Top 100 firme — Activități profesionale, Bacău după lichiditate ridicată în 2025
806 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 6,6×, iar liderul atinge 64,9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GEOPRIN EXPERT CONSULTING SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 64,9×▲ 110,9 % | ▲ 110,9 % | 279,8 K RON | |
| 2 | 2.TEHNO MATIC SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 51,4×▼ 79,4 % | ▼ 79,4 % | 2,5 K RON | |
| 3 | 3.MKS PROPERTIES S.R.L.= | Municipiul Bacău, Bacău | 40,3×▼ 21 % | ▼ 21 % | 98,1 K RON | |
| 4 | 4.BIOTERRAVET SRL▲ 114 | Municipiul Oneşti, Bacău | 39,6×▲ 458,4 % | ▲ 458,4 % | 215,1 K RON | |
| 5 | 5.AZAL CORPORATION S.R.L.▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 36,1×▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 68,8 K RON | |
| 6 | 6.BUZZFLOW S.R.L.nou | Sat Osebiţi, Comuna Luizi-Călugăra, Bacău | 34,4×— | — | — | 575,9 K RON |
| 7 | 7.PALCON PROJECTS S.R.L.▲ 439 | Sat Bogdan Vodă, Comuna Săuceşti, Bacău | 34×▲ 2.365,9 % | ▲ 2.365,9 % | 458,6 K RON | |
| 8 | 8.STRUCTURA ENGINEERING & INNOVATION S.R.L.▲ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 28,4×▲ 72,1 % | ▲ 72,1 % | 83,9 K RON | |
| 9 | 9.HELMI SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 28,4×▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 4,3 K RON | |
| 10 | 10.FINEXPERT ABUNDENT S.R.L.▲ 94 | Municipiul Bacău, Bacău | 26,9×▲ 251,1 % | ▲ 251,1 % | 82,8 K RON | |
| 11 | 11.ARLETI SIGURANTA S.R.L.▲ 43 | Municipiul Bacău, Bacău | 26,5×▲ 131,8 % | ▲ 131,8 % | 127,8 K RON | |
| 12 | 12.NEXUM SOFTWARE S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 25,9×▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | 223,5 K RON | |
| 13 | 13.MPC TEC SUPORT S.R.L.nou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 25,6×▲ 1.927,8 % | ▲ 1.927,8 % | 485 K RON | |
| 14 | 14.VICTORION SERVICES S.R.L.▲ 269 | Municipiul Bacău, Bacău | 23,5×▲ 736,3 % | ▲ 736,3 % | 292,5 K RON | |
| 15 | 15.ROUTTE-CONSTRUCT SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 22,3×▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 2,3 mil. RON | |
| 16 | 16.SOLOMONARPRODUCTIONS S.R.L.▲ 61 | Sat Băhnăşeni, Comuna Pârjol, Bacău | 20,2×▲ 115,6 % | ▲ 115,6 % | 189,1 K RON | |
| 17 | 17.EVAL PROIECT CONSULTING SRL▲ 23 | Municipiul Bacău, Bacău | 18,6×▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 8,9 K RON | |
| 18 | 18.HVM EXPERT CONSULT SRL▲ 336 | Municipiul Bacău, Bacău | 18,6×▲ 842,1 % | ▲ 842,1 % | 215,8 K RON | |
| 19 | 19.ARLETI SRL▲ 212 | Municipiul Bacău, Bacău | 18,1×▲ 425 % | ▲ 425 % | 88,7 K RON | |
| 20 | 20.RI CONTEXPERT TEAM S.R.L.▲ 302 | Municipiul Bacău, Bacău | 16,9×▲ 607,5 % | ▲ 607,5 % | 173,1 K RON | |
| 21 | 21.DIAL CONT SRL▲ 16 | Municipiul Oneşti, Bacău | 15,7×▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 73,9 K RON | |
| 22 | 22.INTERNAŢIONAL CONT AUDIT SRLnou | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 15,5×▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 106,6 K RON | |
| 23 | 23.ING AERODESIGN SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 15,2×▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 413,9 K RON | |
| 24 | 24.DOR DE ROD S.R.L.▲ 90 | Municipiul Bacău, Bacău | 15×▲ 109,2 % | ▲ 109,2 % | 190,6 K RON | |
| 25 | 25.LEOS MECHANICAL STUDIO SRLnou | Sat Turluianu, Comuna Bereşti-Tazlău, Bacău | 14,6×▲ 219 % | ▲ 219 % | 94,7 K RON | |
| 26 | 26.VLASIEVET FARM SRL▲ 23 | Sat Răchitoasa, Comuna Răchitoasa, Bacău | 14,6×▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 52,1 K RON | |
| 27 | 27.ENERGY WISE CONSULT S.R.L.nou | Sat Şurina, Comuna Gârleni, Bacău | 13,8×▲ 269,3 % | ▲ 269,3 % | 222,2 K RON | |
| 28 | 28.BRAND SCALE S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 13,6×— | — | — | 126 K RON |
