Top 100 firme — Activități profesionale, Bacău după marjă netă în 2022
1.373 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 91,6 %, iar liderul atinge 1.268,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INTERCREDIT SRL▲ 1.193 | Municipiul Bacău, Bacău | 1.268,9 %— | — | 187,7 K RON | |
| 2 | 2.AXA PUBLICONS SRL▲ 580 | Municipiul Bacău, Bacău | 410,6 %▲ 754,1 % | ▲ 754,1 % | 877 K RON | |
| 3 | 3.AEROPONIX ROBOTICS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 407,6 %— | — | 8,2 K RON | |
| 4 | 4.AGERCONT SRL▲ 1.141 | Municipiul Bacău, Bacău | 346,6 %— | — | 135,3 K RON | |
| 5 | 5.BUILDING SOLUTION PROJECT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 322,7 %— | — | 89,1 K RON | |
| 6 | 6.SIAMA CREATIVE S.R.L.▲ 487 | Municipiul Bacău, Bacău | 230 %▲ 313,8 % | ▲ 313,8 % | 9,2 K RON | |
| 7 | 7.G.H.P.-ENERGY SRL▲ 612 | Municipiul Oneşti, Bacău | 174,7 %▲ 302 % | ▲ 302 % | 15,5 K RON | |
| 8 | 8.BEST GROUP EVENTS SRL▲ 941 | Municipiul Bacău, Bacău | 172,1 %▲ 1.544,1 % | ▲ 1.544,1 % | 56,1 K RON | |
| 9 | 9.ARA GIMVET SRL▼ 4 | Sat Gheorghe Doja, Comuna Răcăciuni, Bacău | 168,9 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 227,1 K RON | |
| 10 | 10.CALIN EXPERT SRL▲ 657 | Municipiul Bacău, Bacău | 139,7 %▲ 258,7 % | ▲ 258,7 % | 49,1 K RON | |
| 11 | 11.EXPERTFISC 76 S.R.L.▲ 605 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 118 %▲ 168,9 % | ▲ 168,9 % | 146,9 K RON | |
| 12 | 12.VELISAR-CHINOVET S.R.L.▲ 1.115 | Municipiul Bacău, Bacău | 117,8 %— | — | 506,8 K RON | |
| 13 | 13.PETRANIS PMA S.R.L.nou | Sat Trebeş, Comuna Mărgineni, Bacău | 117,7 %— | — | — | 1,8 K RON |
| 14 | 14.EURO CONTAB EXPERT SRL▲ 55 | Municipiul Bacău, Bacău | 100 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 184 RON | |
| 15 | 15.GAMA PROCONCEPT S.R.L.▲ 76 | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 99 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 10 K RON | |
| 16 | 16.PROEVAL EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 98,5 %— | — | — | 113,1 K RON |
| 17 | 17.VIPID ACCOUNTING S.R.L.nou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 98,5 %— | — | — | 173,9 K RON |
| 18 | 18.INSTAL GRUP SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 98,4 %— | — | 251 K RON | |
| 19 | 19.LT AMZ MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 98,4 %— | — | — | 3,3 mil. RON |
| 20 | 20.RUFIN CONTABIL SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 98,4 %— | — | 207,4 K RON | |
| 21 | 21.CASTANET S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 97,8 %— | — | — | 2,4 mil. RON |
| 22 | 22.FINANCIAL BUSINESS 2022 S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 97,8 %— | — | — | 3,9 K RON |
| 23 | 23.SSR INVEST & LOGISTIC GRUP SRL▲ 742 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 97,7 %▲ 226,1 % | ▲ 226,1 % | 4,8 mil. RON | |
| 24 | 24.EFFS CONTAB S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 97,6 %— | — | — | 41,7 K RON |
| 25 | 25.PRO MKT SOLUTIONS S.R.L.▼ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 97,5 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 2,6 K RON | |
| 26 | 26.BIZZCOM OUTSOURCING SPECIALISTS S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 97,3 %— | — | — | 149,4 K RON |
| 27 | 27.CASA IZVORUL BINELUI S.R.L.▼ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 97,1 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 4,9 K RON | |
| 28 | 28.PROFESIONAL FINANCIAL HELP S.R.L.▲ 312 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 97,1 %▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 74,3 K RON | |
| 29 | 29.ZOOM PLUS MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 97 %— | — | 1,4 K RON | |
| 30 | 30.LIZETA MEDICA S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 97 %— | — | — | 7,3 K RON |
| 31 | 31.ELI-MYR SRLnou | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 97 %— | — | — | 1,9 K RON |
| 32 | 32.KINETIC BODY FLOW S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 97 %— | — | — | 7,6 K RON |
| 33 | 33.GISCAD PLAN S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 97 %— | — | — | 87,9 K RON |
| 34 | 34.GREEN RIV PROJECT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 96,9 %— | — | 287 K RON | |
| 35 | 35.TEHNOPRO INVEST S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 96,8 %— | — | 174,2 K RON | |
| 36 | 36.MATILCONF S.R.L.nou | Sat Gutinaş, Comuna Ştefan cel Mare, Bacău | 96,8 %— | — | 169,3 K RON | |
| 37 | 37.ALICARS AUTO S.R.L.▲ 18 | Sat Caraclău, Comuna Bârsăneşti, Bacău | 96,7 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 24,8 K RON | |
| 38 | 38.RARI EURO GROUP S.R.L.▲ 7 | Sat Holt, Comuna Letea Veche, Bacău | 96,6 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 20,8 K RON | |
| 39 | 39.ARLETI SIGURANTA S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 96,6 %— | — | — | 71,5 K RON |
