Husasău de Criş, Comuna Ineu, Bihor | 94,4 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 17 K RON | |
| 54 | 54.BELUPAS SRLnou | Sat Apateu, Comuna Nojorid, Bihor | 94,2 %— | — | — | 27,1 K RON |
| 55 | 55.TOTAL RUSTIC SRLnou | Sat Lugaşu de Jos, Comuna Lugaşu de Jos, Bihor | 94,2 %— | — | — | 16,4 K RON |
| 56 | 56.ATISTRUCT SRL▲ 52 | Municipiul Salonta, Bihor | 93,5 %▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 48,5 K RON | |
| 57 | 57.AQUAPOL IZOLARE SRL▲ 13 | Municipiul Salonta, Bihor | 92,1 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 73,7 K RON | |
| 58 | 58.TOMOIAGA IMPORT EXPORT SRL▲ 446 | Municipiul Marghita, Bihor | 92,1 %▲ 513,7 % | ▲ 513,7 % | 16 K RON | |
| 59 | 59.TERMOCIOPLAST SRL▼ 22 | Municipiul Oradea, Bihor | 91,1 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 200,2 K RON | |
| 60 | 60.HOLROGROUP SRL▲ 18 | Municipiul Oradea, Bihor | 90,5 %▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 118,5 K RON | |
| 61 | 61.HOME CONSTRUCT SRL▲ 60 | Municipiul Oradea, Bihor | 88,6 %▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 42 K RON | |
| 62 | 62.ELECTRO DESIGN CONCEPT SRL▲ 25 | Municipiul Oradea, Bihor | 88,5 %▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 156,9 K RON | |
| 63 | 63.ERIC&GYUSZI ART SRL▼ 33 | Municipiul Salonta, Bihor | 88,5 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 13,3 K RON | |
| 64 | 64.REMINA INTERNAȚIONAL SRL▲ 112 | Sat Biharia, Comuna Biharia, Bihor | 86,6 %▲ 65,2 % | ▲ 65,2 % | 246 K RON | |
| 65 | 65.ALEXPAT CONS SRL▲ 9 | Sat Biharia, Comuna Biharia, Bihor | 86,1 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 77,7 K RON | |
| 66 | 66.RAICRIS CONSTRUCT GROUP SRL▲ 118 | Sat Paleu, Comuna Paleu, Bihor | 86,1 %▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | 308,2 K RON | |
| 67 | 67.PROFESIONAL PRO INSTAL SRLnou | Sat Gepiu, Comuna Gepiu, Bihor | 85,1 %— | — | — | 163,8 K RON |
| 68 | 68.TOPNELI GROUP SRLnou | Sat Cordău, Comuna Sânmartin, Bihor | 84,9 %— | — | — | 29,5 K RON |
| 69 | 69.PLAN FIX MV CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 84,6 %— | — | — | 276,9 K RON |
| 70 | 70.TAB CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 83,5 %— | — | — | 106,8 K RON |
| 71 | 71.CSZ CONST SRLnou | Sat Ineu, Comuna Ineu, Bihor | 83,5 %— | — | — | 180,5 K RON |
| 72 | 72.ISOFRIPAN SRL▲ 1.150 | Municipiul Oradea, Bihor | 83,4 %— | — | 71,8 K RON | |
| 73 | 73.GDM IMPIANTI SRL▲ 6 | Sat Brădet, Comuna Bunteşti, Bihor | 83,3 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 63,7 K RON | |
| 74 | 74.ACTRON SRL▼ 69 | Sat Paleu, Comuna Paleu, Bihor | 83,2 %▼ 75 % | ▼ 75 % | 38,4 K RON | |
| 75 | 75.ALPIN DESIGN SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 83,1 %— | — | — | 40,3 K RON |
| 76 | 76.MOFCAL IMOB S.R.L.▲ 1.189 | Municipiul Oradea, Bihor | 83 %— | — | 153,1 K RON | |
| 77 | 77.ROG BUILD EXPERT SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 82,8 %— | — | — | 24,6 K RON |
| 78 | 78.DREAM ROAD SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 82,7 %— | — | — | 365,2 K RON |
| 79 | 79.ANDA CONSTRUCT SRL▼ 40 | Municipiul Oradea, Bihor | 82,6 %▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 248,5 K RON | |
| 80 | 80.DOXTEN SRL▲ 532 | Sat Vadu Crişului, Comuna Vadu Crişului, Bihor | 82,4 %▲ 744,7 % | ▲ 744,7 % | 317,3 K RON | |
| 81 | 81.MAKADATO SRL▼ 34 | Sat Diosig, Comuna Diosig, Bihor | 82,2 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 48,3 K RON | |
| 82 | 82.CONSULTEH CONSTRUCT SRL▼ 17 | Municipiul Oradea, Bihor | 81,7 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 90,7 K RON | |
| 83 | 83.FULLVAR PRODSERV SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 81,1 %— | — | 2,5 K RON | |
| 84 | 84.TCS TEHNOLOGIC CONSTRUCT SRLnou | Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, Bihor | 80,9 %— | — | — | 34,1 K RON |