| 29 | 29.MATTEOTECH S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 13,5×— | — | — | 321,5 K RON |
| 30 | 30.MEDIA REEL S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 13,5×▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 118,8 K RON | |
| 31 | 31.LENUŞ EXPERT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 13,1×▼ 46,6 % | ▼ 46,6 % | 123,3 K RON | |
| 32 | 32.SABCAM INDUSTRIES S.R.L.▲ 28 | Sat Oituz, Comuna Oituz, Bacău | 12,8×▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 127,8 K RON | |
| 33 | 33.SAI-SISTEM SRL▲ 52 | Municipiul Oneşti, Bacău | 12,3×▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 363,1 K RON | |
| 34 | 34.SUPER-VET PRODCOM SRL▲ 79 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 12,2×▲ 69,1 % | ▲ 69,1 % | 440,8 K RON | |
| 35 | 35.MSL TAX ADVISOR S.R.L.nou | Sat Valea Budului, Comuna Mărgineni, Bacău | 12,2×— | — | — | 252 K RON |
| 36 | 36.ACS CONCEPT CONTAB S.R.L.▲ 83 | Municipiul Bacău, Bacău | 12,1×▲ 74,6 % | ▲ 74,6 % | 180,6 K RON | |
| 37 | 37.RAICIA CONSULT RSVTI SRL▲ 362 | Municipiul Bacău, Bacău | 11,7×▲ 617,8 % | ▲ 617,8 % | 81,3 K RON | |
| 38 | 38.ECO-CONT 2006 SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 11,7×▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 50,5 K RON | |
| 39 | 39.BEST GROUP EVENTS SRL▲ 262 | Municipiul Bacău, Bacău | 11,7×▲ 348,9 % | ▲ 348,9 % | 287 K RON | |
| 40 | 40.AUTOINSPECT SRL▲ 562 | Municipiul Oneşti, Bacău | 11,7×▲ 1.843,3 % | ▲ 1.843,3 % | 236,1 K RON | |
| 41 | 41.FINANCIAR ACCES SRL▲ 60 | Municipiul Bacău, Bacău | 11,6×▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 79,2 K RON | |
| 42 | 42.DESPĂGUBIRI RAPIDE S.R.L.nou | Sat Cernu, Comuna Poduri, Bacău | 11,5×— | — | — | 203 K RON |
| 43 | 43.DCL APS ADVERTISING S.R.L.▼ 39 | Sat Lespezi, Comuna Gârleni, Bacău | 11,4×▼ 73,7 % | ▼ 73,7 % | 678,8 K RON | |
| 44 | 44.PRO HIDRO INSTAL SRL▲ 94 | Municipiul Bacău, Bacău | 11,4×▲ 94,9 % | ▲ 94,9 % | -90,6 K RON | |
| 45 | 45.GRAFIT INVEST SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 11,2×▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 247,6 K RON | |
| 46 | 46.BUZA DIGITAL S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 11×▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 105,6 K RON | |
| 47 | 47.ROWAY SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 11×— | — | -1,9 K RON | |
| 48 | 48.GRUP EXPERT CONTABILITATE SRL▼ 19 | Municipiul Bacău, Bacău | 11×▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 184,8 K RON | |
| 49 | 49.CONIS BM CONSULTING S.R.L.▲ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 11×▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 266,9 K RON | |
| 50 | 50.ROBY TEHNIC S.R.L.nou | Municipiul Moineşti, Bacău | 10,8×▲ 728,5 % | ▲ 728,5 % | 176,4 K RON | |
| 51 | 51.IWE INSPECTIONS S.R.L.nou | Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău | 10,8×— | — | — | 246,2 K RON |
| 52 | 52.RTE&D BUILD CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 10,7×▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 80,7 K RON | |
| 53 | 53.TRANSDESK COMMUNICATIONS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 10,7×▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 170,9 K RON | |
| 54 | 54.RWDE EXPERT CONTAB S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 10,7×▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 168,2 K RON | |
| 55 | 55.MK GLOBAL WAYS S.R.L.▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,6×▼ 18 % | ▼ 18 % | 230,2 K RON | |
| 56 | 56.PRINCIPIAL CONTA EXPERT SRL▲ 130 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 10,3×▲ 138,6 % | ▲ 138,6 % | 29 K RON | |
| 57 | 57.ENERGO-INSTALATII SRL▲ 69 | Municipiul Bacău, Bacău | 10,1×▲ 53,8 % | ▲ 53,8 % | 260,9 K RON | |
