Top 100 firme — Construcții, Bihor după marjă netă în 2021
2.145 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 87,8 %, iar liderul atinge 15.635,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.WOHNHAUS S.R.L.nou | Sat Săldăbagiu de Munte, Comuna Paleu, Bihor | 15.635,4 %— | — | 6,1 mil. RON | |
| 2 | 2.VISAN-FELIX SRL▲ 1 | Municipiul Oradea, Bihor | 4.849,2 %▲ 78,6 % | ▲ 78,6 % | 15,8 mil. RON | |
| 3 | 3.TRALGED SRL▲ 1.552 | Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, Bihor | 1.388 %— | — | 122,8 K RON | |
| 4 | 4.INTEREUROPAN SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 1.092,9 %— | — | 256,2 K RON | |
| 5 | 5.BINACO ENRICO B.E.C. SRL▲ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 300,3 %▲ 50,2 % | ▲ 50,2 % | 4,4 K RON | |
| 6 | 6.PROFI EDIL CONSTRUCT S.R.L.▲ 1.956 | Sat Biharia, Comuna Biharia, Bihor | 289,2 %— | — | 132,1 K RON | |
| 7 | 7.TEX CONS CONSTRUCT S.R.L.▲ 1.030 | Municipiul Oradea, Bihor | 242,9 %▲ 3.921,5 % | ▲ 3.921,5 % | 3,5 K RON | |
| 8 | 8.VESTAL PROD SRL▲ 1.934 | Municipiul Oradea, Bihor | 236,4 %— | — | 69,1 K RON | |
| 9 | 9.VALGISER SRL▲ 74 | Municipiul Marghita, Bihor | 230,6 %▲ 152,2 % | ▲ 152,2 % | 10,4 K RON | |
| 10 | 10.WINIMMO SRL▲ 1.541 | Municipiul Oradea, Bihor | 147,3 %— | — | 58,4 K RON | |
| 11 | 11.TERRA CONSTRUZIONE S.R.L.nou | Sat Ciumeghiu, Comuna Ciumeghiu, Bihor | 136,1 %— | — | — | 42,5 K RON |
| 12 | 12.METROLEMN IMPEX SRL▲ 1.300 | Sat Nimăieşti, Comuna Curăţele, Bihor | 129,5 %▲ 16.934,2 % | ▲ 16.934,2 % | 24,1 K RON | |
| 13 | 13.BUZZACCARO CONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 109,7 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 260 K RON | |
| 14 | 14.ANDRA & ANDREEA CONS SRL▲ 1.197 | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Bihor | 108,7 %▲ 4.623,9 % | ▲ 4.623,9 % | 198,8 K RON | |
| 15 | 15.GACINI CONSTRUCT SRL▲ 1.897 | Municipiul Oradea, Bihor | 102,3 %— | — | 338,6 K RON | |
| 16 | 16.TERRA FLEURS GRUP SRL▲ 585 | Municipiul Oradea, Bihor | 101,4 %▲ 301,8 % | ▲ 301,8 % | 504,1 K RON | |
| 17 | 17.GREEN CONCEPT CONSTRUCTION SRL▼ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 101 %▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 818 K RON | |
| 18 | 18.BERLIZA SRLnou | Sat Otomani, Comuna Sălacea, Bihor | 100 %— | — | 250,6 K RON | |
| 19 | 19.AMAL TRANS SRL▲ 1.865 | Municipiul Marghita, Bihor | 99,9 %— | — | 90,8 K RON | |
| 20 | 20.FLONEL SERVICE SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 99,3 %— | — | — | 4,2 K RON |
| 21 | 21.ELINACONS SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 99 %— | — | 99 RON | |
| 22 | 22.CHENANI CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Peştiş, Oraş Aleşd, Bihor | 98,9 %— | — | 643 RON | |
| 23 | 23.UTIL CONSTRUCT DESIGN SRL▼ 1 | Sat Alparea, Comuna Oşorhei, Bihor | 98,1 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 58,8 K RON | |
| 24 | 24.ESEPI SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 97,9 %— | — | 1,9 mil. RON | |
| 25 | 25.DUDU CRIS CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 97,6 %— | — | 95,1 K RON | |
| 26 | 26.ARCFIL PROD SRL▲ 220 | Municipiul Oradea, Bihor | 97,5 %▲ 65,4 % | ▲ 65,4 % | 12,9 K RON | |
| 27 | 27.KAMAIA TOP INTER SRL▲ 17 | Municipiul Beiuş, Bihor | 97,2 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 281 RON | |
| 28 | 28.SEM CHECK S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 97,1 %— | — | — | 100,3 K RON |