| 40 | 40.MP TRADUZIONI S.R.L.▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 96,4 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 54,5 K RON | |
| 41 | 41.ANDLIV-CONF S.R.L.▼ 13 | Municipiul Oneşti, Bacău | 96,3 %0,0% | 0,0% | 173,3 K RON | |
| 42 | 42.I.G. MOTIF STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 96,1 %— | — | 30,9 K RON | |
| 43 | 43.POL-CONSULT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 96 %— | — | — | 71,3 K RON |
| 44 | 44.BH SERVICII S.R.L.▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 96 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 90,9 K RON | |
| 45 | 45.KEY ACCOUNTING GROUP S.R.L.▲ 188 | Municipiul Bacău, Bacău | 95,9 %▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 107,4 K RON | |
| 46 | 46.MERIDIAN PROCONSULTING S.R.L.▲ 115 | Municipiul Bacău, Bacău | 95,9 %▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 36,2 K RON | |
| 47 | 47.BY CHOICE CONSULTANCY S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 95,9 %— | — | — | 225,3 K RON |
| 48 | 48.TECCONSULT SRL▲ 312 | Municipiul Oneşti, Bacău | 95,9 %▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 38,4 K RON | |
| 49 | 49.ACHR RECRUITMENT S.R.L.▲ 59 | Municipiul Oneşti, Bacău | 95,9 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 90,3 K RON | |
| 50 | 50.LOKX RENDER S.R.L.nou | Sat Bogdan Vodă, Comuna Săuceşti, Bacău | 95,7 %— | — | — | 9,2 K RON |
| 51 | 51.HIDROPOL STUDII SRL▲ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 95,7 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 60,9 K RON | |
| 52 | 52.ALY-IMAGE SRL▲ 11 | Sat Slobozia, Comuna Stănişeşti, Bacău | 95,7 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 58 K RON | |
| 53 | 53.AMSEN CERT S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 95,6 %— | — | — | 95,5 K RON |
| 54 | 54.XYZ SIDE S.R.L.nou | Sat Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 95,6 %— | — | — | 204,4 K RON |
| 55 | 55.NYKY CONSULTING TRUST S.R.L.▼ 23 | Municipiul Bacău, Bacău | 95,6 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 136,6 K RON | |
| 56 | 56.NGA CONSULTING S.R.L.nou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 95,5 %— | — | — | 52,1 K RON |
| 57 | 57.ACROPOLIS-EXIM SRL▲ 154 | Municipiul Bacău, Bacău | 95,5 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 252,2 K RON | |
| 58 | 58.EMPIRES BUILDINGS MILLENIUM S.R.L.▲ 6 | Sat Pădureni, Comuna Mărgineni, Bacău | 95,5 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 75,1 K RON | |
| 59 | 59.DCL APS ADVERTISING S.R.L.nou | Sat Lespezi, Comuna Gârleni, Bacău | 95,5 %— | — | — | 539,3 K RON |
| 60 | 60.DUMI EXPERT-CONT SRL▼ 36 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 95,4 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 76,3 K RON | |
| 61 | 61.GLOW DESIGN STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 95,4 %— | — | — | 165,7 K RON |
| 62 | 62.META LUDENS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 95,4 %— | — | — | 5,9 K RON |
| 63 | 63.STUDIO FRAMARIN S.R.L.▼ 29 | Municipiul Bacău, Bacău | 95,3 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 427,2 K RON | |
| 64 | 64.APSD ADVERTISING S.R.L.▼ 54 | Sat Lespezi, Comuna Gârleni, Bacău | 95,3 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 807,1 K RON | |
| 65 | 65.HSP CONSULTING S.R.L.▲ 282 | Municipiul Bacău, Bacău | 95,2 %▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 24,4 K RON | |
| 66 | 66.FABRIKA PRO MEDIA SRL▼ 53 | Municipiul Bacău, Bacău | 95,1 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 17,7 K RON | |
| 67 | 67.CREATIVE NEIGHBOURS ARHITECTI ASOCIATI S.R.L.▲ 215 | Municipiul Bacău, Bacău | 95,1 %▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 73,9 K RON | |
| 68 | 68.VISMAS CONSULTING S.R.L.nou | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 94,9 %— | — | — | 26,6 K RON |
| 69 | 69.ALEXVALCONSULTING S.R.L.▼ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 94,7 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 81,1 K RON | |
| 70 | 70.DRAM EVENTS & ING S.R.L.▲ 29 | Sat Sohodol, Comuna Măgura, Bacău | 94,7 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 14,3 K RON | |
| 71 | 71.BUKETS AGENCY S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 94,5 %— | — | — | 62 K RON |
| 72 | 72.LWD MANAGEMENT S.R.L.nou | Sat Filipeşti, Comuna Bogdăneşti, Bacău | 94,4 %— | — | — | 362,9 K RON |
| 73 | 73.LENUŞ EXPERT SRL▲ 148 | Municipiul Bacău, Bacău | 94,2 %▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 120,1 K RON | |
| 74 | 74.HGN AMZ MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 94,1 %— | — | — | 2 mil. RON |
| 75 | 75.SET PROJECT INSTAL S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 94,1 %— | — | — | 10,4 K RON |
| 76 | 76.FLARE MEDIA S.R.L.▼ 4 | Municipiul Oneşti, Bacău | 94 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 156,5 K RON | |