| 58 | 58.SSM ASA PREST S.R.L.▲ 48 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 10,1×▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 112,7 K RON | |
| 59 | 59.EXIST FASHION SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 10×▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 23,6 K RON | |
| 60 | 60.ALMA WATER PROIECT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 10×▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 202,5 K RON | |
| 61 | 61.PREMIUM ACCOUNTING SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 9,9×▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 542,2 K RON | |
| 62 | 62.PETICE S.R.L.▲ 80 | Municipiul Bacău, Bacău | 9,9×▲ 71,3 % | ▲ 71,3 % | 72,3 K RON | |
| 63 | 63.FITCO EXPERT SRL▲ 144 | Municipiul Moineşti, Bacău | 9,9×▲ 156,6 % | ▲ 156,6 % | 407,5 K RON | |
| 64 | 64.CATPROGRID S.R.L.nou | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 9,8×▲ 102,5 % | ▲ 102,5 % | 145,9 K RON | |
| 65 | 65.SVB ARHITECTONIC SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 9,7×▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 103,2 K RON | |
| 66 | 66.ITP CARS MD S.R.L.▲ 49 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 9,7×▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 302,5 K RON | |
| 67 | 67.RUFIN CONTABIL SRL▲ 322 | Municipiul Bacău, Bacău | 9,6×▲ 454,3 % | ▲ 454,3 % | 217,7 K RON | |
| 68 | 68.HEME S.R.L.▼ 38 | Municipiul Bacău, Bacău | 9,4×▼ 36 % | ▼ 36 % | 190,5 K RON | |
| 69 | 69.ALL - HIDRO PROIECT SRL▼ 27 | Municipiul Bacău, Bacău | 9,3×▼ 28 % | ▼ 28 % | 95,4 K RON | |
| 70 | 70.FLEXIFOLL SRL▼ 68 | Municipiul Bacău, Bacău | 9,3×▼ 86,4 % | ▼ 86,4 % | 94 K RON | |
| 71 | 71.INFO-TRADING SRL▼ 30 | Municipiul Oneşti, Bacău | 9,1×▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 72 | 72.BEST CONTAB INVEST SRL▼ 19 | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 9,1×▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 324,3 K RON | |
| 73 | 73.HOTEL REVENUE S.R.L.▲ 21 | Municipiul Bacău, Bacău | 8,6×▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 357,3 K RON | |
| 74 | 74.YCU BUSINESS EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Oneşti, Bacău | 8,6×▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | 166,7 K RON | |
| 75 | 75.PROLIDAS SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 8,5×▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | 54,3 K RON | |
| 76 | 76.WARAMA EVENTS S.R.L.▲ 34 | Sat Sascut-Sat, Comuna Sascut, Bacău | 8,4×▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 191,2 K RON | |
| 77 | 77.THE GETAWAY FEEL S.R.L.▲ 193 | Municipiul Bacău, Bacău | 8,3×▲ 176,3 % | ▲ 176,3 % | 195,8 K RON | |
| 78 | 78.CHISCOP TOP-CAD SRL▲ 47 | Municipiul Bacău, Bacău | 8,2×▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 35 K RON | |
| 79 | 79.SIMEXPERT CONT S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 8,2×▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 97,9 K RON | |
| 80 | 80.GRINGULE DESIGN S.R.L.▼ 46 | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 8,2×▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | 222,1 K RON | |
| 81 | 81.HASHTAG COLORS S.R.L.▲ 158 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 8,1×▲ 143 % | ▲ 143 % | 440 K RON | |
| 82 | 82.PLUS NATURAL LINE SRL▲ 112 | Municipiul Bacău, Bacău | 8,1×▲ 100,7 % | ▲ 100,7 % | -5,8 K RON | |
| 83 | 83.CASTANET S.R.L.▲ 367 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,8×▲ 475,7 % | ▲ 475,7 % | 194,2 K RON | |
| 84 | 84.GLAMOUR BUSINESS S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 7,8×▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | 95,9 K RON | |