| 29 | 29.STUBO CONCEPT S.R.L.nou | Sat Nojorid, Comuna Nojorid, Bihor | 97,1 %— | — | — | 1,6 K RON |
| 30 | 30.GROUP T L I EUROPA SRL▼ 21 | Municipiul Beiuş, Bihor | 97,1 %▼ 58,9 % | ▼ 58,9 % | 233 RON | |
| 31 | 31.PXP CONSTANT TRAVEL EXPRES S.R.L.nou | Sat Bratca, Comuna Bratca, Bihor | 97,1 %— | — | — | 4,8 K RON |
| 32 | 32.BUILDOFFICE94 S.R.L.nou | Sat Nojorid, Comuna Nojorid, Bihor | 97,1 %— | — | — | 561 RON |
| 33 | 33.CATEDRAL ENGINEERING SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 97,1 %— | — | — | 22,9 K RON |
| 34 | 34.EXCAVĂRI DRAGOMIREX SRLnou | Sat Oşorhei, Comuna Oşorhei, Bihor | 97,1 %— | — | — | 4,3 K RON |
| 35 | 35.HABIMAT APARTMENTS S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 97,1 %— | — | — | 723 RON |
| 36 | 36.ECHIPA FULGER S.R.L.nou | Sat Oşorhei, Comuna Oşorhei, Bihor | 97 %— | — | 148,7 K RON | |
| 37 | 37.RADCO PRODEXIM SRL▲ 30 | Municipiul Oradea, Bihor | 97 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 19,4 K RON | |
| 38 | 38.OROS GLOBAL CONCEPT S.R.L.nou | Sat Chişlaz, Comuna Chişlaz, Bihor | 97 %— | — | 2,9 K RON | |
| 39 | 39.CONSTRUCŢII ŞI PISCINE CRISTIAN SRLnou | Sat Livada de Bihor, Comuna Nojorid, Bihor | 97 %— | — | 38,8 K RON | |
| 40 | 40.ELHEATSAN SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 97 %— | — | 2,4 K RON | |
| 41 | 41.GABITA SPEDITION S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 97 %— | — | — | 20,2 K RON |
| 42 | 42.ROYAL ESTATE CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Livada de Bihor, Comuna Nojorid, Bihor | 97 %— | — | — | 14,2 K RON |
| 43 | 43.DUMEXIM CONSTRUCTII SRL▲ 39 | Sat Luncasprie, Comuna Dobreşti, Bihor | 97 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 12,6 K RON | |
| 44 | 44.GLOBAL CONST CLAST S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 97 %— | — | — | 9,7 K RON |
| 45 | 45.SANDWICH PANEL CONS S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 97 %— | — | — | 15,6 K RON |
| 46 | 46.AZ NEOTEHNOLOGY CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 97 %— | — | — | 7,6 K RON |
| 47 | 47.ARTCOLOR CONSTRUCT SRL▼ 13 | Sat Dijir, Comuna Abram, Bihor | 96,9 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 137 K RON | |
| 48 | 48.TIMOVLADIAN IDEAL CONCEPT SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 96,6 %— | — | 256 K RON | |
| 49 | 49.DYM ILAR CONS S.R.L.▼ 6 | Sat Tileagd, Comuna Tileagd, Bihor | 96,5 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 192,9 K RON | |
| 50 | 50.LUVITUS INDUSTRIAL INVEST S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 96,5 %— | — | — | 73 K RON |
| 51 | 51.CATEDRAL SECURITY SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Nojorid, Comuna Nojorid, Bihor | 96,4 %— | — | — | 56 K RON |
| 52 | 52.TIMOVLADIAN SOLUTION SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 96,4 %— | — | 230,5 K RON | |
| 53 | 53.ILAR CONS SRL▲ 8 | Sat Tileagd, Comuna Tileagd, Bihor | 96,2 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 176,3 K RON | |
| 54 | 54.INTEGRITY REVCONS S.R.L.nou | Sat Sălard, Comuna Sălard, Bihor | 96,1 %— | — | — | 90,1 K RON |
| 55 | 55.AQUAPOL IZOLARE SRLnou | Municipiul Salonta, Bihor | 96,1 %— | — | 59,8 K RON | |
| 56 | 56.TIMOVLADIAN FACTORY SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 95,9 %— | — | 74,8 K RON | |
| 57 | 57.AL COMPACT SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 95,8 %— | — | 97 K RON | |
| 58 | 58.KISZOL INDUSTRIES SRLnou | Municipiul Salonta, Bihor | 95,7 %— | — | 177,8 K RON | |