| 85 | 85.BIMAS TERMOINSTAL SRL-Dnou | Sat Ineu, Comuna Ineu, Bihor | 80,6 %— | — | — | 22,1 K RON |
| 86 | 86.YELLOW COM SRL▲ 159 | Sat Sâniob, Comuna Sâniob, Bihor | 80,4 %▲ 105,2 % | ▲ 105,2 % | 20,3 K RON | |
| 87 | 87.DECENT SRL▼ 74 | Sat Ortiteag, Comuna Măgeşti, Bihor | 80,2 %▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 32,1 K RON | |
| 88 | 88.BOSSO ENERGY SRLnou | Sat Păuşa, Comuna Nojorid, Bihor | 79,2 %— | — | 2,4 K RON | |
| 89 | 89.TERESA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 79 %— | — | — | 59,2 K RON |
| 90 | 90.ANTENA SERV SRLnou | Sat Petreu, Comuna Petreu, Bihor | 78,8 %— | — | 12,6 K RON | |
| 91 | 91.PORT ENERGY CONSTRUCT SRL▲ 1.283 | Municipiul Oradea, Bihor | 78,7 %— | — | 170,2 K RON | |
| 92 | 92.MAYA INTERCONS SRL▼ 1 | Loc. Aleşd, Oraş Aleşd, Bihor | 78,4 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 271,1 K RON | |
| 93 | 93.BODCLIM INSTAL SRL▼ 74 | Sat Borşa, Comuna Săcădat, Bihor | 78 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 16,2 K RON | |
| 94 | 94.DISPECER INSTAL SRL▲ 87 | Municipiul Oradea, Bihor | 78 %▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | 49,4 K RON | |
| 95 | 95.AMBRUS A&B CONSULTING SRL▼ 28 | Municipiul Marghita, Bihor | 77,8 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 138,6 K RON | |
| 96 | 96.BUZZACCARO CONSTRUCT SRL▼ 41 | Municipiul Oradea, Bihor | 77,7 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 172,2 K RON | |
| 97 | 97.KISZOL INDUSTRIES SRLnou | Municipiul Salonta, Bihor | 77 %— | — | — | 5,8 K RON |
| 98 | 98.ROZVAL CONSTRUCT SRL▼ 16 | Municipiul Beiuş, Bihor | 76,1 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 60,8 K RON | |
| 99 | 99.APOLL SOVATA SRL▲ 25 | Sat Miheleu, Comuna Lăzăreni, Bihor | 75,9 %▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 176,7 K RON | |
| 100 | 100.VALENPAT SRL▲ 3 | Loc. Aleşd, Oraş Aleşd, Bihor | 75,6 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 187,9 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Bihor
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
377 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.225 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
107 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
307 firme · 521,9 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
190 firme · 363,4 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
287 firme · 330,9 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
52 firme · 257,3 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
24 firme · 160,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
18 firme · 155,9 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
223 firme · 135,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
99 firme · 87,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
114 firme · 70,3 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
9 firme · 57 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
6 firme · 52,3 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
102 firme · 51,8 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
23 firme · 22,7 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
5 firme · 20,9 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
75 firme · 18,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
25 firme · 14,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
25 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
44 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
14 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
18 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
13 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
8 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
3 firme · 2 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
3 firme · 595,3 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 256,1 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 0 RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 0 RON