| 85 | 85.DENDRO-PROIECT SRL▲ 353 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,8×▲ 445,5 % | ▲ 445,5 % | 105,8 K RON | |
| 86 | 86.EXPERTBAC SERV SRL▲ 210 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,7×▲ 186,9 % | ▲ 186,9 % | 102,7 K RON | |
| 87 | 87.ECIMPROVE MEDIA AGENCY S.R.L.nou | Sat Pustiana, Comuna Pârjol, Bacău | 7,5×▲ 417,4 % | ▲ 417,4 % | 113 K RON | |
| 88 | 88.BEST PARTNER INC SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 7,4×▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 126,4 K RON | |
| 89 | 89.KA PLANNING S.R.L.▲ 469 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 7,4×▲ 796,4 % | ▲ 796,4 % | 628 K RON | |
| 90 | 90.PROMO GAZ MRG S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 7,3×▲ 562,7 % | ▲ 562,7 % | 125,3 K RON | |
| 91 | 91.SMART PME S.R.L.▲ 151 | Municipiul Oneşti, Bacău | 7,2×▲ 116,3 % | ▲ 116,3 % | 77,5 K RON | |
| 92 | 92.EGAL AUDIT SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 7,2×▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 245,1 K RON | |
| 93 | 93.NGA CONSULTING S.R.L.▼ 65 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 6,9×▼ 53,6 % | ▼ 53,6 % | 111,2 K RON | |
| 94 | 94.BIG INTERNATIONAL 9001 SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 6,9×▲ 359,7 % | ▲ 359,7 % | 79,4 K RON | |
| 95 | 95.PIC BUSINESS SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 6,8×▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 87 K RON | |
| 96 | 96.ENERGEX CONSULTING S.R.L.▲ 322 | Municipiul Bacău, Bacău | 6,8×▲ 341,6 % | ▲ 341,6 % | 102,2 K RON | |
| 97 | 97.PROINSTALLENGINEERING SRLnou | Sat Fundeni, Comuna Secuieni, Bacău | 6,8×▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | 42 K RON | |
| 98 | 98.FIDEL CONT SRL▼ 42 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 6,7×▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | 112,6 K RON | |
| 99 | 99.PROTECT JOBS SRLnou | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 6,6×▲ 294,6 % | ▲ 294,6 % | 127,9 K RON | |
| 100 | 100.GRAM ECOHAUS S.R.L.▲ 103 | Municipiul Bacău, Bacău | 6,6×▲ 66 % | ▲ 66 % | 240 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Bacău
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
302 firme · 174,3 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
244 firme · 72 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
226 firme · 60 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
98 firme · 48 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
189 firme · 47,2 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
108 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
66 firme · 32,8 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
57 firme · 28,5 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
57 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
87 firme · 18 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
9 firme · 17,3 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
21 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
100 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
13 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
1 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
22 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
13 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
10 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
2 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
7 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 1 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
4 firme · 676,3 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
10 firme · 448,6 K RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
2 firme · 264,5 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 254 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
1 firme · 3 K RON