| 77 | 77.IKIGAI LIFE S.R.L.▼ 24 | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | 93,9 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 138,6 K RON | |
| 78 | 78.ADOLF SYSTEM SRL▼ 29 | Sat Bereşti-Bistriţa, Comuna Bereşti-Bistriţa, Bacău | 93,8 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 175,7 K RON | |
| 79 | 79.SOFTEX CORPORATION S.R.L.▼ 58 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 93,6 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 110,8 K RON | |
| 80 | 80.NOA GROUP INVEST SRL▼ 54 | Municipiul Bacău, Bacău | 93,1 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 125,7 K RON | |
| 81 | 81.CONTABIL BACAU S.R.L.▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 93,1 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 65 K RON | |
| 82 | 82.LTL EXPRESS BUSINESS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 93 %— | — | — | 26,3 K RON |
| 83 | 83.HUBLO DIGITAL CONSULTANCY S.R.L.▲ 672 | Municipiul Oneşti, Bacău | 92,9 %▲ 201,5 % | ▲ 201,5 % | 17,9 K RON | |
| 84 | 84.TOTAL FISCAL SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 92,8 %— | — | 53 K RON | |
| 85 | 85.IULIA PROJECT MANAGEMENT S.R.L.▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 92,8 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 150,2 K RON | |
| 86 | 86.TOPO MERA CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 92,7 %— | — | — | 201,9 K RON |
| 87 | 87.RUNALY CONSULTING S.R.L.▲ 735 | Sat Plopu, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 92,6 %▲ 285,5 % | ▲ 285,5 % | 69,8 K RON | |
| 88 | 88.ROMAN LAROM SNC▼ 55 | Municipiul Bacău, Bacău | 92,5 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 23,5 K RON | |
| 89 | 89.AZAL CORPORATION S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 92,3 %— | — | — | 123,9 K RON |
| 90 | 90.TĂNĂSESCU EXPERT S.R.L.▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 92,3 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 88,8 K RON | |
| 91 | 91.NECHITA ŞI ASOCIATII S.R.L.▲ 139 | Municipiul Moineşti, Bacău | 92,2 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 25,5 K RON | |
| 92 | 92.RUSUDESIGN INTERIORS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 92,1 %— | — | 117,2 K RON | |
| 93 | 93.NISTOR & CO S.R.L.▼ 75 | Municipiul Bacău, Bacău | 92,1 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 10,1 K RON | |
| 94 | 94.ANDREEA CURILĂ EXPERT CONTABIL S.R.L.▲ 71 | Municipiul Bacău, Bacău | 92 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 30,1 K RON | |
| 95 | 95.IMPACT STATISTICS S.R.L.▲ 427 | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | 91,9 %▲ 72 % | ▲ 72 % | 28,4 K RON | |
| 96 | 96.DISTRIND INDUSTRIAL S.R.L.▼ 71 | Comuna Mărgineni, Bacău | 91,9 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 47,4 K RON | |
| 97 | 97.COSTIROM SRL▲ 657 | Municipiul Oneşti, Bacău | 91,7 %▲ 197,3 % | ▲ 197,3 % | 107,9 K RON | |
| 98 | 98.M.C.A.-MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 91,7 %— | — | — | 560,2 K RON |
| 99 | 99.SALMI CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 91,6 %— | — | 108,6 K RON | |
| 100 | 100.GRINGULE DESIGN S.R.L.▼ 6 | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 91,6 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 449,9 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Bacău
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
302 firme · 174,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
244 firme · 72 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
226 firme · 60 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
98 firme · 48 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
189 firme · 47,2 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
108 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
66 firme · 32,8 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
57 firme · 28,5 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
57 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
87 firme · 18 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
9 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
21 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
100 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
13 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
1 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
22 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
13 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
10 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
7 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 1 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
4 firme · 676,3 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
10 firme · 448,6 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
2 firme · 264,5 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 254 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
1 firme · 3 K RON