Top 100 firme — Activități profesionale, Bacău după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2025
440 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 27,9 %, iar liderul atinge 173,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VIA MCADAM SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 173,1 %▲ 614,8 % | ▲ 614,8 % | 1 mil. RON | |
| 2 | 2.DISTINCT RETAIL S.R.L.▲ 204 | Municipiul Bacău, Bacău | 109,7 %▲ 722,1 % | ▲ 722,1 % | 9,3 K RON | |
| 3 | 3.VANEL EXIM SRL▲ 44 | Municipiul Bacău, Bacău | 105,2 %▲ 109,2 % | ▲ 109,2 % | 393,5 K RON | |
| 4 | 4.CARGO LOGISTIC CONSULTING SRL▲ 6 | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 103,8 %▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -51,8 K RON | |
| 5 | 5.UPRITE THINKING S.R.L.▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 94,2 %▲ 96,7 % | ▲ 96,7 % | 832,3 K RON | |
| 6 | 6.VASART PROMO SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 92,7 %▲ 113 % | ▲ 113 % | 31,5 K RON | |
| 7 | 7.RTIME-GS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 89,2 %▲ 99,3 % | ▲ 99,3 % | 2,7 mil. RON | |
| 8 | 8.PROACTIVE ACCOUNTING SRL▲ 46 | Municipiul Bacău, Bacău | 81,1 %▲ 124,2 % | ▲ 124,2 % | 446,1 K RON | |
| 9 | 9.MICROGUARD S.R.L.▼ 4 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 78 %▲ 144,1 % | ▲ 144,1 % | 1 mil. RON | |
| 10 | 10.GENERAL STUDIO SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 72,7 %▲ 231,7 % | ▲ 231,7 % | 540,3 K RON | |
| 11 | 11.RAF PREST CONSULTING S.R.L.▲ 4 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 71,3 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 9,9 mil. RON | |
| 12 | 12.DMP CONTAB SRL▲ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | 70,9 %▲ 70,4 % | ▲ 70,4 % | 501,9 K RON | |
| 13 | 13.TEHNOPRO INVEST S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 67,6 %▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | 307,4 K RON | |
| 14 | 14.NOVA IRA VAS SRL▲ 194 | Municipiul Bacău, Bacău | 65,7 %▲ 176,6 % | ▲ 176,6 % | 778,1 K RON | |
| 15 | 15.C & I-CIRA SRL▲ 21 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 65,5 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 702,3 K RON | |
| 16 | 16.EVALCAD GRUP PROIECT SRL▼ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 62,7 %▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 148,8 K RON | |
| 17 | 17.K-TEEL PROEB SRL▲ 238 | Municipiul Bacău, Bacău | 62 %▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | -56 K RON | |
| 18 | 18.BRIVCONT CONSULTING SRL▲ 6 | Sat Dofteana, Comuna Dofteana, Bacău | 61,4 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 215,9 K RON | |
| 19 | 19.DIUVI IMPEX SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 59,2 %▲ 331,4 % | ▲ 331,4 % | 898,8 K RON | |
| 20 | 20.ELFESAN PROD SRL▲ 11 | Municipiul Oneşti, Bacău | 56,2 %▲ 93,5 % | ▲ 93,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 21 | 21.SAI-SISTEM SRL▲ 17 | Municipiul Oneşti, Bacău | 54,7 %▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 363,1 K RON | |
| 22 | 22.NICOLASSY INSPECT SRL▲ 241 | Municipiul Oneşti, Bacău | 53,4 %▲ 140,5 % | ▲ 140,5 % | 170,2 K RON | |
| 23 | 23.MATILCONF S.R.L.nou | Sat Gutinaş, Comuna Ştefan cel Mare, Bacău | 53,3 %▲ 80,2 % | ▲ 80,2 % | 243,2 K RON | |
| 24 | 24.BONION PREST SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 53 %▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | 241,9 K RON | |
| 25 | 25.AXA VETFARM S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 52,7 %— | — | -27,4 K RON | |
| 26 | 26.SABCAM INDUSTRIES S.R.L.▲ 29 | Sat Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 52,5 %▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 127,8 K RON | |
| 27 | 27.HASHTAG COLORS S.R.L.▲ 286 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 52,2 %▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 440 K RON | |
| 28 | 28.YUC PROIECT SRLnou | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 52 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 135,2 K RON | |
| 29 | 29.DARMACOM EXPERT SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 51,9 %▲ 99,7 % | ▲ 99,7 % | 9,8 K RON | |
| 30 | 30.IWE CONSULTING S.R.L.▼ 7 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 51,5 %▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 439,9 K RON | |
| 31 | 31.CONFORT MOBILITY S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 51,2 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 4,3 K RON | |
| 32 | 32.APS SLOTS ADVERTISING S.R.L.▼ 25 | Sat Lespezi, Comuna Gârleni, Bacău | 50,2 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 2,5 mil. RON | |
| 33 | 33.ATELIER AZIMUT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 49,7 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 50,7 K RON | |
| 34 | 34.SCHAS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 48,4 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 519,2 K RON | |
| 35 | 35.DAILY PROJECT STUDIO SRL▲ 183 | Municipiul Bacău, Bacău | 47,6 %▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 39,3 K RON | |
| 36 | 36.PREMIUM ACCOUNTING SRL▼ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 46,9 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 542,2 K RON | |