| 59 | 59.BIG PARTNER CONSTRUCT SRLnou | Sat Boiu, Comuna Ciumeghiu, Bihor | 95,5 %— | — | 2,8 mil. RON | |
| 60 | 60.MOMENTUM SRL▲ 411 | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Bihor | 95,2 %▲ 171,4 % | ▲ 171,4 % | 162,1 K RON | |
| 61 | 61.COSTRUZIONI GENERALI VOLA SRL▲ 1.675 | Municipiul Oradea, Bihor | 95,2 %— | — | 2,2 mil. RON | |
| 62 | 62.EDILCORA SRL▲ 1.829 | Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, Bihor | 95,2 %— | — | 27,7 K RON | |
| 63 | 63.PURE WATER INSTAL S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 95 %— | — | — | 13,6 K RON |
| 64 | 64.STABILITAS LUX SRL▲ 1.564 | Municipiul Oradea, Bihor | 95 %— | — | 25,8 K RON | |
| 65 | 65.SMART PROIECT INGINERIE S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 94,9 %— | — | — | 32,9 K RON |
| 66 | 66.MODA EDIL CONSTRUCT S.R.L.▲ 1.775 | Sat Adoni, Comuna Tarcea, Bihor | 94,8 %— | — | 6,5 K RON | |
| 67 | 67.MARVIK INVEST & MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 94,6 %— | — | 1,6 mil. RON | |
| 68 | 68.VELOCE UNIVERSAL S.R.L.nou | Sat Voivozi, Comuna Popeşti, Bihor | 94,6 %— | — | — | 71,9 K RON |
| 69 | 69.ANSIMOCRIS CONSTRUCT S.R.L.▲ 1.158 | Municipiul Oradea, Bihor | 94,3 %▲ 4.524 % | ▲ 4.524 % | 22,5 K RON | |
| 70 | 70.OLIVA PREST SRLnou | Sat Cusuiuş, Comuna Lazuri de Beiuş, Bihor | 94,3 %— | — | 17,3 K RON | |
| 71 | 71.REFORMAS CARI OVI S.R.L.= | Municipiul Oradea, Bihor | 93,9 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 6,9 K RON | |
| 72 | 72.AXA MONTAJ S.R.L.▲ 161 | Municipiul Oradea, Bihor | 93,8 %▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 5,8 K RON | |
| 73 | 73.DEMO BUILDERS SRL▲ 31 | Sat Ioaniş, Comuna Finiş, Bihor | 93,7 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 785,6 K RON | |
| 74 | 74.VARSIM CONCEPT S.R.L.nou | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Bihor | 93,7 %— | — | — | 36,5 K RON |
| 75 | 75.LEXDER SOFTWARE S.R.L.▲ 17 | Municipiul Oradea, Bihor | 93,4 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 489,1 K RON | |
| 76 | 76.STIL & PAF CONSTRUCT SRL▲ 1.264 | Sat Botean, Comuna Ineu, Bihor | 92,6 %▲ 26.368,6 % | ▲ 26.368,6 % | 314,7 K RON | |
| 77 | 77.CSETETOMMY S.R.L.nou | Sat Sălard, Comuna Sălard, Bihor | 92,5 %— | — | — | 128,2 K RON |
| 78 | 78.TRONIC FOREST SRL▲ 373 | Sat Vărăşeni, Comuna Răbăgani, Bihor | 92,2 %▲ 152,4 % | ▲ 152,4 % | 2,7 mil. RON | |
| 79 | 79.NORBERT EDINA CONSTRUCTII S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 92 %— | — | — | 16,6 K RON |
| 80 | 80.KEVIDEN SRL▲ 168 | Municipiul Oradea, Bihor | 92 %▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 189,8 K RON | |
| 81 | 81.ALL 4 YOU WORK FORCE S.R.L.▼ 16 | Municipiul Oradea, Bihor | 92 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 18,4 K RON | |
| 82 | 82.IPIA CONCEPT S.R.L.▼ 27 | Municipiul Oradea, Bihor | 91,9 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 79 K RON | |
| 83 | 83.DEMOLĂRI REPARAŢII CONSTRUCŢII S.R.L.▼ 23 | Municipiul Oradea, Bihor | 91,7 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 51,7 K RON | |
| 84 | 84.COMPANIA OPERE EDILITARE SRL▲ 64 | Municipiul Oradea, Bihor | 91,7 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 246,6 K RON | |
| 85 | 85.OVIS VERIFICĂRI AUTORIZĂRI SRL▲ 314 | Municipiul Oradea, Bihor | 91,2 %▲ 124,9 % | ▲ 124,9 % | 93 K RON | |
| 86 | 86.GEOMOLD CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Cusuiuş, Comuna Lazuri de Beiuş, Bihor | 91,2 %— | — | — | 547 RON |