| 37 | 37.FALMA-ROM SRL▲ 33 | Municipiul Bacău, Bacău | 46,5 %▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 5 mil. RON | |
| 38 | 38.ANDLIV-CONF S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 46,1 %▲ 1.769,6 % | ▲ 1.769,6 % | 140,4 K RON | |
| 39 | 39.CONTABILITATE MANAGERIALĂ SRL▲ 57 | Municipiul Bacău, Bacău | 45,9 %▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 377,4 K RON | |
| 40 | 40.ECO-GEO PREST SRL▲ 307 | Municipiul Bacău, Bacău | 45,2 %▲ 100,9 % | ▲ 100,9 % | 486,9 K RON | |
| 41 | 41.SERNA TRUST SRL▲ 59 | Municipiul Moineşti, Bacău | 44,8 %▼ 21 % | ▼ 21 % | 497,9 K RON | |
| 42 | 42.AUTOINSPECT SRL▲ 83 | Municipiul Oneşti, Bacău | 43,8 %▲ 61,1 % | ▲ 61,1 % | 236,1 K RON | |
| 43 | 43.B2B SALES MANAGEMENT S.R.L.nou | Sat Traian, Comuna Traian, Bacău | 43,3 %▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | -35,7 K RON | |
| 44 | 44.VIGA'S SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 42,8 %▲ 72,3 % | ▲ 72,3 % | 180,3 K RON | |
| 45 | 45.RIAMED RO SRL▲ 90 | Municipiul Bacău, Bacău | 42,7 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 781,6 K RON | |
| 46 | 46.OCTAVIA-CONSULT SRL▼ 29 | Municipiul Bacău, Bacău | 42,6 %▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 778,5 K RON | |
| 47 | 47.TOP CAD URBAN SRL▲ 117 | Municipiul Bacău, Bacău | 42,6 %▲ 61,1 % | ▲ 61,1 % | 72,1 K RON | |
| 48 | 48.ACWEBMEDIA CREATIVE S.R.L.nou | Sat Mărgineni, Comuna Mărgineni, Bacău | 42,5 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 291,7 K RON | |
| 49 | 49.RSS AGRO TECH S.R.L.▼ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 41,3 %▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 25,9 K RON | |
| 50 | 50.SALMI CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 41,2 %— | — | 173,3 K RON | |
| 51 | 51.CRIDA CONT SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 41 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 705,7 K RON | |
| 52 | 52.A & I CONSULTING SRL▼ 40 | Municipiul Bacău, Bacău | 40,5 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 382,9 K RON | |
| 53 | 53.COMPLET CONT SRL▲ 64 | Municipiul Bacău, Bacău | 39,6 %▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 310,1 K RON | |
| 54 | 54.ACS CONCEPT CONTAB S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 39,6 %▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 180,6 K RON | |
| 55 | 55.CREATIVE NEIGHBOURS S.R.L.▲ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 39,6 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 47,4 K RON | |
| 56 | 56.RINCRAFT S.R.L.▲ 30 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 38,6 %▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 295,6 K RON | |
| 57 | 57.ARHIPROIECT SRL▼ 31 | Municipiul Bacău, Bacău | 38,3 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 563,5 K RON | |
| 58 | 58.CAD-CAM ENGINEERING SOLUTION SRL▼ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 38,2 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 307,8 K RON | |
| 59 | 59.PERFECT VOYAGE SRL▲ 209 | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 38,2 %▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 640,9 K RON | |
| 60 | 60.BIJOUXVET SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 38,2 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 206 K RON | |
| 61 | 61.85 FAN PREST SRLnou | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 38,1 %▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 20,5 K RON | |
| 62 | 62.SELMARK ADVERTISING SRL▼ 12 | Sat Holt, Comuna Letea Veche, Bacău | 38,1 %▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 536,8 K RON | |
| 63 | 63.CHELARU GRUP SRL▼ 35 | Municipiul Bacău, Bacău | 37,4 %▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 983,3 K RON | |
| 64 | 64.INTERIOR EXPERT STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 36,7 %▼ 16 % | ▼ 16 % | 66 K RON | |
| 65 | 65.CREATIV HOUSE STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 36,5 %▲ 215,4 % | ▲ 215,4 % | 223,5 K RON | |
| 66 | 66.HELMERT SRL▲ 71 | Municipiul Bacău, Bacău | 36,1 %▲ 20 % | ▲ 20 % | 626 K RON | |
| 67 | 67.GRAM ECOHAUS S.R.L.▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 35,8 %▲ 64,9 % | ▲ 64,9 % | 240 K RON | |
| 68 | 68.TINTAGEL S.R.L.▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 34,8 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 17,7 K RON | |
| 69 | 69.FITCO EXPERT SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 34,5 %▲ 145,9 % | ▲ 145,9 % | 407,5 K RON | |
| 70 | 70.ANDREI LUPU TENDERING S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 34,5 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 260,4 K RON | |
| 71 | 71.VELISAR-CHINOVET S.R.L.▲ 94 | Municipiul Bacău, Bacău | 34,4 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | -49,5 K RON | |
| 72 | 72.DEEA VET CLINIC SRLnou | Sat Pănceşti, Comuna Sascut, Bacău | 33,9 %▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 115,6 K RON | |
| 73 | 73.VOX VET S.R.L.▼ 24 | Sat Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 33,8 %▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 203,7 K RON | |
| 74 | 74.AGROBRIKETT GRUP SRL▼ 45 | Sat Buhoci, Comuna Buhoci, Bacău | 33,6 %▲ 108,2 % | ▲ 108,2 % | 53,8 K RON | |
| 75 | 75.INFO-TRADING SRL▲ 16 | Municipiul Oneşti, Bacău | 33,2 %▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 76 | 76.RI CONTEXPERT TEAM S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 33,2 %▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 173,1 K RON | |
| 77 | 77.ANSIO TEAM S.R.L.▼ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 32,8 %▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 410,6 K RON | |
| 78 | 78.EPOCH CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 32,4 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 41,8 K RON | |
| 79 | 79.ACCOUNTING OPPORTUNITIES S.R.L.▲ 170 | Sat Fundeni, Comuna Secuieni, Bacău | 32,3 %▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 119,4 K RON | |
| 80 | 80.ARENA MEDICAL VET S.R.L.▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 32,3 %▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 11,4 K RON | |
| 81 | 81.SMART WHITE CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Moineşti, Bacău | 32 %▲ 610,9 % | ▲ 610,9 % | 329,6 K RON | |
| 82 | 82.CONSELT INVEST SRL▲ 199 | Municipiul Bacău, Bacău | 31,7 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 395 K RON | |
| 83 | 83.GIM ENGINEERING PREST S.R.L.▲ 279 | Municipiul Bacău, Bacău | 31,2 %▲ 152,4 % | ▲ 152,4 % | 81,5 K RON | |
| 84 | 84.CADSYSTEM 3D SRL▲ 36 | Municipiul Bacău, Bacău | 30,2 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 70,4 K RON | |
| 85 | 85.LIV EXPERT CONTAB S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 30,1 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 357,3 K RON | |
| 86 | 86.TEHNOCOM PROIECT S.R.L.▼ 47 | Municipiul Bacău, Bacău | 29,8 %▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 151,4 K RON | |
| 87 | 87.C.C. URBAN DECOR S.R.L.▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 29,6 %▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | 257,2 K RON | |
| 88 | 88.DCL APS ADVERTISING S.R.L.nou | Sat Lespezi, Comuna Gârleni, Bacău | 29,4 %▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 678,8 K RON | |
| 89 | 89.MAZEXPERT SRL▼ 62 | Municipiul Bacău, Bacău | 29,4 %▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 526,1 K RON | |
| 90 | 90.GELIMAN ARHITECTURA SRL▲ 100 | Municipiul Bacău, Bacău | 29,3 %▲ 62,4 % | ▲ 62,4 % | 219,6 K RON | |
| 91 | 91.HABITAT PRO-CON SRL▼ 29 | Municipiul Bacău, Bacău | 28,9 %▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 69,2 K RON | |
| 92 | 92.MEDIU RESEARCH CORPORATION SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 28,9 %▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 867,3 K RON | |
| 93 | 93.AL-TECH SRL▲ 176 | Municipiul Bacău, Bacău | 28,8 %▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 527,4 K RON | |
| 94 | 94.VET CONSULTING SRL▲ 39 | Sat Sascut, Comuna Sascut, Bacău | 28,6 %▲ 69,8 % | ▲ 69,8 % | 322 K RON | |
| 95 | 95.ANON STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 28,6 %— | — | 36,3 K RON | |
| 96 | 96.ALPHAVET CONCEPT S.R.L.▲ 23 | Sat Răcăuţi, Comuna Buciumi, Bacău | 28,6 %▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | 27,2 K RON | |
| 97 | 97.AUTOLUK CENTER SRL▲ 57 | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 28,3 %▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 492,4 K RON | |
| 98 | 98.ONIEVAL EXPERT S.R.L.nou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 28,2 %▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 138,6 K RON | |
| 99 | 99.MARIS CONT BACAU S.R.L.▼ 55 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 28,2 %▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 134,6 K RON | |
| 100 | 100.AUTO PRO CONSULTING SRL▲ 147 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 27,9 %▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 319,9 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Bacău
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
302 firme · 174,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
244 firme · 72 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
226 firme · 60 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
98 firme · 48 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
189 firme · 47,2 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
108 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
66 firme · 32,8 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
57 firme · 28,5 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
57 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
87 firme · 18 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
9 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
21 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
100 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
13 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
1 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
22 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
13 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
10 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
7 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 1 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
4 firme · 676,3 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
10 firme · 448,6 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
2 firme · 264,5 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 254 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
1 firme · 3 K RON