| 87 | 87.SMART DECOREGAL S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 91 %— | — | — | 11 K RON |
| 88 | 88.RAUBAN DESIGN S.R.L.nou | Sat Chiraleu, Comuna Chişlaz, Bihor | 90,9 %— | — | — | 28,2 K RON |
| 89 | 89.REVERSE PROCONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 90,8 %— | — | — | 216,3 K RON |
| 90 | 90.VISION SAVMAR SRLnou | Sat Cetariu, Comuna Cetariu, Bihor | 90,7 %— | — | 16,5 K RON | |
| 91 | 91.ALTEREGO CONSTRUCTII SRL▲ 32 | Sat Vărăşeni, Comuna Răbăgani, Bihor | 90,6 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 92 | 92.SIRLAINS S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 90,2 %— | — | — | 4,5 K RON |
| 93 | 93.STROMIX SRL▲ 380 | Municipiul Salonta, Bihor | 90 %▲ 158 % | ▲ 158 % | 890 RON | |
| 94 | 94.HOLMON SRL▲ 128 | Sat Tileagd, Comuna Tileagd, Bihor | 89,9 %▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 74,5 K RON | |
| 95 | 95.IANSDRUM TRANS S.R.L.nou | Sat Abrămuţ, Comuna Petreu, Bihor | 89,7 %— | — | — | 22,2 K RON |
| 96 | 96.MASROV CONCEPT SRLnou | Municipiul Beiuş, Bihor | 89,4 %— | — | 4,2 K RON | |
| 97 | 97.PROFESIONAL PRO INSTAL SRLnou | Sat Gepiu, Comuna Gepiu, Bihor | 89,3 %— | — | 73,3 K RON | |
| 98 | 98.FCH ORIN SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 88,8 %— | — | — | 226,8 K RON |
| 99 | 99.TOP EXPERT BAU S.R.L.▲ 11 | Municipiul Oradea, Bihor | 88,2 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 723,3 K RON | |
| 100 | 100.CANADIAN RESIDENCE S.R.L.▲ 1.851 | Municipiul Oradea, Bihor | 87,8 %— | — | 1 mil. RON |
Codurile CAEN din construcții — Bihor
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
377 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.225 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
107 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
307 firme · 521,9 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
190 firme · 363,4 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
287 firme · 330,9 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
52 firme · 257,3 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
24 firme · 160,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
18 firme · 155,9 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
223 firme · 135,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
99 firme · 87,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
114 firme · 70,3 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
9 firme · 57 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
6 firme · 52,3 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
102 firme · 51,8 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
23 firme · 22,7 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
5 firme · 20,9 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
75 firme · 18,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
25 firme · 14,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
25 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
44 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
14 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
18 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
13 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
8 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
3 firme · 2 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
3 firme · 595,3 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 256,1 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 0 RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
2 firme · 0 RON